Woda dla słoni

978-83-7301-972-0
miłość, przygoda, zwierzęta
Rose

Inne wydania

Porywająca opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, która na zawsze odmieniła życie wszystkich bohaterów. Jacob Jankowski to żywiołowy student weterynarii, jego świat przewartościowuje wiadomość o śmierci rodziców. Pod wpływem impulsu rzuca studia i przyłącza się do wędrownego cyrku, który staje się dla niego zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Z determinacją próbuje odnaleźć się w tym pełnym skrajnych emocji świecie, sytuację komplikuje jednak uczucie do pięknej Marleny, żony charyzmatycznego tresera Augusta.

Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty.

źródło opisu: Dom Wydawniczy REBIS, 2011

• Niewypowiedziane słowa
  • Krocząc w ciemności
  • Zazdrośnice
  • Hrabal. Słodka apokalipsa
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie

6,89 (35 ocen i opinii)
Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,14 (7 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,13 (23 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Catalina | 2011-05-05
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Długo myślałam, co napisać o tej książce. Długo, bo ponad tydzień. I tak naprawdę, to niewiele wymyśliłam. Chcę napisać jedno: „Woda dla słoni” jest fantastyczna. Dawno nie czytałam książki, która zachwyciłaby mnie do tego stopnia. A o takich ważnych, uwielbianych przez nas książkach, najtrudniej się pisze. Niestety.

„Wodę dla słoni” wypatrzyłam przypadkiem podczas jednej z wizyt w Empiku. Aż wstyd się przyznać, ale zwróciłam na nią uwagę, ponieważ na okładce jest zdjęcie Roberta Pattinsona. Po krótkim szoku, stwierdzałam, że w sumie nie ma się co dziwić, w końcu ten facet jest wszędzie. Zniesmaczona, chciałam odłożyć książkę z powrotem na półkę, ale zaintrygował mnie tytuł. Opis z tyłu okładki był równie zachęcający. Cyrk? Nigdy nie czytałam czegoś takiego. Wyszłam ze sklepu naprawdę zaciekawiona. W głowie kołatała mi jedna myśl: kupię tą książkę z nieszczęsnym Pattinsonem na okładce przy pierwszej nadarzającej się okazji. Kupiłam i nie żałuję.

Jacob Jankowski jest studentem...

kasandra_85 | 2011-05-12
Przeczytana: maj 2011

młoda_pisarka | 2014-01-04
Przeczytana: 12 lutego 2011

Pamiętam, że pierwszym moim słowem, kiedy już przeczytałam książkę i odłożyłam ją na półkę, było: okej. Po prostu zakochałam się w tej opowieści. Każda chwila wzruszenia przy tej książce była właściwa, a do jej lektury chętnie jeszcze kiedyś wrócę i przypomnę sobie o tym jak słonica Rosie dała dwójce zakochanych szanse na wspólne życie.

nadzieja1925 | 2014-05-25
Przeczytana: 24 maja 2014

Może jestem zwykłym ćwokiem, który kilka razy był w cyrku, ale skróconą historię życia w cyrku Jacoba Jankowskiego postaram się opowiedzieć z godnością...

Jacob Jankowski ma dziewięćdziesiąt trzy lata. Jego żona nie żyje, a dzieci umieściły go w domu starców. Pewnego dnia, gdy naprzeciwko jego nowego miejsca zamieszkania pojawia się cyrk, jego wspomnienia ożywiają...

Młody Jacob jest studentem weterynarii w jednej z lepszych szkół. Pewnego dnia jego rodzice giną w wypadku, przez co on kompletnie się załamuje. Nie podchodzi do egzaminów, ale za to przyłącza się do cyrku - Najbardziej Osobliwego Widowiska na Ziemi Braci Benzinich. Pierwszego dnia pomaga mu Wielbłąd, za co Jacob kiedyś zapłaci, a potem Wujek Al przyjmuje go do roli weterynarza. Więc pracuje, opiekuje się zwierzętami, ale co to za książka bez małego romansu? No właśnie... jest jeszcze Marlena, żona Augusta. Chłopak jest w niej zakochany po uszy, ale czy ona odwzajemni uczucie? I co z Augustem? I cyrkiem?

Z czasem...

Ania | 2015-04-29
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Od kiedy pamiętam nie lubiłam cyrku, dlatego długo zbierałam się do przeczytania tej książki.
"Woda dla słoni" nie zaskakuje niczym szczególnym. Prosta i niewyszukana historia, a jednak jest w niej coś co sprawia, że wciąga, bawi i wzrusza. Wielkim atutem książki są wyraziści bohaterowie. Żargon, jakim się posługują przenosi w niedostępne zakamarki świata cyrku.
Nie polubiłam cyrku. Nie zmienia to faktu, że była to bardzo dobra książka.

Aneta | 2010-10-20
Przeczytana: 20 października 2010

Ta książka to coś niesamowitego. Wpadłam na nią przypadkiem, przez strony o adaptacjach filmowych. Nie zamierzałam czekać na film ... dobre tłumaczenie, wciągająca od samego początku akcja, świetna para bohaterów, dużo się dzieje no i jest miłość : ) cóż więcej trzeba żeby zarwać noc nad książką ?

MOUSE | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Romans

Świetna powieść. Zapada w pamięć, dostarcza sporo emocji.

Sandra | 2011-05-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka to coś wspaniałego. Jedna z najlepszych książek, które czytałam. Znalazła szczególne miejsce w moim sercu.
Ona nie pokazuje tylko miłości do kobiety ale także do zwierząt. Główny bohater na końcu książki, kiedy to cyrk upada, jest bezrobotny, bezdomny, ma pod swoją opiekom kobietę w ciąży i psa. A bierze jeszcze pod swoje skrzydła słonia. Do tego dowiaduje się że jego ukochana bierze na własność jedenaście koni. Może jest to trochę nie odpowiedzialne ale za to jakie piękne.
Książka jest warta uwagi i przeczytania. Gorąco polecam :).

lulamae | 2012-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Nie do końca potrafię ocenić tą książkę . Jestem świeżo po przeczytaniu i...zaczynając czytać miałam nadzieję na coś lepszego. Nie wiem czemu, może dlatego że słyszałam baaaardzo dużo recenzji typu "przewspaniała", może dlatego, że przed przeczytaniem książki obejrzałam film, który mi się podobał, a książka jak dla mnie go w ogóle nie przebiła.

Czyta się dobrze, historia jest ciekawa, ale przedstawiona w taki sposób że nie chwyciła mnie za serce.

Mandriell | 2012-01-16
Przeczytana: marzec 2011

Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają cyrk i na tych, którzy cyrku i wszystkiego z nim związanego nienawidzą.
Z okazji ekranizacji niedawno wznowiono powieść Sary Gruen „Woda dla słoni”. I bardzo mnie to cieszy, bo dzięki temu ta fantastyczna powieść ma szanse trafić do szerszego grona czytelników. A uwierzcie mi, warto zapoznać się z tą książką i gwarantuję, że zapadnie ona w pamięci wielu osobom. Dlaczego? Już tłumaczę…

Jacob Jankowski to młody, ambitny dwudziestokilkulatek. Pracowity student weterynarii. Tuż przed ukończeniem studiów dowiaduje się o tragicznej śmierci rodziców. Ale to nie koniec przeszkód, jakie postawił przed nim los. Cały majątek oraz wszelkie oszczędności rodziców przepadły z powodu upadłości banku i przejęcia pozostałości dobytku rodziny Jankowskich przez inny bank. Załamany chłopak, który w ciągu jednego dnia stracił dosłownie wszystko, nie potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wszystko, co miało dla niego znaczenie do śmierci rodziców -...

Wyniki grudniowego konkursu na recenzję. Kolejny audiobook już w sprzedaży.

Prezentujemy autorów najlepszych recenzji w kategorii "Na tylnym siedzeniu". Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich którzy czekali na nagranie zwycięskiej książki listopada– audiobook „Korona śniegu i krwi” jest już w sprzedaży!

Wyniki konkursu na listopadową recenzję i kolejny etap ŠKODA. Czytam, bo wiem co dobre!

Ogłaszamy wyniki listopadowego konkursu na recenzję. Ci, którym dotychczas się nie poszczęściło, wciąż mają szansę – właśnie rozpoczął się kolejny konkurs, w którym wygrać można atrakcyjne nagrody.

Na półkach