21-01-2017
Od przybytku czasem głowa boli Autor: malineczka74

Każda scena w powieści jest obficie obsypana radością, beztroską, i dowcipem. Nic nie jest wzięte na poważnie. Ten zabieg decyduje o lekkim, wręcz rozrywkowym klimacie książki. Zakończenie jest niestety łatwo przewidywalne, ale po długim namyślę stwierdzam, że żadne inne ukoronowanie opisanych zdarzeń po prostu by nie pasowało.

21-01-2017
Bo kto nie chciałby gwiazdki z nieba? Autor: Gaba_Okey

Powieść z pozoru wydaje się ciekawa, jednak problem stanowi styl, jakim jest napisana. Autorka postawiła na narrację pamiętnikarską, tym samym sporą ilość opisów i wynurzeń bohaterki o swoich przeżyciach. Miałam wrażenie, że akcja jest rozwleczona i po prostu nudna. Dodatkowo zbyt banalna i przegadana, można ją było skrócić, wprowadzić więcej dynamiki – usunąć kilka niepotrzebnych opisów i przyśpieszyć tempo fabuły.

20-01-2017
W labiryncie pomyłek Autor: poczytne

Odchodząc już od nierealności głównego bohatera, nie potrafiłam w żaden sposób zaangażować się w fabułę nie tylko przez niego. W lekturze przeszkadzało mi dosłownie wszystko - poczynając od nadmiaru zdań pojedynczych, idąc przez „przecinkowy” sposób opisywania postaci (który swoją drogą czynił z Wojciecha kompletnego idiotę, ponieważ bohaterowie zostali przedstawiani czytelnikowi przy okazji przypominania głównemu bohaterowi, w jaki sposób pojawili się w jego życiu), a kończąc na absurdalnych sytuacjach, które z trudem pchały fabułę do przodu.

20-01-2017
Pamiętać przyszłość Autor: corbeau

Niezależnie od tematu i jego rozwinięcia, są to przede wszystkim opowieści o ludziach, o ich postrzeganiu alternatywnych światów. Analizując ich dążenia i zachowania czytelnik tak naprawdę dowiaduje się więcej o sobie: jak on zareagowałby w obliczu anielskiego objawienia? Czy odważyłby się ingerować w przyszłość, gdyby ją znał?

19-01-2017
Ku chwale piwnej rewolucji! Autor: yodapl

Oczywiście, historia piwa oraz zjawisko piwnej rewolucji to nie są tematy, które da się opisać w kilkuset słowach. To są tematy na książkę! A tak się składa, że ktoś ją niedawno właśnie napisał. Tomasz Kopyra, bo to o nim mowa, jest samozwańczym kronikarzem piwnej rewolucji w Polsce, propagatorem kultury picia i historii nie-tak-złocistego trunku, prosumentem piwa, a na dokładkę blogerem i vlogerem, który w swojej niszy jest najpopularniejszy na świecie.

Książki, którym patronujemy

• Ostatnia mila
  • Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
  • Szept wiatru
  • Karuzela
Ostatnia mila
David Baldacci

8 (1 ocen i opinii)
Możesz odejść bo cię kocham. O śmierci, pożegnaniach i nowym życiu
Renata Dziurdzikowska

7,76 (17 ocen i opinii)
Szept wiatru
Sylwia Trojanowska

8,22 (9 ocen i opinii)
Suma. Czterdzieści opowieści o życiu pozagrobowym
David Eagleman

8,5 (10 ocen i opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko.

Kacperiada to fantastyczna lektura dla małych i dużych, dla tych, którzy uwielbiają się śmiać i tych, którzy nie robią tego zbyt często. Gwarantuję, że jest to doskonała lektura na słoneczne dni i na niepogodę. Na nudę, która czasem wdziera się do naszych domów nieproszona. Na długie zimowe wieczory...

Znajdź nas na Facebooku