Buntowniczka z pustyni

Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rebel of the Sands
Ag2S

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy! Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna,...

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

źródło opisu: www.czwartastrona.pl

źródło okładki: www.czwartastrona.pl

Jabłuszkooo | 2017-05-08
Przeczytana: 05 maja 2017

Książka, w której nie da rady nie poczuć pustynnego klimatu. Amani, główna bohaterka jest osobą, której moim zdaniem nie sposób nie lubić. Dziewczyna ma cel - uciec z miasteczka i opieki despotycznego wuja. Za wszelką cenę stara się osiągnąć to, co może wydawać się niemożliwe. Dąży do spełnienia swojego marzenia o wielkim mieście z taką zawziętością, że mimowolnie trzymałam za nią kciuki i pragnęłam tak samo jak ona, by się udało. Autorka stworzyła naprawdę porywającą historię. Powieść jest niebywale dynamiczna i wciągająca. Bezkresna pustynia, Dziki Zachód i Alladyn, tych trzech rzeczy nie zabraknie w powieści, do tego magiczne stworzenia, Dżiny, Półdżiny... Trzeba wspomnieć, że oprawa po prostu powala na kolana. Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych okładek jakie widziałam! Gorąco Wam polecam tę wybuchową, pustynną historię!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj: https://jabluszkooo.blogspot.com/2017/05/83-alwyn-hamilton-buntowniczka-z-pustyni.html

Energia | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

17-letnia Amani żyje w świecie w którym legendy są historią, a legendarne stworzenia rzeczywistością, w kraju rządzonym przez Sułtana, częściowo będącym pod okupacją gallanów i z chowającymi i planującymi bunt rebeliantami. Pogardzona, zaszczuta, a w końcu szantażowana i zagrożona, zdecydowała opuścić swoje miasteczko będący na pustyni, mając przy sobie kilka rzeczy i z pistoletem przy pasie, którym potrafi się posługiwać idealnie, aby dotrzeć do miejsca jej marzeń. Jak wiadomo, nie zawsze co się zaplanuje da się zrealizować i o tym się przekona, szczególnie gdy jej ścieżka życiowa połączy się z pewnym młodzieńcem, dzięki którym przeżyje mnóstwo przygód, a także będzie musiała się pogodzić z losem i podjąć wiele trudnych decyzji.

Pierwszy tom pojawi się w USA dopiero w marcu 2016 roku, ale już wiele Państw zakupiło jej prawa autorskie. Włochy wydały jako pierwsze w październiku. Na czym polega jej fenomen? Czytałam przeprowadzony z Autorką wywiad i, jak się okazało, do napisania...

WielkiBuk | 2017-03-14
Przeczytana: marzec 2017

Starożytna magia ognia i dymu, rozgrzana bezlitosna pustynia spływająca krwią i dziewczyna z wiatrem we włosach, która zrobi wszystko, by uciec. Niebezpieczna jak wspomnienia dżinów, szalona niczym pustynny wir... Między Wschodem a Zachodem, w krainie pradawnych istot snuje się pełna intryg i akcji opowieść o Niebieskookiej Bandytce niczym baśń szeptana głosem Szeherezady w upalną, letnią noc. Warto się zatrzymać. Warto się zasłuchać

Widziałam już różne opinie na temat tej książki i trochę się zdziwiłam, bo mnie ta pozycja po prostu skradła serce <3 Cudowni bohaterowie, niezapomnany klimat putyni i prochu strzelniczego, szybka akcja i mnóstwo MNÓSTWO emocji.
Polecam bardzo!!!!

Olix | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Ostatnimi czasy u nas w Polsce pojawiło się sporo książek w takim arabskim klimacie, pełne przygód, dżinów, piasków pustyni. Muszę przyznać, że te klimaty bardzo mi pasują - uważam to za fajny powiew świeżości.
"Buntowniczka z pustyni" to naprawdę ciekawa historia o młodej Amani, która pragnie wyrwać się ze swojej małej wioski, wręcz wyrywa się do większego świata, pragnie czegoś więcej i chce być kimś więcej niż tylko "dziewczyną" (w końcu to arabscy mężczyźni mogą robić wszystko co im się żywnie podoba, a ich kobiety są tylko dodatkiem do ich życia i środkiem do uzyskania potomków). W powieści jest wiele interesujących postaci, takich jak np. Jin, Shazad, Ahmed, którym warto poświęcić chwilę. Jestem ciekawa, jak to się wszystko dalej potoczy w drugim tomie, który swoją premierę ma już w tym miesiącu.

Ogólnie książka i sam pomysł na tę historię bardzo mi się spodobał. Jedynie styl jakim była napisana ta opowieść troszkę mi nie podpasował. Był... dziwny, że tak to określę. Nie...

majeczka241 | 2017-05-10

Otacza ich bezkresna pustynia. Bez szansy ucieczki. Pościg za nimi już trwa. A oni stoją blisko siebie. Na granicy życia i śmierci. Potrzeby i pożądania. Jak ich historia dobiegnie końca?

Często siadam na łóżku z notesem i długopisem w dłoni marząc o własnej niesamowitej opowieści, którą mam nadzieję niebawem przeżyć. Wyobrażam sobie historię opisującą odległe miejsca, do jakich w ogóle nie miałam wcześniej możliwości wejść, do takich, których moja wyobraźnia nie potrafiła sobie wymarzyć. Do miejsc zapierających dech, pełnych akcji, przygód, magii i miłości. Które zawładną moją duszą, umysłem, a nawet sercem. Takie miejsce w którym będę się czuła bezpiecznie jak i wyjątkowo. To wszystko jak i wiele więcej zapewnia ,,Buntowniczka z pustyni". Zajrzysz do niej? Czy raczej stchórzysz?

Amani mieszka w Dustwalk pod czujnym wzrokiem wuja i ciotki. Za wszelką cenę pragnie wydostać się z rodzinnego miasta, by zaznać lepszego i łatwiejszego życia. Nie wie jednak, że los zgotuje jej niemałe...

Monika Szulc | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Amani najbardziej na świecie pragnie wolności. Surowy wuj, trudne życie i nienawiść ze strony najbliższych nie pozwalają dziewczynie w pełni posmakować młodości. Amani doskonale posługuję się bronią i by ostatecznie uwolnić się od despoty, postanawia wziąć udział w turnieju, co bezpowrotnie odmienia jej los. Poznany cudzoziemiec Jin oraz buntowniczka nie tylko z wyboru, bo i z przeznaczenia, wyruszają w podróż poprzez bezkresne piaski pustyni i zapewnią wam wystrzałową przygodę.

Ostatnio coraz częściej trafiam na powieści przesiąknięte dalekowschodnimi legendami i z każdą kolejną książką, coraz bardziej zakochuję się w tym świece. „Buntowniczka z pustyni” to książka lekka i niewymagająca, ale ekscytacja podczas czytania sięgała zenitu i doskonale spędziłam czas poznając Amani oraz Jina.

Główna bohaterka od samego początku fascynuję niezwykłym hartem ducha i niewyparzonym językiem, jednak momentami jest egoistyczna. Analizując jej postępowanie dochodziłam do różnych wniosków, lecz...

eR_ | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Książki bazujące na opowieściach z tysiąca i jednej nocy, nie są-wbrew pozorom taką rzadkością, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wspomnieć chociażby "Zakazane zaklęcie" i inne. Oczywiście to zasługa przede wszystkim magii, któa ukryta jest w tych historiach, ale nie tylko.

"Buntowniczka z pustyni", to jedna z takich historii. Wychowana w ponurym miejscu dziewczyna, postanawia się wyrwać i znaleźć swoje miejsce zupełnie gdzie indziej. Sama nauczywszy się doskonale strzelać, staje do zawodów, które mają przynieść jej wygraną, którą zamierza przeznaczyć na ucieczkę. Nie mogąc liczyć na swoją rodzinę, sama musi sobie poradzić. Na jej drodze staje tajemniczy nieznajomy, z którym wyrusza w niebezpieczną podróż.

A w kraju nie jest bezpiecznie. Obce wojska okupują kraj, za zgodą sułtana. Dodatkowo gdzieś ukrywa się-być może jedyna nadzieja umęczonego ludu, czyli zbuntowany książę. To nie jedyne zagrożenie. Pustynia to miejsce w którym żyją stwory prosto z koszmarów. Półdżiny, Roki oraz...

ZaczytanaMajka | 2017-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Recenzję doczytaj na: http://majkabloguje.blogspot.com/2017/06/bardziej-wybuchowa-niz-proch.html

„Buntowniczka z pustyni” w pełni zasłużyła na nagrodę, jaka została jej przyznana w roku 2016 przez portal goodreads.com. Magiczna powieść odwołująca się do Baśni tysiąca i jednej nocy, znów pozwoliła mi się zachwycić tym światem i zniknąć na parę godzin.

Uwielbiam klimat z „Baśni tysiąca i jednej nocy” i miałam okazję przeczytać już dwie, które nawiązywały do treści wspomnianych baśni – „Gniew i świt” oraz „Zakazane życzenie”. Obie powieści okazały się być genialne! Mój apetyt na więcej przekonał mnie, że powinnam sięgnąć po „Buntowniczkę z pustyni”. Oczywiście i tym razem się nie zawiodłam, powiem więcej, jestem zachwycona i czekam z niecierpliwością na lipiec i premierę drugiego tomu!

strzalka | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Fantastyczno-przygodowa powiesc na tle orientu, napisana raczej z mysla o mlodziezy, a przynajmniej moja 14-letnia corka byla zachwycona ksiazka, moj zachwyt trzyma sie raczej w ryzach

YA na wakacje

Powieści YA (young adult) szturmem zdobywają nie tylko listy bestsellerów, ale co najważniejsze serca młodych czytelników. Prym co prawdą wiodą powieści zagraniczne, ale i na rodzimym rynku nie brak ciekawych pozycji skierowanych do dorastającego odbiorcy. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie tytułów, którym warto poświęcić trochę uwagi w nadchodzącym czasie.