Lubimyczytać.pl to:
ponad 227 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Kancelaria od kuchni Autor: Anakolut

Książkę naprawdę przyjemnie się czyta, a jej lekturę można porównać trochę do oglądania jednego z wcześniej wymienionych seriali. Żywa, naturalna i nie pozbawiona humoru narracja nadaje tempa akcji, są ciekawi bohaterowie - których jest całkiem sporo, a mimo to każdy czymś się wyróżnia - i są też dla równowagi postacie mniej sympatyczne, acz równie interesujące.

Maui, neurotyczna Jane i zaginiony kochanek Autor: mantra

Kiedy szczęśliwa para dociera na wyspę, na miejscu okazuje się, że rezerwacja pokoju w ekskluzywnym hotelu gdzieś się zawieruszyła. Przenoszą się więc do taniego motelu. Jimmy znika w celu załatwienia interesów firmowych. Podczas pewnej nurkowej wyprawy nie wypływa na powierzchnię.

Zapomniany detektyw Autor: Malwina

„Przeklęte miasto” można porównać z książkami Agathy Christie, jak również z filmami Alfreda Hitchcocka. Fani tych twórców lekturą Queena powinni być usatysfakcjonowani. To kryminał w dawnym, staroświeckim stylu, więc jeśli kogoś nie przekonują na przykład współcześni skandynawscy autorzy i ich powieści z ponurymi detektywami, makabrycznymi zbrodniami i problematyką społeczną czy polityczną – dobrze trafił.

22-07-2014
Przenoski Autor: Monika Adamczyk

Nigdy wcześniej nie słyszałam o „sierocych pociągach”, a pierwsze skojarzenie przywiodło mi na myśl wywózki ludzi do obozów zagłady podczas drugiej wojny światowej. Porównanie być może nieadekwatne, wiele osób przecież zyskało dzięki takiej adopcji wspaniałą rodzinę, ciepły dom i szczęśliwe dzieciństwo. A bez względu na los jaki dzieliły dzieci, opiekunowie z Children’s Aid Society na pewno mieli jak najlepsze intencje.

22-07-2014
Dobranoc, Marku... Autor: lapsus

W postscriptum do „Dziennika...” pisał: Dopiero po wielu latach doszedłem do wniosku, jak bardzo byłem przez tamten czas zdewastowany... Nie zdołałem tego, co napisałem, wypiętrzyć, unieść wysoko, jak marzyłem... Grzązłem tak często, zapadałem się głęboko. To były koszty. Już do końca nie dam rady. Szkoda. Zmarł w maju tego roku, przeżywszy 79 lat.

Książki, którym patronujemy

Richard Paul Evans

7.33 (3 ocen i 0 opinii)
Zakochać się
Cecelia Ahern

7.63 (52 ocen i 19 opinii)
Stulecie
Herbjørg Wassmo

7.65 (17 ocen i 6 opinii)
Zbaw nas ode Złego
Lisa Collier Cool, Ralph Sarchie

6.67 (15 ocen i 7 opinii)
Dreszcz 2. Facet w czerni
Jakub Ćwiek

7.07 (30 ocen i 8 opinii)
Kamienista ziemia
Bernhard Jaumann

7.75 (4 ocen i 1 opinii)
Parszywa Dwunastka
Janet Evanovich

7.6 (45 ocen i 12 opinii)
Ukryta Brama
Eva Völler

8.14 (44 ocen i 19 opinii)
Malownicze. Wymarzony czas
Magdalena Kordel

8.11 (89 ocen i 37 opinii)
Szczęście all inclusive
Krystyna Mirek

7.41 (22 ocen i 9 opinii)
Hawajskie alibi
Carol Snow

7 (7 ocen i 2 opinii)
Hopeless
Colleen Hoover

8.57 (713 ocen i 179 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Miasto ślepców

Niesamowita książka. Koncepcja i pomysł idealnie przedstawione. Pokazana rzeczywistość, w której brakuje jednego, pozornie niezauważalnego zmysłu - wzroku. Ludzi chorujących na tę dziwną przypadłość białej ślepoty w obawie przed własną zgubą zamyka się w pustym szpitalu psychiatrycznym. Tam ślepcy m...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku