04-07-2015
W życiu piękne są tylko chwile …* Autor: Monika Stocka

Nasze życie to chwile, koraliki nawijane na nitkę, z których najbardziej mienią się te największe i to one zostaną zapamiętane. Wybaczcie mi kolejny banał a la Coelho ale Wassmo opowiada Jej (bohaterka nie ma imienia) historię właśnie poprzez te korale. Nie wszystkie są piękne, nie wszystkie oszlifowane, niektóre pozornie niepasujące, ale wszystkie nawinięte na jedną nić, Jej życie.

Walka o władzę Autor: Bartek Szpojda

Druon stworzył nie tylko wyśmienitą powieść, ale przede wszystkim nie zawahał się opisać jednego z najciekawszych epizodów średniowiecza – walki Francji z Anglią o panowanie w, co tu kryć, całej Europie. Możecie tu znaleźć niesamowity miks kilku gatunków literackich – od romansu, poprzez powieść szpiegowską, aż po kryminał.

03-07-2015
Kameralne kłopoty z tożsamością Autor: lapsus

„Lucynka, Macoszka i ja” jest wybitna w swej kameralności, w portretowaniu intymnego świata przeżyć i emocji głównego bohatera. Świat ten skonstruowany jest z wewnętrznej psychologii bohatera i jego interakcji z innymi ludźmi. Szczególnie opis wzajemnego wpływania doświadczeń międzyludzkich na los został w powieści Reinera ukazany w sposób mistrzowski.

Góry to nie tylko skały! Autor: malineczka74

Tę książkę można czytać od deski do deski jednym tchem, ale i można ją chłonąć na wyrywki. W każdym przypadku będzie to niesamowita lektura zabierająca do magicznego świata gór, który w 95 procentach jest dostępny dla przeciętnej sprawności człowieka.

Piękno dwudziestolecia Autor: Adrian Jaworek

Akcja powieści „Śmierć frajerom” rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym. Niewiele powstało współczesnych książek, których fabuła rozgrywa się w latach 1919 – 1939. Grzegorz Kalinowski prezentuje losy Henryka Wcisły – żołnierza, kasiarza i, co najważniejsze, warszawskiego cwaniaka.

Książki, którym patronujemy

• Nie zmienił się tylko blond
  • Miłość przychodzi z deszczem
  • Piękny nieznajomy
  • Krew na śniegu
  • Kalinowe serce
  • Mów do niej
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Daniel Chavarria

7,33 (3 ocen i 2 opinii)
Francuska opowieść
Krystyna Mirek

7,53 (19 ocen i 8 opinii)
Elementarz współczesny
Anna Boboryk

8 (2 ocen i 1 opinii)
Niezłomni
C.J. Daugherty

8,27 (122 ocen i 19 opinii)
Wakacje
Nina Majewska-Brown

8,5 (12 ocen i 7 opinii)
Piękny nieznajomy
Christina Lauren

7,56 (89 ocen i 23 opinii)
Krew na śniegu
Jo Nesbø

6,18 (248 ocen i 70 opinii)
Kalinowe serce

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Wakacje

Świetnie napisana,pełna zaskakujących zwrotów akcji,a już zakończenie zawaliło mnie z nóg.Gratulacje dla autorkI

Znajdź nas na Facebooku