Lubimyczytać.pl to:
ponad 230 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
W sieci szczegółów Autor: Róża_Bzowa

Książka „Opowiem ci, mamo, co robią pająki” w krótkim, wierszowanym tekście oraz przebogatych w szczegóły ilustracjach, zawiera wielki ładunek sympatii i pozytywnych emocji w odniesieniu nie tylko do pająków, ale i innych, mało lubianych przez ludzi, stworzeń, m.in. karaluchów, komarów itp. Istoty te mają imiona, cechy szczególne, upodobania, talenty i wiele innych rzeczy, które pozwala je poznać, zaakceptować i polubić.

Wśród górskich szczytów… Autor: TalaZ

To, co mnie zaskoczyło i wywołało lekki zawód, to fakt, że historii zawarta w „Czarownicy z Funtinel” dużo bliżej do literatury obyczajowej z niewielkimi wtrąceniami fantastycznymi niż do powieści fantasy, na jaką w sumie się nastawiłam. Na szczęście szybko o tym zapomniałam i pozwoliłam się wciągnąć do magicznego świata Karpat.

Niewolnictwo oczami niewolnika Autor: Molly

O tym, iż powieść ta jest ewidentnym reliktem na szczęście już zamierzchłych czasów, świadczy dobitnie już sam przedruk przedmowy wydawcy do wydania anglojęzycznego z (bagatela!) 1853 roku, w którym to wydawca tonem wyjaśniająco-przepraszającym tłumaczy swą decyzję o wydaniu powieści wyrosłej spod pióra czarnoskórego autora.

21-08-2014
Okruchy wyobraźni Autor: Sylwia Sekret

Jeśli czarodziej, to mag. Jeśli Mag, to Uczta Wyobraźni. Jeśli Uczta Wyobraźni, to wciągająca fabuła, fantastyczny warsztat i umiejętność pisarza do wykreowania świata i bohaterów, którzy na długo pozostają w pamięci. W „Imajice” brakuje niestety większości z wymienionych wyżej cech.

21-08-2014
Witaj w świecie idealnym! Autor: swita77

Dzieci mają głowę pełną marzeń, a jednym z nich jest znalezienie skrzyni pełnej skarbów. Któż z nas, dzieckiem będąc, nie marzył na przykład o skarbie piratów ukrytym w dębowym kufrze? Sześcioletni Scott znajdzie taki właśnie tajemniczy kufer na brzegu morza. Otwierając go, pozna nie tylko zagadkową historię jego zawartości...

Książki, którym patronujemy

Alexandra Fuller

8 (1 ocen i 0 opinii)
Zagadki przeszłości
Kate Atkinson

6.51 (55 ocen i 13 opinii)
Nigdy nie gasną
Alexandra Bracken

8.19 (85 ocen i 15 opinii)
Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem
Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

8.4 (5 ocen i 0 opinii)
Złośliwa Trzynastka
Janet Evanovich

7.96 (24 ocen i 3 opinii)
Dobry ojciec
Diane Chamberlain

7.4 (20 ocen i 10 opinii)
Autorka
Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

7.17 (12 ocen i 6 opinii)
Wieczne życie. O zwierzęcej formie śmierci
Bernd Heinrich

8 (3 ocen i 1 opinii)
Wyspa sześciu pierścieni
Olis Nari Lang

9.33 (3 ocen i 2 opinii)
Pozory mylą
Sara Shepard

7.71 (93 ocen i 18 opinii)
Galop ’44
Monika Kowaleczko-Szumowska

7.81 (36 ocen i 22 opinii)
Lawendowy pokój
Nina George

7.88 (67 ocen i 32 opinii)
Śmierć w Pont-Aven
Jean-Luc Bannelec

7.11 (9 ocen i 3 opinii)
Nie lubię kotów
Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

7.36 (14 ocen i 5 opinii)
Sieroce pociągi
Christina Baker-Kline

7.69 (51 ocen i 25 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Przegryźć dżdżownicę

Bardzo krótka opowiastka, bo powieścią tego nazwać nie można. Do przeczytania w dwie godziny. Myślę, że dobrze przedstawia uczucia i myśli zdradzonej kobiety. Pewnie zachowywałabym się podobnie w takiej sytuacji. Warto przeczytać, choćby po to, żeby zrozumieć jak czują się skrzywdzone kobiety.

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku