Lubimyczytać.pl to:
ponad 254 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Zupełnie tak jak w kinie Autor: Ines

Misternie skonstruowana układanka przeszłości z teraźniejszością trzymająca w napięciu od pierwszego do ostatniego zdania i pochłaniająca bez reszty. Nie dajcie się zwieźć skromnej, eleganckiej okładce – ukryta w niej treść buzuje od emocji.

Zagubieni w Bombaju Autor: Bogdan

W miarę rowoju fabuły poznajemy takie postaci jak niezwykle ekscentryczny malarz i poeta Newton Xavier (postać autentyczna), właściciel palarni opium Rashid, transseksualna prostytutka Dimple czy sędziwy Chińczyk, „pan Lee”. Narracja ogniskuje się kolejno na każdej z tych postaci, jak również na paru innych, nie mniej interesujących.

Liryczne migawki Autor: Sylwia Sekret

Darek Foks otwiera przed swoim czytelnikiem wachlarz osobowości, z których każda rozbłyska bardzo jasno w świadomości czytelnika, ale trwa to zaledwie kilka sekund, bo już po chwili na jej miejscu pojawia się następna – równie intensywna i równie krótkotrwała. „Tablet taty” to migawki, błyśnięcie flesza, które na chwilę oślepia, ale w zamian pozostawia trwały portret postaci - kto wie, być może na całe życie.

23-04-2015
Przyszłość (prawie) doskonała Autor: Anakolut

Dmitry Glukhovsky, autor znany przede wszystkim z „Metra 2033”, czyli niezwykle pesymistycznej wizji przyszłości naszej planety powraca w nowej powieści, która jest... niezwykle pesymistyczną wizją przyszłości naszej planety. „Futu.re” ukazuje świat odległy od nas o kilka stuleci, w którym ludzie (zdecydowana większość z nich) cieszy się nieśmiertelnością, a światowa populacja pomnożyła się kilkusetkrotnie.

23-04-2015
Groza życia Autor: Malwina

Oates przedstawia prozę, ale i grozę życia, wyciąga na światło dzienne prawdę o ludzkiej naturze, a ta najczęściej nie świadczy o nas dobrze. W tym tkwi siła tych opowiadań – uderzają one czytelnika, który może odnaleźć w sobie cechy tożsame z cechami ich bohaterów.

Książki, którym patronujemy

• Medgidia, miasto u kresu
  • Tam, gdzie nie sięga już cień
  • Naznaczeni na zawsze
  • Niech będzie nam wybaczone
  • Mężczyzna ze stumilowego lasu
Medgidia, miasto u kresu

8 (1 ocen i 0 opinii)
Tam, gdzie nie sięga już cień

7,89 (9 ocen i 4 opinii)
Naznaczeni na zawsze

Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

Czas beboka

7,38 (8 ocen i 6 opinii)
Malfetto. Mroczne piętno
Array

7,55 (11 ocen i 2 opinii)
Obcy kraj

Cudowne tu i teraz

5,5 (6 ocen i 1 opinii)
Zakon Mimów
Array

8,52 (25 ocen i 16 opinii)
Stulecie winnych. Ci, którzy wierzyli

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Mocny człowiek

Niepowetowana to strata dla młodych, że nikt ich nie naucza o Przybyszewskim, Irzykowskim, Chwistku, nie mówiąc już o Brzozowskim. Szczęśliwie oferty wydawnictw internetowych starają się zaspokoić potrzeby ambitnych. I tak, omawianą książkę kupiłem na Publio za 4,0...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku