Ekranizacje
Ekranizacje
Poniżej prezentujemy listę zekranizowanych książek.
 • After
  After
  Reżyseria: Jenny Gage Jenny Gage
  Zekranizowana książka: After. Płomień pod moją skórą
  Autor: Anna Todd

  Tessa rozpoczyna wymarzone studia. Jej uporządkowany świat staje na głowie, kiedy poznaje buntowniczego Hardina.

  Zobacz opinie
 • Basia 2
  Basia 2
  Reżyseria: Marcin Wasilewski,Łukasz Kacprowicz
  Zekranizowana książka: Basia i Taniec
  Autorzy: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

  Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! „Basia 2” to adaptacja czterech książek ("Basia i taniec", "Basia i pieniądze", "Basia i gotowanie", "Basia i telewizor") z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.

  Zobacz opinie
 • Ciemno, prawie noc
  Ciemno, prawie noc
  Reżyseria: Borys Lankosz
  Zekranizowana książka: Ciemno, prawie noc
  Autor: Joanna Bator

  Jedna z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich kilkunastu lat. Wyróżniona Nagrodą Literacką NIKE i przeniesiona na wielki ekran przez Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Reporterka Alicja Tabor po latach nieobecności wraca do Wałbrzycha, miasta, w którym się wychowywała. Nic nie jest tu tak, jak być powinno – od kilku miesięcy znikają dzieci, zwierzęta są mordowane, a mieszkańców opanowuje mesjanistyczno-narodowe szaleństwo.

  Zobacz opinie
 • Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
  Reżyseria: David Yates
  Zekranizowana książka: Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Oryginalny scenariusz
  Autor: J.K. Rowling

  Powróćcie do Hogwartu w najnowszej produkcji ze Świata Magii J.K. Rowling Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD. To druga z pięciu zaplanowanych nowych filmowych przygód od twórcy sagi Harry Potter.

  Zobacz opinie
 • Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica
  Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica
  Reżyseria: Josephine Bornebusch
  Zekranizowana książka: Tajemnica zamku
  Autorzy: Martin Widmark, Helena Willis

  Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć? Film jest luźną adaptacją serii książkowej "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmark i Heleny Willis .

  Zobacz opinie
 • Granica
  Granica
  Reżyseria: Ali Abbasi
  Zekranizowana książka: Pappersväggar
  Autor: John Ajvide Lindqvist

  „Granica” to jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”.

  Zobacz opinie
 • Złe wychowanie Cameron Post
  Złe wychowanie Cameron Post
  Reżyseria: Desiree Akhavan
  Zekranizowana książka: The Miseducation of Cameron Post
  Autor: Emily M. Danforth

  Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm. Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”.

  Zobacz opinie
 • Nienawiść, którą dajesz
  Nienawiść, którą dajesz
  Reżyseria: George Tillman Jr.
  Zekranizowana książka: The Hate U Give. Nienawiść, którą dajesz
  Autor: Angie Thomas

  Starr Carter nieustannie balansuje między dwoma światami: biedną, w przeważającej części czarną dzielnicą, w której mieszka a bogatą, w większości białą szkołą, do której uczęszcza. Chwiejna równowaga między tymi światami zostaje nieodwołalnie zakłócona, gdy Starr staje się świadkiem, jak policjant śmiertelnie rani jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa, Khalila. W obliczu presji ze strony społeczności, Starr musi odnaleźć swój własny głos i stanąć w obronie wszystkiego, co uważa za słuszne.

  Zobacz opinie
 • Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
  Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
  Reżyseria: Louis Clichy,Alexandre Astier
  Zekranizowana książka: Asteriks. Tajemnica magicznego wywaru
  Autorzy: Olivier Gay, Fabrice Tarrin

  Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie.

  Zobacz opinie
 • Chłopiec z burzy
  Chłopiec z burzy
  Reżyseria: Shawn Seet
  Zekranizowana książka: Chłopiec z burzy i inne opowiadania
  Autor: Colin Thiele

  Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem.

  Zobacz opinie
 • Mój piękny syn
  Mój piękny syn
  Reżyseria: Felix Van Groeningen
  Zekranizowana książka: Mój piękny syn
  Autor: David Sheff

  "Mój piękny syn" opowiada historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

  Zobacz opinie
 • Płomienie
  Płomienie
  Reżyseria: Chang-dong Lee
  Zekranizowana książka: Zniknięcie słonia
  Autor: Haruki Murakami

  Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie Hae-mi wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale zawsze ją ignorował.

  Zobacz opinie
 • Kraina wielkiego nieba
  Kraina wielkiego nieba
  Reżyseria: Paul Dano
  Zekranizowana książka:
  Autor:

  Jeanette zostaje sama z synem, gdy jej mąż wyjeżdża, po raz kolejny uciekając od problemów. Kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

  Zobacz opinie
 • Zegar Czarnoksiężnika
  Zegar Czarnoksiężnika
  Reżyseria: Eli Roth
  Zekranizowana książka: Lewis Barnavelt na tropie tajemnic. Zegar czarnoksiężnika
  Autor: John Bellairs

  Nastoletni Lewis Barnavelt po śmierci rodziców trafia do położnej na odludziu posiadłości ekscentrycznego wuja Jonathana. Wkrótce po przybyciu chłopak odkrywa, że wuj praktykuje różne formy magii i eksploruje niebezpieczne obszary światów równoległych. Wszystko po to, by rozwikłać zagadkę zaginionego mistrza czarnej magii Isaaca Izarda, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadchodzącej Apokalipsy. Zegar ukryty jest w murach ogromnej posiadłości, a jego odnalezienie jest jedynym sposobem, by powstrzymać nadchodzącą zagładę.

  Zobacz opinie
 • Też go kocham
  Też go kocham
  Reżyseria: Jesse Peretz
  Zekranizowana książka: Juliet, naga
  Autor: Nick Hornby

  Annie (Rose Byrne) mieszka w sennym miasteczku na wybrzeżu Anglii. Jej chłopak Duncan (Chris O'Dowd) jest nauczycielem i ma totalną obsesję na punkcie Tuckera Crowe'a (Ethan Hawke) – muzyka, który po spektakularnym debiucie dosłownie zapadł się pod ziemię. Będąc wielkim fanem artysty, Duncan cały wolny czas spędza na prowadzeniu strony internetowej poświęconej twórczości Crowe'

  Zobacz opinie
 • Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
  Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
  Reżyseria: John Cameron Mitchell
  Zekranizowana książka: Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
  Autor: Neil Gaiman

  Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki,imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

  Zobacz opinie

zgłoś błąd zgłoś błąd