Wierzę we wściekłość Autor: Punnuf

Caparrós nie pisze o głodzie znanym nam ze smutnych telewizyjnych migawek pokazujących raczej krótkotrwałe katastrofy spowodowane wojną czy suszą, które, jak sam wspomina, zdarzają się coraz rzadziej. Dla niego najważniejszą sprawą jest głód zalegający, ten mało widoczny, niemieszczący się w ramówce wiadomości – głód dotykający miliarda niedożywionych ludzi na całym świecie.

26-08-2016
Im mniejsze miasto, tym więcej kłopotów Autor: fossa

„Opowiem ci pewną historię” przypomina trochę letnią pogodę za oknem, gdzie wszystko i wszyscy odurzeni są przez upał i rozleniwieni przez palące słońce. W takich zresztą warunkach rozgrywa się ta powieść - duszna atmosfera lata służy chyba temu, by w powietrzu zastygały zagadki przeszłości, choć minionej to wciąż obecnej, a często niedokończonej.

26-08-2016
Składniki pierwszej jakości i odpowiednie proporcje Autor: rozerudycjowana

„Przepisy na miłość i zbrodnię” zabierają polskiego czytelnika w bardzo odległą podróż. Do Karru Małego w Republice Południowej Afryki. Autorka - mieszkająca zresztą w tym samym miejscu, co bohaterowie książki - nie skąpi treściwych, a przy tym niebanalnych opisów zaznajamiających nas z odmienną kulturą, kuchnią oraz afrykańską, dziką przyrodą.

Kamyczki wschodniej mozaiki Autor: jusola

Mamy w nim wszystko: i miłość w przeróżnych wariantach (zmysłową i duchową, łączącą młodych, ale i starych ludzi, spełnioną i nie, małżeńską i grzeszną...), przyjaźnie (prawdziwe i fałszywe, wierne i przekreślone) i zbrodnie (zabójstwa o podłożu politycznym i tzw. zabójstwa honorowe).

Niezwykła podróż po Alasce Autor: nan1989

Lupton porusza również temat kruchości naszej planety i wskazuje na część zagrożeń jakie niesie dla niej działalność człowieka. Nie jestem aktywnym działaczem i z pewnością nie należę do grona osób gotowych przykuwać się łańcuchami do drzew, ale nie ukrywam, że zagadnienia związane z ochroną środowiska są mi bardzo bliskie.

Książki, którym patronujemy

• Never Never
  • Ta chwila
  • Mężczyzna w białych butach
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Ojciec 44
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Wstyd
  • Magisterium II: Miedziana rękawica
Królewska heretyczka
Magdalena Niedźwiedzka

7,75 (4 ocen i 1 opinii)
Kolejność
Hubert Hender

6,4 (25 ocen i 12 opinii)
Wyśnione miejsca
Brenna Yovanoff

7,39 (64 ocen i 20 opinii)
Sługi boże
Adam Forman

7,75 (4 ocen i 0 opinii)
Zgnilizna
Siri Pettersen

7,5 (14 ocen i 10 opinii)
W cieniu
Diane Chamberlain

7,67 (24 ocen i 13 opinii)
Never Never
Colleen Hoover, Tarryn Fisher

7,73 (607 ocen i 92 opinii)
Ta chwila
Guillaume Musso

7,47 (135 ocen i 38 opinii)
Mężczyzna w białych butach
Michał Larek, Waldemar Ciszak

6,56 (32 ocen i 12 opinii)
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7,56 (9 ocen i 1 opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,46 (48 ocen i 29 opinii)
Ojciec 44
Jerzy Ciszewski

6,53 (19 ocen i 4 opinii)
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,59 (44 ocen i 15 opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

6,82 (22 ocen i 11 opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,12 (41 ocen i 9 opinii)
Magisterium II: Miedziana rękawica
Cassandra Clare, Holly Black

7,42 (53 ocen i 18 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Mistborn: Secret History

W sumie ciężko ocenić to... opowiadanie? Novellę? Przyznam, że nie jestem pewna. Dzieło jest krótkie i przed przeczytaniem konieczna jest znajomość innych książek z Cosmere Brandona Sandersona, z pierwszą trylogią "Mistborn" jako bezwzględnym minimum, obiema, aby uniknąć spoilerów, a wszy...

Znajdź nas na Facebooku