Książki, które zostały wydane w ostatnim czasie.
Nie obrażaj się na Boga
Nie obrażaj się na Boga
Kinga Baran
0 (0 ocen i 0 opinii)
Kotek zwany Czesio
Kotek zwany Czesio
Joanna Ernest-Kaszubowska
0 (0 ocen i 0 opinii)
Słynne ucieczki Polaków
Słynne ucieczki Polaków
Andrzej Fedorowicz
0 (0 ocen i 0 opinii)
Przed III wojną
Przed III wojną
praca zbiorowa
0 (0 ocen i 0 opinii)
Kiedy znów się spotkamy
Kiedy znów się spotkamy
Nina Nirali
0 (0 ocen i 0 opinii)
JoJolion 18 - North of the Higashikata Estate
JoJolion 18 - North of the Higashikata Estate
Hirohiko Araki
8 (1 ocen i 0 opinii)
Chłopięca wojna. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego
Chłopięca wojna. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego
Bohdan Hryniewicz
0 (0 ocen i 0 opinii)
Warszawskie dziewczyny, kanały i gołębiarze
Warszawskie dziewczyny, kanały i gołębiarze
Stefan Rassalski
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opinie czytelników
książek: 5458

Elżbieta Rodzeń jest jedną z tych autorek, po których książki sięgam w ciemno. Gdy tylko Przyciąganie pojawiło się w zapowiedziach, wiedziałam, że będę musiała go przeczytać, tym bardziej że autorka porusza w nim temat, który jest mi znany bardzo dobrze. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu?

http://zapatrzonawksiazki.pl/2018/07/19/przyciaganie-elzbieta-rodzen/

książek: 1243
Aleksandra | 2018-07-19
O książce: Trzy razy ty

„Trzy razy ty” Federica Mocci to zwieńczenie historii Babi, Stepa i Gin, bohaterów znanych z książek „Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę”.

Step nie jest już tym porywczym, zbuntowanym nastolatkiem znanym z poprzednich części. Wydoroślał, dojrzał, założył własną firmę, która świetnie się rozwija. Jego związek z Gin – kobietą dobrą, ciepłą, inteligentną, która „nauczyła go kochać na nowo” – rozwija się. Jest i Babi – dawna miłość Stepa, która niespodziewanie powraca po latach i wywraca jego życie do góry nogami.

„Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę” skradły mi serce wiele lat temu, dlatego obawiałam się, czy autorowi po tak długim czasie znowu uda się mnie porwać. Niepotrzebnie! „Trzy razy ty” wciągnęła mnie niemal od pierwszej strony i z niecierpliwością przerzucałam do przodu kartki (a kartek tych było wcale niemało, bo niemal 800!). I mimo że zakończenia można się domyślić, to książkę czytałam z przyjemnością.

Główną osią powieści jest, świetnie...

książek: 829

https://nhoryzonty.blogspot.com/2018/07/recenzja-patronacka-z-najlepszymi.html

książek: 1340
eduko7 | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2003

Ciekawy poradnik dotyczący 6 rodzajów inteligencji i możliwości ich rozwijania. Autor odwołuje się do badań naukowych, przedstawia praktyczne wskazówki i propozycje ćwiczeń. Można przeczytać całość, a póżniej ustalić swój program ćwiczeń. Można też czytać wolniej, na bieżąco wdrażając proponowane rozwiązania.

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2018

Thriller trzymający w napięciu. Pokazujący jak bardzo złudne mogą być pozory. Ciekawi co dzieje się za zamkniętymi drzwiami??? To szybko sięgać po tą lekturę, która dostarczy Wam sporo wrażeń

książek: 175
Suzanne | 2018-07-19
O książce: Brud
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2018

Coś jest w tej powieści. Coś co sprawia, że chce się ją przeczytać.
Nic więcej, po prostu coś.. nie chce nikogo kierować i mówić: "musisz to przeczytać", nie. Książka jest dla tych, co nie czują się urazy gdy autor wprost napisze wulgaryzm. Jeśli ktoś nie lubi takich słów albo po prostu nie chcą ich czytać to nie powinien sięgać po książki Piotra C.
Uważam, że autor świetnie oddaje prawdę realnego świata, to czego większość ludzi nie jest w stanie wypowiedzieć głośno.
Wiem, że wielu powie, tak nie można, nie znasz się albo coś w tym rodzaju. Wielu z nas nie chce się przyznać do różnych myśli,bo nie wypada, bo co ludzie powiedzą...
Wiem, że to tylko powieść, ale uważam że ma kilka sentencji, które są prawdziwe.. i nie chodzi o elementy związane z seksualnością, lecz o przemyślenia.
Lekka opinia, nikt nie musi się z tym zgadzać

książek: 138
LadyBlackCat | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 19 lipca 2018

Rewelacja. Ta pozycja należy do tych książek, które zmieniają naszą świadomość historyczną.Poza miłośnikami historii z reguły każdy ma w pamięci pewne klisze z wiedzą na określony temat, częściowo zapamiętaną ze szkoły, częściowo zaś z filmów czy z książek, czytanych dużo wcześniej, jak np. „Trylogia” Sienkiewicza. Z biegiem czasu fakty z pamięci się powoli ulatniają, zniekształcają i to, co się pamięta, niekiedy ma już niewiele wspólnego z prawdą. A jeśli do tego wszystkiego pamiętaliśmy różne mity, to w ogóle nasza wiedza na określony temat jest jakaś bzdurą.
Jeden z przykładów: Obrona Jasnej Góry. Do oblężenia nie użyto żadnej ogromnej kolumbryny , a liczba atakujących Szwedów nie była wielka. Klasztor obronił się zaś dzięki sprytowi przeora Kordeckiego. Nie miał on specjalnego talentu żołnierskiego, ale grał na zwłokę, kluczył, stale podejmował negocjacje ze Szwedami na temat rzekomego poddania się . W czasie negocjacji Szwedzi nie podejmowali żadnych działań oblężniczych,...

książek: 372
Łukaszo | 2018-07-19
O książce: Jaksa
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

W gęstym lesie panował mrok. Twoje kroki stają się coraz szybsze, podobnie jak twój oddech nabierają coraz większej częstotliwości. Czujesz, że wróg jest blisko, ściga cię niczym przyczepiony do ciebie upiór. Powoli zaczynasz tracić nadzieję, nie znajdujesz już miejsca, gdzie można byłoby się spokojnie skryć. Po chwili las kończy się, a twoim oczom ukazuję się widok trupów pokrywających okolicę. Łzy mimowolnie ulatują ci z oczu. Za sobą słyszysz zbliżające się kroki. Wyjmujesz z sakwy mały nóż i czekasz na dopełnienie się przeznaczenia.

Po słabszej "Moskiewskiej ladacznicy" byłem ogromnie ciekawy kolejnej ksiązki Jacka Komudy. I muszę przyznać, że "Jaksa" jest zdecydowanie lepszą pozycją, choć i tu nie obyło się bez potknięć. To co wyraźnie wybija się z tego zbioru opowiadań, to magiczny słowiański...

książek: 46
allexandrine | 2018-07-19
O książce: Zaginiony rozkaz
Na półkach: Przeczytane

Zakon Rycerzy Złotego Kręgu był największą i najniebezpieczniejszą tajną organizacją w dziejach Ameryki. Zgromadził zapasy skradzionego złota i srebra warte miliardy dolarów, które zostały ukryte w podziemnych kryjówkach rozsianych po całym obszarze Stanów Zjednoczonych. Poszukiwacze skarbów polowali na te sekretne miejsca począwszy od 1865 roku, ale do dziś udało się znaleźć jedynie niewielką część fortuny.
Współcześnie Rycerze Złotego Kręgu, choć słabsi niż kiedyś, istnieją nadal, a o skarb walczą dwie rywalizujące frakcje – jedna chce go wykorzystać do własnych celów, druga ochronić.
Kiedy w sam środek tej rozgrywki trafia były agent Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone, odkrywa, że jego własne związki z Zakonem sięgają głębiej niż kiedykolwiek przypuszczał. Centralną rolę w intrydze odgrywa Instytut Smithsona, który okazuje się powiązany z Rycerzami, ich skarbem oraz z samym Malone’em za pośrednictwem jego przodka, szpiega Konfederacji Angusa „Cottona” Adamsa – i to...

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
O książce: Droga do marzeń
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Rewelacyjna! Najprościej tak to można ująć. Wciąga od pierwszych stron i pokazuje nam, że w życiu bardzo dużo opiera się na własnych marzeniach i realizacji do nich. Chcieć to móc. Cudowna opowieść. Lekka, przyjemna. Polecam gorąco.

Pokaż starsze opinie czytelników
Popularne półki
Popularni autorzy
Znajdź autora
Patronaty lubimyczytać.pl
wszystkie patronaty
Popularne cytaty
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd