Okładka książki Piękne Istoty

Piękne Istoty

Autor:
Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 1)
tłumaczenie
Irena Chodorowska
Beautiful Creatures
wydawnictwo
Łyński Kamień
typ
papier
Dominique9030
6.77 (3329 ocen i 457 opinii)

Opis książki

Ethan, bohater powieści, mieszka w Gatlin – małym, nudnym miasteczku w Południowej Karolinie. Jest nastolatkiem, który gra w kosza i umawia się z dziewczynami. Uwielbia czytać i marzy o podróżach po całym świecie. Zwyczajna historia? Zapewne tak, gdyby nie fakt, że Etan ma swoją tajemnicę. Od miesięcy śni mu się ten sam sen. Widzi w nim tę samą dziewczynę, której nigdy nie spotkał. Pewnego dnia do...

Pewnego dnia do jego klasy dołącza nowa uczennica. Okazuje się ona… dziewczyną ze snu. Lena zamieszkuje u swojego wuja Macona. Nie pasuje jednak do mieszkańców Gatlin. Inaczej wygląda, mówi, porusza się. Jest bardziej mroczna. Ma też swoją tajemnicę. Nad jej rodziną od pokoleń ciąży straszliwa klątwa, przez którą Lena nie może żyć jak zwyczajna nastolatka.
Ethan zakochuje się w dziewczynie, a ona odwzajemnia uczucie. Zdradza chłopakowi swoją tajemnicę. Aby uratować Lenę i ich miłość, Ethan próbuje znaleźć sposób na uniknięcie tragicznego losu.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Lenalee | 2010-05-19
Przeczytana: 19 maja 2010

Na początku chcę powiedzieć, że to najpiękniejsza książka, jaką ostatnio mogłam przeczytać. Naprawdę, ma w sobie taki swój własny, niesamowity klimat, jakiego w żadnej książce jeszcze nie spotkałam. Cała książka przesiąknięta jest tajemnicą, magią i miłością. Dominuje w niej wiele uczyć... Smutek, strach, tęsknota... no i miłość oczywiście. Czyta się bardzo, bardzo przyjemnie i bardzo szybko. Niektórych może przerazić mrówcza czcionka, ale dla mnie to zbawienie, bo wydaje się, że jest więcej tekstu do czytania. W każdym bądź razie jest to naprawdę świetna książka, z naprawdę cudownymi bohaterami, naprawdę niesamowitą fabułą i naprawdę niezwykłym, wzruszającym zakończeniem. No, tak... jak już wspomniałam, bohaterowie są naprawdę barwni. Ethan to taki całkiem niezwyczajnie zwyczajny chłopak. Podobało mi się w nim to, że nie zrażał się opinią innych osób, nie dbał o ich zdanie. Postanowił spotykać się z Leną mimo przeciwieństwa innych. To fajne, bo rzadko można spotkać chłopaka, który nie...

wolfie | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Po wielu miesiącach starań w końcu udało mi się dopaść "Piękne istoty". Czy żałuję pieniędzy wydanych na tę książkę? Zaraz sami się przekonacie, jaka jest odpowiedź na moje pytanie.

Ethan Wate mieszka w Gatlin - małym miasteczku w Karolinie Południowej. W Gatlin wszyscy znają wszystkich, dlatego też ktoś nowy w mieście to prawdziwa sensacja. Pierwszego dnia nowego roku szkolnego Ethan spotyka Lenę, siostrzenicę Macona Ravenvooda, dziewczynę ze swoich snów. W Gatlin zaczynają się dziać dziwne rzeczy...

Książka spodobała mi się od pierwszych stron. Czytałam ją w rekordowo szybkim tempie (nie dlatego, by jak najszybciej się jej pozbyć - co to, to nie!) ponieważ bardzo mnie zaciekawiła.
Główni bohaterowie. Ethan to bardzo opiekuńczy chłopak i myślę, że rzadko można spotkać kogoś takiego w rzeczywistości.
Lena czasami zachowywała się jak marudne dziecko, miałam wrażenie, że specjalnie usiłuje zwrócić na siebie uwagę.

Bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu historia o med...

Mam słabość do kiczowatych okładek i książek pisanych dla ludzi o połowę ode mnie młodszych. Gorzej: jestem pewna, że tak naprawdę jestem o połowę młodsza od samej siebie.

Ponadto łatwiej znoszę złe książki, jeśli ich bohaterowie czytają dobre.

'Piękne istoty' otrzymują trzy gwiazdki. Odejmijcie gwiazdkę za każdą moją słabość, której nie podzielacie. Tak, może wyjść zero.

Grafitowa_ | 2010-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 29 czerwca 2010

Musiałam ją przeczytać. Zachęcona intrygującą okładką, ciekawym opisem, dobrym zdaniem innych. Czytałam z zapartym tchem, czekając tylko na urodziny bohaterki. Aż wreszcie okaże się co się stanie. Cała książka jest owiana tajemnicą. Najważniejsze sprawy wychodzą na jaw na końcu. Dzięki temu czytelnik wczuwa się w klimat grozy. Chwile jakie przeżywają Ethan i Lena są niezwykłe. Pokazana jest także moc miłości. Wieź jaka ich łączy jest nierozerwalna.
Książka nie jest jakimś tam arcydziełem na miarę ... Szekspira, ale i tak jest dobra. Warto ją przeczytać i poznać mieszkańców Gatlin.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zachęcona tajemniczą okładką i pochlebnymi opiniami postanowiłam zakupić ,,Piękne Istoty" i poznać kolejną historię z gatunku paranormalnego romansu. Skąd tylko marne 4 gwiazdki? Mianowicie zawiodłam się na tej książce. I to bardzo.

Jeśli chodzi o akcję to prawie jej tam nie ma. Wszystko takie monotonne, łatwe do przewidzenia. Nic się nie dzieje przez 500 stron ( książka ma ok. 540). Dopiero na sam koniec, gdy jeden z głównych bohaterów Lena Duchannes ma zostać naznaczona temperatura w książce podskakuje o nikłe 5 stopni. Samo przejście na stronę zła, lub dobra jest jak mrugnięcie okiem: szybkie, gwałtowne i nie do zapamiętania. A gdyby tak autorki trochę bardziej rozwinęły swoje myśli mogłoby powstać coś zdumiewającego.

Postacie w lekturze też nie powaliły mnie na kolana. Zwykłe, przeciętne osoby jakie można spotkać w każdej książce. Co się tyczy dwóch najważniejszych osób to: Lena zachowuje się śmiesznie. Udaje, że wcale nie boi się własnego cienia i wścieka się gdy ludzie traktu...

ola161 | 2010-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2010

Książka ta nie należy do rewelacyjnych, można ją opisać jako dosyć przeciętną.
Fabuła opiera się na losach i miłości dwójki nastolatków oraz magii i tajemnicy. Ogólnie pomysł na historię nie jest zły, ale już jej wykorzystanie to co innego. Akcja wlecze się niemiłosiernie. Książka jest zdecydowanie za długa i przeciągana na siłę. To jest dużym minusem tej pozycji.
Bohaterowie, jak dla mnie, są bardzo "prości". Są albo dobrzy albo źli. Brak mi jakieś głębi wśród nich.
Innym minusem tej książki są starania autorek, aby otrzymać mroczny i tajemniczy klimat. Kompletnie im się to nie udało. W niektórych momentach było to naprawdę przesadzone.
Jak dla mnie jest to książka, która bardzo przypomina "Zmierzch". Obie książki bazują na tych samych schematach. Tylko w książce Stephenie Meyer te schematy działy na plus, natomiast w "Pięknych Istotach" jest zupełnie odwrotnie. Moim zdaniem jest to książka typowo dla nastolatków, ja niestety jestem już za stara na tego typu lektury:)

foolosophy | 2010-05-20
Przeczytana: 26 czerwca 2010

Ostatnio coś wzięło mnie nie tylko na czytanie powieści młodzieżowych, ale także na czytanie znienawidzonych przeze mnie e booków. Nie do końca znienawidzonych, bo jednak te całe e booki to dobra i przydatna rzecz, czasami(tak jak mi) nie chcę się czytać książki w wersji ‘normalnej’ i taka forma książki jest naprawdę świetna, a przede wszystkim za darmo. Jednakże wracając do powieści, młodzieżówka, z dziwnym tytułem, okładką przypominająca te wszystkie wymyślne historie o istotach nadprzyrodzonych, o wampirach, o różnych dziwnych istotach, których za wszelką cenę teraz unikamy, mając najzwyczajniej w świecie ich dość. Jednak ta książka jest tak różna, tak odmienna od innych, aż mogę ją polecić z czystym, spokojnym sumieniem. Mówię jedno: rewelacja.
Mówiąc brzydko: czytałam z otwartą gębą. Dosłownie i w przenośni, gdyż dawno nie czytałam młodzieżówki, która tak miło mnie zaskoczyła. Nastawiałam się na typową historię miłosną, z lekkimi kłopotami, z wampirami i innymi podobnymi stworami....

Aria | 2013-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Teraz nie mogę doczekać się, jak przeczytam następne części.

Tajemnica | 2014-01-23

"Ja się zmieniłem, widząc to, co widziałem, czując to, co czułem, i robiąc to, co robiłem."
"Nie próbuj pluć za moimi plecami i wmawiać mi, że to deszcz."
"Skąd wiesz skoro nawet nie dasz mi szansy?"

Rewelacyjna książka. Wiele mi się w niej podobało: niebanalna historia, ciekawie ukazane relacje między postaciami, a także i to, że książka została napisana z męskiego punktu widzenia!
Dwie młode autorki stworzyły interesującą wizje miasteczka Gatlin i jego "zakutych lub przykutych" mieszkańców. Rozgrywająca się w książce historia dalece wciąga. Polecam!
Moim zdaniem lepsza od "Igrzysk Śmierci".

Sara | 2010-05-12
Przeczytana: 01 czerwca 2010

Za najnowszy "hit wydawniczy" miałam się zabrać znacznie później (przynajmniej tak sobie założyłam), ale jak zwykle moje plany diabli wzięli. Stało się to za sprawą polecenia tej książki w porannym programie Dzień Dobry Tvn, gdzie zauważyłam tą okładkę (niestety, włączyłam za późno, aby cokolwiek dokładnie zrozumieć), ale pomyślałam, że coś musi być w tych "Pięknych Istotach". Jest to powieść fantastyczna nowe duetu - Kami Garcia oraz Margaret Stohl. Za książkę oczywiście nie zapłaciłam wiele - szczęście w licytowaniu na allegro mi sprzyja:)
Ethan marzy o wyjeździe z Gatlin w Karolinie Południowej, gdzie ostatnim wielkim wydarzeniem była wojna secesyjna. Chłopak od miesięcy śni o dziewczynie, której nigdy wcześniej nie widział. Kiedy po wakacjach spotyka ją na szkolnym korytarzu, z miejsca się w niej zakochuje. Lena ukrywa jednak mroczną tajemnicę i klątwę, która od pokoleń ciąży na jej rodzinie. Czy Ethan zdoła zmienić przeznaczenie i uratuje Lenę przed nią samą? W mieście bez przyszł...

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku