Piękne Istoty

Autor:
Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 1)
tłumaczenie
Irena Chodorowska
Beautiful Creatures
wydawnictwo
Łyński Kamień
typ
papier
Dominique9030
6,74 (3856 ocen i 508 opinii)

Opis książki

Ethan, bohater powieści, mieszka w Gatlin – małym, nudnym miasteczku w Południowej Karolinie. Jest nastolatkiem, który gra w kosza i umawia się z dziewczynami. Uwielbia czytać i marzy o podróżach po całym świecie. Zwyczajna historia? Zapewne tak, gdyby nie fakt, że Etan ma swoją tajemnicę. Od miesięcy śni mu się ten sam sen. Widzi w nim tę samą dziewczynę, której nigdy nie spotkał. Pewnego...

Pewnego dnia do jego klasy dołącza nowa uczennica. Okazuje się ona… dziewczyną ze snu. Lena zamieszkuje u swojego wuja Macona. Nie pasuje jednak do mieszkańców Gatlin. Inaczej wygląda, mówi, porusza się. Jest bardziej mroczna. Ma też swoją tajemnicę. Nad jej rodziną od pokoleń ciąży straszliwa klątwa, przez którą Lena nie może żyć jak zwyczajna nastolatka.
Ethan zakochuje się w dziewczynie, a ona odwzajemnia uczucie. Zdradza chłopakowi swoją tajemnicę. Aby uratować Lenę i ich miłość, Ethan próbuje znaleźć sposób na uniknięcie tragicznego losu.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Lenalee | 2010-05-19
Przeczytana: 19 maja 2010

Na początku chcę powiedzieć, że to najpiękniejsza książka, jaką ostatnio mogłam przeczytać. Naprawdę, ma w sobie taki swój własny, niesamowity klimat, jakiego w żadnej książce jeszcze nie spotkałam. Cała książka przesiąknięta jest tajemnicą, magią i miłością. Dominuje w niej wiele uczyć... Smutek, strach, tęsknota... no i miłość oczywiście. Czyta się bardzo, bardzo przyjemnie i bardzo szybko. Niektórych może przerazić mrówcza czcionka, ale dla mnie to zbawienie, bo wydaje się, że jest więcej tekstu do czytania. W każdym bądź razie jest to naprawdę świetna książka, z naprawdę cudownymi bohaterami, naprawdę niesamowitą fabułą i naprawdę niezwykłym, wzruszającym zakończeniem. No, tak... jak już wspomniałam, bohaterowie są naprawdę barwni. Ethan to taki całkiem niezwyczajnie zwyczajny chłopak. Podobało mi się w nim to, że nie zrażał się opinią innych osób, nie dbał o ich zdanie. Postanowił spotykać się z Leną mimo przeciwieństwa innych. To fajne, bo rzadko można spotkać chłopaka, który...

Mam słabość do kiczowatych okładek i książek pisanych dla ludzi o połowę ode mnie młodszych. Gorzej: jestem pewna, że tak naprawdę jestem o połowę młodsza od samej siebie.

Ponadto łatwiej znoszę złe książki, jeśli ich bohaterowie czytają dobre.

'Piękne istoty' otrzymują trzy gwiazdki. Odejmijcie gwiazdkę za każdą moją słabość, której nie podzielacie. Tak, może wyjść zero.

Zachęcona tajemniczą okładką i pochlebnymi opiniami postanowiłam zakupić ,,Piękne Istoty" i poznać kolejną historię z gatunku paranormalnego romansu. Skąd tylko marne 4 gwiazdki? Mianowicie zawiodłam się na tej książce. I to bardzo.

Jeśli chodzi o akcję to prawie jej tam nie ma. Wszystko takie monotonne, łatwe do przewidzenia. Nic się nie dzieje przez 500 stron ( książka ma ok. 540). Dopiero na sam koniec, gdy jeden z głównych bohaterów Lena Duchannes ma zostać naznaczona temperatura w książce podskakuje o nikłe 5 stopni. Samo przejście na stronę zła, lub dobra jest jak mrugnięcie okiem: szybkie, gwałtowne i nie do zapamiętania. A gdyby tak autorki trochę bardziej rozwinęły swoje myśli mogłoby powstać coś zdumiewającego.

Postacie w lekturze też nie powaliły mnie na kolana. Zwykłe, przeciętne osoby jakie można spotkać w każdej książce. Co się tyczy dwóch najważniejszych osób to: Lena zachowuje się śmiesznie. Udaje, że wcale nie boi się własnego cienia i wścieka się gdy ludzie...

wolfie | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Po wielu miesiącach starań w końcu udało mi się dopaść "Piękne istoty". Czy żałuję pieniędzy wydanych na tę książkę? Zaraz sami się przekonacie, jaka jest odpowiedź na moje pytanie.

Ethan Wate mieszka w Gatlin - małym miasteczku w Karolinie Południowej. W Gatlin wszyscy znają wszystkich, dlatego też ktoś nowy w mieście to prawdziwa sensacja. Pierwszego dnia nowego roku szkolnego Ethan spotyka Lenę, siostrzenicę Macona Ravenvooda, dziewczynę ze swoich snów. W Gatlin zaczynają się dziać dziwne rzeczy...

Książka spodobała mi się od pierwszych stron. Czytałam ją w rekordowo szybkim tempie (nie dlatego, by jak najszybciej się jej pozbyć - co to, to nie!) ponieważ bardzo mnie zaciekawiła.
Główni bohaterowie. Ethan to bardzo opiekuńczy chłopak i myślę, że rzadko można spotkać kogoś takiego w rzeczywistości.
Lena czasami zachowywała się jak marudne dziecko, miałam wrażenie, że specjalnie usiłuje zwrócić na siebie uwagę.

Bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu historia o...

Grafitowa_ | 2010-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 29 czerwca 2010

Musiałam ją przeczytać. Zachęcona intrygującą okładką, ciekawym opisem, dobrym zdaniem innych. Czytałam z zapartym tchem, czekając tylko na urodziny bohaterki. Aż wreszcie okaże się co się stanie. Cała książka jest owiana tajemnicą. Najważniejsze sprawy wychodzą na jaw na końcu. Dzięki temu czytelnik wczuwa się w klimat grozy. Chwile jakie przeżywają Ethan i Lena są niezwykłe. Pokazana jest także moc miłości. Wieź jaka ich łączy jest nierozerwalna.
Książka nie jest jakimś tam arcydziełem na miarę ... Szekspira, ale i tak jest dobra. Warto ją przeczytać i poznać mieszkańców Gatlin.

ola161 | 2010-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2010

Książka ta nie należy do rewelacyjnych, można ją opisać jako dosyć przeciętną.
Fabuła opiera się na losach i miłości dwójki nastolatków oraz magii i tajemnicy. Ogólnie pomysł na historię nie jest zły, ale już jej wykorzystanie to co innego. Akcja wlecze się niemiłosiernie. Książka jest zdecydowanie za długa i przeciągana na siłę. To jest dużym minusem tej pozycji.
Bohaterowie, jak dla mnie, są bardzo "prości". Są albo dobrzy albo źli. Brak mi jakieś głębi wśród nich.
Innym minusem tej książki są starania autorek, aby otrzymać mroczny i tajemniczy klimat. Kompletnie im się to nie udało. W niektórych momentach było to naprawdę przesadzone.
Jak dla mnie jest to książka, która bardzo przypomina "Zmierzch". Obie książki bazują na tych samych schematach. Tylko w książce Stephenie Meyer te schematy działy na plus, natomiast w "Pięknych Istotach" jest zupełnie odwrotnie. Moim zdaniem jest to książka typowo dla nastolatków, ja niestety jestem już za stara na tego typu lektury:)

Aria | 2013-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Teraz nie mogę doczekać się, jak przeczytam następne części.

foolosophy | 2010-05-20
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Ostatnio coś wzięło mnie nie tylko na czytanie powieści młodzieżowych, ale także na czytanie znienawidzonych przeze mnie e booków. Nie do końca znienawidzonych, bo jednak te całe e booki to dobra i przydatna rzecz, czasami(tak jak mi) nie chcę się czytać książki w wersji ‘normalnej’ i taka forma książki jest naprawdę świetna, a przede wszystkim za darmo. Jednakże wracając do powieści, młodzieżówka, z dziwnym tytułem, okładką przypominająca te wszystkie wymyślne historie o istotach nadprzyrodzonych, o wampirach, o różnych dziwnych istotach, których za wszelką cenę teraz unikamy, mając najzwyczajniej w świecie ich dość. Jednak ta książka jest tak różna, tak odmienna od innych, aż mogę ją polecić z czystym, spokojnym sumieniem. Mówię jedno: rewelacja.
Mówiąc brzydko: czytałam z otwartą gębą. Dosłownie i w przenośni, gdyż dawno nie czytałam młodzieżówki, która tak miło mnie zaskoczyła. Nastawiałam się na typową historię miłosną, z lekkimi kłopotami, z wampirami i innymi podobnymi...

No cóż.Rozczarowałam się.
Nie ma w tej książce nic ciekawego, nic nowego.
Opowieść niczym nie zdołała mnie zaskoczyć,mimo wielu punktów kulminacyjnych ,które już podczas zwrotów były do przewidzenia.
Magia magiowata miała być chyba motywem przewodnim,jak zwykle z romansem w tle który niczym praktycznie się nie wyróżniał.Na tle tej mdłej otoczki.
Bohaterowie tacy zwyczajni mimo tego że zostali hojnie obdarowani nadprzyrodzonymi mocami.
Szczerze powiedziawszy zainteresowały mnie dopiero ostatnie strony.
(może książka spodobałaby mi się bardziej gdyby została napisana od tyłu)

Można przeczytać ,na upartego.

Szczerze to zawiodłam się na tej książce. Myślałam, że nie będę mogła się od niej odciągnąć w trakcie czytania, lecz nic takiego nie nastąpiło. W zamian powracałam za każdym razem do lektury niechętnie i dlatego, bo myślałam, że coś nagle będzie się działo. Że nastąpi niespodziewany zwrot akcji. Ale niestety... Było aż 536 stron rutyny. Nic się tam nie działo. Tylko nagle pod koniec, gdy Lena miała zostać naznaczona ciśnienie podskoczyło. Tylko tyle. Książkę polecam tylko tym, którym się naprawdę nudzi. Mam nadzieję, że film będzie lepszy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica