03-08-2015
Przez dziurkę od klucza Autor: Monika Długa

„Dziennik panny służącej” Octave Mirbeau ukazał się dokładnie w 1900 roku i jest niezwykle cennym zwierciadłem epoki, choćby wymienić tylko niektóre problemy poruszane w książce: sprzeciw wobec wyzyskowi uboższych warstw społecznych, hipokryzja elit, antysemityzm, echa afera Dreyfusa oraz patologie i wypaczenia Kościoła.

01-08-2015
Warszawo walcz!* Autor: swita77

Teraz’44 historie to też jeden ze sposobów patrzenia na Warszawę i z powodzeniem można książkę wykorzystać jako nietypowy przewodnik. Co ciekawe, w tym roku w rocznicę powstania będzie można razem z autorami zwiedzać miasto tropem powstańczych fotografii.

31-07-2015
…z nadzieją, że dobre, nie złe duchy, mają w nas instrument…* Autor: jusola

Uważny czytelnik dzienników bez trudu dostrzeże, że wyłaniający się portret Czesława Miłosza nie jest lukrowany. Praca z nim na pewno nie była łatwa, wymagała oddania niemal zupełnego. A i charakterologicznie nie był poeta człowiekiem otwartym, nie miał daru przyjaźni.

30-07-2015
W labiryncie kłamstw łatwo zbłądzić Autor: malineczka74

Ta opowieść to nie słodka książka o kochającej się i zgodnej rodzinie. To historia bardzo dramatyczna, pełna wielu zwrotów akcji, które mocno zaskakują, a bohaterom coraz bardziej komplikują życie. Słodko i ckliwie jest tylko na początku, po kilku stronach bracia rozpętują piekło na własne życzenie.

29-07-2015
Dymitriadę czas zakończyć Autor: Bartek Szpojda

Oto koniec trójksięgu opisującego losy Ryksa, biorącego udział w słynnych wyprawach do Cesarstwa Rosyjskiego, zwanych potocznie dymitriadami. Jak się można spodziewać tom ten przyniesie wszelkie możliwe rozwiązania. Pojawiają się w nim zarazem starzy i znani bohaterowie, jak i zupełnie nowe postacie związane jednakże nieodmiennie z Kacprem

Książki, którym patronujemy

• Powrót do Daringham Hall
  • Fangirl
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Noc nad Samborzewem
  • Odlotowa Czternastka
  • Wbrew sobie
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Miłość przychodzi z deszczem
  • Tango dla oprawcy
  • Francuska opowieść
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

7,38 (26 ocen i 16 opinii)
Fangirl
Rainbow Rowell

7,93 (166 ocen i 41 opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

8 (1 ocen i 0 opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,5 (4 ocen i 0 opinii)
Noc nad Samborzewem
Wiesława Bancarzewska

8,64 (14 ocen i 10 opinii)
Odlotowa Czternastka
Janet Evanovich

7,53 (53 ocen i 6 opinii)
Wbrew sobie
Katarzyna Kołczewska

7,96 (25 ocen i 13 opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

6,73 (44 ocen i 22 opinii)
Miłość przychodzi z deszczem
Mila Rudnik

7,49 (43 ocen i 15 opinii)
Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka

6,35 (23 ocen i 6 opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

9 (2 ocen i 1 opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

6,72 (25 ocen i 13 opinii)
Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

6,72 (18 ocen i 4 opinii)
Ekstrakt z kwiatu orchidei
Weronika Wierzchowska

6,93 (15 ocen i 8 opinii)
Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

6,88 (8 ocen i 4 opinii)
Francuska opowieść
Krystyna Mirek

7,1 (52 ocen i 15 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Córka wikingów

Zdecydowanie nie polecam. Jeśli ktoś lubi klimaty średniowiecznej Skandynawii o wiele bardziej polecam - Osadników z Catanu.

Znajdź nas na Facebooku