Słowik

2016-10-12
2016-01-01
2015-02-03
Barbara Górecka
Paryż wojna II wojna światowa Francja siostry konspiracja niebezpieczeństwo odwaga okupacja szantaż
Inne

Wojna kobiet

Całkiem dobra i ciekawa pozycja.

Całkiem dobra i ciekawa pozycja.

Uwielbiam powieści z historiami zakotwiczonymi w czasach wojny. One zazwyczaj przekazują głębsze wartości. Słowik jest chyba najlepszą powieścią Kristin Hannah. Czyta się szybko, bo wciąga strona za stroną. Piękna.

Piekna i wciągająca

Piekna i wciągająca

Julien... Dziecko zgwałconej matki. Czy miał prawo się dowiedzieć, kim był jego ojciec? Jeśli Ari/Daniel mógł zostać odebrany Vianne i przekazany nieznanej sobie, ale jednak rodzinie, to dlaczego Julien nie miał prawa do swoich genów? Niemieckich. Straszne dylematy.

Jedna z lepszych książek, które mogłam przeczytać. Polecam każdemu, chwyta za serce!

Fantastyczna książka, żadna dawno tak mnie nie zainteresowała i nie wciągnęła, nie mogłam doczekać się wertowania kolejnych stron. Końcówka bardzo emocjonująca i wzruszająca. Przeplata różne wątki: wojny, miłości, cierpienia, poświęcenia, próby charakteru i wytrzymałości. Jedna z lepszych książek w tej tematyce obok Tatuażysty z Auschwitz.

"Słowik" to nie tylko wzruszająca, ale i piękna opowieść, która wciąga od pierwszej strony. Autorka mistrzowsko ukazuje siłę ludzkiego charakteru w obliczu trudnych czasów i pokazuje, że nawet w najciemniejszych chwilach jest miejsce na odwagę i miłość.

Moja żona mówi: Kochanie, zrobisz mi masaż?? Odpowiadam... za chwilę, jeszcze kilka stron książki przeczytam... Tylko tyle mam do powiedzenia na temat tej książki... :))))

Książkę czyta się jednym tchem. Za to daję 10 gwiazdek, jednak muszę się przyczepić. Jak dla mnie w powieści było parę nie trzymających się kupy sytuacji. Np.czytamy o wielkim głodzie, który dotknął Francuzów za okupacji i posiłkach na które składał się czerstwy chleb i np. kawalek sera, po czym dalej czytam, że Vianne wysłała mężowi paczkę z żywnością...halo? a skąd ta żywność do paczki? Poza tym kwestia Becka- trudno uwierzyć, że człowiek, który bądź co bądź, był przyzwoity, skończył w ten sposób. Te niedociągnięcia, a było ich znacznie więcej, trochę psują całościowe wrażenie, ale ogólnie dla mnie ta powieść jest jedną z lepszych, jakie czytałam.

Piękna i bardzo wzruszające książka♥️

Piękna i bardzo wzruszające książka♥️