Lubimyczytać.pl to:
ponad 244 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Rozmowa o Ukrainie Autor: Monika Długa

Jurij Andruchowycz - znany ukraiński pisarz, tłumacz i piosenkarz, pierwszy laureat Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. I Paweł Smoleński – dziennikarz, także pisarz, laureat Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Na bieżąco, na gorąco komentują obecną sytuację Ukrainy.

Nieocalone Autor: Monika Adamczyk

W jej osobistej opowieści, przemyśleniach o wojnie, Niemcach, osieroconych dzieciach, zabitych, Janko z rozpaczą stara się zadośćuczynić i choć trochę zrozumieć tamten świat. Nie mówić „naziści”, bo to słowo zbyt abstrakcyjne. To esesman, konkretny człowiek zabił jej dziadka, zabił jej babcię. Jakiś inny Niemiec mógł ulitować się i ponieść w drodze małą Renię choć kawałek.

Optymizm made in the USA Autor: Natalia-Lena

Poszczególne historie można czytać dowolnie, chronologia nie jest potrzebna do tego, by zrozumieć, co autor chce nam przekazać. Wystarczy wybrać jeden duży rozdział bądź kilka małych kawałków, a później wrócić do tematów, które początkowo nie przyciągnęły naszej uwagi.

22-01-2015
Satyra na biurową rzeczywistość Autor: Myrkul

Czytelnik „Opowieści grafików”, publikowanych na Zuchowym blogu, nie będzie miał trudności z rozpoznaniem poszczególnych bohaterów. Jest okrutny i niekompetentny szef, w sumie sympatyczni, choć bardzo dziwni informatycy, wredni akonci, księgowa widząca świat przez pryzmat tabelek w Excelu i wreszcie graficy, czyli odpowiednik chłopów pańszczyźnianych.

22-01-2015
W plątaninie metafor Autor: Adrian Jaworek

Książka Pawła Fica jest przestylizowana. Autor koniecznie chce zachwycić czytelnika sposobem opowiadania, ale okazuje się to niemożliwe. Brakuje jednego elementu – początku, fundamentu, od którego wszystkie metafory mogłyby się odbić.

Książki, którym patronujemy

• Śnieg przykryje śnieg
  • Pośród żółtych płatków róż
  • Cicho sza
  • Krzysztof Wielicki – mój wybór
  • Busem przez świat. Ameryka za osiem dolarów
  • Szcze ne wmerła i nie umrze. Rozmowa z Jurijem Andruchowyczem

Do trzech razy Natalie

8,4 (5 ocen i 1 opinii)
Wyspa łza
Array

6,16 (19 ocen i 6 opinii)
Pierwsza na liście
Array

8,09 (70 ocen i 41 opinii)
Władca piasków
Array

5,23 (40 ocen i 17 opinii)
Śnieg przykryje śnieg
Array

7,19 (31 ocen i 15 opinii)
Pośród żółtych płatków róż
Array

7,97 (35 ocen i 21 opinii)
Cicho sza

7 (5 ocen i 2 opinii)
Krzysztof Wielicki – mój wybór
Array

8,19 (21 ocen i 7 opinii)
Busem przez świat. Ameryka za osiem dolarów
Array

7,24 (21 ocen i 5 opinii)
Szcze ne wmerła i nie umrze. Rozmowa z Jurijem Andruchowyczem
Array

7,12 (17 ocen i 4 opinii)
Najlepsze buty na świecie
Array

7,14 (22 ocen i 8 opinii)
Kwestja krwi
Array

7,19 (47 ocen i 15 opinii)
Love, Rosie
Array

7,81 (2136 ocen i 396 opinii)
Marek Dyjak. Polizany przez Boga
Array

7,15 (26 ocen i 7 opinii)

Czytelnicy

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Opinie czytelników

O książce:
Krzywe 10

Moja ukochana książka wieku wczesno nastoletniego! Choć przyznam, że mimo że nastolatką już nie jestem z chęcią przeczytałabym ponownie. Książki Ewy Nowak były mi w pewnym okresie życia bardzo bliskie. Jednak właśnie "krzywe 10" zawładnęło moim sercem najbardziej. Polecam każdej nastolatce...

Pobierz aplikację mobilną

Znajdź nas na Facebooku