Sposób na Elfa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Elfomania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-780-1

Pewnego dnia ze schroniska do mieszkania pisarza i jego syna trafia Elf – pies o wielkich uszach i równie wielkim sercu. Chociaż przeraża go dywan na trzepaku, papierowe ręczniki i inne Śmiertelnie Groźne Rzeczy, nie jest tchórzem. Stawia czoła dzikiemu zwierzowi i ratuje z opresji Czesława, a gdy na osiedlu pojawia się złodziej, niespodziewanie ujawnia swój instynkt tropicielski. Wciąż jednak tęskni za swoją siostrą Erką, która została w schronisku. Nawet spacery z Młodym i spotkania z piękną Karą i jej pupilką Lindą nie pozwalają mu o tym zapomnieć...

"Sposób na Elfa" to wzruszająca, a zarazem pełna humoru historia miłości psa do człowieka, i człowieka do psa. Po przeczytaniu tej książki już zawsze będziesz inaczej patrzeć na swojego pupila!

źródło opisu: wydawnictwo Skrzat, 2012

źródło okładki: wydawnictwo Skrzat

HalfDead | 2019-08-06

Bardzo fajna książka. Czyta się przyjemnie i szybko :D

Agnes | 2019-08-02
Na półkach: Przeczytane, 🏠 Posiadam
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Książka bardzo zabawna, z humorem, pouczająca. Czytałam ją z 10 letnią córką. Obie się świetnie bawiłyśmy :) . Polecam.

Sebastian | 2019-05-03
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce
Przeczytana: 15 marca 2019

Książka polecona przez panią bibliotekarkę. Czytana do snu z 6-letnim synem, może trochę na wyrost co do wieku ale okazało się, że świetnie się sprawdziła. Wartka akcja, humor, nauka wrażliwości - to wszystko mnie urzekło. Dwóch bohaterów w pierwszej osobie, ludzki i psi, ukazanie różnych perspektyw na te same sprawy, było zarówno niezwykle humorystyczne, jak także pouczające. Polecam!

mystic_dream | 2019-01-19

Dość ciekawa historia opisana z dwóch perspektyw: psiaka i jego opiekuna Marcina, ojca nastoletniego gimnazjalisty nazywanego "Młodym". Napisana z humorem, powodowała wielkie salwy śmiechu u mojej córki:) Polecam:)

Agnieszka | 2018-09-20
Przeczytana: 15 września 2018

Jak zobaczyłam tytuł to myślałam, że będzie to coś w rodzaju baśni. Ale się nabrałam. Książka jest jak najbardziej realistyczna i opowiada o wspaniałej relacji między człowiekiem a psem. Poprzez opisywane przygody - pełne humoru (mam "trochę" więcej lat niż czytelnik do którego książka jest kierowana ale przyznaję się, że kilka razy porządnie się zaśmiałam) autor przekazuje naprawdę dużo cennych rad dotyczących adopcji i budowania więzi z psem. Uczy też tego co w życiu ważne - dbania o relacje i szacunku do drugiego człowieka, zwierząt i ekologii.

adam | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Książka opowiada o przygodach psa o imieniu Elf.Ze schroniska trafia on do domu pisarza zwanego Duży.Ma ona syna zwanego Młody.Elf w zupełnie nowym świecie przeżywa wiele przygód ,ale o nich przeczytajcie sami.

Polecam

Adam Hajduga

Milaf | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Książka jest po prostu super. Zawiera w sobie dużą dawkę humoru. Uważam, że każdy mały czy duży czytelnik powinien ją przeczytać i zapoznać się z przemiłym psem z charakterem - Elfikiem.

Franek_K | 2017-12-30

Książka świetna bardzo mi się podobało.

aniaszew | 2017-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Super książka dla miłośników psów i nie tylko. Bardzo polecam, czytając synom ja również się ubawiłam. Bardzo zabawna.

lizzy11 | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

No i proszę! Zaczęłam czytać książki Pałasza ze względu na szkolny konkurs, którym się zajmuję, a tak się wciągnęłam, że z pewnością przeczytam całą serię :) Po prostu uwielbiam "Dużego" i jego syna. Niesamowite podejście do wychowania i bardzo pozytywna, zdrowa relacja z dzieckiem, wpajanie prawidłowych wartości i miłości do zwierząt... wszystko w pełni popieram :) Dlatego tak bardzo mi się spodobał styl pisania pana Marcina - podziwiam i ogromnie szanuję za takie podejście do życia :) A książki z całego serca polecam!