17-08-2018
Tak kocha Turek Autor: Zicocu

Nie sposób nie docenić w dziele Pamuka niesamowicie bogatego tła. Akcja powieści toczy się w Turcji lat 70. XX wieku, a bohaterowie bez przerwy skaczą ze świata zwykłych obywateli do raju kształconej w Europie, bogatej burżuazji. Turek, jak zwykle, opisuje swoją ojczyznę jako miejsce tragikomicznego zdarzenia Wschodu z Zachodem, a drugi plan pełen jest bohaterów próbujących odnaleźć się w skomplikowanej i zwariowanej rzeczywistości, w której najpierw hołubi się tradycję, żeby moment później wykrzykiwać peany na część nowoczesności.

16-08-2018
Wracają duchy przeszłości Autor: Zicocu

Blurb obiecuje, że dostaniemy autora, jakiego nigdy dotąd nie czytaliśmy – cóż, ciśnie mi się na usta pewne angielskie określenie, którym takie stwierdzenia zwięźle (choć mało elegancko) się kwituje, ale zachowam kulturę i powiem tylko: nieprawda. To ten sam rozleniwiony, nieprzejmujący się konwenansami gawędziarz zdolny bez końca maskować swoje metafizyczne nerwice i egzystencjalne lęki przy użyciu potoczystej frazy i pozornej lekkości wyrażanej w kolejnych żartach i anegdotach.

Od romansu do dystopii Autor: Agnes

Losy głównego bohatera R najlepiej pokazują, o jaki przekaz chodziło autorowi. Polubiłam R już w „Wiecznie żywym”. Zresztą jak nie lubić zombie, który jest geekiem i melomanem? Taki umarły fan jazzu, zwłaszcza Franka Sinatry i starych filmów. Małomówny, ale uroczy. Dość nietypowa postać w świecie paranormalnych romansów, gdzie male lead musi być piękny, bogaty, tajemniczy i totalnie macho.

Chodź, opowiem ci mit Autor: Leśna_czytelnia

„Kirke” to powieść, która wciąga. Wchodzimy w ten pełen przemocy i erotyki świat, podążamy za ruchami Jastrzębicy, zastanawiamy się, czy ta historia będzie miała happy end. Osadzenie Kirke w centrum najpopularniejszych mitów wymagało od autorki naprawdę dobrego i konsekwentnie zrealizowanego pomysłu.

Każdą chwilę życia trzeba smakować Autor: malineczka74

Teksty są naszpikowane emocjami. Radością pojedynków z górami, uśmiechem po osiągnięciu celu i zawodem po porażce. Autor dzieli się pięknem swojej pasji, a relacjami zachęca, by stawiać sobie cele i dążyć do ich spełnienia.

Książki, którym patronujemy

• Hashtag
Kobiety nieidealne. Magda
Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles

7,75 (4 ocen i 1 opinii)
Bluzgaj zdrowo. O pożytkach z przeklinania
Emma Byrne

5,95 (19 ocen i 9 opinii)
Muszę to wiedzieć
Karen Cleveland

7,18 (143 ocen i 77 opinii)
Marzenia na miarę

Kevin Hearne

7,5 (4 ocen i 3 opinii)
Wczoraj
Felicia Yap

7,28 (39 ocen i 29 opinii)
Immersja
Erick Pol

6,68 (19 ocen i 11 opinii)
Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać
Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

7,67 (30 ocen i 23 opinii)
Miejsce egzekucji
Val McDermid

7,68 (25 ocen i 18 opinii)
Siostra perły
Lucinda Riley

8,37 (57 ocen i 15 opinii)
Apartament w Paryżu
Guillaume Musso

7,58 (155 ocen i 76 opinii)
Gorszy
Piotr Górski

8 (29 ocen i 13 opinii)
Nie ma mowy!
Helen Russell

6,91 (33 ocen i 8 opinii)
Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody
Tomasz Pindel

8 (13 ocen i 1 opinii)
Hashtag
Remigiusz Mróz

6,22 (802 ocen i 190 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Dwór mgieł i furii

Po przeczytaniu "Dworu cierni i róż" zachwycona rzuciłam się na "Dwór mgieł i furii" i mogę już na wstępie powiedzieć, że druga cz...

Znajdź nas na Facebooku