Psy, Rachel i cała reszta

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Lost Dogs and Lonely Hearts
978-83-7648-508-9
Barbara

Pełna donośnego szczekania, niesamowitego ciepła i humoru opowieść, w sam raz na długie, zimowe wieczory… O tym, jak niespodziewane wydarzenia mogą zmienić nasze życie – na lepsze. O ludziach i zwierzętach, często w równym stopniu zagubionych i skrzywdzonych przez los. I o tym, że ich szansa na szczęście często znajduje się na wyciągnięcie ręki. Życie trzydziestoletniej Rachel Fielding,...

Życie trzydziestoletniej Rachel Fielding, niezależnej londyńskiej karierowiczki, staje na głowie: kobieta z dnia na dzień traci pracę w agencji PR, dom oraz miłość swojego życia. Nieoczekiwany spadek wydaje się istnym zrządzeniem losu i Rachel wyjeżdża na prowincję, aby uporządkować sprawy zmarłej, ekscentrycznej ciotki, która zapisała jej w testamencie dom i… schronisko dla psów. Mimo początkowej niechęci angażuje się w miejscowe życie i odkrywa nieznaną dotąd prawdę o ciotce. A gdy przyszłość schroniska staje pod znakiem zapytania, Rachel musi dokonać wyboru, który może zmienić wszystko…

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 13 listopada 2013

Ciepła historia romantyczna. Książka idealnie nadaje się na długie zimowe wieczory, kiedy człowiek ma ochotę zaszyć się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i jakąś miłą, lekką lekturą. Polecam gorąco!

książek: 1983
izusr | 2011-04-15
Przeczytana: 2011 rok
żyraffka | 2012-12-26
Przeczytana: 27 grudnia 2012

"Psy, Rachel i cała reszta" to niewątpliwie bardzo ciepła, wzruszająca, a miejscami nawet zabawna książka zarówno dla miłośników naszych kudłatych przyjaciół, ale także wielbicieli romansów, czy powieści obyczajowych. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.Poza tym niesie ona pewne przesłanie, że w naszym życiu w każdej chwili może wydarzyć się coś , co odmieni je na lepsze :)

Pani Dillon według mnie pisze prostym i przystępnym dla każdego językiem, wobec czego czyta się ją lekko i nie trzeba wracać do poprzedniego zdania, aby czytając po raz kolejny, domyślić się co autor miał na myśli. Czytam ją po raz drugi i nie ukrywam, że pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę :)

Szczerze polecam!!! :)

Jola | 2016-01-06
Przeczytana: styczeń 2016

Cudowna książka ;-)
Urokliwa, ciepła, pełna radosnego poszczekiwania, momentami wzruszająca i niezwykle klimatyczna ;-)
Na pewno nie jest to jakieś banalne czytadlo ani zwykły romans. To niezwykle pogodna i pozytywna powieść, nie tylko mocno podnosząca na duchu, ale też pokazująca ze życie może przynieść wiele niespodzianek, a na drodze postawić szereg dobrych, bezinteresownych ludzi ;-)

Dla szukających odprężenia, chwili relaksu, uśmiechu i wzruszenia - idealna ;-)
Ja jestem zauroczona! Polecam ;-)

BeataBe | 2010-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bohaterką książki jest prawie czterdziestoletnia Rachel, która otrzymała spadek po zmarłej cioci w postaci domu i schroniska dla psów.
Zmienia swoje życie, przeprowadza się z Londynu na wieś, zajmuje się psami w schronisku, zrywa ze swoim żonatym kochankiem, znajduje nową miłość i zachodzi w ciążę.
Jak widać temat ciekawy i nie jest to żaden banalny romans czy inne powieścidło dla kobiet. Książkę czyta się bardzo dobrze mimo, że pojawiają się tu też inne wątki - historie ludzi i ich adoptowanych psów, które bardzo wciągają. Jest to rzeczywiście bardzo pozytywna powieść, znakomita na poprawienie nastroju i podbudowanie wiary w dobrych ludzi.
Przyznam jednak obiektywnie, że mimo wszystko nie dostarczyła mi takich wzruszeń jak moja ulubiona książka "Marley i ja", która kilkakrotnie doprowadziła mnie do płaczu...

Ola | 2014-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 lipca 2014

Lubię takie książki, pisane z lekkością, humorem. Przejmujące. Przy których mogę się w głos pośmiać i popłakać ;) Polecam!

AgaPe | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Książka przyjemna, bardzo szybko się czyta.
W swej wielowątkowości ciekawi i wzbudza różne emocje. Potrafiła mnie wzruszyć, chwilami złościć i zaskakiwać, a dzięki psim bohaterom odebrałam ją jako ciepłą opowieść idealną na odpoczynek z kawą w ręku.
Przypomniała mi, za co najbardziej kochałam swojego psa - bo zawsze przy mnie był.

Katula | 2014-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Sympatyczne czytadło i nic więcej nie napiszę:)

a jednak dopisze:)

Niezmiernie sympatyczne czytadło:) Chcę więcej:) Jeszcze:)
Dla poszukiwaczy sympatycznego spędzania czasu w starych domach wśród stad psów i ich zwariowanych wielbicieli - nic lepsiejszego nie ma:)

Kinga | 2014-06-27
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Główną bohaterką jest czterdziestoletnia Rachel, której życie w pewnym momencie zmienia się. Po dziesięciu latach jej facet odchodzi, a wraz z nim jej mieszkanie i praca. Z pomocą przychodzi kobiecie spadek po ciotce. Rachel otrzymuje dom i schronisko dla psów. Problem tylko w tym, że nie lubi ona psów i nie ma zamiaru stać się psią mamą.

W książce mamy też dwie rodziny. Pierwszą z nich tworzy Natalie i Johny. Z pozoru idealna para, ale brakuje im do szczęścia tylko dziecka. Niestety nie jest to takie łatwe jakby mogło się wydawać.

Druga rodzina to samotna matka Zoe wraz ze swoimi synami. Mąż zostawił ją i kobieta musi sobie radzić sama. Jej życie się komplikuje gdy dzieci dostają od ojca żywy prezent - psa.

Książka jest piękna, cudowna i bardzo życiowa. Autorka porusza wiele problemów, bo mamy samotną matkę, która próbuje żyć normalnie i nie wariować, rozwód, zdradę, samotność, problemy z zajściem w ciążę. Powieść bardzo życiowa, a w tym wszystkim są jeszcze psiaki. Rachel...

Marta | 2012-05-15
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Rachel to prawie czterdziestoletnia kobieta. Gdy otrzymuje spadek po zmarłej cioci Dot w postaci domu i schroniska dla psów, nie jest z tego powodu zadowolona. Nie lubi psów. Jako miastowa kobieta przeszkadza jej wszystko na wsi. Nie spodziewa się tego że zżyje się z tamtejszymi ludźmi, a także psami.

Kolejną bohaterką jest Zoe. Matka dwóch synów którą całkiem niedawno porzucił mąż. Kobieta nie może sobie poradzić z wychowaniem dwóch urwisów. Były mąż dodatkowo to utrudnia gdy daje w prezencie jednemu z chłopców małego,niesfornego szczeniaka. Jak da sobie radę ? Czy znajdzie ludzi którzy jej pomogą ?

Natalie i Johnny są małżeństwem. Niestety nie mogą mieć dzieci. Z tego powodu ich relacje ulegają pogorszeniu. Coraz gorzej się dogadują, wspólny język ucieka a presja spowodowana chęcią zostania rodzicem ich przygniata.

Poza ludźmi poznajemy tu też wiele psów. Najważniejsze z nich to Klejnot, Chester i Bertie. Poznajemy też inne zwierzęta, w kilku przypadkach, a uwierzcie jest i...