Lubimyczytać.pl to:
ponad 228 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Opowiadając siebie Autor: Róża_Bzowa

Zahra – tym razem nie tylko bohaterka, ale i narratorka – niespiesznie snuje swoje wspomnienia, w pewien sposób unieważniając poprzednie warianty swojego losu, przedstawione przez innych. Jej opowieść jest inna, choć nie mniej obrazoburcza. Jak wyznaje na początku: To nie lata najbardziej ciążą, ale niewyjawione sprawy, wszystko, co przemilczałam albo zataiłam.

Wojna jest wszędzie Autor: Robert Fryga

„I żywy stąd nie wyjdzie nikt”. Wymowny tytuł, pod którym kryje się dziesięć porządnych, krwistych opowiadań. Tematyka wojny, przemocy i szeroko pojętego mordu zdecydowanie nie jest dla dzieci.. Zdziwi się jednak ten, kto myśli, że będzie (tylko) o Hitlerze i II wojnie światowej. O nie. Tu nie ma miejsca na tak szablonowe podejście.

30-07-2014
W jednej chwili możesz zmienić zdanie, uratować komuś życie albo się zakochać Autor: Tajemnica

Któż by nie chciał kochać? Wielu kocha, kochało lub będzie kochać. Książek o miłości jest cała masa. Różnie autorzy traktują ten temat. Byłam bardzo ciekawa, w jaki sposób tym razem Cecelia Ahern opowie czytelnikowi o poszukiwaniach zagubionej miłości.

29-07-2014
Robot ex machina Autor: Oceansoul

Tym razem powieść Asimova wypada znacznie lepiej w skali makro niż mikro. Przemiany społeczne czy polityczne to najmocniejszy punkt „Robotów i Imperium”, ciekawszy od perypetii Gladii Delmarre, która, ku rozczarowaniu fanów Elijaha Baleya, zastąpiła detektywa na stanowisku głównego ludzkiego bohatera.

29-07-2014
Zbyt długi rozbieg Autor: Bosy_Antek

Zdarza się, że szukając „starej dobrej fantastyki naukowej”, trafiamy na dzieła zaprawione elementami wywodzącymi się z innych gatunków szeroko rozumianej fantastyki. Miłośnicy literackiej czystości gatunkowej z ulgą czytają więc takie książki, jak „Cicha wojna” McAuleya, który jako pisarz konsekwentnie broni granic wytyczonych niegdyś przez tradycyjnie rozumianą science fiction.

Książki, którym patronujemy

• Ukryta Brama
  • Malownicze. Wymarzony czas
Galop ’44
Monika Kowaleczko-Szumowska

7.62 (13 ocen i 10 opinii)
Lawendowy pokój

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

7.83 (6 ocen i 1 opinii)
Sieroce pociągi
Christina Baker-Kline

7.59 (17 ocen i 9 opinii)
Wracajmy do domu

Richard Paul Evans

7.33 (3 ocen i 0 opinii)
Zakochać się
Cecelia Ahern

7.38 (76 ocen i 29 opinii)
Stulecie
Herbjørg Wassmo

7.81 (21 ocen i 8 opinii)
Zbaw nas ode Złego
Lisa Collier Cool, Ralph Sarchie

6.61 (23 ocen i 11 opinii)
Dreszcz 2. Facet w czerni
Jakub Ćwiek

7.21 (34 ocen i 8 opinii)
Kamienista ziemia
Bernhard Jaumann

7.6 (5 ocen i 1 opinii)
Parszywa Dwunastka
Janet Evanovich

7.62 (47 ocen i 15 opinii)
Ukryta Brama
Eva Völler

7.98 (54 ocen i 25 opinii)
Malownicze. Wymarzony czas
Magdalena Kordel

8.06 (104 ocen i 39 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
W pierścieniu ognia

Po drugiej części "Igrzysk Śmierci" spodziewałam się nieco więcej ;/ Akcja trochę wolno się rozwijała i czytając odniosiłam wrażenie,że będzie taka aż do końca . Na szczęście się rozkręciła i od drugiej połowy była już bardzo wciągająca.

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku