Woda dla słoni

Wydawnictwo: Rebis
7,2 (2121 ocen i 280 opinii)
tłumaczenie
Mariusz Ferek
Water for Elephants
978-83-7301-972-0
miłość, przygoda, zwierzęta
romans
Rose

Inne wydania

Porywająca opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, która na zawsze odmieniła życie wszystkich bohaterów. Jacob Jankowski to żywiołowy student weterynarii, jego świat przewartościowuje wiadomość o śmierci rodziców. Pod wpływem impulsu rzuca studia i przyłącza się do wędrownego cyrku, który staje się dla niego zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Z determinacją próbuje odnaleźć się w tym pełnym skrajnych emocji świecie, sytuację komplikuje jednak uczucie do pięknej Marleny, żony charyzmatycznego tresera Augusta.

Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2011

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Oddam ci słońce
  • Widok z nieba
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Czarny świt

8,73 (15 ocen i opinii)
Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Catalina | 2011-05-05
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Długo myślałam, co napisać o tej książce. Długo, bo ponad tydzień. I tak naprawdę, to niewiele wymyśliłam. Chcę napisać jedno: „Woda dla słoni” jest fantastyczna. Dawno nie czytałam książki, która zachwyciłaby mnie do tego stopnia. A o takich ważnych, uwielbianych przez nas książkach, najtrudniej się pisze. Niestety.

„Wodę dla słoni” wypatrzyłam przypadkiem podczas jednej z wizyt w Empiku. Aż wstyd się przyznać, ale zwróciłam na nią uwagę, ponieważ na okładce jest zdjęcie Roberta Pattinsona. Po krótkim szoku, stwierdzałam, że w sumie nie ma się co dziwić, w końcu ten facet jest wszędzie. Zniesmaczona, chciałam odłożyć książkę z powrotem na półkę, ale zaintrygował mnie tytuł. Opis z tyłu okładki był równie zachęcający. Cyrk? Nigdy nie czytałam czegoś takiego. Wyszłam ze sklepu naprawdę zaciekawiona. W głowie kołatała mi jedna myśl: kupię tą książkę z nieszczęsnym Pattinsonem na okładce przy pierwszej nadarzającej się okazji. Kupiłam i nie żałuję.

Jacob Jankowski jest studentem...

kasandra_85 | 2011-05-12
Przeczytana: maj 2011

młoda_pisarka | 2014-01-04
Przeczytana: 12 lutego 2011

Pamiętam, że pierwszym moim słowem, kiedy już przeczytałam książkę i odłożyłam ją na półkę, było: okej. Po prostu zakochałam się w tej opowieści. Każda chwila wzruszenia przy tej książce była właściwa, a do jej lektury chętnie jeszcze kiedyś wrócę i przypomnę sobie o tym jak słonica Rosie dała dwójce zakochanych szanse na wspólne życie.

nadzieja1925 | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Może jestem zwykłym ćwokiem, który kilka razy był w cyrku, ale skróconą historię życia w cyrku Jacoba Jankowskiego postaram się opowiedzieć z godnością...

Jacob Jankowski ma dziewięćdziesiąt trzy lata. Jego żona nie żyje, a dzieci umieściły go w domu starców. Pewnego dnia, gdy naprzeciwko jego nowego miejsca zamieszkania pojawia się cyrk, jego wspomnienia ożywiają...

Młody Jacob jest studentem weterynarii w jednej z lepszych szkół. Pewnego dnia jego rodzice giną w wypadku, przez co on kompletnie się załamuje. Nie podchodzi do egzaminów, ale za to przyłącza się do cyrku - Najbardziej Osobliwego Widowiska na Ziemi Braci Benzinich. Pierwszego dnia pomaga mu Wielbłąd, za co Jacob kiedyś zapłaci, a potem Wujek Al przyjmuje go do roli weterynarza. Więc pracuje, opiekuje się zwierzętami, ale co to za książka bez małego romansu? No właśnie... jest jeszcze Marlena, żona Augusta. Chłopak jest w niej zakochany po uszy, ale czy ona odwzajemni uczucie? I co z Augustem? I cyrkiem?

Z czasem...

Ania | 2015-04-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Od kiedy pamiętam nie lubiłam cyrku, dlatego długo zbierałam się do przeczytania tej książki.
"Woda dla słoni" nie zaskakuje niczym szczególnym. Prosta i niewyszukana historia, a jednak jest w niej coś co sprawia, że wciąga, bawi i wzrusza. Wielkim atutem książki są wyraziści bohaterowie. Żargon, jakim się posługują przenosi w niedostępne zakamarki świata cyrku.
Nie polubiłam cyrku. Nie zmienia to faktu, że była to bardzo dobra książka.

Aneta | 2010-10-20
Przeczytana: 20 października 2010

Ta książka to coś niesamowitego. Wpadłam na nią przypadkiem, przez strony o adaptacjach filmowych. Nie zamierzałam czekać na film ... dobre tłumaczenie, wciągająca od samego początku akcja, świetna para bohaterów, dużo się dzieje no i jest miłość : ) cóż więcej trzeba żeby zarwać noc nad książką ?

MOUSE | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Romans

Świetna powieść. Zapada w pamięć, dostarcza sporo emocji.

Sandra | 2011-05-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka to coś wspaniałego. Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Znalazła szczególne miejsce w moim sercu.
Ona nie pokazuje tylko miłości do kobiety ale także do zwierząt. Główny bohater na końcu książki, kiedy to cyrk upada, jest bezrobotny, bezdomny, ma pod swoją opiekom kobietę w ciąży i psa. A bierze jeszcze pod swoje skrzydła słonia. Do tego dowiaduje się że jego ukochana bierze na własność jedenaście koni. Może jest to trochę nie odpowiedzialne ale za to jakie piękne.
Książka jest warta uwagi i przeczytania. Gorąco polecam :).

Gabrielle_ | 2011-07-29
Przeczytana: lipiec 2011

Książka opiera się na dwóch punktach widzenia. Z jednej strony młody, 23-letni Jacob jest świadkiem wydarzeń, bierze w nich udział i w ten sposób jesteśmy w stanie je poznać. Jesteśmy świadkiem ciężkiego procesu przystosowania się młodego chłopaka do nowych realiów w jakich się znalazł, towarzyszymy mu przez wszystkie momenty zwątpienia, błędy, źle podjęte decyzje, chwile wzlotów i jakże bolesnych upadków, jak również w jego niezdarnych próbach zwrócenia na siebie uwagi Marleny.
Z drugiej strony niektóre wątki tej historii zostają nam przedstawione z perspektywy starego już, bo 93-letniego Jacoba. Mieszkańca domu spokojnej starości, w którym jednak nie może się odnaleźć, gdyż mimo iż jest stary ciałem to jednak bardzo młody duchem, a w każdym razie nie tak zniedołężniały jak jego współlokatorzy. Ma piątkę dzieci, które wraz z rodzinami od czasu do czasu (w każdą niedziele) według ustalonego grafika go odwiedzają. Jednak oprócz odwiedzin wiele czasu spędza samotnie, nie cieszą go...

lulamae | 2012-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Nie do końca potrafię ocenić tą książkę . Jestem świeżo po przeczytaniu i...zaczynając czytać miałam nadzieję na coś lepszego. Nie wiem czemu, może dlatego że słyszałam baaaardzo dużo recenzji typu "przewspaniała", może dlatego, że przed przeczytaniem książki obejrzałam film, który mi się podobał, a książka jak dla mnie go w ogóle nie przebiła.

Czyta się dobrze, historia jest ciekawa, ale przedstawiona w taki sposób że nie chwyciła mnie za serce.

Na półkach