Buntowniczka z pustyni

Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rebel of the Sands
Ag2S

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy! Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna,...

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

źródło opisu: www.czwartastrona.pl

źródło okładki: www.czwartastrona.pl

Jabłuszkooo | 2017-05-08
Przeczytana: 05 maja 2017

Książka, w której nie da rady nie poczuć pustynnego klimatu. Amani, główna bohaterka jest osobą, której moim zdaniem nie sposób nie lubić. Dziewczyna ma cel - uciec z miasteczka i opieki despotycznego wuja. Za wszelką cenę stara się osiągnąć to, co może wydawać się niemożliwe. Dąży do spełnienia swojego marzenia o wielkim mieście z taką zawziętością, że mimowolnie trzymałam za nią kciuki i pragnęłam tak samo jak ona, by się udało. Autorka stworzyła naprawdę porywającą historię. Powieść jest niebywale dynamiczna i wciągająca. Bezkresna pustynia, Dziki Zachód i Alladyn, tych trzech rzeczy nie zabraknie w powieści, do tego magiczne stworzenia, Dżiny, Półdżiny... Trzeba wspomnieć, że oprawa po prostu powala na kolana. Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych okładek jakie widziałam! Gorąco Wam polecam tę wybuchową, pustynną historię!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj: https://jabluszkooo.blogspot.com/2017/05/83-alwyn-hamilton-buntowniczka-z-pustyni.html

Energia | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

17-letnia Amani żyje w świecie w którym legendy są historią, a legendarne stworzenia rzeczywistością, w kraju rządzonym przez Sułtana, częściowo będącym pod okupacją gallanów i z chowającymi i planującymi bunt rebeliantami. Pogardzona, zaszczuta, a w końcu szantażowana i zagrożona, zdecydowała opuścić swoje miasteczko będący na pustyni, mając przy sobie kilka rzeczy i z pistoletem przy pasie, którym potrafi się posługiwać idealnie, aby dotrzeć do miejsca jej marzeń. Jak wiadomo, nie zawsze co się zaplanuje da się zrealizować i o tym się przekona, szczególnie gdy jej ścieżka życiowa połączy się z pewnym młodzieńcem, dzięki którym przeżyje mnóstwo przygód, a także będzie musiała się pogodzić z losem i podjąć wiele trudnych decyzji.

Pierwszy tom pojawi się w USA dopiero w marcu 2016 roku, ale już wiele Państw zakupiło jej prawa autorskie. Włochy wydały jako pierwsze w październiku. Na czym polega jej fenomen? Czytałam przeprowadzony z Autorką wywiad i, jak się okazało, do napisania...

WielkiBuk | 2017-03-14
Przeczytana: marzec 2017

Starożytna magia ognia i dymu, rozgrzana bezlitosna pustynia spływająca krwią i dziewczyna z wiatrem we włosach, która zrobi wszystko, by uciec. Niebezpieczna jak wspomnienia dżinów, szalona niczym pustynny wir... Między Wschodem a Zachodem, w krainie pradawnych istot snuje się pełna intryg i akcji opowieść o Niebieskookiej Bandytce niczym baśń szeptana głosem Szeherezady w upalną, letnią noc. Warto się zatrzymać. Warto się zasłuchać

Widziałam już różne opinie na temat tej książki i trochę się zdziwiłam, bo mnie ta pozycja po prostu skradła serce <3 Cudowni bohaterowie, niezapomnany klimat putyni i prochu strzelniczego, szybka akcja i mnóstwo MNÓSTWO emocji.
Polecam bardzo!!!!

majeczka241 | 2017-05-10

Otacza ich bezkresna pustynia. Bez szansy ucieczki. Pościg za nimi już trwa. A oni stoją blisko siebie. Na granicy życia i śmierci. Potrzeby i pożądania. Jak ich historia dobiegnie końca?

Często siadam na łóżku z notesem i długopisem w dłoni marząc o własnej niesamowitej opowieści, którą mam nadzieję niebawem przeżyć. Wyobrażam sobie historię opisującą odległe miejsca, do jakich w ogóle nie miałam wcześniej możliwości wejść, do takich, których moja wyobraźnia nie potrafiła sobie wymarzyć. Do miejsc zapierających dech, pełnych akcji, przygód, magii i miłości. Które zawładną moją duszą, umysłem, a nawet sercem. Takie miejsce w którym będę się czuła bezpiecznie jak i wyjątkowo. To wszystko jak i wiele więcej zapewnia ,,Buntowniczka z pustyni". Zajrzysz do niej? Czy raczej stchórzysz?

Amani mieszka w Dustwalk pod czujnym wzrokiem wuja i ciotki. Za wszelką cenę pragnie wydostać się z rodzinnego miasta, by zaznać lepszego i łatwiejszego życia. Nie wie jednak, że los zgotuje jej niemałe...

Monika Szulc | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Amani najbardziej na świecie pragnie wolności. Surowy wuj, trudne życie i nienawiść ze strony najbliższych nie pozwalają dziewczynie w pełni posmakować młodości. Amani doskonale posługuję się bronią i by ostatecznie uwolnić się od despoty, postanawia wziąć udział w turnieju, co bezpowrotnie odmienia jej los. Poznany cudzoziemiec Jin oraz buntowniczka nie tylko z wyboru, bo i z przeznaczenia, wyruszają w podróż poprzez bezkresne piaski pustyni i zapewnią wam wystrzałową przygodę.

Ostatnio coraz częściej trafiam na powieści przesiąknięte dalekowschodnimi legendami i z każdą kolejną książką, coraz bardziej zakochuję się w tym świece. „Buntowniczka z pustyni” to książka lekka i niewymagająca, ale ekscytacja podczas czytania sięgała zenitu i doskonale spędziłam czas poznając Amani oraz Jina.

Główna bohaterka od samego początku fascynuję niezwykłym hartem ducha i niewyparzonym językiem, jednak momentami jest egoistyczna. Analizując jej postępowanie dochodziłam do różnych wniosków, lecz...

strzalka | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Fantastyczno-przygodowa powiesc na tle orientu, napisana raczej z mysla o mlodziezy, a przynajmniej moja 14-letnia corka byla zachwycona ksiazka, moj zachwyt trzyma sie raczej w ryzach

Gaba_Okey | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

To chyba odpowiedź na moje życzenie – mocna książka z gatunku fantasty!

Dziewczyna z rewolwerem, poszukiwany obcokrajowiec i pustynia z dziwnymi, mitycznymi stworzeniami. Zaczęłam czytać tę książkę, bo po pierwsze – okładka jest obłędna i od razu mnie przyciągnęła, po drugie lubię, gdy bohaterki są zaradne i nie chowają się za facetami i po trzecie, opowieści o Dżinach, Sułtanie rządzącym pustynią i buntownikach to coś oryginalnego i nowego. Alwyn Hamilton popełniła świetną, wciągającą powieść z klimatem rodem z „Opowieści tysiąca i jednej nocy” oraz akcją, która cały czas zaskakuje. Dodam, że to jej debiut i początek serii – już jestem ciekawa dalszych przygód Niebieskookiej Bandytki i Węża ze Wschodu!

Mówi się, że pustynia nie zapomniała Dżinów, które wciąż gdzieś istnieją. Tyrania Sułtana powoli zabija pierwotną magię. Jedynie w osadzie Dustwalk nikt nie myśli o Dżinach. Oprócz Amani, która koniecznie chce się wyrwać z tego okropnego miejsca. Dziewczyna musi wydostać się z...

Milena | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Amani jest nastolatką, która pragnie wydostać się spod opieki wuja. Marzy jej się zupełnie inne życie niż to, które ma do tej pory. Pewnego dnia poznaje Jina i to on pomaga jej wydostać się ze swojego rodzinnego miasta. Razem przemierzają pustynie i próbują uciec przed armią Sułtana.

"Buntowniczka z pustyni" jest przede wszystkim książką przygodową. Ciągle coś się dzieję, akcja ma dość szybkie tempo, dzięki czemu nie mamy kiedy odetchnąć. Amani jest młodą, żywiołową dziewczyną, więc nie trudno się domyślić, że jej decyzje i pomysły nie jednokrotnie przysporzą jej problemu. To oni właśnie są czołowymi bohaterami książki. Reszta raczej odegrała w tym wszystkim epizodyczne role, więc nie będę się na nimi rozwodzić.

Jest to nie tylko książka przygodowa, ale i lekka fantastyka. Spotkamy tu takie istoty jak... Nie będę taka i wam tego nie zdradzę, bo to byłaby za duża zbrodnia, powiem wam tylko, że nieco powiewa tu "Baśniami z 1001 nocy". Brakuję mi trochę o nich książek tak więc...

LoboBathory | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Po pierwsze żałuję, że przeczytałam powieść po polsku, bo redakcja ma poważne problemy. Pierwsze sto stron pełen jest powtórzeń i dziwnych językowych niezręczności, które skutecznie utrudniały wciągnięcie się w lekturę. Nie wiem, czy druga połowa książki była lepiej zredagowana, czy tak wciągnęłam się w przygody Amani, ale błędy już nie rzucały mi się w oczy.

Tym, co bardzo nie podobało mi się w powieści jest to, jak bardzo polega na stereotypach na temat Bliskiego Wschodu w budowaniu świata przedstawionego, jego kultury i legend. Widać, że autorka miała pomysł i nie można odmówić jej rozmachu, byłam autentycznie zaciekawiona światem w powieści, ale takim, jakim mógłby być, a nie jakim go opisała, bo polegając na stereotypach, wypadła dokładnie tak, jak można było przewidzieć - płasko.

Co nie znaczy, że nie była to rozrywkowa lektura. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Połknęłam książkę w jeden wieczór, bo - znowu - ogromna czcionka i marginesy sztucznie rozciągają objętość,...