Lubimyczytać.pl to:
ponad 247 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Być więźniem własnego życia Autor: Ewa-Książkówka

Śledzenie, włamywanie do domu, grzebanie w jej śmieciach, nachodzenie, wysyłanie przyprawiających o gęsią skórkę SMS-ów czy e-maili, wreszcie szantaż i groźby… To wszystko stało się chlebem powszednim kobiety.

Prawie jak serial Autor: Anakolut

O fabule drugiego tomu Upadku Gubernatora pozwolę za wiele nie wspomnieć - kto oglądał serial lub czytał komiks, ten wie jak się to potoczy. Ogólne zarysy są wspólne dla wszystkich form, różnią się tylko detalami. Historia książkowa ponownie toczy się głównie wokół dwóch postaci - Philipa Blake'a, czyli tytułowego Gubernatora, oraz znanej już z poprzednich tomów marudnej, zagubionej, wiecznie niezadowolonej Lilly Caul.

Trudne związki z przedmiotami Autor: Adrian Jaworek

„Szarlatańskie wersety” noszą podtytuł „Rok w antykwariacie” i – jak czytelnik może dowiedzieć się ze strony tytułowej – zostały „spisane ręcznie w notesie i na karteluszkach”. Możemy w to wątpić, bo w końcu sam autor przedstawia się jako szarlatan, a przecież zadaniem takiej osoby jest oszukiwać odbiorców. Być może cała książka jest jedną wielką mistyfikacją i jej jedyną prawdziwą przestrzenią jest antykwariat „Szarlatan” znajdujący się we Wrocławiu.

05-03-2015
Zaplątani w innej bajce, czyli pieprzny flirt komedii i romansu Autor: Natalia-Lena

Nieczęsto w romansach narratorem jest mężczyzna, a w tym przypadku dodatkowo jest on świadomy tego, że ktoś go obserwuje. Drew puszcza oczko do czytelniczek, co jakiś czas przerywając swoją historię i zaczepnie zwracając się bezpośrednio do nich. Powiedzmy sobie szczerze - na postać Drew należy spojrzeć przez palce, bo wykreowano go z dużą pomocą stereotypów.

05-03-2015
Woń duchów Autor: Róża_Bzowa

Piękna, mocna i bardzo mroczna powieść Ann-Marie MacDonald zaskakuje klimatem rodem z Ameryki Południowej. To powieść o rodzinie, ważnych motywach z życia: miłości, nienawiści, zdradzie, poniżeniu, cierpieniu, odrzuceniu, władzy, pogardzie, ale przede wszystkim o emigracji: tej zewnętrznej (z kraju do kraju), społecznej (ucieczka z domu rodzinnego, miasta) i wewnętrznej (ucieczka od własnych pragnień i marzeń).

Książki, którym patronujemy

Futu.re

7,33 (6 ocen i 2 opinii)
Ene, due, śmierć
Array

7,06 (16 ocen i 10 opinii)
Zaplątani
Array

8,24 (176 ocen i 44 opinii)
Skradziona kolekcja. Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy

Milcząca siostra

8 (25 ocen i 14 opinii)
Cierpliwy snajper
Array

7,34 (29 ocen i 19 opinii)
Teatr Cieni
Array

6,94 (231 ocen i 11 opinii)
Na drugim brzegu Bosforu

6,8 (5 ocen i 1 opinii)
Analfabetka, która potrafiła liczyć

8 (44 ocen i 13 opinii)
Piano rysuje sufit. Rozmowy o przygodzie

6,75 (4 ocen i 1 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Życie podziemne mężczyzny

Książka sama w sobie jest bardzo kontrowersyjna. A to przez to, że społeczeństwo nakreśla nam granice tego co wolno a czego nie wypada. Ludzie, nie bądźmy wszystkimi. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Nasza wyjątkowość jest na różny sposób interpretowana w zależności od tego kto jakie ma spostrz...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku