Króliki podbijają świat Autor: corbeau

„W poszukiwaniu niebieskiej marchewki” to barwny album z ogromnymi ilustracjami (27x37 cm oraz dwa razy większe ilustracje na dwie strony!), pełnymi szczegółów i humorystycznych akcentów. Czytelnik ma okazję ćwiczyć na nich swoją spostrzegawczość, szukając legendarnej Niebieskiej Marchewki.

24-03-2017
Barwny ptak na uwięzi Autor: kryptonite

Narracja książki przybrała formę wspomnień Alicji James. Czytelnik poznaje główną bohaterkę w momencie, kiedy prowadzi samotnicze życie w Londynie i cierpi na tajemniczą chorobę, która zmusza do izolacji od świata zewnętrznego oraz ciągłego leżenia w łóżku. Kobieta jednak nie rezygnuje ze swoich pasji, czyli czytania gazet, książek, pisania listów oraz przyjmowania gości, ale cały czas ma wrażenie, że w jej życiu brakuje wielu rzeczy.

Między światami. Na rozstaju dróg Autor: Ines

„Księga snów” to poruszająca historia balansująca między życiem a śmiercią, między strachem a spełnieniem. Nina George subtelnie, z wyczuciem i delikatnością prowadzi czytelnika przez narrację trzech związanych ze sobą osób, pozwalając czytelnikowi spojrzeć na te same fakty z różnych perspektyw.

23-03-2017
Niemoralna propozycja Autor: Angelika

Mamy ciekawą fabułę, z mrocznym wątkiem i lekką dawką grozy, mamy bardzo dobrze zarysowane sylwetki bohaterów, szczególnie Roz, której wewnętrzne rozterki i przemyślenia znacznie wpływają na naszą ocenę jej postępowania, a także mamy okazję do zastanowienia się nad wieloma sprawami, dotyczącymi decyzji, jakie na co dzień podejmujemy.

23-03-2017
Jak po gwałcie pozbierać się na nowo? Autor: Gaba_Okey

Amber Smith napisała poważną, poruszającą i autentyczną książkę. Nie jest to lekka pozycja dla młodzieży. To skomplikowana powieść, skupiająca się na odczuciach głównej bohaterki, jej sposobu na poradzenie sobie z tym, co ją spotkało. Z każdym rozdziałem obserwujemy to, jak się zmienia i jak rośnie w niej nienawiść oraz inne emocje, które po jakimś czasie niespodziewanie z siebie wyrzuca.

Książki, którym patronujemy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Pył Ziemi

Tekst pochodzi z bloga: http://amandaasays.blogspot.com/ LILO I REZ Nasi główni bohaterowie - Lilo i Rez, to ostatni ludzie narodzeni na pokładzie ogromnego statku kosmicznego Yggdrasil. Podrasowani genetycznie i technicznie w taki sposób, że są niemalże nieśmiertelni. To postacie niezwykle intelig...

Znajdź nas na Facebooku