Drugie życie Bree Tanner

1 569
The Short Second Life of Bree Tanner: An Eclipse Novella
wampir, powieść, tajemnica, intryga
dona

"Drugie życie Bree Tanner" to najnowsza powieść Stephenie Meyer na motywach trzeciej części sagi Zmierzch - "Zaćmienia". Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z "Zaćmienia", która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. "Drugie życie Bree Tanner" to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Jest to pierwsza nowa powieść Stephenie Meyer od dwóch lat, od dnia ogłoszenia publikacji bestseller Amazonu.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lenalee | 2010-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2010

Po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie, jak wielka więź łączy Stephenie ze Zmierzchem. Jak jakaś niewidzialna pępowina, której nie da się rozerwać. Niektórzy to podziwiają i są z tego powodu szczęśliwi, ale są również osoby, które są tym znudzone i patrzą na to z niesmakiem. Taką osobą jestem między innymi ja.

Historia Bree jest już nam po trosze znana z Zaćmienia. Jeżeli ktoś czytał tę książkę uważnie i dobrze ją zapamiętał - na pewno doskonale wiedział, jak potoczy się ta cała historia. Dlatego też zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem. Przyjęłam je ze stoickim spokojem i chyba nie byłabym nawet zdziwiona, gdyby sprawy przybrały nieco inny obrót. Znajomość tej historii sprawia, że czytamy ją bez większych uniesień. Zero zaskoczenia, zero ekscytacji, brak podwyższonego ciśnienia, brak momentów grozy. Mnie towarzyszyło jedynie (a może aż?) lekkie zaciekawienie, bo naprawdę fajnie było poczytać momenty przygotowania do bitwy i samą bitwę z punktu widzenia kogoś innego...

Tathagatha | 2012-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2012

Ta książka to jakaś pomyłka.
Aż w oczy kole zagranie Meyer - jak najwięcej pojechać na popularności swojej i sagi 'Zmierzch'. Każdy praktycznie kupi książkę 'z serii' z czystej ciekawości i tym samym zasili kieszeń autorki - no cóż, ja dołączyłam do grona tych osób i jest mi z tym nie najlepiej.

Książka napisana bardzo pobieżnie i 'na szybko', w ogóle nie powinna była powstać. A jeśli już to można było z tego pomysłu dużo więcej wykrzesać. I tak zamiast dostarczyć czytelnikom wisienkę na torcie, tak Meyer podrzuciła zgniłe jajo pozostawiające tylko niesmak.

W tej historii nie ma nic ciekawego, ani porywającego jak głosi opis na okładce. Pomijając fakt, że wiadomo jakie będzie zakończenie - tak początek i rozwinięcie są nudne jak flaki z olejem.

Nie polecam. Nawet tym którzy sagę czytali.

Króciutki dodatek do sagi "Zmierzch", który wnosi parę ciekawych informacji do głównego wątku. Czyta się przyjemnie, miło było na chwilę powrócić do świata wampirów i poznać życie nowonarodzonych. Ciekawe spojrzenie na rodzinę Cullenów, odwrócenie ról i wątek przyjaźni Bree z wampirem o imieniu Diego. Podobało mi się, że mogliśmy poznać myśli Bree zaraz przed śmiercią, jej cichą i niewerbalną "rozmowę" z Edwardem i fakty dotyczące Volturi, a także kłamstwa, które Riley sprzedawał młodym wampirom. Polecam, miły dodatek dla fanów serii. :)

nadzieja1925 | 2013-09-02
Przeczytana: lipiec 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z tego co mi się wydaje, to Bree Tanner to ta dziewczyna (wampir - nowo narodzona), która unikneła śmierci w trakcie bitwy, ale nie jestem pewna! Ktoś by mi mógł odpowiedzieć?

-----------------------------------------------------------------------
„Drugie życie Bree Tanner” – Stephenie Meyer przedstawia równoległe wydarzenia widziane oczami Bree do trzeciej części przygód Belli i Edwarda w „Zaćmieniu”. I tak jak napisałam wcześniej (na co nikt nie raczył mi odpowiedzieć) Bree jest nowo narodzonym wampirem przez Wiktorię, bardzo wystraszonym, któremu udaje się uniknąć śmierci podczas bitwy (choć i tak nie oszuka przeznaczenia i śmierć ją znajdzie).
Bree była piętnastoletnią dziewczyną z problemami... BUM! I pojawia się Riley, który otwiera przed nią nowy świat, nowe życie. Jako wampir starała się być niezauważona, chowała się, wychodziła tylko na polowania, a dnie spędzała na czytaniu... Potem poznaje chłopaka – też wampira – tylko trochę starszego (nie pamiętam imienia) i...

Arek | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Moim zdaniem jest to dużo bardziej horror wampiryczny w stylu Anny Rice niż książka młodzierzowa. Jednak młodzierz to czyta. No trudno takie mamy już społeczeństwo. A przecież tyle jest wspaniałych książek, czemu więc czytamy coś tak kiepskiego?
Nie polecam Drugiego życia Bree Tanner, moja ocena to 3/10.

Aria | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Z Biblioteki, 2014
Przeczytana: 22 lutego 2014

Moim zdaniem JEDNA WIELKA PORAŻKA!!!

creatures | 2013-05-10

Nie ma co owijać w bawełnę.Stephenie Meyer Nie popisała się .Książka nudna ,przewidywalna.Akcja toczy się w zwolnionym tępie.Z całego serca odradzam kupna tej książki.Nie opłaca się wydać pieniędzy na takie coś.

adorable | 2011-01-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Mimo wielu nieprzychylnych opinii na temat twórczości Stephenie Meyer, lubię czytać jej książki. Są bardzo przystępne, napisane lekkim i przyjemnym językiem. Na pewno są dobrą odskocznią od tych "ambitniejszych" książek, a jak wiadomo - czasami trzeba trochę odetchnąć.
W sumie, żałuję trochę, że "Drugie życie Bree Tanner" jest takie krótkie. Jednak, z drugiej strony, może to i lepiej, że autorka nie ciągnie na siłę różnych, wymyślonych wątków.
Polecam, szczególnie dla fanów sagi "Zmierzch".

Tanya | 2010-10-07
Przeczytana: 07 października 2010

Sięgnęłam po nią z czystej ciekawości i zachęty ze strony bardzo miłej pani bibliotekarki.
Pół godziny czytania i ... doszłam do wniosku, że mogłam poświęcić ten czas na jakąś inną, o wiele ciekawszą książkę. Jak dla mnie, pisana pod publikę, na fali szaleństwa związanego z cyklem "Zmierzch". Stron niewiele, ale miałam wrażenie, że historia się ciągnie niczym reklamy przerywające filmy w telewizji.
Lubię powieści pani Meyer, ale "Drugie życie Bree Tanner" z pewnością nie należy do moich ulubionych i zdecydowanie jej nie kupię.

książek: 1969

Zamiast przedstawiać swoje odczucia po przeczytaniu tego 'coś', to coś Wam tu opiszę.
Zwykle, kiedy brałam do ręki 'Drugie życie Bree Tanner' (za długi tytuł, w porównaniu z zawartością), to nagle, po lekturze kilku stron, zawsze coś odwracało moją uwagę od treści. Czy to widok z okna, czy uzmysłowienie sobie, że trzeba posprzątać lub pozmywać... Tak, takie drobiazgi są o niebo lepsze od tej książki. Aż żałuję drzew, które poszły na papier.