Książki, które zostały wydane w ostatnim czasie.
CD-Action 02/2019
CD-Action 02/2019
Redakcja magazynu CD-Action
0 (0 ocen i 0 opinii)
Wyrzut sumienia
Wyrzut sumienia
Stanisław Musiał
0 (0 ocen i 0 opinii)
Lider. Śladami Mojżesza
Lider. Śladami Mojżesza
Stanisław Biel SJ
0 (0 ocen i 0 opinii)
Gdy zakwitnie w nas miłość #1
Gdy zakwitnie w nas miłość #1
Nio Nakatani
0 (0 ocen i 0 opinii)
Log Horizon - West Wind Brigade #8
Log Horizon - West Wind Brigade #8
Mamare Touno, Koyuki
0 (0 ocen i 0 opinii)
Dawne pismo niemieckie. Podręcznik do nauki pisma neogotyckiego
Dawne pismo niemieckie. Podręcznik do nauki pisma neogotyckiego
Harald Süß
0 (0 ocen i 0 opinii)
Kurrenta. Zeszyt ćwiczeń do nauki pisma neogotyckiego
Kurrenta. Zeszyt ćwiczeń do nauki pisma neogotyckiego
Izabella Parowicz, Joanna Drejer
0 (0 ocen i 0 opinii)
When Ashes Fall
When Ashes Fall
Marni Mann
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opinie czytelników
książek: 2377
Jale | 2019-01-16
O książce: Kryształy czasu
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Uff... Niełatwa lektura. I to z kilku powodów. Przede wszystkim - nie do końca wiadomo, o czym jest powieść. Główny zrąb fabuły mówi o powrocie do Avicenny, fikcyjnego kalifornijskiego miasta, pewnego obieżyświata, który zaczepia się w domu przyjaciela z czasów młodości. Poznaje żyjącą z nim dziwną, starszą kobietę, spotyka swoją dawną dziewczynę i zostaje wciągnięty do Ligi Archaicznych Przyjemności, czyli swego rodzaju stowarzyszenia miłośników średniowiecza i renesansu, organizujących sobie co jakiś czas potańcówki i turnieje. Tam zaś zauważa nastolatkę, która zdaje się mieć rzeczywiste wiedźmie moce. I... tyle. Mija strona dwusetna (z łącznie 264), i nadal nie wiadomo, co ma być sednem opowieści. Przyznam, że to bardzo frustrująca okoliczność.

Drugi problem to brak punktów zaczepienia. Autor tak skrzętnie ukrywa jakiekolwiek wskazówki, które mogłyby pomóc w rozszyfrowaniu tego, co się dzieje przed oczami czytelnika, że bardzo szybko narasta znużenie, i zarazem irytacja. Na...

książek: 61
Andrzej | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Po przeczytaniu prawie wszystkich powieści Arkadija i Borisa Strugackich (moich ulubionych autorów), sięgnąłem po ich literacki debiut.
Przekonałem się, że nawet mistrzowie zaczynali od kiepskich książek. I nie usprawiedliwia ich, że powieść powstała 1959 roku, że wtedy nie mogli pisać inaczej, że może nawet wierzyli w marsz komunizmu i radzieckiej kosmonautyki "ku świetlanej przyszłości".
Chociaż udało się w powieści (być może "niechcący") oddać ducha radzieckiego "podboju kosmosu": brak szacunku dla życia kosmonautów, nieliczenie się z kosztami, lekceważenie elementarnych zasad bezpiczeństwa i groteskowy heroizm.

książek: 1154
hadzia | 2019-01-16
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2019

https://bojalubiekaweiksiazki.blogspot.com/2019/01/mow-wasnym-gosem-50-lekcji-jak-gosic.html

książek: 34
Mali_czytelnicy | 2019-01-16
O książce: A gdzie tytuł?
Na półkach: Przeczytane

A gdzie tytuł? to książka – niespodzianka. Po otwarciu nie dostaniemy gotowej bajki czekającej na przeczytanie, ale zobaczymy zaskoczone postacie, które odpoczywały, ponieważ bajka jeszcze nie jest skończona i teraz nie bardzo wiedzą co zrobić.
Chcą jakoś zająć dzieci, ale nie znają żadnych ciekawych historii, postanawiają więc iść do autora.
Ten jest w trakcie pracy, więc na szybko wymyśla krótką bajkę i prosi czytelnika o zgaszenie światła 🙂

To kolejna bardzo pomysłowa książka. W środku mamy interakcję z czytelnikiem – postaci i autor zwracają się do niego bezpośrednio, zadania aktywizujące, takie jak zgaszenie światła, zabawną i wciągającą historię.

Całość ma mało tekstu i bardzo proste ilustracje, a rozbudza zainteresowanie już od pierwszej strony, zaskakuje i bawi dzieci.

Czytanie jej jest świetną zabawną dla całej rodziny.

Bardzo polecam

książek: 34
Mali_czytelnicy | 2019-01-16
O książce: W świecie małp
Na półkach: Przeczytane

Ta książka to zbiór najważniejszych i najciekawszych faktów o małpach. Mamy tu hulmany, magoty, koczkodany, czepiaki i inne. 

Książka odkrywa przed czytelnikiem fascynujący świat małp, pokazuje jego różnorodność i piękno. Oprowadza po różnych zakątkach świata, przedstawia różne małpy, ich cechy szczególne i zwyczaje, i bliżej z nimi zapoznaje.

Każda rozkładówka składa się z pięknych ilustracji i ciekawych faktów. W książce dowiemy się między innymi:

- gdzie żyją małpy,

- czym się od siebie różnią,

- które mieszkają nisko, a które wolą wysokość,

- które małpy dobrze czują się w mieście,

- co jadają małpy,

- jaka małpa jest największa na świecie, a jaka najmiejsza,

- które małpy lubią ciemności,

I wiele innych ciekawostek!

'W świecie małp' to piękny, kolorowy i bardzo ciekawy picturebook. Ilustracje zachwycają, a treść rozwija i pobudza wyobraźnię. 

Książka ma duży format i twarde strony. Można się z niej bardzo dużo dowiedzieć!
Bardzo polecam :)

książek: 188
Magdalena_S | 2019-01-16
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Wojna jest straszna. Z początku młodzi ludzie garną się do wojska, po to aby się z niego nie wyśmiewano, a później żałują, że ulegli. W międzyczasie przychodzą im do głowy liczne refleksje, jak np. że wojna powinna rozgrywać się na najwyższych szczeblach i Ci co ją wywołali, sami powinni się bić, a tych co z tym nie mieli wspólnego, powinno zostawić się w spokoju. Sceny walk przemawiają dosadnie do człowieka i nigdy nie chcielibyśmy się w takiej sytuacji znaleźć. Każdy powinien tę książkę przeczytać i zastanowić się, czy warto takie wojny wzniecać i uśmiercać niezliczone masy ludzi.

książek: 146
Piotr Ek | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Kuba to inteligentny człowiek i dlatego dziwię się formie tej treści. Ma wiele ciekawego do powiedzenia, a skupia się masturbacji nad własną osobą, oraz nastoletnimi przechwałkami dotyczącymi podbojów miłosnych. Nastolatkowie będą zachwyceni. Najlepiej wypada na ostatnich stronach. Całą książkę powinien napisać ten Kuba, a nie ten od cycków i ruchania. Rozczarowanie.

książek: 73
Michał | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Mam mieszane odczucia co do książki. Sama zawartość książki jest dobra i ciekawa, wiele ludzkich historii, zarys historii politycznej. Autorka wykonała ogrom pracy, to trzeba przyznać. W książce brakuje jednak wyraźnego pomysłu, czegoś poza kolejnymi historiami ludzi. Brak spostrzeżeń autorki, mało literacki język, chaotyczny porządek książki i irytujące jednostronowe rozdziały o mężu autorki spowodowały, że nie potrafiłem wciągnąć się w ten reportaż. Na plus sama tematyka - to moja pierwsza przeczytana książka o Kubie, o której miałem wcześniej szczątkową wiedzę.

książek: 61
Andrzej | 2019-01-16
O książce: Homo electronicus
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 1982 rok

"Życie jest falą elektromagnetyczną...życie jest światłem"
Wydany w 1980 roku "Homo electronicus" to jedna z książek popularnonaukowych twórcy polskiej szkoły bioelektroniki i elektromagnetycznej teorii życia.
Czy jest to teoria "naukowa"? Dla mnie, gdy przeczytałem tą ksiązkę wiele lat temu było to nawet nie "science-fiction" ale czyste "fantasy". Ale ciekawe.
Niedawno sięgnąłem po nią jeszcze raz. Nadal uważam, że jest ciekawa (i nadal niewiele z niej rozumiem).

PS.
W YouTube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=7ULTTGk9Uig możesz posłuchać pierwszego rozdziału książki. Nie słuchaj tego! Chyba, że chcesz się przekonać, że nawet najlepszy tekst można "zabić" poprzez złe "odczytanie na głos".

książek: 555
Marzena | 2019-01-16
O książce: Kości zdrady
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 16 stycznia 2019

"Trupia Farma" to nie tylko dwie, poniekąd autobiograficzne, książki Billa Bassa, to także cykl powieści kryminalnych, które założyciel Trupiej Farmy napisał wraz z dziennikarzem Jonem Jeffersonem.
Nie pojmuję dlaczego w naszym kraju, z siedmiu tomów cyklu, zostały wydane tylko trzy, tym bardziej, że są to tomy numer 4, 5, i 7... Nie potrafię tego zrozumieć, ponieważ to zagranie jest zupełnie pozbawione sensu, tym bardziej, że - co oczywiste - w kolejnych tomach są nawiązania do wydarzeń/postaci z wcześniejszych części...
Psiocząc lekko pod nosem, wzięłam się więc za pierwszy dostępny tom, i jest tak jak spodziewałam się, że będzie - bardzo dobrze. Myślę, że tym którym lektura "Trupiej farmy", czyli przede wszystkim tematyka i sposób snucia opowieści pana Bassa - drobiazgowe tłumaczenie poszczególnych etapów śledztwa, badań i ich wyników - przypadło do gustu, będą zadowoleni również po lekturze "Kości zdrady".
Mamy tutaj bardzo nietypowe zabójstwo, które prowadzi do tajemniczego...

Pokaż starsze opinie czytelników
Popularne półki
Popularni autorzy
Znajdź autora
Top 5 książek
Patronaty lubimyczytać.pl
wszystkie patronaty
Popularne cytaty
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd