Barwna wolność Urugwaju Autor:

W swoim reportażu Maria Hawranek i Szymon Opryszek, niezależni reporterzy, którzy mierzyli się już z Ameryką Południową w książce „Tańczymy już tylko w Zaduszki” (2016), tworzą obraz Urugwaju z połączonych ze sobą luźnych historii prawdziwych osób, układających się w barwne opowieści o walce o wolność, tożsamość i prawo do bycia po prostu sobą.

Opowieść jest kobietą Autor: Zicocu

Dostajemy w „Brzuchu Matki Boskiej” opowieść gorzką i szorstką – bo czasy, w których przyszło żyć czterem z pięciu najważniejszych bohaterek, z pewnością łatwe nie były – ale zarazem pełną ciepłych uczuć. Ciepłych, bo płynących z oparcia, jakie kobiety znajdują w sobie nawzajem.

Niezwykła opowieść o zbrodni i zemście Autor: Wojtek

„Sny wojenne” to bardzo dobra powieść. Marek Harny porusza w niej trudne tematy: straszne czasy okupacji, zagłada Żydów, polskie kobiety sypiające z Niemcami. Wszystkich bohaterów łączy jedno – żyją w cieniu Heinricha Nordmana. To właśnie niemiecki zbrodniarz jest ich obsesją i sennym koszmarem.

Wszystkie twarze singielki w Nowym Jorku Autor: nextdooralice

Jami Attenberg, autorka pięciu powieści z listy bestsellerów „New York Timesa”, która po raz pierwszy pojawiła się w Polsce za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka, w powieści „Ja” serwuje nam chwilami zabawną, chwilami wzruszającą, ale tak naprawdę gorzką opowieść o samotności w Wielkim Jabłku.

11-12-2018
Prawdziwy świat jest tam, gdzie nasze własne stwory Autor: nextdooralice

Czasem czujemy złość na zaginioną w praniu skarpetkę, zapodziany kwit z magla czy przepaloną żarówkę w przedpokoju. Alicia Casanova spieszy dorosłym z pomocą – to nie jest nasza, ludzka wina! Winne za to są stwory, skrzaty i gobliny, niektóre mniejsze od paznokcia, niektóre wielkości motyla, za to z fantazją opisane w „Fantastycznej encyklopedii małych stworów” i pięknie narysowane przez Fernarda Falcone.

Książki, którym patronujemy

• Bestia
  • Twoje życie w moich rękach
  • Osiem białych nocy
  • Robin. Biografia Robina Williamsa
Bestia
Alicja Minicka

8 (1 ocen i 0 opinii)
Twoje życie w moich rękach
Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin

Janusz Kurczab, Wojciech Fusek, Jerzy Porębski

8 (1 ocen i 0 opinii)
Każde martwe marzenie
Robert M. Wegner

8,55 (31 ocen i 9 opinii)
Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
Rafał Kosik

7,75 (12 ocen i 4 opinii)
Zabójcza biel
Robert Galbraith

7,49 (72 ocen i 11 opinii)
Złamane dusze
Simone St. James

7,91 (32 ocen i 21 opinii)
Drzewo Anioła
Lucinda Riley

8,42 (83 ocen i 33 opinii)
Magia i stal
Nik Pierumow

6,43 (7 ocen i 1 opinii)
Oddam brata w dobre ręce! Zapiski Malwiny
Olga Płocińska

8,5 (2 ocen i 1 opinii)
Mam chusteczkę haftowaną
Hanna Greń

8,11 (36 ocen i 6 opinii)
O pisaniu na chłodno
Remigiusz Mróz

6,4 (53 ocen i 34 opinii)
Spektrum. Geminidy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Idealny rodzic nie istnieje

Bardzo dobra książka. Napisana lekko i ciekawie (przeczytana w jeden wieczór). Autor pokazuje własne spojrzenie na kwestie wychowania, popierając je s...

Znajdź nas na Facebooku