Książki, które zostały wydane w ostatnim czasie.
Uczennica
Uczennica
Osamu Dazai
0 (0 ocen i 0 opinii)
Zapomniane miasto. Fałszywy raj
Zapomniane miasto. Fałszywy raj
Eryk von Englbert
0 (0 ocen i 0 opinii)
Peter Sagan. Mój świat
Peter Sagan. Mój świat
Peter Sagan
0 (0 ocen i 0 opinii)
Kocham cię, dziewczyno
Kocham cię, dziewczyno
Adam Gauder
0 (0 ocen i 0 opinii)
Okrągły stół
Okrągły stół
Jan Skórzyński
0 (0 ocen i 0 opinii)
Domy bezdomne
Domy bezdomne
Dorota Brauntsch
8,5 (2 ocen i 0 opinii)
Niedokończone opowieści
Niedokończone opowieści
J.R.R. Tolkien
7,52 (2637 ocen i 105 opinii)
Masakra ludzkości
Masakra ludzkości
Stephen Baxter
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opinie czytelników
książek: 4167
kinga | 2019-03-25
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2019

Posługiwanie się poprawną polszczyzną jest podobne do układania puzzli, prawda? Potrzeba właściwego elementu, by skompletować całość. Tak jak z mówieniem czy pisaniem - należy uważnie dobierać słowa, ich formy i łączyć je w większe struktury, by wszystko grało.

Ja mam słabość do takich pozycji jak "497 błędów", jednak należy przyznać, że to jedna z lepszych publikacji, jaką miałam okazję czytać.

Łukasz Mackiewicz opisał chyba każdy rodzaj błędu językowego! Podaje mnóstwo przykładów. Od razu dostrzega się pasję i wiedzę autora, który przyjemnie, często z humorem, zawsze ze swobodą, tłumaczy (w profesjonalny, lecz bez zadęcia, sposób) zawiłości naszego (współczesnego, choć ze spojrzeniem w historię) języka.

Takie pozycje motywują do bycia bardziej świadomym użytkownikiem polszczyzny, inspirują i często także zaskakują! Bo okazuje się, że zawsze znajdzie się coś, czego nie wiesz. I oczywiście coś, co myślałeś, że robisz dobrze, a tu proszę, zawstydzająca niespodzianka.

Polecam Wam...

książek: 185
isztarr | 2019-03-25
O książce: Zabójcza biel
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 23 marca 2019

Ani ja do książki się niedopasowałem, ani książka do mnie. Nawiązując do treści galopująca nuda (bo zwykłym tempem nie da się tego ogarnąć. Strasznie dużo stron autorka popełniła… wszystko kręci się wokół zawiłej relacji Cormoran – Robin - Matthew…

Trochę się rozczarowałem, bo z niecierpliwością czekałem na kolejną część , a tu taka niespodzianka. Mówi się trudno i trzeba żyć dalej :P

książek: 824
iwcia169 | 2019-03-25
O książce: Rytm
Na półkach: Przeczytane

Piękna barmanka w barze karaoke który jest jej własnością poznaje tajemniczego muzyka jest nim zauroczona od samego początku. Sama jest w związku z gwiazdą rocka która króluje na listach przebojów. Sytuacja się komplikuje gdy obydwoje nowo poznani i zauroczeni w sobie bohaterowie razem dołączają do zespołu w trasie . Ona jako instruktor głosu on jako drugi wokalista. Chemia która wybucha między nimi nie jest do powstrzymania dziewczyna oddaje mu się w całości. Co wydarzy się gdy jej zaborczy chłopak połapie się ze nie jest mu wierna ...?

książek: 824
iwcia169 | 2019-03-25
O książce: Cena pocałunku
Na półkach: Przeczytane

Ciekawa historia dziewczyny która zmieniła tożsamość i uciekła na drugi koniec kraju w obawie przed kolejną próbą zabójstwa przez jej byłego chłopaka.
Zamieszkuje u swojej rodziny i wraz z kuzynką razem uczęszczają do collegu. Wszystko byłoby ok gdyby nagle nie pojawił się na jej drodze przystojny żigolak.
Dziewczyna wie że nie jest to partia dalej ale chemia jest wyczuwalna w ich realacji od samego początku. Sytuacji nie pomaga fakt że opiekuje się jego chorą na porażenie dziecięce mózgowe siostrą. Czy bohaterka powstrzyma swoje uczucia czy jednak da ponieść się namiętności trzeba koniecznie przeczytać.

książek: 105
Wito | 2019-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 marca 2019

Bardzo solidnie i ciekawie napisana praca historyczna. Autor zebrał mnóstwo danych i przedstawił je w nadzwyczaj lekkiej formie, choć nie zastosował żadnych upiększeń. Dla zainteresowanych historią PRL powinna to być bardzo ważna książka.
Do ideału zabrakło mi próby przedstawienia, czym stał się czarny rynek w czasach wolnego rynku i co się stało z tymi setkami tysięcy handlujących rodaków.

książek: 842

Absolutnie wspaniałe, chyba nawet moje najulubieńsze. Nawet rok nie minął, jak mnie naszło na ponowną lekturę, co mówi samo za siebie.

Przygarnięty przez mistrza wojownika Dajr Toariego, przybłęda Kintar powoli przyzwyczaił się do nowego dobrego życia w królewskiej szkole. Jako pierwszy uczeń zasłużył na szacunek zarówno samego mistrza, jak i wszystkich innych uczniów - starszych czy nowicjuszy... Za wyjątkiem Majon Thia, zupełnego świeżaka i arystokraty z wielkoksiążęcego domu. Jedna, za to bardzo nierówna bójka, ujawni mistrzowi Dajr Toariemu, kim stali się jego uczniowie, z których żaden nie odważył się wtrącić - bo nie wojownikami. Wojownik nie znęca się nad słabszymi, bez względu na otwartą pogardę, którą ci w swojej głupocie mogą mu okazywać. Wojownik nie pozostaje bierny. Dajr Kintar sam zrozumie swój błąd, a jego żal jest szczery. Tym lepiej dla niego, bo królewska szkoła wojowników odtąd spoczywa na jego barkach. To jemu przypadnie w udziale zawrócić jej uczniów, jeszcze...

książek: 170
Adriana | 2019-03-25
O książce: Zapisane w pamięci

Dużo dobrego słyszałam o tej książce, jeżeli chodzi o początek to opinie zdecydowanie nie na wyrost. Książka wciąga od pierwszej strony, do połowy nie mogłam się oderwać. Zainteresowała a jednocześnie zasmuciłam mnie historia Evy, która pragnąc miłości trafiła w ramiona sadysty, gwałciciela i potwora. To co on jej zrobił przeraża i napawa obrzydzeniem. Eva uciekła raniąc swojego oprawcę. Na lotnisku spotyka ją przykry incydent, ale to dzięki niemu poznaje Aleksa, który od samego początku przybiera rolę jej wybawiciela. Tak więc, mniej więcej do połowy książki mamy akcję, stopniowy rozwój uczuć, poznajemy bohaterów. Niestety w dalszej części coś się psuje, nie jeżeli chodzi o relacje Evy i Aleksa, ta rozwija się wręcz bajkowo, ale nie pasuje mi to do konstrukcji książki. Robi się mdło, akcja się wlecze, Aleks stał się zbyt wylewny, zbyt emocjonalny, niemal na każdej stronie pojawia się jego wielkie uczucie do Evy. Wszystko byłoby ok, gdyby towarzyszyły temu jakieś ciekawe...

książek: 366
Monika | 2019-03-25
O książce: Boska proporcja
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 25 marca 2019

Bardzo przeciętna kryminałka, nie rozumiem zachwytów😏

książek: 460
Brexxxer | 2019-03-25
O książce: Metro 2035
Przeczytana: 24 marca 2019

Uff, ciągnęła mi się ta część. Tutaj autor w większości zrezygnował z elementów przygodowych i postawił na ratowanie świata. I jest jeszcze bardziej ponuro niż wcześniej. Było kilka świetnych scen, ale w większości mi się dłużyło. Trylogia jest zamknięta, ale końcówka stanowi dobry punkt wyjścia. Może Głuchowski kiedyś jeszcze coś skrobnie?

książek: 77
Anna | 2019-03-25
O książce: Wiedźma morska
Przeczytana: 20 marca 2019

Minęło parę dni od przeczytania tej książki i właśnie chciałabym się podzielić swoja opinią na jej temat. Emocje opadły, więc mogę spokojnie o niej napisać.

Wiedźma Morska opowiada o losach trójki przyjaciół, którzy dorastali razem chociaż pochodzili zupełnie z innych klas społecznych. Córka rybaka - Evie, książę - Nik oraz dziewczyna z wyższych sfer - Anna. Nierozłączni przyjaciele i młodociane braterstwo, którego nikt nie mógł rozdzielić. Do czasu gdy Anna umiera. W nieszczęśliwym wypadku morskie fale porwały ją do siebie i już nigdy nie wypuściły.

Mijają 4 lata od śmierci młodej Anny, gdy pośród plaż zaczyna pojawiać się tajemnicza dziewczyna, która do złudzenia przypomina dziewczynę, która utonęła. Evie odnajduje w niej swoją starą przyjaciółkę i stara się by mogła z nią zostać już na zawsze. Jednakże obie dziewczyny skrywają tajemnice. Evie jest wiedźmą i musi ukrywać swoje zdolności przed ludźmi, ponieważ magia została zakazana, a używanie groziło karą śmierci. Ammete -...

Pokaż starsze opinie czytelników
Popularne półki
Popularni autorzy
Znajdź autora
Top 5 książek
Patronaty lubimyczytać.pl
wszystkie patronaty
Popularne cytaty
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd