Lubimyczytać.pl to:
ponad 231 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Wszystkie końce świata Autor: Malwina

Postawa człowieka wobec apokalipsy – to zdaje się interesować McHugh najbardziej, co widać także w pozostałych tekstach. Z tym że apokalipsa jest w większości opowiadań nieoczywista. Zjawiska takie jak uzyskiwanie świadomości przez komputery, epidemia ptasiej grypy, wybuchy jądrowe czy grożące śmiercią eksperymenty medyczne to tylko syndromy tego, że na świecie dzieje się coś niedobrego.

Gdy przeszłość otwiera drzwi do teraźniejszości… Autor: Kominek

Na ostatnich stronach książki, którą rzecz jasna proponuję poznać od początku do końca, ukrywa się inspiracja, która pchnęła autorkę w twórczy wir poszukiwań literackiego spełnienia. Stąd śnieg, który nagle spadnie w maju, paraliżując życie Seattle przebudzi z traumy Claire. Tragedia, która dotknęła ją rok wcześniej, wniosła niewyobrażalny ból do jej serca i życia, wreszcie położyła się cieniem na jej małżeństwie.

Niedoceniona mistrzyni ceremonii Autor: Ines

Wieki temu położna była autorytetem – mistrzynią ceremonii, która nie tylko poród przyjmowała, ale i podawała do chrztu narodzone dzieci, wybierała im imiona. To była kobieta znająca jak nikt inny anatomię kobiecych narządów rodnych, posiadająca wiedzę dotyczącą metod ułatwiania porodu, potrafiąca pomóc rodzącej i godnie przywitać na świecie jej maleństwo.

01-09-2014
Nowe tłumaczenie „Martwych dusz“ Autor: Punnuf

Dla Nabokova „Martwe dusze” kończą się wraz z ucieczką Cziczikowa z miasta NN. I rzeczywiście, druga część powieści wywołuje w czytelniku lekkie zakłopotanie. Znika Gogol magik, znikają migoczące kolory, srebrzyste mgły i tajemnicza atmosfera, cichną i rozpływają się pozostawione daleko za pędzącą bryczką żywe sylwetki Nozdriowa, Pluszkina, Sobakiewicza, Koroboczki i innych mieszkańców wymyślonej przez autora fantastycznej krainy.

01-09-2014
Matematyka i inne demony Autor: Monika Długa

Wrocław, lato 1956 roku. Edward Popielski ponownie przemierza i penetruje ulice miasta po to, żeby wszechświat mógł powrócić do równowagi, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Sprawa, której podejmuje się tym razem, za przyzwoleniem swojego obecnego pracodawcy mecenasa Aleksandra Becka, z początku wydaje się być tylko błahostką, raptem niegroźnym szantażem.

Książki, którym patronujemy

• Dobry ojciec
  • Autorka
Ani słowa prawdy
Jacek Piekara

6.98 (1418 ocen i 94 opinii)
Niejasna sytuacja na kontynencie

Maksym Kidruk

8.75 (4 ocen i 3 opinii)
Dzielnica Obiecana
Paweł Majka

6.57 (14 ocen i 5 opinii)
Wayward Pines. Bunt

Alexandra Fuller

7.5 (2 ocen i 0 opinii)
Zagadki przeszłości
Kate Atkinson

6.44 (63 ocen i 19 opinii)
Nigdy nie gasną
Alexandra Bracken

8.28 (181 ocen i 33 opinii)
Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem
Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

8 (8 ocen i 2 opinii)
Złośliwa Trzynastka
Janet Evanovich

7.85 (34 ocen i 5 opinii)
Dobry ojciec
Diane Chamberlain

7.48 (27 ocen i 11 opinii)
Autorka
Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

7.15 (13 ocen i 6 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Historia Lisey

Stephen KING /ur.1947/ dorobił się miliardów na swoich 174 książkach opublikowanych w ciągu 40 lat /ponad cztery książki rocznie/ i wielomilionowej rzeszy czytelników, przeto pomniejszenie jej o moją skromną osobę pozostanie niezauważone. Być może zacząłem od mni...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku