Najbardziej samotni mężczyźni na świecie * Autor: Malwina

Trudno o lepszy tytuł dla tego zbioru niż „Mężczyźni bez kobiet”. To właśnie siedem historii o miłości i męskiej samotności. Każde opowiadanie to historia jednego mężczyzny, w którego życiu brakuje kobiety. Bohaterowie są różni, w różnym wieku, różne są też ich miłosne doświadczenia. Niektórzy kobietę stracili, inni jej nie mieli. Jedne kobiety zmarły, inne odeszły.

Coś Pan, Panie Sosnowski, uczynił polskim katolikom? Autor: lapsus

Swoją ekspiację autor wyraził w trzech częściach, które składają się z esejów na temat osobistego doświadczenia religijnego. Rozważania te są oparte o filozofię, religioznawstwo, literaturę i inne dziedziny sztuki, które są jak najbardziej prywatnym obrazem poszukiwania Boga.

Poradnik niestandardowy Autor: jusola

„Kochaj wystarczająco dobrze” jest poradnikiem. Ale nie spełnia on standardowych oczekiwań: oto wskazówki, jak postępować, by było lepiej. Jak osiągnąć sukces w związku. To rozmowy z fachowcami, którzy pomagają, ale nie rozwiązują. Jeśli zechce się ich naprawdę posłuchać, jest szansa, że na własny związek spojrzy się inaczej, może nawet niekoniecznie po to, by go ulepszać za wszelką cenę.

09-02-2016
Na długie wieczory i senne poranki Autor: jusola

Niekonwencjonalne są te wierszyki na zaśnięcie. I tematy mają nietypowe, nieszablonowe i nieoczywiste - dla poezji do spania na pewno. A że z życia wzięte? Takie gdzieś na styku świata dzieci i dorosłych? Świetnie. Przyjemnością będą dla jednych i dla drugich.

Najlepsza rywalizacja w historii NBA Autor: Myrkul

Na przełomie lat 70. i 80. NBA trawił potężny kryzys wizerunkowy. Liga była postrzegana jako „czarna”, co odstraszało reklamodawców, którzy chcieli trafić do białej klasy średniej. Dodatkowo pod koniec lat 70. światem koszykówki wstrząsnęło kilka potężnych skandali narkotykowych z zawodnikami w głównych rolach. Na mecze przychodziło coraz mniej widzów. W tej sytuacji Magic z Larrym i ich rywalizacja były dokładnie tym, czego potrzeba było NBA do odrodzenia.

Książki, którym patronujemy

• Linia serc
  • Życie i śmierć
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Arystokratka w ukropie
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Agrypina. Cesarstwo we krwi.
  • Lady M.
Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,08 (13 ocen i 11 opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

6,93 (14 ocen i 9 opinii)
Amber
Gail McHugh

7,87 (85 ocen i 46 opinii)
Linia serc
Rainbow Rowell

6,66 (41 ocen i 18 opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,69 (32 ocen i 10 opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,64 (22 ocen i 10 opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,11 (19 ocen i 11 opinii)
Agrypina. Cesarstwo we krwi.
Michał Kubicz

Lady M.
Ałbena Grabowska

7,31 (16 ocen i 7 opinii)
Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

7,03 (30 ocen i 24 opinii)
Brzemię
Mary Westmacott

5,35 (100 ocen i 17 opinii)
Córeczka
Mary Westmacott

5,74 (85 ocen i 13 opinii)
Wieczorny wiatr
Jean d'Ormesson

5,85 (13 ocen i 0 opinii)
Córka rzeźbiarza
Tove Jansson

7,17 (111 ocen i 10 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Chwila szczęścia

Przyjemna książka, wydaje się zwyczajna, jednak ma w sobie coś magicznego. Niestety jest za dużo wspomnień, które wytrącają z bieżącej akcji. Później zaczynają się też rozmowy z cudzoziemkami. Dialog jest przetłumaczony na polski, szkoda tylko, że są tam wtrącone włoskie słowa, których kompletnie ni...

Znajdź nas na Facebooku