24-06-2016
Mroczne szepty w głowie Autor: Grzegorz Śmiałek

To powieść niepokojąca, mroczna i pełna intryg. Marie Lu zaprasza czytelnika do niespokojnej krainy smutków, goryczy i czarnej otchłani. Główna bohaterka, Adelina, znana już z pierwszej części, jest ciekawą postacią, z którą każdy musi poradzić sobie na swój sposób.

23-06-2016
Młodość w getcie żydowskim Autor: Ewa-Książkówka

Mary Berg to zaledwie piętnastoletnia dziewczyna, której przyszło przeżywać kilka lat swojej młodości w tragicznych okolicznościach. W 1939 roku zaczyna spisywać pamiętnik i nie wie wtedy jeszcze, że już niebawem wypełni jego karty opisami ludzkich cierpień. Nie tylko tych związanych z głodem, chorobami i ogólną codziennością egzystencji w getcie żydowskim, co też ze związanymi z własnymi wyrzutami sumienia.

23-06-2016
Nie po drodze Autor: Monika Stocka

Mimo zmęczenia zbędnym rozpoetyzowaniem i przegadania, a właściwie przefilozofowania, rozterek spoglądam zarówno na książkę, jak i na autora życzliwie. Powieść jest spójna w swym, powiedzmy to eufemistycznie, „trudnym stylu”. Mimo że podejście do życia wszystkich bohaterów drażniło mnie okrutnie, uwierzyłam ich zagubieniu. Nic nie raziło sztucznością.

22-06-2016
Na ratunek myszom Autor: Veroniqusia

„Gregor i tajemne znaki” łamie konwencję poprzednich części. Dotychczas każda książka stanowiła zamkniętą historię, a motywem przewodnim była przepowiednia mówiąca o losach chłopca. Tymczasem przedostatnia część to niejako wstęp do finału przygód Gregora, w którym to dopiero poznamy ostatnie proroctwo.

21-06-2016
Nasze chore namiętności Autor: Natalia-Lena

Montes stworzył fantastyczne zakończenie. Przerażające, dziwaczne, pokręcone jak umysł głównego bohatera. Jedyną sensowną reakcją po skończeniu lektury jest powtarzanie w kółko słowa „nie”. Nie, bo nie do tego przywykliśmy, nie, bo nasze trzeźwe myślenie nie pozwala nam przyjąć do wiadomości takiego obrotu spraw.

Książki, którym patronujemy

Bestseller
Joanna Opiat-Bojarska

6,1 (10 ocen i 5 opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare, Libba Bray, Lev Grossman, Veronica Roth, Stephanie Perkins, Jennifer E. Smith, Leigh Bardugo, Francesca Lia Block, Brandy Colbert, Nina LaCour

7,09 (22 ocen i 9 opinii)
Nobliwy proceder
Philippa Gregory

8,5 (2 ocen i 1 opinii)
W cieniu prawa
Remigiusz Mróz

6,52 (54 ocen i 19 opinii)
Cztery rzęsy nietoperza
Hanna Kowalewska

8,2 (5 ocen i 3 opinii)
Dziewczyna w walizce
Raphael Montes

7,23 (26 ocen i 6 opinii)
Powrót na Wyspę Potępionych
Melissa de la Cruz

8 (3 ocen i 1 opinii)
Heaven. Miasto elfów
Christoph Marzi

7,15 (13 ocen i 8 opinii)
Jak się nie zakochać?
Nina Majewska-Brown

8,4 (5 ocen i 2 opinii)
Słodka zemsta
Sara Shepard

8,13 (67 ocen i 14 opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,56 (79 ocen i 8 opinii)
Łaskun
Katarzyna Puzyńska

7,52 (100 ocen i 35 opinii)
Mów do mnie
Lisa Scottoline

7,9 (10 ocen i 3 opinii)

Czytelnicy

Opinie czytelników

O książce:
Żniwo

Jeszcze jeden pomysł. Jeszcze jeden thiler z wartką akcją, rosyjską mafią i bandą złych chirurgów i dobrej stażystki, która stawia im opór. Bedziemy czytać dalej Tess...

Znajdź nas na Facebooku