Gdzie śpiewają raki

Bohdan Maliborski
miłość dojrzewanie morderstwo przesłuchanie
Inne

Okładka książki Oko słonia Delia Owens, Mark James Owens
Oko słonia Delia Owens, Mark J...
Okładka książki Zew Kalahari Delia Owens, Mark James Owens
Zew Kalahari Delia Owens, Mark J...

Przejmująca!

Przejmująca!

Od pierwszych stron ta historia mnie porwała. Polecam każdemu, kto szuka w książce odskoczni od codzienności, ciekawej fabuły i inspirujacej historii❤️

Nierealna historia. Nie "kupuję" jej. Jako matka 2-ki dzieci wiem, że nigdy bym im tego nie zrobiła co niby kochająca matka bohaterki. Pierwsza połowa ciągnie się jak flaki z olejem.

mocna, a jednak piękna i zmuszająca do refleksji

mocna, a jednak piękna i zmuszająca do refleksji

7,5/10

7,5/10

"Gdzie śpiewają raki" Delii Owens to książka, która nie pozwala o sobie zapomnieć. Czytelnik od pierwszych stron zostaje wciągnięty w misternie splecioną historię Kyi Clark, dziewczyny z bagna Północnej Karoliny. Owens nie tylko maluje przed czytelnikiem obrazy dzikiej przyrody, ale również przedstawia skomplikowane relacje międzyludzkie, konflikty społeczne i emocjonalne przeżycia bohaterki. Wraz z Kyą przechodzi się przez chwile radości, smutku, nadziei i zdrady. Jej niepewność, wewnętrzne konflikty i chwile naiwności sprawiają, że staje się ona dla czytelnika postacią wyjątkowo bliską i realistyczną. Autorka z wielką wrażliwością kreśli portrety ludzi i ich relacje z otaczającym światem, co czyni tę książkę nie tylko pasjonującą, ale także głęboko poruszającą. "Gdzie śpiewają raki" to lektura, która zostaje w pamięci na długo po jej zakończeniu, pozostawiając czytelnika z refleksją nad naturą ludzką i potęgą przyrody.

Piękna i wzruszająca historia o sile przetrwania, przyjaźni i miłości.

Piękna i wzruszająca historia o sile przetrwania, przyjaźni i miłości.

Główna bohaterka przypomina mi Huckleberrego Flina, zdanego samego na siebie, osamotnionego w dojrzewaniu, nigdzie nieprzynależącego, ale przepełnionego poczuciem dobra i zła, sprawiedliwości i wewnętrznego światła.

Eh, no fajne to było. Warunkiem do przeczytania tej książki i czerpania z niej dobrej zabawy jest popuszczenie pewnych okowów w umysle i otwarcie się na jakże kobiecą historię (pisze to jako facet). Wszystko jest senne, klimatyczne, ptaki cwierkaja... Bohaterka trochę przypominająca "Sprzątaczkę" z Netflixa. Buntowniczka, idealistka. Mi się podobało i przyznam, że dawno czegoś takiego nie doświadczyłem z książką. A chyba o to chodziło, o tego typu magię. No i się udało