Dom sióstr

Das Haus der Schwestern
Ryszard Wojnakowski
Iwok

Inne wydania

Wyjazd na Boże Narodzenie do Yorkshire, krainy wyżynnych torfowisk w północnej Anglii, miał być prezentem urodzinowym i ostatnią próbą uratowania rozpadającego się małżeństwa. Jednak od początku Barbarze i Ralphowi Ambergom nic się nie układa. Już od pierwszej nocy wynajęta przez nich posiadłość Westhill House zostaje odcięta od świata z powodu śnieżycy. Barbara, myszkując po domu, natrafia niespodziewanie na zapiski byłej właścicielki posiadłości, Frances Gray. Ich lektura ożywia niezwykłą historię sprzed pięćdziesięciu lat. Zagłębiając się w aurę miłości, nienawiści, pogardy i tęsknoty za wolnością, Barbara zaczyna poznawać własną duszę i dojrzewa do najważniejszej decyzji. Decyzji, która nie tylko zmieni jej życie, ale będzie zarazem dopełnieniem losu Frances Gray.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

atram_78 | 2010-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2010, ❤ Ulubione
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

Świetna powieść! Wcale nie dziwię się, że ludzie kupują tę książkę na allegro za ponad 100 zł!!! Mnie udało się na szczęście "złapać" egzemplarz biblioteczny. I jak już złapałam, to nie mogłam się oderwać! Czytałam "Dom sióstr" dosłownie wszędzie: podczas jedzenia, przed wyjściem do pracy, w pracy,przygotowując obiad, przed snem. Niesamowicie mnie wciągnęła ta historia! Dużym atutem książki są wyraziste postaci oraz doskonale budowany klimat. Brawa dla autorki! Chętnie sięgnę po pozostałe książki Ch. Link, które czekają grzecznie na mojej półce. Będę też szukała książek podobnych do "Domu sióstr".

Madi | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Charlotte Link i muszę stwierdzić,że bardzo udane.
Trochę klimatem i historią przypominała mi niedawno przeczytany "Dom w Riverton" Pani Morton i tak jak przy tamtej wciągnęłam się w tą historię-a nawet można powiedzieć ,że w dwie historie-już od pierwszych stron.
Bardzo fajnie napisana powieść z tajemnicą skrywaną od lat ,barwni bohaterowie dający się lubić mimo swoich wad oraz piękna i namiętna miłość ,która trwała ponad 20lat w ukryciu.
To wszystko składa się na dobrą powieść,o której ,po odłożeniu nie możemy jeszcze zapomnieć ,wzdychamy i na nowo analizujemy przebieg wydarzeń.
Świetna,piekna,niesamowita!
Już nie mogę doczekać się kolejnej.

Roman Dłużniewski | 2017-03-08

Doskonale napisana, inteligentna powieść. Skłócone małżeństwo i dzieje rodziny Gray. Kiedy czytałem zapiski Frances, długimi okresami miałem wrażenie, że obcuję ze Scarlett O'Harą. Kryzys współczesnego niemieckiego małżeństwa zazębiający się z dawną historią angielskiego rodu. Trudno nazwać tę pozycję thrillerem, ale czytanie opowieści pani Link było naprawdę pasjonującą lekturą.

Książkę dostałam w prezencie i od razu zabrałam się do czytania nie poświęcając zbyt dużo uwagi opisowi z okładki. To moje drugie spotkanie z autorką, więc spodziewałam się raczej czegoś w rodzaju thrillera, dlatego pierwsze rozdziały przyniosły rozczarowanie. Początkowo czytanie szło mi bardzo opornie, ale już po chwili dałam się wciągnąć w bardzo ciekawą historię rodzinną z wojnami w tle.

Bo "Dom sióstr" to przede wszystkim saga rodzinna, elementy kryminału i napięcie pojawiając się i owszem, ale po przebrnięciu przez prawie 600 stron opowieści o życiu Frances Gray. Jej historia jest jednak intrygująca, pełna różnych emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, opisana bez idealizowania i pewnie dlatego ma się wrażenie, że mogłaby się wydarzyć naprawdę. Autorka bardzo dokładnie przedstawiła zmiany zachodzące w psychice bohaterów pod wpływem ich różnorodnych doświadczeń życiowych, a szczególnie po przeżyciu piekła na wojnie.
Całość oceniam jako bardzo dobrą, nawet mimo...

molik | 2011-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2011

Niesamowita historia ! Czytając "Dom Sióstr" całkowicie zapomniałam o otaczającym mnie świecie.
Małżeństwo prawników z Niemiec wynajmuje dom na wsi w Yorkshire, żeby ratować swoje małżeństwo. Dom zostaje odcięty od świata przez ogromne śnieżyce.W domu nie ma prądu, ogrzewania, są skąpe zapasy żywności.Małżonkowie muszą teraz walczyć również o przetrwanie.
Przez przypadek Barbara odnalazła w szopie na drewno dziennik Frances Gray, poprzedniej właścicielki domu. Zaczyna czytać i stopniowo poznaje mroczny sekret mieszkańców domu.
Jest to pasjonująca saga rodu Gray'ów z wątkiem sensacyjnym. To również romans i powieść historyczna. Powieść niesamowicie wciąga, że trudno się oderwać. Podpisuję się pod wszystkimi entuzjastycznymi opiniami o tej powieści.

??????????????????????????????????????????????????????????

Tym znakiem kończymy zdanie, jeśli chcemy o coś zapytać, uzyskać odpowiedź na kołyszącą się w naszych myślach wątpliwość, pokusić się o rozpoczęcie dyskusji, całkiem banalnej, bądź wręcz przeciwnie, szalenie wartościowej...
Przede wszystkim "?" zaspokaja naszą ciekawość. Choć pytając kogoś, nie zawsze odpowiedź otrzymamy,,,

"Pytania są niebezpieczne, nie ruszaj ich, będą spały. Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej niż myślisz pytań powstanie."
JONATHAN CARROLL - KRAINA CHICHÓW

Polegając na słowach Jonathana Carrolla, czytanie książek należy upatrywać jako coś szalenie niebezpiecznego. Przekraczając tę cienką czerwoną linię bezpieczeństwa, stąpając raz po raz w strefie zagrożenia, każdy czytelnik pragnie, by to ryzyko było jak największe, by zerwać ze stalowych kajdan wszystkie najważniejsze pytania,...

wiejskifilozof | 2016-06-12

Dom Sióstr,to książka o której będzie mi,trudno zapomnieć.
To piękna opowieść o losach pewnej rodziny.
Małżeństwo z Niemiec,przybywa do Anglii i nie wie.Że będą musieli przeczekać w pewnym domu,odcięci od świata.
Tam Niemka odkrywa, pewne zapiski.
I czytając je przenosi się w świat,już odległy.
Walkę kobiet o prawa wyborcze,drugą wojnę światową.

Szczególnie ciekawy jest opis drugiej wojny.
Z punktu widzenie Brytyjczyków.

Zdarzy się też morderstwo,Dom Sióstr jest świetną lekturą.
Dzięki której można spędzić miło czas.

tatiasza | 2016-01-31

Wciągnęła mnie bez reszty, nie mogłam się oderwać!
Bardzo ciekawa saga rodzina, w której stopniowo wzrasta napięcie.
Postacie są bardzo realistycznie i ciekawie przedstawione. Miłość, zdrada, trudne niełatwe decyzje... Obydwie wojny, które wyciskają swoje piętno...
Na pewno sięgnę po inne tej autorki a ta pozostanie ze mną na długo:)
Polecam:)

kajsa | 2012-08-03
Przeczytana: lipiec 2012

O "Domu sióstr"Charlotte Link napisano wiele opinii.
W istocie to pasjonująca saga rodzinna ze znakomitymi portretami psychologicznymi bohaterów. Czy jest kryminałem? Dla mnie zdecydowanie nie.
W moim odczuciu ta powieść jest apoteozą domu,miejsca urodzenia,szczęścia,przywiązania.
Widać to szczególnie w odniesieniu do Frances i Laury. Pierwsza,mimo że we wczesnej młodości go opuściła,by zakosztować smaku życia w Londynie,wraca do niego i staje się jego filarem, opoką.Robi wszystko,by atmosferą przypominał miejsce jej beztroskiego i szczęśliwego dzieciństwa,dba o niego i zabiega,by nie popadł w ruinę.
Druga przybywa do niego jako nastolatka.Dotychczas w swoim życiu nie miała azylu dającego poczucie bezpieczeństwa.Odnajduje go w Westhill House. Można powiedzieć,że wrasta w ten dom i staje się jego integralną częścią.
Duże wrażenie zrobiła na mnie historia życia Frances. To bezkompromisowa kobieta o wielkiej sile charakteru,trudno więc pozostać wobec niej obojętnym,choć nie zawsze...

Monika | 2011-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2011

Lubię sagi rodzinne. Ta należy do tych ciekawszych.
Jednak zachwyt nad tą książką jest moim zdaniem z lekka przesadzony.

Charlotte Link odpowie na Wasze pytania!

Gościem honorowym Targów Książki w Warszawie są w tym roku Niemcy. Z tej okazji do Warszawy przyjedzie 11 niemieckich pisarzy: laureatka literackiej Nagrody Nobla, Herta Müller, Wolfgang Bauer, Ulrike Draesner, Jakob Hein, Daniela Kohl, André Kubiczek, Charlotte Link, Ulrike Guérot, Daniela Seel, Alice Pantermüller i Jurij Andruchowycz. My spotkamy się z Charlotte Link i zadamy jej Wasze pytania!

Świąteczne książki, które musisz znać

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Chcesz wprawić się w prawdziwie świąteczny nastrój i poczuć ich prawdziwą magię? Skorzystaj z kilku wolnych dni w okresie Bożego Narodzenia i zaszyj się w wygodnym fotelu, pod kocem, z dobrą lekturą w ręku. Najlepiej – taką o bożonarodzeniowej tematyce.