Rebel of the Sands
Ag2S

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy! Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna,...

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!

Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

źródło opisu: www.czwartastrona.pl

źródło okładki: www.czwartastrona.pl

Jabłuszkooo | 2017-05-08
Przeczytana: 05 maja 2017

Książka, w której nie da rady nie poczuć pustynnego klimatu. Amani, główna bohaterka jest osobą, której moim zdaniem nie sposób nie lubić. Dziewczyna ma cel - uciec z miasteczka i opieki despotycznego wuja. Za wszelką cenę stara się osiągnąć to, co może wydawać się niemożliwe. Dąży do spełnienia swojego marzenia o wielkim mieście z taką zawziętością, że mimowolnie trzymałam za nią kciuki i pragnęłam tak samo jak ona, by się udało. Autorka stworzyła naprawdę porywającą historię. Powieść jest niebywale dynamiczna i wciągająca. Bezkresna pustynia, Dziki Zachód i Alladyn, tych trzech rzeczy nie zabraknie w powieści, do tego magiczne stworzenia, Dżiny, Półdżiny... Trzeba wspomnieć, że oprawa po prostu powala na kolana. Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych okładek jakie widziałam! Gorąco Wam polecam tę wybuchową, pustynną historię!

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj: https://jabluszkooo.blogspot.com/2017/05/83-alwyn-hamilton-buntowniczka-z-pustyni.html

Blue-eyedPassionate | 2017-09-08
Przeczytana: 03 września 2017

Ah... czego chcieć więcej?
Mamy piasek, tony piasku na pustyni, magię, dżiny, pół-dżiny, mnóstwo broni, akcji i wojnę z Sułtanem...
Wielki miks znanych motywów, wspaniale zlepiająca się w całość.
Lekka, porywająca, zaskakująca.
Brać się do dzieła i czytać!

Jestem na tak!

_Magnolia_ | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

17-letnia Amani żyje w świecie w którym legendy są historią, a legendarne stworzenia rzeczywistością, w kraju rządzonym przez Sułtana, częściowo będącym pod okupacją gallanów i z chowającymi i planującymi bunt rebeliantami. Pogardzona, zaszczuta, a w końcu szantażowana i zagrożona, zdecydowała opuścić swoje miasteczko będący na pustyni, mając przy sobie kilka rzeczy i z pistoletem przy pasie, którym potrafi się posługiwać idealnie, aby dotrzeć do miejsca jej marzeń. Jak wiadomo, nie zawsze co się zaplanuje da się zrealizować i o tym się przekona, szczególnie gdy jej ścieżka życiowa połączy się z pewnym młodzieńcem, dzięki którym przeżyje mnóstwo przygód, a także będzie musiała się pogodzić z losem i podjąć wiele trudnych decyzji.

Pierwszy tom pojawi się w USA dopiero w marcu 2016 roku, ale już wiele Państw zakupiło jej prawa autorskie. Włochy wydały jako pierwsze w październiku. Na czym polega jej fenomen? Czytałam przeprowadzony z Autorką wywiad i, jak się okazało, do napisania...

Świetna książka, cudowna okładka - zakochałam się w niej! Absolutnie muszę ją mieć w swojej papierowej prywatnej biblioteczce! Nie przepadam za książkami z gatunku fantastyki, ale tym razem skusiłam się i nie a nic nie żałuję. Pochłonęłam ja błyskawicznie i chce więcej! Egzotyczna historia rodem z baśni, tylko brak w niej latających dywanów, ale to nic ;). Amani to nastoletnia buntowniczka która za wszelką cenę chce uciec zdala od domu, a Jin jest przystojnym cudzoziemcem. Czułam się jakbym stała się częścią baśni z tysiąca i jednej nocy. Niespotykane stworzenia, ogromna wola walki, a także mnóstwo uczuć, władza i morze pustyni, ... cudowne (romantyczne) tło do świetnej i pełnej akcji historii 😍.
Polecam!

thepani_ka | 2017-08-02

Do Buntowniczki od samego początku podchodziłam bardzo sceptycznie. Okładka jest piękna, ale łatwo można się zwieść w przypadku książek. Druga sprawa, to to, że nie kręciły mnie nigdy klimaty pustynne, arabskich księżniczek, haremów, itp.

W końcu jednak się przełamałam, i wiecie co...??

Bardzo mi się spodobało!

Lubie takie relacje, jaka wywiązałą się między Amani i Jinem. Do tego ta akcja, która zmienia się jak w kalejdoskopie. "Buntowniczka z pustyni" pozwoliła poznać pustynię z zupełnie innej perspektywy. Perspektywy pełnej przygód, która mocno wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Ja jestem na TaK!

Klimat ksiązki tworzy przeplatająca się w fabule magia, która nie jest nachalna, zmyślna, jest wprost idealna do tego typu opowieści. Podoba mi się tym bardziej, że wywodzi się z legend, a jak widadomo, być może istnieje tam ziarno prawdy. Ta książka wprowadziła mnie do świata zupełnie obcego, ale tak pochłaniającego, że od razu sięgnęłam po kolejną część :)

WielkiBuk | 2017-03-14
Przeczytana: marzec 2017

Starożytna magia ognia i dymu, rozgrzana bezlitosna pustynia spływająca krwią i dziewczyna z wiatrem we włosach, która zrobi wszystko, by uciec. Niebezpieczna jak wspomnienia dżinów, szalona niczym pustynny wir... Między Wschodem a Zachodem, w krainie pradawnych istot snuje się pełna intryg i akcji opowieść o Niebieskookiej Bandytce niczym baśń szeptana głosem Szeherezady w upalną, letnią noc. Warto się zatrzymać. Warto się zasłuchać

Julia | 2017-11-28
Przeczytana: 25 listopada 2017

Przygotujcie dodatkową butelkę wody i chustę, aby osłonić twarz, bo czeka Was prawdziwie piaszczysta przygoda!

Przy młodzieżówkach z reguły kręcę nosem - to zbyt irytująca bohaterka, to za mocno przerysowana lub skomplikowana fabuła, to słaby język czy też nachalny wątek miłosny, od którego aż mdli.
Alwyn Hamilton w swojej powieści znalazła złoty środek - historię wyważoną pod każdym względem! Nie dość, że dobrze napisaną: ładnym językiem i ze stopniowym wprowadzeniem w wykreowany świat pustynnych Dżinów i Pierwszych Stworzeń. To jeszcze z intrygującą, niepozwalającą oderwać się od lektury fabułą. Charakternymi, aczkolwiek wzbudzającymi niemałą sympatię, bohaterami i zaradną główną bohaterką, która - och, jak rzadko spotyka się to w młodzieżówkach - nie jest pępkiem świata i nie staje na czele rebelii jako jedyna postać mogąca uratować ludzkość. A romans? Ach! Miód dla moich oczu - rozgrywający się na drugim planie i pozostawiony tam do końca opowieści.

Nad atutami...

Widziałam już różne opinie na temat tej książki i trochę się zdziwiłam, bo mnie ta pozycja po prostu skradła serce <3 Cudowni bohaterowie, niezapomnany klimat putyni i prochu strzelniczego, szybka akcja i mnóstwo MNÓSTWO emocji.
Polecam bardzo!!!!

szelma | 2017-08-29
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Pustynny klimat, dżiny, magia i zapach prochu. Nic, tylko rzucić wszystko i wykrzyknąć: Ahoj, przygodo! Cóż, może nie wszyscy wrócili z niej szczęśliwi i z szerokim uśmiechem na ustach, ale podróż przez piekielnie gorące piaski nie okazała się totalną porażką.

Mała górnicza wioska na pustyni Dustwalk od urodzenia wyznaczała granice wolności dla Amani. Wcześnie straciła rodziców. Dziewczynie nie jest lekko. Pracuje dla wujostwa, mieszka z pięcioma kuzynkami w ciasnym pokoju. Marzy tylko o tym, aby wyrwać się z tego dusznego miejsca i nigdy do niego nie wrócić. Amani postanawia skorzystać z jedynej szansy. Postanawia wziąć udział w zawodach strzeleckich, zdobyć pierwsze miejsce, zgarnąć nagrodę pieniężną i jeszcze tej samej nocy uciec z miasta. W swoich planach nie uwzględniła jednak zamieszania, jakie wywoła podczas zawodów ruch przeciwko tyranii Sułtana, jak również tajemniczego Jina, który zawrócił jej w głowie. To wydarzenie stanie się początkiem wielkiej przygody, która...

Lenka | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Książka bardzo klimatyczna. Pustynia, proch strzelniczy i magia - świetne połączenie. Amani i Jin są dobrą parą głównych bohaterów, szkoda tylko, że tak mało jest w książce o relacjach między nimi. I cała ta rebelia, która do końca mnie nie przekonuje... Nie jestem jakoś szczególnie zachwycona, ale po kolejny tom sięgam z całą pewnością.