Lubimyczytać.pl to:
ponad 233 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Powieść zrodzona się z radości Autor: Kmicic

„Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii” rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach opisanych w powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Szesnastoletni Staś Tarkowski (zwany tutaj Stachem, rzadziej Stanleyem) wiedzie dość nudny żywot w murach szkoły św. Tomasza w Madrasie, mieście położonym nad Zatoką Bengalską w południowo-wschodnich Indiach.

Piaskun po polsku Autor: Robert Fryga

Paweł Leśniak na co dzień jest piłkarzem w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. Trudno więc powiedzieć, jak wpadł na pomysł napisania książki, w dodatku powieści fantastycznej. Pomijając jednak meandry jej powstawania, sama historia jak na debiut jest zaskakująco dobra.

To nie bajka! Autor: locus

Paradoksalnie w „Bajkach rozebranych” mało jest bajek – oczywiście w interpretacyjnym kontekście. Nie uświadczymy tutaj wyssanych z palca uczonych konstruktów, w których autorzy przyczepiają się jakiejś absurdalnej interpretacji i w zaparte starają się ją udowodnić i przepchnąć w naukowej publikacji. Tutaj jest inaczej – takie analizy autorki wkładają między bajki.

22-09-2014
Zimbardo polityki Autor: Andrew Vysotsky

Publikacja jest, niestety, bardzo skromna objętościowo, ale siła zawartego w niej materiału jest porażająca. Skrótowość wypowiedzi, sygnalizowanie pewnych problemów niejednokrotnie zaledwie kilkoma zdaniami, duża liczba jednostkowych, często szokujących przykładów z życia i historii, tworzą niepowtarzalny klimat i chyba skuteczniej niż podręcznik akademicki zachęcają do myślenia.

22-09-2014
Ale to już było! Autor: helmans

Książka podzielona jest na cztery części, w których poznajemy szczegóły życia innych postaci. Jest to ciekawe urozmaicenie, gdyż czytelnik z nieskrywaną ochotą czyta historię Rity Vrataski czy Bartoloma Ferrella. Keiji Kiriya jest typowym przykładem nieudacznika, szaraka, młokosa. Okoliczności zmusiły go, aby przyjął postawę herosa i nieustraszonego pogromcy obcych.

Książki, którym patronujemy

Johan Theorin

8 (1 ocen i 0 opinii)
Więzień labiryntu
James Dashner

7.78 (1088 ocen i 165 opinii)
Batman Apollo

Leszek K. Talko

7.67 (9 ocen i 7 opinii)
Władca liczb
Marek Krajewski

6.76 (75 ocen i 24 opinii)
Miasto z lodu
Małgorzata Warda

7.73 (15 ocen i 8 opinii)
Czy jesteś psychopatą?
Jon Ronson

7.2 (15 ocen i 4 opinii)
Niechciani
Yrsa Sigurdardóttir

7.94 (17 ocen i 10 opinii)
Listy
Allen Ginsberg

8 (2 ocen i 0 opinii)
Kłamstwo doskonałe
Sara Shepard

7.13 (24 ocen i 5 opinii)
Stulecie Winnych

Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Na końcu tęczy

Cudowna książka, zabawna, inteligentna i ciepła. Nie mogłam się od niej oderwać, nie mogę się doczekać ekranizacji.

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku