Woda dla słoni

978-83-7301-972-0
miłość, przygoda, zwierzęta
Rose

Inne wydania

Porywająca opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, która na zawsze odmieniła życie wszystkich bohaterów. Jacob Jankowski to żywiołowy student weterynarii, jego świat przewartościowuje wiadomość o śmierci rodziców. Pod wpływem impulsu rzuca studia i przyłącza się do wędrownego cyrku, który staje się dla niego zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Z determinacją próbuje odnaleźć się w tym pełnym skrajnych emocji świecie, sytuację komplikuje jednak uczucie do pięknej Marleny, żony charyzmatycznego tresera Augusta.

Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2011

Mów do mnie
Lisa Scottoline

7,85 (13 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (28 ocen i opinii)

7,07 (29 ocen i opinii)
Cztery rzęsy nietoperza
Hanna Kowalewska

8,17 (6 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Droga do domu
Yaa Gyasi

8,11 (19 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Catalina | 2011-05-05
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Długo myślałam, co napisać o tej książce. Długo, bo ponad tydzień. I tak naprawdę, to niewiele wymyśliłam. Chcę napisać jedno: „Woda dla słoni” jest fantastyczna. Dawno nie czytałam książki, która zachwyciłaby mnie do tego stopnia. A o takich ważnych, uwielbianych przez nas książkach, najtrudniej się pisze. Niestety.

„Wodę dla słoni” wypatrzyłam przypadkiem podczas jednej z wizyt w Empiku. Aż wstyd się przyznać, ale zwróciłam na nią uwagę, ponieważ na okładce jest zdjęcie Roberta Pattinsona. Po krótkim szoku, stwierdzałam, że w sumie nie ma się co dziwić, w końcu ten facet jest wszędzie. Zniesmaczona, chciałam odłożyć książkę z powrotem na półkę, ale zaintrygował mnie tytuł. Opis z tyłu okładki był równie zachęcający. Cyrk? Nigdy nie czytałam czegoś takiego. Wyszłam ze sklepu naprawdę zaciekawiona. W głowie kołatała mi jedna myśl: kupię tą książkę z nieszczęsnym Pattinsonem na okładce przy pierwszej nadarzającej się okazji. Kupiłam i nie żałuję.

Jacob Jankowski jest studentem...

młoda_pisarka | 2014-01-04
Przeczytana: 12 lutego 2011

Pamiętam, że pierwszym moim słowem, kiedy już przeczytałam książkę i odłożyłam ją na półkę, było: okej. Po prostu zakochałam się w tej opowieści. Każda chwila wzruszenia przy tej książce była właściwa, a do jej lektury chętnie jeszcze kiedyś wrócę i przypomnę sobie o tym jak słonica Rosie dała dwójce zakochanych szanse na wspólne życie.

kasandra_85 | 2011-05-12
Przeczytana: maj 2011

Kalissa | 2016-02-20
Przeczytana: luty 2016

Powieść jest bardzo przyjemna w odbiorze. Dostrzegam, że zawiera wartościowe wątki – ale gdyby nie słoń! – ocena byłaby niższa.

Każdy, kto czyta tę książkę, zauważy od razu:
1. że cały cyrk to jakby przekrój społeczeństwa,
2. że losy młodego Jacoba – to jakby motyw dorastania
3. że losy starszego Jacoba – to problematyka starzenia się z godnością
4. wreszcie – że od czasów Heleny Trojańskiej - wątki trójkątów miłosnych pozostają niezmienne:)

I ja widzę te motywy, naprawdę! Ale gdyby nie słoń – powieść ta zupełnie nie obudziłaby we mnie uczuć.

Ze wszystkich bohaterów tylko słoń(Rosie:) - potrafiła wziąć sprawy w swoją trąbę:) i zmienić swoje życie i przeznaczenie. Jej mądrość, inteligencja, wreszcie poczucie humoru - górowało nad każdym innym bohaterem:)

PS. Nie oglądałam filmu - ale jeśli para na okładce to główni bohaterowie - to ktoś odpowiedzialny za casting był ślepy.

nadzieja1925 | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Może jestem zwykłym ćwokiem, który kilka razy był w cyrku, ale skróconą historię życia w cyrku Jacoba Jankowskiego postaram się opowiedzieć z godnością...

Jacob Jankowski ma dziewięćdziesiąt trzy lata. Jego żona nie żyje, a dzieci umieściły go w domu starców. Pewnego dnia, gdy naprzeciwko jego nowego miejsca zamieszkania pojawia się cyrk, jego wspomnienia ożywiają...

Młody Jacob jest studentem weterynarii w jednej z lepszych szkół. Pewnego dnia jego rodzice giną w wypadku, przez co on kompletnie się załamuje. Nie podchodzi do egzaminów, ale za to przyłącza się do cyrku - Najbardziej Osobliwego Widowiska na Ziemi Braci Benzinich. Pierwszego dnia pomaga mu Wielbłąd, za co Jacob kiedyś zapłaci, a potem Wujek Al przyjmuje go do roli weterynarza. Więc pracuje, opiekuje się zwierzętami, ale co to za książka bez małego romansu? No właśnie... jest jeszcze Marlena, żona Augusta. Chłopak jest w niej zakochany po uszy, ale czy ona odwzajemni uczucie? I co z Augustem? I cyrkiem?

Z czasem...

Ania | 2015-04-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Od kiedy pamiętam nie lubiłam cyrku, dlatego długo zbierałam się do przeczytania tej książki.
"Woda dla słoni" nie zaskakuje niczym szczególnym. Prosta i niewyszukana historia, a jednak jest w niej coś co sprawia, że wciąga, bawi i wzrusza. Wielkim atutem książki są wyraziści bohaterowie. Żargon, jakim się posługują przenosi w niedostępne zakamarki świata cyrku.
Nie polubiłam cyrku. Nie zmienia to faktu, że była to bardzo dobra książka.

MOUSE | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Romans

Świetna powieść. Zapada w pamięć, dostarcza sporo emocji.

Sasanka | 2010-10-20
Przeczytana: 20 października 2010

Ta książka to coś niesamowitego. Wpadłam na nią przypadkiem, przez strony o adaptacjach filmowych. Nie zamierzałam czekać na film ... dobre tłumaczenie, wciągająca od samego początku akcja, świetna para bohaterów, dużo się dzieje no i jest miłość : ) cóż więcej trzeba żeby zarwać noc nad książką ?

Sandra | 2011-05-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka to coś wspaniałego. Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Znalazła szczególne miejsce w moim sercu.
Ona nie pokazuje tylko miłości do kobiety ale także do zwierząt. Główny bohater na końcu książki, kiedy to cyrk upada, jest bezrobotny, bezdomny, ma pod swoją opiekom kobietę w ciąży i psa. A bierze jeszcze pod swoje skrzydła słonia. Do tego dowiaduje się że jego ukochana bierze na własność jedenaście koni. Może jest to trochę nie odpowiedzialne ale za to jakie piękne.
Książka jest warta uwagi i przeczytania. Gorąco polecam :).

książek: 1941
lulamae | 2012-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Nie do końca potrafię ocenić tą książkę . Jestem świeżo po przeczytaniu i...zaczynając czytać miałam nadzieję na coś lepszego. Nie wiem czemu, może dlatego że słyszałam baaaardzo dużo recenzji typu "przewspaniała", może dlatego, że przed przeczytaniem książki obejrzałam film, który mi się podobał, a książka jak dla mnie go w ogóle nie przebiła.

Czyta się dobrze, historia jest ciekawa, ale przedstawiona w taki sposób że nie chwyciła mnie za serce.

Pięć książek z wodą

Jak wiadomo książki wody nie lubią. I pod tym względem panuje pełen egalitaryzm - zarówno książki papierowe, e-booki, jak i audiobooki tracą swoje właściwości po kontakcie z jakimkolwiek płynem. Czytelnicy za to nie przepadają za laniem wody przez pisarzy - przegadane książki są najgorsze. Nic za to nie stoi na przeszkodzie, aby motyw wody umieścić w tytule: pasuje to zarówno do kryminałów, autobiografii, romansów, jak i literatury pięknej.

Wyniki grudniowego konkursu na recenzję. Kolejny audiobook już w sprzedaży.

Prezentujemy autorów najlepszych recenzji w kategorii "Na tylnym siedzeniu". Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich którzy czekali na nagranie zwycięskiej książki listopada– audiobook „Korona śniegu i krwi” jest już w sprzedaży!

Na półkach