Sztuczna zastawka serca. Czyli życie z zegarkiem

Okładka książki Sztuczna zastawka serca. Czyli życie z zegarkiem Karol Pęciak
2024-01-05
2024-01-05
48 min.
zastawka zastawka serca pamiętnik

„Kochani, mam pomysła!" — zainspirowałam się hasłem Karola (@szalony__karol) i tymi słowami rozpoczynam ten post. Nie będzie to standardowa recenzja, ponieważ treść tej krótkiej, aczkolwiek wartościowej i skłaniającej do refleksji książki, ma inny cel — zachęcić do czerpania z życia pełnymi garściami; korzystania z tego, co los nam daje...

Tytuł: „Sztuczna zastawka serca. Czyli życie z zegarkiem"
Autor: Karol Pęciak
Wydawnictwo: Karol Pęciak
Moja ocena: 10/10

Po przeczytaniu lektury mam wiele przemyśleń i wniosków. Z pewnością bardzo się cieszę, że Karol zdążył spełnić część swoich marzeń, a nade wszystko raduje mnie fakt, że temu młodemu człowiekowi udało się poruszyć rzesze młodych ludzi do zmiany życia. Motywował, inspirował, bawił do łez, dawał nadzieję... Pokazywał, że pomimo trudności warto walczyć o lepsze jutro, cieszyć się z małych rzeczy i kolorować nasz niekiedy szary świat. Takich ludzi brakuje.
Karol urodził się z poważną wadą serca, wiele w życiu wycierpiał, przeszedł operację wstawienia sztucznej zastawki serca, jednakże z uśmiechem na twarzy dzielił się z innymi pozytywną i dobrą energią. Warto przeczytać tę publikację, aby spróbować wyciągnąć z niej coś dla siebie i może przewartościować dotychczasowe podejście do egzystencji?

„Życie jest krótkie, ale piękne. Doceniaj każdą chwilę i ciesz się nią, ponieważ nawet te najmniejsze momenty mogą przynieść największą radość" 🫶

Tytuł: „Sztuczna zastawka serca....

Po przeczytaniu mam jedną refleksję: Karol, fajnie że zdążyłeś zrealizować swoje marzenie i napisać tą książkę. Książka jest króciutka ale napisana z sercem. A chłopak widać że miał mnóstwo energii i chęci do życia.

Kojarzycie Szalonego Karola z tik tok'a? Ja uwielbiałam go oglądać na poprawę humoru, niestety ale Bóg miał dla niego inny plan. Żadna śmierć influensera nie poruszyła mną tak jak właśnie tego chłopaka...
"Co Cię spotkało, Nas nie ominie. Ty jesteś już w domu, my jeszcze w gościnie"
~
Życie w internecie nie odzwierciedla tego z czym się borykamy na co dzień. Bardzo pozytywny, zawsze uśmiechnięty i pełen energii młody mężczyzna. Karol miał wrodzoną wadę serca. A jak wiemy z lekcji biologii i z własnego życia serce to najważniejszy organ naszego ciała.
~
Młody chłopak musiał przejść operację wstawienia sztucznej zastawki serca aby móc żyć i funkcjonować jak każdy z nas. Autor opowiada jak to się nie przejmował jako dziecko swoją choroba co doprowadziło do natychmiastowej operacji.
~
Książka porusza do łez, tym bardziej jak się ją czyta po śmierci tego wspaniałego chłopaka. W książce poruszał cały proces przygotowania do operacji jak również proces regeneracji. Fajnie, że chłopak mimo tak trudnych przeżyć nie poddał się i spełniał swoje pasje wspinaczkowe. Nie każdy zdrowy człowiek da radę zdobyć takie szczyty jak Karol po operacji serca.
~
Biografia jest naprawdę bardzo krótka ale ciekawa. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, a łzy ciekły mi po policzkach mimowolnie. Dodatkowym atutem są prywatne zdjęcia, niektóre z nich są dość nieprzyjemne zwłaszcza widok chłopaka po zabiegu.
~
Książka porusza naprawdę bardzo ważny ale trudny temat. Sprawdzi się idealnie dla osób, które mają w swoim otoczeniu osoby z wada serca, lub dla tych którzy sami czekają na taki zabieg. Biografia rozwiewa wszelkie wątpliwości związane z operacją.
~
Niestety zegar Karola przestał już dla nas bić ale pozostało nam wiele wspaniałych filmików na tik toku oraz ta wartościowa i wzruszająca książka. Lekturę polecam aby chociaż troszkę poznać sytuacje osób zmagających się chorobami serca.

Szalony Karol spoczywaj w pokoju [*]

"Co Cię spotkało, Nas nie ominie. Ty jesteś już w domu, my jeszcze w gościnie"
~

Sztuczna zastawka serca czyli życie z zegarkiem.

Szalonego Karola raczej nikomu nie trzeba przestawiać. Kto by nie znał słynnych poranków na mamie i jej kultowych tekstów, których nie wypada mi tutaj cytować.

Jednak mało kto zna jego prywatną historię.
Za maską niesamowitego, pełnego pozytywnej energii mężczyzny kryje się czas smutnego dzieciństwa i szybszego dorastania.

Kiedy w grę wchodzi zdrowie, niestety mało kto ma cokolwiek do gadania.

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka.
Jednak co się stanie, kiedy przestanie prawidłowo funkcjonować?

Moja śp. Babcia niestety chorowała na serce i miała rozrusznik. Do tej pory wspominam "cykanie" w jej klatce piersiowej.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Ma niecałe 50 str, mnóstwo zdjęć, dzięki którym lepiej poznajemy autora i wczuwamy się w jego historię.
Napisana przyjemnym, prostym językiem. Idealna lektura dla wszystkich, a szczególnie dla osób, które stoją przed dylematem wykonania operacji.

Biografię możecie zakupić u autora, w formie ebooka, do czego bardzo zachęcam.

Sztuczna zastawka serca czyli życie z zegarkiem.

Jednak mało kto zna jego prywatną historię.

Karol Pęciak Sztuczna zastawka serca. Czyli życie z zegarkiem Zobacz więcej