Zanim się pojawiłeś

Me Before You
Anna Gralak
literatura piękna
Ag2S

Początek historii, która stała się światowym fenomenem. Lou, energiczna i pogodna dwudziestokilkulatka, ma opinię ekscentryczki. Jej kolekcja wielokolorowych butów wzbudza sensację, niezliczone gafy wywołują pobłażliwy uśmiech u bliskich, a praca w kawiarni wydaje się spełnieniem jej marzeń. Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki Willa, bogatego bankiera, który cudem...

Początek historii, która stała się światowym fenomenem.

Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki Willa, bogatego bankiera, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale zupełnie stracił chęć do życia. Szybko okazuje się, że praca Lou to nie tylko parzenie herbaty i podawanie lekarstw – w rzeczywistości jej zadanie jest dużo ważniejsze. Sytuację komplikuje fakt, że między nią a Willem rodzi się wielkie uczucie, które na zawsze odmieni życie obojga.

Czytelniczki na całym świecie uznały Zanim się pojawiłeś za jedną z najzabawniejszych i zarazem najbardziej poruszających powieści ostatnich lat. Wielkim sukcesem był także oparty na książce film z Emilią Clarke i Samem Claflinem w rolach głównych.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,114008,Zanim-sie-pojawiles

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,114008,Zanim-sie-pojawiles

Kinga | 2019-10-20

książka bardzo dobra lecz dużo bardziej podoba mi się film

Kasia | 2019-10-20
Przeczytana: 20 października 2019

Opowieść o Lou, która odkrywa nie tylko miłość, ale przede wszystkim siebie.
Uwielbiam całą serię ❤️

ALEKSANDRA | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

Will, bankier, mężczyzna korzystający z życia ile się da, nagle na skutek wypadku traci wszystko to, co kochał: kobietę, pracę, przygody, podróże. Porusza się na wózku, we wszystkim potrzebuje pomocy. Sprawna pozostała tylko głowa. I zjawia się Lou, ekscentryczna dziewczyna, która ma być damą do towarzystwa, pomagać mu we wszystkim, a tak naprawdę ma pilnować, żeby Will sobie czegoś nie zrobił. Już raz próbował popełnić samobójstwo. Jest zatrudniona na pół roku, bo dokładnie za pół roku Will zamierza poddać się eutanazji. Lou robi wszystko by go od tego odwieźć. Niestety, Will jest świadomy swojego celu. Nie chce tak żyć będąc zależnym od innych. Mimo, że Lou i Will zakochują się w sobie, on jednak odbiera sobie życie zostawiając jej sporą fortunę, by mogła zapłacić za studia, swoje utrzymanie i kupić sobie mieszkanie.Książka chwilami zabawna, dowcipna,. Mimo wszystko, liczyłam, że jednak wydarzy się cud i Will wyzdrowieje. Niestety, cud się nie zdarzył.

paulinam | 2019-10-12

Nie lubię romansów ani tej całej literatury kobiecej. Męczy mnie schematyczność takich lekkich książek, oraz te wszystkie wyciskające łzy momenty są w mojej ocenie bardzo przerysowane. Ta pozycję przeczytałam w 12 h ( z przerwą na sen) i momentami nie mogłam opanować płaczu. nie wiem czy to brak tej słodkiej otoczki, czy fakt że w końcu jest to książka która się skupia na relacjach a nie zachwytach powierzchownościa bohaterów, ale mimo bardzo prostej formy uważam że jest fenomenalna. A może właśnie dlatego ;)

Ewelina | 2019-10-12
Przeczytana: 12 października 2019

Bardzo długo zabierałam się za przeczytanie tej książki .Zawsze jakies ale miałam a to ciekawsza a to nie teraz czas na nią.Żałuję że tak długo musiała czekać ale nie ma tego złego :)
Książka porusza dość trudny temat .Czyta się z uśmiechem jak i ze wzruszeniem.Fakt liczyłam na inne zakończenie na jakieś "żyli długo i w ogóle:)
Pora zabrać się za dalsze losy i poznać co spotka bohaterke.
Polecam przeczytać

annet_ | 2019-10-09
Przeczytana: 25 września 2019

Powieść Jojo Moyes pt. „Zanim się pojawiłeś” opowiada o młodym, inteligentnym i przystojnym mężczyźnie – Willu. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Korzysta z życia pełną parą, ma dziewczynę, przyjaciół i prowadzi życie bez zmartwień. Jednak jak to bywa w szczęśliwej sielance – jest ofiarą nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego jest sparaliżowany. W momencie traci wszystko co było dla niego ważne – przygody, adrenalinę i sprawność.

Na jego drodze staje młoda dziewczyna – Louisa Clark, która właśnie straciła pracę. Zostaje zatrudniona w celu dotrzymywania mu towarzystwa. Główną jednak misją było odwiedzenie go od decyzji o eutanazji.

Czy Lou Clark zdoła przekonać Willa do zmiany decyzji?

Książka porusza wiele tematów – rodzina, przyjaźń, miłość. Ukazuje nam również świat i spojrzenie na życie przez Willa po utracie sprawności i samodzielności. Powieść jest pełna emocji i wzruszeń, mogę ją z całego serca polecić.

Po więcej opinii zapraszam na początkującego bloga -...

Magdalena_S | 2019-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 27 września 2019

Książki dla kobiet przeważnie są nierealistyczne, przesadzone i przesłodzone. Ta taka na szczęście nie była i naprawdę bardzo mi się podobała. Kilka lat wcześniej widziałam film i wtedy on mi się podobał, ale teraz stwierdzam, że książka to jest naprawdę to! Poryczałam się, jak głupia, gdzie książki raczej na mnie tak nie działają, więc ja jej za to daję dodatkowego plusa 😉

Kira | 2019-10-01
Przeczytana: 30 września 2019

Była na mojej liście wyrzutów sumienia i krzyczała do mnie "dlaczego mnie jeszcze nie przeczytałaś?". W Niedzielne popołudnie stwierdziłam że nadszedł czas miałam poczytać chwilę.... ostatnią stronę przeczytałam po północy a o 4:00 trzeba wstać do pracy ale było warto.

paulina_mowi | 2019-09-27

😭😭😭😭😭

Joanna | 2019-09-26
Przeczytana: 25 września 2019

To jedna z tych pozycji, które pochłania się bardzo szybko i przyjemnie. W moim przypadku, wadą było to, że przed przeczytaniem książki, widziałam film.. Myślę, że znając zakończenie, książka nie zrobiła na mnie aż tak dużego wrażenia.. Choć nie ukrywam, mimo wszystko, na końcu uroniłam kilka łez. Polecam!
Nie sądziłam, że są dalsze perypetie Lou.. Bardzo chętnie do nich sięgnę 😊