29-07-2016
Szarych wspomnień czar Autor: Ines

Dziadek Jurek umierał wiele razy: nocą na ulicach okupowanej Warszawy, kiedy wpadł w ręce niemieckich żołnierzy; w Auschwitz; w zniszczonym przez wojnę Opolu oraz gdy jego córka zakochała się w synu opozycjonistów, który chciał ja porwać do Kanady.

28-07-2016
Krivoklata System Autor: jusola

Właściwie nawet ma się często ochotę bohaterowi przytaknąć. Szczególnie, kiedy mówi o zalewie tandety w sztuce i kinie, o prymitywizmie ludzkich gustów, o preferowanych modelach życia, o powierzchowności uczestnictwa w kulturze i pseudoobcowaniu z dziełami artystycznymi. Jednak od razu rodzi się podejrzenie, że może jednak niesłusznie poprawia się wtedy człowiekowi nastrój, że niewiele racji w przeświadczeniu, że nie o mnie te słowa, nie!

28-07-2016
To elementarne, drodzy czytelnicy Autor: kryptonite

„Xango z Baker Street” zaczyna się od przedstawienia dwóch skandalicznych wydarzeń, które miały miejsce w Rio de Janeiro i wstrząsnęły miejscową społecznością – kradzieży cennych skrzypiec Stradivariusa oraz brutalnego morderstwa młodej prostytutki. Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel doktor Watson dostają zaproszenie do Brazylii od samego cesarza, aby mogli pomóc policji w Rio w wyjaśnieniu tych przestępstw.

27-07-2016
Cztery żywioły Autor: Grzegorz Śmiałek

To powieść czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi, w której Alvin staje się swoistą przeciwwagą natury, staje się wrogiem wody, która chce go zniszczyć, ponieważ Siódmy syn jest stwarzaniem i początkiem, które przeciwstawia się nieokreślonemu Niszczycielowi.

26-07-2016
Z pasją o życiu i kinie Autor: Secrus

Pisać o publikacjach autorki wypada chyba tylko za pomocą anegdot i przykładów, bo podobną formę przyjmują biogramy jej rozmówców. Zawsze rozpoczynają się krótkim, kreatywnym wstępem do sylwetki postaci, ponieważ Hollender lubi zaczynać od większej myśli, kulis ostatniego sukcesu, a potem przenosić się do dzieciństwa.

Książki, którym patronujemy

• Dziewczyna z Bostonu
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Ojciec '44
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Wstyd
  • Bestseller
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i 1 opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i 23 opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski, Jerzy Ciszewski

6,8 (5 ocen i 3 opinii)
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,86 (14 ocen i 5 opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i 2 opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,14 (21 ocen i 4 opinii)
Magisterium II: Miedziana rękawica
Cassandra Clare, Holly Black

7,27 (33 ocen i 13 opinii)
Pierwsza przychodzi miłość
Emily Giffin

6,7 (87 ocen i 17 opinii)
Czarne liście
Maja Wolny

7,36 (14 ocen i 6 opinii)
Raz na zawsze
Andreas Pflüger

7 (22 ocen i 16 opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i 3 opinii)
Piękny sekret
Christina Lauren

6,73 (246 ocen i 30 opinii)
Dziewczyna jak ocet
Anne Tyler

4,89 (36 ocen i 11 opinii)
Punkty zapalne. Dwanaście rozmów o Polsce i świecie
Jerzy Borowczyk, Michał Larek

7,5 (10 ocen i 1 opinii)
Sztokholm delete
Jens Lapidus

6,71 (17 ocen i 3 opinii)
Bestseller
Joanna Opiat-Bojarska

6,67 (36 ocen i 11 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Układ doskonały

Lubię książki w seriach więc z biblioteki zabrałam wszystkie trzy części. Po przeczytaniu pierwszej po resztę na razie nie sięgam. Jeśli macie ochotę na romans z happy endem to może być ;)

Znajdź nas na Facebooku