Lubimyczytać.pl to:
własna biblioteczka
system rekomendacji
31-10-2014
Gra o serce księcia – faza druga Autor: TalaZ

Niestety mój pierwszy zachwyt i nadzieja, że będzie tak samo jak w przypadku „Rywalek”, gdzie nawet niedociągnięcia nie pozwalały się oderwać od czytania, szybko legły w gruzach. Wszystko za sprawą… a jakżeby inaczej, samej protagonistki. O ile w poprzednim tomie nawet ją polubiłam, o tyle w tym miałam ochotę ją, kolokwialnie mówiąc, zatłuc - obojętnie czym (nadawałaby się nawet patelnia).

31-10-2014
Zgniłe życia owoce w przemijania mgle Autor: Molly

Cisza, człowiek, natura i zło. Tysiące niewypowiedzianych emocji. Taką książkę mogła napisać tylko osoba pełna empatii, gotowa analizować najdrobniejszy gest czy prześwietlać pod słońcem swojej wrażliwości wszystkie możliwe (i te niemożliwe też) konotacje wypowiedzianych przez swych bohaterów słów. Humanistka, w której centrum zainteresowań znajduje się jedynie i niepodzielnie Człowiek.

Życiowa wywrotka Autor: Tajemnica

Tavia, główna bohaterka, dziwnym trafem jest jedyną ocalałą pasażerką w katastrofie lotniczej. Wszyscy giną, łącznie z jej rodzicami. Osieroconą młodą dziewczynę adoptuje wujostwo. Codzienność Tavii zmienia się z dnia na dzień. Musi sobie poradzić zarówno z traumą po utracie rodziców, jak i z nowymi warunkami mieszkaniowymi.

Wielowątkowa historia Polski Autor: Adrian Jaworek

Kompletne wydawnictwo składa się z sześciu tomów. Ostatni z nich pojawi się w 2019 roku. Wszystkie zostaną napisane przez profesora Andrzeja Nowaka, historyka wybitnego i mającego własną wizję przeszłości. Nie znaczy to, że fabrykuje on jakiekolwiek dowody lub teksty – profesor Andrzej Nowak pokazuje i uczy, w jaki sposób można interpretować historię Polski. I robi to w sposób niezwykle interesujący.

Kraków jak trumna Autor: Viginti Tres

W Krakowie Orbitowskiego na brudnej, odstręczającej rzeczywistości nadbudowana zostaje poetyka koszmaru. To Kraków, w którym równie łatwo jest zamarznąć w nocy na śniegu, będąc przez przechodniów traktowanym tak, jakby się nie istniało, jak i naprawdę przestać istnieć. Gniew i uraza do świata w wydaniu autorskim uwidacznia się już od pierwszych akapitów.

Książki, którym patronujemy

Mezopotamia

8 (1 ocen i 0 opinii)
Ostatnia spowiedź - Tom III
Array

8,89 (38 ocen i 15 opinii)
Angielska dziewczyna

7,25 (4 ocen i 1 opinii)
Mrówańcza
Array

6,77 (13 ocen i 5 opinii)
Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka

8 (7 ocen i 2 opinii)
Nieśmiertelni

8 (11 ocen i 0 opinii)
Wiza do Iranu

8 (2 ocen i 1 opinii)
Sejf 3: Gniazdo Kruka
Array

7,35 (17 ocen i 6 opinii)
Angole

8,11 (9 ocen i 1 opinii)
Zbuntowani
Array

8,1 (73 ocen i 20 opinii)
Chińskie lalki

7 (2 ocen i 0 opinii)
Niemoralna gra
Array

7,45 (11 ocen i 8 opinii)
Już czas

Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
W dialogu II

Pozycja ta zawiera kolejną dozę rozmów między J.L.Borgesem, a O. Ferrari. Rozmów - praktycznie już między przyjaciółmi, poruszającymi na antenie radia najrozmaitsze tematy - podróży, literatury, psychologii, malarstwa, a nawet lądowania na księżycu. Rozmów, podczas których w/w Panowie nie stronią...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku