28-08-2015
Plath w wielkim mieście Autor: fossa

Elizabeth Winder jak zapowiada już we wstępie za punkt honoru stawia sobie jednak udowodnienie, że Sylvia Plath potrafiła cieszyć się życiem - nie mogła opędzić się od adoratorów, była równie świadoma swojego talentu, co urody i wiedziała jak ją podkreślić. Nie inaczej miało być w Nowym Jorku.

27-08-2015
Wyspa Lumia Autor: Brylant

Pewnego dnia Maxime odkrywa w skrytce swojego dawnego domu prawdę o życiu i przeszłości swojego ojca. Prawdę o tym, do czego jest zdolny ojciec pragnący zapewnić szczęśliwą przyszłość dla swojej jedynej, ukochanej córki, a także pieczołowicie ukryte setki tysięcy dolarów. Podejmuje trudną życiową decyzję.

Powiew młodości Autor: Monika Adamczyk

Proza ta nieco kręci erotyzmem, bawi skrzętnie podaną pilchowskim stylem ironią. Jest też podszyta wielkim dramatem „czasu oddalenia”. To tragedia ciała i umysłu. To tęsknota za młodością, zdrowiem i witalnością. Podczas gdy ciało toczy choroba, umysł nadal ma nadzieję na młodzieńcze czyny.

W trumnie Autor: Grzegorz Śmiałek

Bohaterka wnika w struktury, ogląda, obserwuje i kreuje swój wyjątkowy świat. Świat, w którym znalazło się miejsce na jednodniowego męża, pracę w zakładzie psychiatrycznym i wreszcie w zakładzie pogrzebowym, tyle że piętro niżej, tam gdzie cisza i ludzkie zwłoki mieszają się z chemikaliami do balsamacji.

Warto zacząć od nowa! Autor: malineczka74

Powieść „Szczęście do poprawki" to coś więcej niż tylko babskie czytadło. To książka ukazująca siłę kobiety, która zdradzona i oszukana umie podnieść się, otrząsnąć z niepowodzeń, wyciągnąć wnioski ze swoich błędów i zacząć od nowa. Zawalczyć o swoje szczęście, zmienić skórę i z nieszczęśliwej żony stać się niezależną osobą.

Książki, którym patronujemy

• Szczęście do poprawki
  • Złączeni
  • Oddam ci słońce
  • Pół świata
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Zwykły człowiek
David Lagercrantz

5,4 (10 ocen i 9 opinii)
Wyspa potępionych
Melissa de la Cruz

6,79 (24 ocen i 15 opinii)
Przypadki pewnej desperatki
Magdalena Wala

8 (3 ocen i 1 opinii)
Otchłań
Robert J. Szmidt

8,27 (11 ocen i 4 opinii)
Zniewoleni
Emma Chase

7,33 (39 ocen i 6 opinii)
Droga do Nawi
Tomasz Duszyński

7,67 (3 ocen i 1 opinii)
Wybrana
Naomi Novik

9 (8 ocen i 2 opinii)
Szczęście do poprawki
Arleta Tylewicz

5,81 (16 ocen i 8 opinii)
Złączeni
Carol Cassella

6,29 (24 ocen i 13 opinii)
Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,63 (63 ocen i 21 opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (24 ocen i 7 opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,25 (4 ocen i 0 opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

6,58 (31 ocen i 12 opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

6,87 (71 ocen i 38 opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

6,98 (51 ocen i 23 opinii)
Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,85 (20 ocen i 9 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Ostatnia arystokratka

Jeżeli masz doła ,jeżeli jest Ci smutno polecam tę książkę. Dawno nie spotkałam ( z sentymentem wspominam Joanne Chmielewska)pozycji przy której śmiałam się do łez. Po prostu jak głupia chichotałam a co niektórzy w autobusie patrzyli na mnie jak na wariatkę.Sposób napisania i spojrzenia na , w gru...

Znajdź nas na Facebooku