Powrót do świata magii Autor: Gaba_Okey

Co nowego możecie znaleźć w odświeżonej wersji pierwszego tomu? Wydanie to zostało poprawione przez J. K. Rowling oraz przez tłumacza, Andrzeja Polkowskiego. Zmian w treści na pierwszy rzut oka za bardzo nie widać, jedyne co udało mi się wyłapać, to brak kursywy przy niektórych słowach. Dla fanów prawdziwą gratkę stanowi mapa Hogwartu i okolic.

„Portugalia” - zilustrować tęsknotę Autor: corbeau

Album „Portugalia” to ponad 250-stronicowa opowieść o szukaniu tożsamości, własnych korzeni i sensu życia. Francuz Simon Muchat pochodzi z rodziny portugalskich imigrantów. Jest autorem komiksów, jednak od dłuższego czasu cierpi na kryzys twórczy. Kryzys przechodzi również jego związek. Dopiero wyjazd na festiwal komiksu do Portugalii wytrąca go z apatii i nadaje jego życiu – i stronom komiksu – nowych, ciepłych barw.

Pocztówka sprzed zagłady Autor: Zicocu

Bez cienia wątpliwości za najważniejszy moment „Wilimowskiego” można uznać radiową transmisję legendarnego meczu, który reprezentacja Polski z tytułowym bohaterem w składzie rozegrała z Brazylią na mundialu w roku 1938.

Granice kobiecego guilty pleasure Autor: Agnes

Muszę też wspomnieć o stworzonym przez panią Czykiedrę-Grabowską czworokącie miłosnym, który postawmy sprawę jasno, jest motorem napędowym całej powieści. To trochę smutne, że bez byłego chłopaka i przyjaciółki z dzieciństwa, fabuła utknęłaby w miejscu. Trudno bowiem szukać w powieści innych zawiłości.

O piekle słów kilka, czyli piekło na wesoło Autor: nan1989

W powieści autorka wykorzystuje swoją gruntowną wiedzę z socjologii i religioznawstwa. „Prawo mroku” to bowiem nic innego jak prześmiewczy obraz społeczeństwa. To pełna czarnego humoru satyra, z przerysowanymi postaciami i mnóstwem aluzji do świata rzeczywistego.

Książki, którym patronujemy

• Lepsza połowa
  • Ślady
  • Montecristo
  • Przyjaciele i rywale
  • Sukienka w kolorze nocnego nieba
  • Biały trop
  • Wdowa
  • Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów
  • Akuszerka

7,5 (2 ocen i 1 opinii)
Przyjaciele i rywale
Agnieszka Krawczyk

8,33 (3 ocen i 0 opinii)
Sukienka w kolorze nocnego nieba
Karen Foxlee

8 (6 ocen i 5 opinii)
Biały trop
Emelie Schepp

8 (1 ocen i 0 opinii)
Wdowa
Fiona Barton

6,33 (18 ocen i 6 opinii)
Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów
Katarzyna Majgier

8,67 (3 ocen i 2 opinii)
Akuszerka
Katja Kettu

6,2 (10 ocen i 4 opinii)
Zawsze ktoś patrzy
Joy Fielding

7,15 (13 ocen i 5 opinii)
Dziewczyna z Summit Lake
Charlie Donlea

6,74 (23 ocen i 9 opinii)
Poeta, strażnik i więzień

Jennifer Donnelly

8,5 (2 ocen i 0 opinii)
Załącznik
Rainbow Rowell

7,23 (65 ocen i 23 opinii)
Klamki i dzwonki
Mag­da­lena Knedler

7,5 (12 ocen i 7 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Tam ci będzie lepiej

Wspaniały kryminał, miałem wrażenie, że w tym wszystkim uczestniczyłem, byłem w tych wszystkich miejscach, a to wielka pochwała dla autora. Zdecydowanie warto przeczytać!

Znajdź nas na Facebooku