Lubimyczytać.pl to:
ponad 238 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
27-11-2014
Strach zasypiać i budzić się Autor: kryptonite

Główna bohaterka powieści Christine Lucas codziennie rano budzi się, leżąc w łóżku obok obcego mężczyzny, który okazuje się jej mężem, patrzy w lustro na nieznajomą twarz, będącą jej własnym odbiciem, a każdego dnia dowiaduje się najważniejszych szczegółów z życia, którego nie jest w stanie sobie przypomnieć.

27-11-2014
Miasto wielu prawd Autor: Punnuf

W ośmiu rozdziałach opisane są historie ośmiu postaci, a właściwie ośmiu bytów zlepionych na potrzeby opowieści z fragmentów żyjących ludzi, których poznała autorka. Ten zabieg, stosowany z wielkim powodzeniem przez Ryszarda Kapuścińskiego czy Wojtka Jagielskiego, w połączeniu z użytą przez Ramitę Navai narracją, wprowadza do „Miasta kłamstw” dysonans.

Dobry duch tegorocznych Świąt Autor: Róża_Bzowa

Operując ograniczoną paletą barw, podkreśla rozkład i martwotę domu Małgorzaty, które kontrastują z pojawiającą się najpierw ukradkiem i z rzadka, a potem coraz bardziej obecną czerwienią – symbolem życia, miłości, pasji i radości. Ciekawe są nie tylko kolory, ale i perspektywa: czasem patrzymy z poziomu podłogi, a czasem spod sufitu, dzięki czemu wygląda on na jeszcze bardziej pusty i wymarły.

Przyjaźń pokona wszystko Autor: Katriona

Obrzeża to kraina zarówno piękna, jak i niebezpieczna. Swoją bajkowością dorównuje Mullowskiemu Baśnioborowi, jednak to zupełnie inny świat. Włada nim potężny formista, który pozwolił, by typy spod ciemnej gwiazdy mogły wyruszać do innych miejsc w celu pozyskiwania niewolników. Niebezpieczeństwo, przygoda, nowe znajomości, magia – wszystkie te elementy łączą się w spójną i piękną historię, od której czytelnik nie jest w stanie się oderwać.

Anglia po polsku Autor: Bartosz Szczygielski

„Toń” to zgrabne połączenie klisz: tajemnicze morderstwo młodej dziewczyny, policjantka niedoceniania przez szefa i Polak trudniący się nie do końca legalnym zarabianiem pieniędzy w Wielkiej Brytanii. Lipska z gracją połączyła ze sobą te ograne schematy, wymieszała i podała na talerzu produkt zaskakująco dobry.

Książki, którym patronujemy

• Cząstka ciebie
  • Willa "Triste"
  • Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy
  • Magik
  • Chłopcy 3. Zguba
  • Mroczna bohaterka.  Jesienna róża.
  • Na granicy zmysłów
Cząstka ciebie

8 (1 ocen i 0 opinii)
Willa "Triste"
Array

6,23 (13 ocen i 3 opinii)
Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy

8 (1 ocen i 0 opinii)
Magik

9 (2 ocen i 1 opinii)
Chłopcy 3. Zguba
Array

8,17 (41 ocen i 16 opinii)
Mroczna bohaterka. Jesienna róża.
Array

7,41 (17 ocen i 5 opinii)
Na granicy zmysłów
Array

7,58 (12 ocen i 4 opinii)
Jeszcze raz, Nataszo

8,29 (7 ocen i 4 opinii)
Kiedyś byliśmy braćmi

8,25 (4 ocen i 2 opinii)
Marsjanin
Array

8,03 (35 ocen i 16 opinii)
Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne

Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Zanim zasnę

"Zanim zasnę" otrzymuje wysokie oceny, konieczne chciałbym więc przestrzec, że to uproszczona, momentami sentymentalna proza a la Jodi Picoult. A zatem przeznaczona dla bardzo licznej, ale i dość specyficznej grupy czytelników. Pisałem o tym w innym miejscu, więc teraz tylko powtórzę, że s...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku