Psy, Rachel i cała reszta

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Lost Dogs and Lonely Hearts
978-83-7648-508-9
Barbara

Pełna donośnego szczekania, niesamowitego ciepła i humoru opowieść, w sam raz na długie, zimowe wieczory… O tym, jak niespodziewane wydarzenia mogą zmienić nasze życie – na lepsze. O ludziach i zwierzętach, często w równym stopniu zagubionych i skrzywdzonych przez los. I o tym, że ich szansa na szczęście często znajduje się na wyciągnięcie ręki. Życie trzydziestoletniej Rachel Fielding,...

Życie trzydziestoletniej Rachel Fielding, niezależnej londyńskiej karierowiczki, staje na głowie: kobieta z dnia na dzień traci pracę w agencji PR, dom oraz miłość swojego życia. Nieoczekiwany spadek wydaje się istnym zrządzeniem losu i Rachel wyjeżdża na prowincję, aby uporządkować sprawy zmarłej, ekscentrycznej ciotki, która zapisała jej w testamencie dom i… schronisko dla psów. Mimo początkowej niechęci angażuje się w miejscowe życie i odkrywa nieznaną dotąd prawdę o ciotce. A gdy przyszłość schroniska staje pod znakiem zapytania, Rachel musi dokonać wyboru, który może zmienić wszystko…

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 13 listopada 2013

Ciepła historia romantyczna. Książka idealnie nadaje się na długie zimowe wieczory, kiedy człowiek ma ochotę zaszyć się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i jakąś miłą, lekką lekturą. Polecam gorąco!

książek: 2009
izusr | 2011-04-15
Przeczytana: 2011 rok
żyraffka | 2012-12-26
Przeczytana: 27 grudnia 2012

"Psy, Rachel i cała reszta" to niewątpliwie bardzo ciepła, wzruszająca, a miejscami nawet zabawna książka zarówno dla miłośników naszych kudłatych przyjaciół, ale także wielbicieli romansów, czy powieści obyczajowych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.Poza tym niesie ona pewne przesłanie, że w naszym życiu w każdej chwili może wydarzyć się coś , co odmieni je na lepsze :)

Pani Dillon według mnie pisze prostym i przystępnym dla każdego językiem, wobec czego czyta się ją lekko i nie trzeba wracać do poprzedniego zdania, aby czytając po raz kolejny, domyślić się co autor miał na myśli. Czytam ją po raz drugi i nie ukrywam, że pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę :)

Szczerze polecam!!! :)

Jola | 2016-01-06
Przeczytana: styczeń 2016

Cudowna książka ;-)
Urokliwa, ciepła, pełna radosnego poszczekiwania, momentami wzruszająca i niezwykle klimatyczna ;-)
Na pewno nie jest to jakieś banalne czytadlo ani zwykły romans. To niezwykle pogodna i pozytywna powieść, nie tylko mocno podnosząca na duchu, ale też pokazująca ze życie może przynieść wiele niespodzianek, a na drodze postawić szereg dobrych, bezinteresownych ludzi ;-)

Dla szukających odprężenia, chwili relaksu, uśmiechu i wzruszenia - idealna ;-)
Ja jestem zauroczona! Polecam ;-)

Gorgia | 2017-07-12
Przeczytana: czerwiec 2017

Świetnie się czyta.Doskonały relaks na kilka wieczorów.
Chciałabym dostać w spadku takie schronisko dla piesków,włącznie z całym zapleczem wspaniałych przyjaciół pełnych ciekawych pomysłów i rozwiązań w trudnych sytuacjach.
Polecam!!!

BeataBe | 2010-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bohaterką książki jest prawie czterdziestoletnia Rachel, która otrzymała spadek po zmarłej cioci w postaci domu i schroniska dla psów.
Zmienia swoje życie, przeprowadza się z Londynu na wieś, zajmuje się psami w schronisku, zrywa ze swoim żonatym kochankiem, znajduje nową miłość i zachodzi w ciążę.
Jak widać temat ciekawy i nie jest to żaden banalny romans czy inne powieścidło dla kobiet. Książkę czyta się bardzo dobrze mimo, że pojawiają się tu też inne wątki - historie ludzi i ich adoptowanych psów, które bardzo wciągają. Jest to rzeczywiście bardzo pozytywna powieść, znakomita na poprawienie nastroju i podbudowanie wiary w dobrych ludzi.
Przyznam jednak obiektywnie, że mimo wszystko nie dostarczyła mi takich wzruszeń jak moja ulubiona książka "Marley i ja", która kilkakrotnie doprowadziła mnie do płaczu...

Ola | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 lipca 2014

Lubię takie książki, pisane z lekkością, humorem. Przejmujące. Przy których mogę się w głos pośmiać i popłakać ;) Polecam!

Agata | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Ta książka zdecydowanie zasługuje na taką ocenę, jaka widnieje na górze strony.

Odnalazłam ją na półce w bibliotece i poczułam wewnętrzny impuls, że muszę ją przeczytać. Tak też się stało.
Spodziewałam się- nie ukrywam- prostej opowieści, delikatnej, przyjemnej, typowej. Właściwie- nie myliłam się, taka też była. Dość schematyczna, typowa, ale czytało się ją naprawdę dobrze, szybko i gdy historia się skończyła- było mi przykro. Nie odczułam żadnego niedosytu, był typowy happy end, ale chciałoby się czytać ją dalej i dalej.

Osobiście jestem pozytywnie zaskoczona. Tematyka bardzo ciekawa, rzadko spotykałam się z tematem bezdomnych zwierząt jako głównym wątkiem. Także duży plus za to. Ponadto cała historia Rachel, problem z adaptacją do nowego środowiska, motyw przyjaźni, miłości, ale i cierpienia i rodzinnych dramatów, jak choroba i problem z zajściem w ciążę, motyw samotnej matki, śmierć Dorothy- która akurat tu jest motorem całej powieści.

Autorka splotła ze sobą mnóstwo...

Kinga | 2014-06-27
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Główną bohaterką jest czterdziestoletnia Rachel, której życie w pewnym momencie zmienia się. Po dziesięciu latach jej facet odchodzi, a wraz z nim jej mieszkanie i praca. Z pomocą przychodzi kobiecie spadek po ciotce. Rachel otrzymuje dom i schronisko dla psów. Problem tylko w tym, że nie lubi ona psów i nie ma zamiaru stać się psią mamą.

W książce mamy też dwie rodziny. Pierwszą z nich tworzy Natalie i Johny. Z pozoru idealna para, ale brakuje im do szczęścia tylko dziecka. Niestety nie jest to takie łatwe jakby mogło się wydawać.

Druga rodzina to samotna matka Zoe wraz ze swoimi synami. Mąż zostawił ją i kobieta musi sobie radzić sama. Jej życie się komplikuje gdy dzieci dostają od ojca żywy prezent - psa.

Książka jest piękna, cudowna i bardzo życiowa. Autorka porusza wiele problemów, bo mamy samotną matkę, która próbuje żyć normalnie i nie wariować, rozwód, zdradę, samotność, problemy z zajściem w ciążę. Powieść bardzo życiowa, a w tym wszystkim są jeszcze psiaki. Rachel...

Katula | 2014-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Sympatyczne czytadło i nic więcej nie napiszę:)

a jednak dopisze:)

Niezmiernie sympatyczne czytadło:) Chcę więcej:) Jeszcze:)
Dla poszukiwaczy sympatycznego spędzania czasu w starych domach wśród stad psów i ich zwariowanych wielbicieli - nic lepsiejszego nie ma:)