24-02-2017
Polityczna gra Autor: uncafeconlibros

Najnowsza książka Remigiusza Mroza, choć osadzona w fikcji literackiej i pozornie daleka od rodzimej sceny politycznej, ma jednak wiele wspólnego z mechanizmami władzy, które obserwować możemy w codziennych sejmowych relacjach. Czy zagrywki bywają aż tak brutalne, tego nie wiem, jestem jednak pewna, że zarówno w powieści, jak i w rzeczywistości chwyty poniżej prasa są czymś zupełnie normalnym

22-02-2017
Czy chciałbyś zagrać w grę? Autor: ookami

Przygoda z Endgame dobiega końca. Sięgając po finałowy tom serii, nastawiałam się na wrażenia podobne do tych towarzyszących mi poprzednio: ekscytację związaną z szybką, dynamiczną akcją, ciekawość podczas prób rozwiązywania kolejnych zagadek i, oczywiście, smutek. Bo dramatów było sporo.

22-02-2017
MO-rdercy Autor: lapsus

Dla tych, którzy pamiętają tamten czas, książka będzie sentymentalnym, mimo tematu, powrotem do zdarzeń, które zaprzątały wyobraźnie ludzi, żyjących w PRL-u. Postaci wampirów takich jak Zdzisław Marchwiński inspirowały twórców filmowych. Powstał wtedy film „Anna i wampir”, który ukazywał ówczesne organy ścigania w glorii i chwale.

21-02-2017
Misterna robota Autor: Nowalijki

Już od pierwszych stron „Ważki” czytelnik zostaje wciągnięty w sam środek misternie skonstruowanej, przemyślanej w najmniejszych szczegółach fabuły. Autorka wprowadza w powieści kilka wątków, które nie tylko skutecznie przyciągają uwagę czytelnika, ale jednocześnie utrudniają prawidłowe wytypowanie „kto zabił”. Jak w każdym dobrym kryminale, tak i tutaj wszyscy mogą być podejrzani, bowiem każdy zawsze ma coś do ukrycia.

21-02-2017
Młodzi, gniewni i nietykalni Autor: nan1989

Zastanawialiście się kiedyś, co czuje człowiek tuż przed egzekucją? Jeśli nie, to sięgając po tę pozycję będziecie mieli okazję się przekonać. I to niejednokrotnie. Choć słuszność kary śmierci stanowi temat niezwykle kontrowersyjny, to warto zaznaczyć, że autor nie zajmuje konkretnego stanowiska, a jedynie przedstawia spojrzenia z różnych perspektyw.

Książki, którym patronujemy

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Spójrz na mnie

"Doświadczenie jest najsurowszym nauczycielem." "Spójrz na mnie" to kolejna książka Nicholasa Sparksa, która została pozytywnie odebrana przez czytelników i przeczytałam tak wiele pozytywnych opinii, że postanowiłam w końcu się za nią wziąć. Jestem wielką fanką twórczość tego au...

Znajdź nas na Facebooku