Więzień nieba

Okładka książki Więzień nieba Carlos Ruiz Zafón
Okładka książki Więzień nieba
Carlos Ruiz Zafón Wydawnictwo: Muza Cykl: Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3) literatura piękna
Cmentarz Zapomnianych Książek (tom 3)
El prisionero del cielo
Muza
2017-10-11
2012-04-19
2011-01-01
Katarzyna Okrasko, Carlos Marrodán Casas
Barcelona tajemnica romans tragedia literatura hiszpańska thriller fikcja

Cudowna , porywająca do ostatniej kartki ..postać Fermina wybitna , nie ma takiej drugiej nietuzinkowej postaci w literaturze :)

Trzecia część ma wszystkie cechy dobrej powieści przygodowej, ale nie ma już tego klimatu , tajemniczości, niesamowitości i szczypty realizmu magicznego, co dwie poprzednie części.

Mimo, że miejscami była dla mnie zbyt makabryczna, to jednak jakoś wciągnęłam się w nią. No i trochę za dużo tu według mnie fantastyki, ale może dzięki temu książka jest ciekawsza ;)

Drugi tom "Cmentarza zapomnianych książek" trochę mnie zawiódł, ponieważ tak naprawdę nie dostajemy odpowiedzi na większość pytań. Jak się okazuje, trzecia część po części na nie odpowiada. Chociaż głównym bohaterem jest Fermin, wyjaśnia się też trochę z życia Davida Martina i ojca Daniela.

W tym tomie nie było tak dużo akcji jak w poprzednich. Oczywiście wiele się wydarzyło, ale zabrakło dynamiki. W większości to opowieść z przeszłości Fermina i próby utrzymania księgarni w dobrym stanie. Niemniej jednak autor zaciekawia, szczególnie zakończeniem. O ile za trzeci tom sięgałam trochę opieszale, tak czwartego nie mogę się doczekać.

Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i nie będę rozczarowana.

W tym tomie nie było tak dużo akcji jak w poprzednich. Oczywiście wiele się...

Kolejna książka z serii CMENTARZ ZAPOMNIANYCH KSIĄŻEK. Tym razem poznajemy historię Więźnia nieba, czyli Davida Martina, który (jak się okazuje) zna się z Ferminem Romero de Torres. Poznajemy tajemnicę Izabeli, czyli matki Daniela. Wiele tajemnic wychodzi na jaw, ale główny bohater nie prowadzi swojego własnego śledztwa, chociaż przechodzi zmianę wewnętrzną i być może będzie się działo w następnym tomie. Mam wrażenie, że ta książka jest czymś pośrednim lub bardziej zapychaczem. I tak polecam

Miło było powrócić do księgarni Sempere i synowie, oj miło. Historia Fermina bardzo ciekawa, nie tak jednak jak ta opowieść którą otrzymujemy w pierwszym tomie - mianowicie w „Cieniu Wiatru”. Moim zdaniem żadna kolejna część „Cmentarza zapomnianych książek” nie jest tak dobra jak pierwsza.

Bardzo ciekawa książka. W,której to bohater staje w samym centrum i opowiada nam historię. Opowieść przeraża,ale zmusza ten do myślenia.

Przeraża mnie fakt co ludzie są w stanie zrobić, by dojść do władzy... ,do celu..., ale też by przeżyć... Mroczny powojenny świat nigdy nie przestanie mną wstrząsnąć. Nigdy nie przestanie przerażać. Mam niekiedy wrażenie, że ludzie byli większymi potworami jeszcze kilka lat po wojnie niż w jej trakcie.
Jednak (na całe szczęście) ostali się i ci z sercem, ci co mieli choć trochę ludzkiej dobroci, ludzkiego zrozumienia i wiary w drugiego człowieka...
Gdyby nie oni prawdopodobnie na świecie ostali, by się tylko czarne, okrutne istoty, a oni w końcu, by wyginęli.
Po kilku latach powróciłam do serii, która odmieniła moje życie na zawsze i którą uwielbiam całą swoją duszą, całym sercem💜

Jednak (na całe szczęście) ostali się i ci z sercem, ci co mieli choć...

Przedostatnia część serii o Cmentarzu Zapomnianych Książek opowiadająca historię z innej perspektywy. Tutaj wcześniej wspomniany bohater staje w centrum i opowiada swoje perypetie. Bardzo ciekawa i na pewno warta polecenia.

Gdyby nie naturalna zdolność autora do kreowania piękna w architekturze zdań, humor, ironia oraz emocje związane z cieniem wiatru i gra anioła, które są pobudzane w książce, byłoby ciężko mi przejść przez całość.