Lubimyczytać.pl to:
własna biblioteczka
system rekomendacji
22-10-2014
Miłość bez granic Autor: Tetiisheri

Podróże w czasie to motyw niewyczerpany w literaturze młodzieżowej. Jest Kerstin Gier i jej „Trylogia czasu”, jest też Eva Voller i seria „Poza czasem”. Niedawno nakładem wydawnictwa Jaguar na rynku książkowym ukazała się kontynuacja bardzo dobrze przyjętej w Polsce debiutanckiej powieści Alexandry Monir, zatytułowana „Poza czasem”.

Miło, że zajrzałeś tu ponownie Autor: Bartosz Szczygielski

W „Buncie” czytelnik wie już niemal wszystko o zasadach panujących w miasteczku. Poznaje je razem z Ethanem, wpierw występującym w roli uciekiniera, a później szeryfa. Blake Crouch nie wykłada wszystkiego na tacy. Wolno i metodycznie dokłada kolejne elementy układanki i w każdym tomie potrafi dodać coś nowego. Zarówno o samym Pines, jak i o ludziach odpowiedzialnych za całe przedsięwzięcie.

Poznajcie Kris Longknife Autor: Robert Fryga

„Buntowniczka” otwiera cykl opowiadający o przygodach młodej porucznik Kris Longknife. Mamy XXIV wiek i kosmos stoi przed nami otworem. Ludzkość zasiedla już ponad 600 planet, a podróże międzygwiezdne stają się standardem. Postęp postępem, ale problem władzy nad koloniami jest tak samo aktualny jak kiedyś, przy kolonizowaniu obu Ameryk.

Ziemia jest płaska !- czy aby na pewno? Autor: Bacha85

Zdecydowana większość książki poświęcona jest rozważaniom naukowym na rozmaite tematy, począwszy od budowy materii i najdrobniejszych cząstek, poprzez ewolucję, aż do wymiarów wszechświata. W książce znajdziemy przegląd najnowszych doniesień z różnych dziedzin nauki i skrót najważniejszych teorii. Poznamy historię zmian poglądów na pewne tematy od zawsze zaprzątające ludzkość.

20-10-2014
Mroczne umysły nigdy nie gasną Autor: Veroniqusia

To wciągająca, bardzo dobra dystopia. Przywiązałam się do głównych bohaterów, każde wydarzenie przeżywałam razem z nimi i wciąż, choć od skończenia przeze mnie lektury minęło trochę czasu, nie mogę przestać o nich myśleć. Wydaje mi się, że Aleksandrę Bracken stać na odrobinę więcej, co nie zmienia faktu, że „Nigdy nie gasną” to piekielnie dobra kontynuacja „Mrocznych umysłów”.

Książki, którym patronujemy

Angole

8,2 (5 ocen i 0 opinii)
Zbuntowani
Array

7,63 (27 ocen i 8 opinii)
Chińskie lalki

Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
7 razy dziś

Szukałam łatwej i nieabsorbującej książki, po prostu by wyłączyć myślenie po ciężkim dniu. Nie przeszkadzało mi nawet to, że to opowieść o amerykańskich, rozwydrzonych nastolatkach. Dobrze trafiłam: popołudnie zleciało a ja odpoczęłam przy książce, która okazała się być całkiem niezłym motywatorem d...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku