Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Dom sióstr

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Wydawnictwo: Sonia Draga
1 162
1 252
Das Haus der Schwestern
Iwok

Wyjazd na Boże Narodzenie do Yorkshire, krainy wyżynnych torfowisk w północnej Anglii, miał być prezentem urodzinowym i ostatnią próbą uratowania rozpadającego się małżeństwa. Jednak od początku Barbarze i Ralphowi Ambergom nic się nie układa. Już od pierwszej nocy wynajęta przez nich posiadłość Westhill House zostaje odcięta od świata z powodu śnieżycy. Barbara, myszkując po domu, natrafia niespodziewanie na zapiski byłej właścicielki posiadłości, Frances Gray. Ich lektura ożywia niezwykłą historię sprzed pięćdziesięciu lat. Zagłębiając się w aurę miłości, nienawiści, pogardy i tęsknoty za wolnością, Barbara zaczyna poznawać własną duszę i dojrzewa do najważniejszej decyzji. Decyzji, która nie tylko zmieni jej życie, ale będzie zarazem dopełnieniem losu Frances Gray.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

Piotr | 2018-12-08
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2018

Moja ulubiona autorka prowadzi mnie tym razem do tajemniczego Yorkshire. Udaje się tam Barbara i Ralph, małżeństwo, dla którego Bożonarodzeniowy wyjazd ma być próbą rozpadającego się małżeństwa. Po przyjeździe zostają odcięci od świata przez szalejącą śnieżycę. Barbara przeszukuje dom i natyka się na ukryte notatki, które skrywają straszne tajemnice byłych właścicieli domu. Notatki cofają Barbarę o pięćdziesiąt lat. Szaleje wojna,w domu mieszkają siostry, które skrywają tajemnicę, której odkrycie może narazić ich na niebezpieczeństwo.

"Dom sióstr" można nazwać sagą rodzinną z elementami grozy i kryminału. Link tradycyjnie stawia na drobiazgowe interakcje między postaciami, co chwilami jest denerwujące, gdyż niewiele wnosi do fabuły.

Historia momentami przypominała mi jedną z powieści Agathy Christe. Wielkim plusem jest to, że autorka pokazuje powolne zmiany w psychice ludzi dotkniętych wojną światową, wojną, która trwa w ich sercach oraz życiem z innymi w jednym domu, w...

atram_78 | 2010-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2010, ❤ Ulubione
Przeczytana: 09 kwietnia 2010

Świetna powieść! Wcale nie dziwię się, że ludzie kupują tę książkę na allegro za ponad 100 zł!!! Mnie udało się na szczęście "złapać" egzemplarz biblioteczny. I jak już złapałam, to nie mogłam się oderwać! Czytałam "Dom sióstr" dosłownie wszędzie: podczas jedzenia, przed wyjściem do pracy, w pracy,przygotowując obiad, przed snem. Niesamowicie mnie wciągnęła ta historia! Dużym atutem książki są wyraziste postaci oraz doskonale budowany klimat. Brawa dla autorki! Chętnie sięgnę po pozostałe książki Ch. Link, które czekają grzecznie na mojej półce. Będę też szukała książek podobnych do "Domu sióstr".

Madi | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Charlotte Link i muszę stwierdzić,że bardzo udane.
Trochę klimatem i historią przypominała mi niedawno przeczytany "Dom w Riverton" Pani Morton i tak jak przy tamtej wciągnęłam się w tą historię-a nawet można powiedzieć ,że w dwie historie-już od pierwszych stron.
Bardzo fajnie napisana powieść z tajemnicą skrywaną od lat ,barwni bohaterowie dający się lubić mimo swoich wad oraz piękna i namiętna miłość ,która trwała ponad 20lat w ukryciu.
To wszystko składa się na dobrą powieść,o której ,po odłożeniu nie możemy jeszcze zapomnieć ,wzdychamy i na nowo analizujemy przebieg wydarzeń.
Świetna,piekna,niesamowita!
Już nie mogę doczekać się kolejnej.

Roman Dłużniewski | 2017-03-08

Doskonale napisana, inteligentna powieść. Skłócone małżeństwo i dzieje rodziny Gray. Kiedy czytałem zapiski Frances, długimi okresami miałem wrażenie, że obcuję ze Scarlett O'Harą. Kryzys współczesnego niemieckiego małżeństwa zazębiający się z dawną historią angielskiego rodu. Trudno nazwać tę pozycję thrillerem, ale czytanie opowieści pani Link było naprawdę pasjonującą lekturą.

Mollinka_90 | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam niezwykle ciekawa prozy Charlotte Link, a "Dom sióstr" zaintrygował mnie tytułem i opisem fabuły. Uwielbiam historie, w których przeszłość bohaterów determinuje ich teraźniejszość, przeplata się z bieżącą akcją, kiedy w fabułę wplecione są losy,nieraz obcych osób, splecione wokół szczególnego miejsca czy wydarzenia. Charlotte Link serwuje nam to wszystko w bardzo dobrym wydaniu.

Tytułowy dom sióstr to niewielka chatka ulokowana na angielskich wrzosowiskach. Należy do Laury Selley. Kobieta wynajmuje dom lokatorom na niedługie okresy czasu, najczęściej na święta i sylwestra, kiedy wyjeżdża do Londynu w odwiedziny do młodszej siostry. Tym razem dom wynajmuje niemieckie małżeństwo intelektualistów, wziętych adwokatów, przeżywające kryzys związku. Pobyt na odludziu ma być prezentem od Barbary dla Ralpha i ostatnią szansą na uratowanie ich relacji. Szybko jednak po dotarciu na miejsce okazuje się, że śnieżyca uwięzi ich w domostwie, a zapasy żywności nie starczą na długo.

W...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę dostałam w prezencie i od razu zabrałam się do czytania nie poświęcając zbyt dużo uwagi opisowi z okładki. To moje drugie spotkanie z autorką, więc spodziewałam się raczej czegoś w rodzaju thrillera, dlatego pierwsze rozdziały przyniosły rozczarowanie. Początkowo czytanie szło mi bardzo opornie, ale już po chwili dałam się wciągnąć w bardzo ciekawą historię rodzinną z wojnami w tle.

Bo "Dom sióstr" to przede wszystkim saga rodzinna, elementy kryminału i napięcie pojawiając się i owszem, ale po przebrnięciu przez prawie 600 stron opowieści o życiu Frances Gray. Jej historia jest jednak intrygująca, pełna różnych emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, opisana bez idealizowania i pewnie dlatego ma się wrażenie, że mogłaby się wydarzyć naprawdę. Autorka bardzo dokładnie przedstawiła zmiany zachodzące w psychice bohaterów pod wpływem ich różnorodnych doświadczeń życiowych, a szczególnie po przeżyciu piekła na wojnie.
Całość oceniam jako bardzo dobrą, nawet mimo...

Tatiasza Aleksiej | 2016-01-31

Wciągnęła mnie bez reszty, nie mogłam się oderwać!
Bardzo ciekawa saga rodzina, w której stopniowo wzrasta napięcie.
Postacie są bardzo realistycznie i ciekawie przedstawione. Miłość, zdrada, trudne niełatwe decyzje... Obydwie wojny, które wyciskają swoje piętno...
Na pewno sięgnę po inne tej autorki a ta pozostanie ze mną na długo:)
Polecam:)

filozof | 2016-06-12

Dom Sióstr,to książka o której będzie mi,trudno zapomnieć.
To piękna opowieść o losach pewnej rodziny.
Małżeństwo z Niemiec,przybywa do Anglii i nie wie.Że będą musieli przeczekać w pewnym domu,odcięci od świata.
Tam Niemka odkrywa, pewne zapiski.
I czytając je przenosi się w świat,już odległy.
Walkę kobiet o prawa wyborcze,drugą wojnę światową.

Szczególnie ciekawy jest opis drugiej wojny.
Z punktu widzenie Brytyjczyków.

Zdarzy się też morderstwo,Dom Sióstr jest świetną lekturą.
Dzięki której można spędzić miło czas.

molik | 2011-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2011

Niesamowita historia ! Czytając "Dom Sióstr" całkowicie zapomniałam o otaczającym mnie świecie.
Małżeństwo prawników z Niemiec wynajmuje dom na wsi w Yorkshire, żeby ratować swoje małżeństwo. Dom zostaje odcięty od świata przez ogromne śnieżyce.W domu nie ma prądu, ogrzewania, są skąpe zapasy żywności.Małżonkowie muszą teraz walczyć również o przetrwanie.
Przez przypadek Barbara odnalazła w szopie na drewno dziennik Frances Gray, poprzedniej właścicielki domu. Zaczyna czytać i stopniowo poznaje mroczny sekret mieszkańców domu.
Jest to pasjonująca saga rodu Gray'ów z wątkiem sensacyjnym. To również romans i powieść historyczna. Powieść niesamowicie wciąga, że trudno się oderwać. Podpisuję się pod wszystkimi entuzjastycznymi opiniami o tej powieści.

Anka Markova | 2017-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Musze przyznać, że Pani Link zaskakuje mnie coraz bardziej. Każda kolejna książka jej autorstwa po jaką sięgam, jest lepsza od poprzedniej! Aż boje się otworzyć kolejną - chciałabym, żeby uczucie ogromnego spełnienia po przeczytaniu z "Domu Sióstr" pozostało jak najdłużej.

Genialne połączenie wielopokoleniowej sagi z wątkiem kryminalnym zahaczającym o współczesne czasy! Uwielbiam takie klimaty :)