Lubimyczytać.pl to:
ponad 247 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
26-03-2015
A jeśli całe twoje dotychczasowe życie okazuje się zbudowane na kłamstwie… Autor: Ewa-Książkówka

Dowody znalezione podczas sprzątania domu wskazują na pewne nieścisłości w kwestii rzekomej śmierci siostry. Osoby z bliskiego otoczenia Riley zdają się coś wiedzieć na ten temat, jednak niekoniecznie chcą o tym mówić.

Sadomasochizm romantyczną utopią? Autor: Ewelina Tondys

W pierwszej części swojej rozprawy Illouz poświęca sporo uwagi kierunkowi badawczemu traktującemu literackie bestsellery jako barometry wartości obowiązujących aktualnie w danym społeczeństwie. W jasnej, klarownej i przejrzystej analizie autorka dowodzi, że „Przypadki Robinsona Crusoe”, „Chata wuja Toma” oraz seria o Harrym Potterze mają więcej wspólnego z trylogią E.L. James, niż mogłoby się pozornie wydawać.

Nas też wyhodowano? Autor: Bosy_Antek

Złe drzewo musi rodzić złe owoce – ogólny spadek jakości nauczania jest wynikiem bylejakości, jaka panuje na polskich uniwersytetach, które zamiast pielęgnować odwieczne święte wręcz przestrzenie wolności myśli, skupiają się na walce o pieniądze z grantów. Naukowcy zamiast spokojnej płodnej intelektualnie pracy zmuszeni są do kalkulowania, gdzie i w jakim języku najbardziej opłaci im się publikować.

25-03-2015
Krew na ławę Autor: Bartosz Szczygielski

Fani kryminałów przywykli już, że bohater powinien być odrobinę styrany życiem, a najlepiej po rozwodzie, z cukrzycą oraz kredytem we frankach. Olsen tego uniknął. Tchnął w Kendall Stark życie opierając się na relacjach międzyludzkich. Kobieta jest inna w każdym ze swoich światów. Czytając fragmenty jej domowego życia, trudno uwierzyć, że to ta sama postać, która kilka stron wcześniej wyciągała z wody trupa.

25-03-2015
Hiszpańsko-turecki labirynt Autor: Monika Stocka

Cały tydzień myślałam jak o tej książce napisać. Biegałam, sprzątałam, chodziłam na spacery z psem i kombinowałam jak tu napisać o „dziele” Antonia Gali. Bo o książce chciałam napisać tylko źle ale nie wykluczałam jednego, ważnego aspektu, że ja niczego nie zrozumiałam. Może nie wpadłabym na to sama, nie że mam się za nieomylną, ale wierzę w swój gust i na dodatek się z nim zgadzam.

Książki, którym patronujemy

• Futu.re
  • Ene, due, śmierć
Clariel
Array

6,81 (16 ocen i 12 opinii)
Zrządzenie losu

8 (2 ocen i 1 opinii)
Mroki
Array

8,7 (87 ocen i 14 opinii)
Szyfr

8 (1 ocen i 0 opinii)
Obca
Array

7,46 (676 ocen i 105 opinii)
Śleboda

7,8 (5 ocen i 0 opinii)
Czarne jak heban
Array

7,91 (11 ocen i 7 opinii)
Łzy diabła

Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu

9,33 (3 ocen i 1 opinii)
Starość aksolotla
Array

6,72 (170 ocen i 42 opinii)
Zimowe dzieci

7 (8 ocen i 4 opinii)
Pęknięte odbicie

7,9 (10 ocen i 5 opinii)
Futu.re
Array

7,85 (81 ocen i 19 opinii)
Ene, due, śmierć
Array

7,24 (41 ocen i 22 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Saga Sigrun

Bałam się tej książki. Ci, którzy czytają od czasu do czasu mojego bloga wiedzą, kim dla mnie jest Elżbieta Cherezińska - mistrzem. Niedoścignionym przez nikogo. Dlatego właśnie się jej bałam, bo po tym, co dostałam, czytając Koronę śniegu i krwi lub Legion, mam wrażenie, że już nic tym książkom nie...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku