31-05-2016
Wspaniale mieć kogoś, kto stoi za Tobą murem Autor: malineczka74

Drugi tom cyklu autorki „Barw miłości” okazuje się jeszcze lepszy i gorętszy niż jego poprzednik. Pisarka perfekcyjnie rozwija wcześniejsze wątki i dodaje kolejne do świetnie nakreślonej fabuły. Rozkręcają się wątki z domieszką sensacji, ale i te romansowe.

31-05-2016
Oko w oko z mordercą Autor: Malwina

Dobrym posunięciem było natomiast włączenie do fabuły motywu książki w książce. Z historią Lindy przeplatają się fragmenty jej powieści, które płynnie ją uzupełniają i pomagają poskładać tę układankę w całość. Pomagają też budować napięcie, gdyż następują zazwyczaj po emocjonująco kończących się rozdziałach, kiedy czytelnik już chciałby wiedzieć, co będzie dalej, a tymczasem musi na dalszy bieg wydarzeń poczekać.

Wind of change Autor: Ines

Zgodnie z wolą autora, powieść ta ma być dla czytelnika przede wszystkim rozrywką. To dość kontrowersyjny pomysł. Choćby ze względu na poważną, na pierwszy rzut oka, tematykę tejże publikacji oraz na częste nawiązania do kultury europejskiej: malarstwa, muzyki, idei i obyczajów.

30-05-2016
Piszę sam/-a o sobie Autor: kryptonite

Czytałam „Ja” i nie mogłam przestać dziwić się, jak trafne spostrzeżenia o naturze kobiecej ma Martel. Aż to jest bardzo dziwne... Nie będę tutaj rozpisywać się nad budową książki, zwłaszcza nad dwujęzycznymi wstawkami dialogowymi czy tym, co stanowi ciekawostkę dla uważnych czytelników - „Ja” składa się z... dwóch rozdziałów. Te rzeczy są dla mnie, jako wielbicielki literackich eksperymentów z językiem i formą, po prostu majstersztykiem.

Punkt bez powrotu Autor: Ewelina Tondys

Remigiusz Mróz wie, jak budować napięcie w powieści kryminalnej. Wie, jak sprawić, by czytelnik po odłożeniu lektury dalej zaprzątnięty był losami jej bohaterów. Powieść jest konstrukcyjnie przemyślana i spójna, a akcja wartka i dynamiczna. Niewątpliwą zaletą „Rewizji” są znakomite dialogi, błyskotliwa żonglerka słowna między głównymi bohaterami, inteligentny humor, ironia oraz dystans do otaczającego świata.

Książki, którym patronujemy

• Jak Cię zabić, kochanie?
  • Chciwość
  • Nielubiana
  • Grzech nasz codzienny
  • Wieża
  • Japoński kochanek
  • Alicja w krainie czasów
  • Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Agnieszka Walczak-Chojecka

0 (0 ocen i 0 opinii)
Mimo moich win
Tarryn Fisher

8,13 (247 ocen i 51 opinii)
A między nami wspomnienia
Gabriela Gargaś

8 (4 ocen i 0 opinii)
Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
Rafał Kosik

7,8 (10 ocen i 8 opinii)
Rzeka złodziei
Michael Crummey

7,64 (14 ocen i 5 opinii)
Ponad wszystko
Nicola Yoon

7,77 (30 ocen i 5 opinii)
Nielubiana
Nele Neuhaus

7,18 (28 ocen i 11 opinii)
Grzech nasz codzienny

Isabel Allende

7,63 (8 ocen i 0 opinii)
Alicja w krainie czasów
Ałbena Grabowska

8,08 (24 ocen i 6 opinii)
Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Polska odwraca oczy

Dziennikarka śledcza znów rusza w świat, by udowodnić nietykalnym, że powinni bać się sprawiedliwości, która w końcu wyciągnie po nich swoje ramiona. Autorka łowi absurdy i niesprawiedliwości Polski, oddziela je grubą kreską od tego, co uznaje się za normalne. Nie daje zapomnieć Polakom o sprawach,...

Znajdź nas na Facebooku