Książki, które zostały wydane w ostatnim czasie.
Goblin Slayer #3
Goblin Slayer #3
Kumo Kagyu, Kousuke Kurose
0 (0 ocen i 0 opinii)
Maigret i hurtownik win
Maigret i hurtownik win
Georges Simenon
0 (0 ocen i 0 opinii)
Jak zostałam bóstwem!? #15
Jak zostałam bóstwem!? #15
Julietta Suzuki
6 (1 ocen i 0 opinii)
Highschool DxD 10
Highschool DxD 10
Ichiei Ishibumi, Hiroji Mishima
0 (0 ocen i 0 opinii)
Game
Game
Roosh Valizadeh
0 (0 ocen i 0 opinii)
Of Sunlight and Stardust
Of Sunlight and Stardust
Christina Lee, Riley Hart
0 (0 ocen i 0 opinii)
Sami sobie nigdy
Sami sobie nigdy
Anna M. Brengos
0 (0 ocen i 0 opinii)
Sekrety guwernantki
Sekrety guwernantki
Janice Preston
0 (0 ocen i 0 opinii)

Opinie czytelników
książek: 707
deerman22 | 2018-09-21
O książce: Córeńka
Na półkach: Przeczytane

Moim problemem zdaje się był fakt, że nie przeczytałem historii tej opowieści przez co opowiadanie Beaty Pawlak wydawało mi się nudne, monotonne i przegadane. Jednak w perspektywie finału miałem ochotę przeczytać tą książkę ponownie. Jednak mimo wszystko mnie aż tak bardzo jak inne książki tego autora nie porwała.

książek: 707
deerman22 | 2018-09-21
O książce: Eli, Eli
Na półkach: Przeczytane

Ta książka przypomina dobrej klasy film akcji. A potem człowiek sobie uświadamia, że to prawda, że to wszystko się gdzieś zdarzyło. Styl, klasa i fascynujące wręcz balansowanie między zaangażowaniem a obiektywizmem. To właśnie dla takich emocji sięgam po reportaż.

książek: 63
ELA | 2018-09-21
O książce: Trudne powroty
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2018

Dziewczynka, która w wieku osimi lat widzi samobójstwo ojca i eksmisje rodziny. Po śmierci ojca zostaje tylko z matką i bratem. Matka z czasem wychodzi drugi raz za mąż, za ,,damskiego boksera ‘’. Z ich trojga to właśnie Romy okazuje się najsilniejsza psychicznie, pracowita, błyskotliwa, potrafiąca bardzo dużo dać w zamian nie biorąc nic. Dziewczyna, która postawiła sobie za cel osiągnięcie stabilizacji życiowej tj. pieniędzy , pozycji a przede wszystkim własnego dom. Opowieść o sile, która w nas tkwi, o wielkiej potrzebie miłości, o tym co w życiu cenne-o przyjaźni, wsparciu i nadziei.,,Pani Plummer i Jake pomogli jej się pozbyć prowincjonalności, dorosnąć i odkryć, kim jest. Razem z Colebem zrobili z niej inna, lepszą Romy. Nauczyli ją kochać.’’ Polecam.

książek: 196
Karolina | 2018-09-21
O książce: Osiedle marzeń
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2018

Po raz kolejny przygoda wraz z komisarzem Mortką byla bardzo udana a zarazem zaskakująca. Książka caly czas trzyma w napięciu! REWELACJA

książek: 824
werka777 | 2018-09-21
O książce: Stand by me
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 września 2018

Autorka postawiła na narrację trzecioosobową, jednak przeplotła kolejne działy perspektywą Sary i Pawła ukazując raz po raz sytuację jednego, jak i drugiego bohatera – jak dla mnie wystarczająco pozwalając zbliżyć się do każdego z nich. Ona nie potrafi zaufać. Z jednak strony przyjacielska, z drugiej złośliwa. Wymagająca cierpliwości i wystawiająca nerwy Pawła na wielką próbę. Oj, gdyby nie był w niej zakochany, chyba dawno by sobie odpuścił. Tymczasem zaniknął mężczyzna skupiony wyłącznie na cielesnych podbojach, pojawił się w zamian za to pomocny, zdeterminowany i wiedzący jak dogodzić swojej kobiecie bohater. Oboje wypadli wiarygodnie, dlatego też chętnie kibicowałam im podczas tej niekoniecznie wybitnie wyboistej drogi. Gdybym jednak miała wybierać tę jedną postać, która wzbudziła moją sympatię, na pewno bez wahania postawiłabym na niego.

W tle rodzeństwo i przyjaciele. Pozytywne relacje oparte na uczciwości, ale także delikatnym cierpieniu. Autorka zrezygnowała z wielkich...

książek: 444
Ola | 2018-09-21
O książce: Kamień na kamieniu
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 września 2018

Szymon Pietruszka planuje wybudować grobowiec. Nie byle jaki – ma pomieścić całą rodzinę. I tych nieżyjących, jak matka i ojciec, ale też żyjących – którzy przecież też kiedyś umrą i gdzieś pochować się muszą.
Historia Pietruszki oscyluje wokół grobowca, jednak więcej tu jego wspomnień i rozważań z jego całego życia. A działo się w nim niemało. Mężczyzna snuje opowieści o dzieciństwie, burzliwej i awanturniczej młodości przypadającej na czas przedwojenny, o wojnie i partyzantce. Opowiada o czasach powojennych, kiedy został urzędnikiem w gminie, relacjach z kobietami. O tematach życiowych samych w sobie, z którymi każdy z nas się zetknął lub zetknie. Przedstawia też świat, który odszedł w zapomnienie. Już nie ma takiego rolnictwa jak za jego dzieciństwa, ani takiej bogobojności. Bieg czasu zmienił wieś, ale czy ludzi?

„Kamień na kamieniu” nie urzekł mnie tak mocno jak „Traktat o łuskaniu fasoli”. Momentami wręcz męczył, drażnił – zarówno zbyt wielka wiara w bogobojne zwyczaje jak...

książek: 154
Dominik Zawadzki | 2018-09-21
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2018

Może to i potworna sztampa, ale jak się świetnie czyta! Myślę, że gdyby Raymond Chandler pisał komiksy to wyszło by mu właśnie coś jak "Gotham Noir". Plus za Gordona na pierwszym planie opowieści.

książek: 574
Hana | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

Krótka forma o kobiecie zdruzgotanej po zdradzie męża. Zdrada niszczy , odbiera pewność siebie, podcina skrzydła i wywraca życie do góry nogami. Asia miota się połykając łzy i złorzeczy kochance męża. Kobieta jest wściekła na swoją rywalkę. Opisując ją używa niewybrednych porównań i podłych przymiotników. Ja bym się pewnie bardziej wściekła na męża - wiarołomcę niż obcą babę. Ona zapewne nie pomyślała o żonie ani przez chwilę jak uwodziła cudzego męża.
W treści występuje dużo słów uznawanych powszechnie za wulgarne i super anegdotek, które uwielbiam. Książka podobała mi się, bo lubię autorkę i od czasu do czasu chętnie sięgam po jej książki. Ma bardzo lekki styl, zdolność opowiadania i …. zna dużo śmiesznych historyjek. Lektura dla pań w każdym wieku.

książek: 1
koihime | 2018-09-21
O książce: Na szczycie
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Daję szanse wielu książkom. Naprawdę. Nawet jeśli początek nie wypada zbyt ciekawie, to mam zasadę przeczytania do samego końca. Tutaj poległam... Mam wrażenie, jakby autorka na siłę robiła "akcję" i niestety, strasznie daje się to odczuć. Nic się nie działo przez kilka stron? Pach, dam Wam nagle problem z pupy, by bohaterka komplikowała sobie życie i innym na siłę... Oczywiście owy "problem" rozwiązuje się bardzo szybko, normalnie magia (sarkazm kochani, tylko to nas ratuje :D).

Autorka chyba wszystkie sceny i motywy które kiedykolwiek widziała chciała zamieścić w jednym tomie. Czułam się jakbym oglądała Trudne Sprawy, bądź brazylijskiego tasiemca...

Osobowość bohaterki może poważnie zniechęcić. Trochę alkoholu i nagle Rob nie ma mózgu. Mówi jedno, robi drugie a potem wielki płacz. Chyba myślenie ją boli :D Już nie zważając na trójkąty, czworokąty czy inne tam wielokąty (jeśli ktoś mi napisze fragment w ciekawy sposób, to aż miło przeczytać) tak mnie irytował fakt, że nasza...

książek: 125
Klaudyna | 2018-09-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2018

Henry David Thoreau to żyjący w latach 1817-1862 myśliciel, zafascynowany ideami transcendentalizmu. Urodził się i dorastał w Concord w stanie Massachusettes, które było w tamtych czasach skupiskiem ówczesnych myślicieli i filozofów. Thoreau postanowił spróbować życia prostego, świadomego, w zgodzie z naturą świata i swoją własną. Zamieszkał samotnie w lesie niedaleko Concord, nad stawem Walden, gdzie pozostawał przez dwa lata 1845-1846.

Przez ten czas poświęcał się dogłębnym obserwacjom otaczającego go świata przyrody, żył w swoim własnym rytmie. Nie był poddany żadnym społecznym regulacjom. Robił co chciał i kiedy chciał. Udowadniał tym, że można zapewnić sobie godny byt bez bogactwa, że można zapewnić sobie zaspokojenie najważniejszych życiowych potrzeb, takich jak pożywienie, bezpieczeństwo i ciepło. Żył z pracy własnych rąk. Sam zbudował sobie dom. Sam zbił lub zdobył komuś już niepotrzebne kilka niezbędnych mebli. Uprawiał własne niewielkie poletko, które dawało mu...

Pokaż starsze opinie czytelników
Popularne półki
Popularni autorzy
Znajdź autora
Top 5 książek
Patronaty lubimyczytać.pl
wszystkie patronaty
Popularne cytaty
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd