Siedmiu mężów Evelyn Hugo

The Seven Husbands of Evelyn Hugo
Agnieszka Kalus
literatura piękna
Ag2S

Powieść, którą pokochały Amerykanki! To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze,...

Powieść, którą pokochały Amerykanki!

To spotkanie zmieni życie Monique. Młoda dziennikarka dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – aktorką, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden: ta rozmowa nie może zostać opublikowana przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada o tym, jak wyrwała się z biedy i trafiła do wymarzonego świata kina. Sława, pieniądze, skandale i blask reflektorów… W Hollywood nikt nie jest bez grzechu. Dlaczego Evelyn ma za sobą aż siedem małżeństw? Kogo kochała naprawdę? Jej życie kryje tajemnice, które nigdy nie powinny trafić na pierwsze strony gazet.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Marilyn Monroe i Audrey Hepburn! Gdyby Evelyn Hugo istniała naprawdę, byłaby ich najlepszą przyjaciółką albo… największą konkurentką.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/siedmiu-mezow-evelyn-hugo/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/siedmiu-mezow-evelyn-hugo/

ZuzaManiek | 2019-08-19

Czytałam i czytałam Wasze zachwyty nad tą książką, aż w końcu postanowiłam sprawdzić osobiście w czym rzecz 😉 Podeszłam lekko sceptycznie, bo historia życia i licznych małżeństw fikcyjnej aktorki, to raczej nie moja bajka.. Ale co mam do stracenia, najwyżej odłożę, pomyślałam sobie. Jakie było moje zdziwienie, gdy w okolicach 130 strony zauważyłam, że już po mnie, już jej nie wypuszczę z rąk! 🖤
Niezwykle lekko i płynnie toczy się opowieść o życiu Evelyn, pozornie to tylko życiorys, opis ścieżki do sławy.. A tu objawia się kobieta silna, odważna, często bezwzględna. Poświęcająca wszystko dla kariery, gotowa walczyć z całym światem, by być na szczycie. Wykorzystująca bez skrupułów ludzi i nadarzające się sytuacje. Żyjąca na własnych warunkach. Cyniczna. Władcza. . "Nikt ci niczego nie da, jeśli sama tego nie zażądasz".

Ta powieść jednocześnie świetnie motywuje do sięgania po swoje marzenia, jest pełna ładunku energii, które przekazuje czytelnikowi. Uświadamia, że należy szczerze...

Dominika | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Opinie o książce Taylor Jenkins Red piszę od razu po skończeniu książki i nie za bardzo wiem, od czego zacząć... Może od tego, że powieść jest po prostu porywająca .. Z jednej strony napisana z rozmachem, z drugiej strony można powiedzieć, że skromna, ponieważ opowiada o życiu jednej osoby, gwiazdy filmowej Evelyn Hugo. Czyta się ją wspaniale, ciężko się od oderwać.

Osobną sprawą jest ilość ważnych i mniej ważnych tematów, poruszana w tej książce.. Mimo że jest ich bardzo dużo, wplecione są w fabułę w taki sposób, że nie czujemy żadnego przesytu nimi. Nie są one podane w sposób moralizatorski, ale można wyciągnąć z nich lekcje dla siebie. Czytając, warto skupić się głębiej na niektórych fragmentach, a nawet je podkreślać czy też wypisywać sobie niektóre cytaty. Bo na pewno jest to książka, w której każdy znajdzie coś ważnego dla siebie.

Każdy z 7 mężów Evelyn Hugo był zupełnie inny, a każde małżeństwo zostało zawarte z innego powodu i coś innego wniosło do życia bohaterki....

klementowska | 2019-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2019

Chociaż całościowo nie do końca mnie zachwyciła, bo showbiznes, luksus i wszystko, co z Hollywoodem związane nie mieszczą się w rzeczach, o których lubię czytać, to jednak oczarowała mnie sama postać Evelyn Hugo i to, jak ważne słowa ma do przekazania. Trochę o niesprawiedliwości, trudnych wyborach, kłamstwie i prawdzie, seksualności i seksie, pieniądzach, małżeństwach i o tym, jak ważna jest miłość. Książka napisana w ciekawej formie, którą nierzadko czyta się z zapartym tchem.

Olga | 2019-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 17 sierpnia 2019

podobała mi się ta historia. jej przekaz, jej surowość, jej autentyczność. nie mogę powiedzieć, że mnie zachwyciła, ale jest naprawdę dobra i doskonale nadaje się do zekranizowania. i zgadzam się, to wielka szkoda, że Evelyn Hugo nie jest prawdziwa, ale... czy na pewno? jestem przekonana, że jej życie mogłoby być życiem wielu aktorek, które znamy, z tym że wątpię, aby którakolwiek z nich odważyła się na takie wyznanie!

patsy_thebooklover | 2019-08-16
Na półkach: Przeczytane, Legimi
Przeczytana: 27 czerwca 2019

To była fajna lektura. Taka wakacyjna, kobieca. Napisana lekkim językiem, dość zgrabnym stylem, przyjemna w odbiorze, niewymagająca, wciągająca, z zaskakującym twistem. O dziwo, nie jest to książka o mężczyznach w życiu głównej bohaterki. Jest to książka o kobiecie (a nawet kobietach!), która na starość podsumowuje swoje wybory i postanawia odkryć siebie światu, który patrzy na nią zgoła inaczej. Gwiazda, której życie celebryckie nijak ma się do prawdziwego życia. Jest to książka o tym, jak bardzo to, co widzimy i to, o czym czytamy może odbiegać od rzeczywistości. I najważniejsze, jest to książka o miłości, odwadze (lub jej braku), relacjach międzyludzkich, dokonywaniu wyborów między uczuciem a całą resztą. Autorce udało się wykreować bohaterke na miarę największych gwiazd Hollywoodu, pełnego blichtru i zakłamania. To taka filmowa, hollywoodzka opowieść. I mimo że nie jest to ambitna pozycja to ja bawiłam się przy niej świetnie. Jeśli szukacie fajnej książki na wakacje to Evelyn...

boziaczek | 2019-08-16

"Siedmiu mężów Evelyn Hugo" to powieść, o której się nie zapomina. Fantastyczna główna bohaterka - tytułowa Evelyn, kontrowersyjna, owiana legendą postać to motor napędowy tej historii. A że życie Evelyn to świetny materiał na scenariusz filmowy..., to nie pozostaje nic jak oddanie się lekturze. Mimo, że Evelyn to postać fikcyjna nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że czytam o prawdziwej osobie. Myślę, że w świecie hollywoodzkich gwiazd podobne historie miały miejsce.
Polecam! Fantastycznie się czyta, wręcz pochłania. Kocham takie powieści!

Tulipce | 2019-08-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 12 sierpnia 2019

Siedmiu mężów Evelyn Hugo- czyli książka o tym, że pieniądze szczęścia nie dają.

Ja osobiście polubiłam Evelyn. Mimo, że nie zawsze zachowywała się jak należy wiedziała czego chce i potrafiła o to walczyć. Wbrew wszystkiemu, wbrew biedzie, w której się wychowała oraz wbrew panującemu przekonaniu, że to mężczyźni rządzą w świecie filmów. Pokazała na co ją stać.

Evelyn miała wszystko. Sławę, karierę, pieniądze, była podziwiana przez kobiety i pożądana przez mężczyzn ale czy była szczęśliwa? Czy mogła być sobą? Dodatkowo miała jeszcze 7 mężów. Którego kochała najbardziej? Który był dla niej najważniejszy? Czy żałowała czegokolwiek w tych małżeństwach i swoim życiu? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedz w tej właśnie książce. Ale nie tylko ponieważ książka na przykładzie Evelyn pokazuje co jest w życiu ważne.

Książkę czytało się bardzo dobrze. I ma się wrażenie, że Evelyn istniała naprawdę, że ta historia miała miejsce w prawdziwym świecie.

A kończenie wbija w fotel....

Julia | 2019-08-15

Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tą książką. Ale może tak już mam z tymi Ewelinami, że chociaż wszystkim się podobają, to do mnie ich historie jakoś nie trafiają.
Jedno co trzeba oddać tej książce to to, że jest bardzo sprawie napisana i szybko się czyta. To tyle z plusów. Plot twist pojawiający się gdzieś w jednej czwartej trochę mnie zaskoczył, ale tak naprawdę wolałabym przeczytać opowieść prawdziwych ludzi z podobnymi doświadczeniami, a nie wymyślonej hollywoodzkiej aktorki.

ada_aga | 2019-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2019

Media mówią to, co chcą powiedzieć.
Przeczytane z polecenia na LC, opinie są super i dlatego chętnie po nią sięgnęłam. Nieco się rozczarowałam, początkowo nudnawa, potem się rozkręca - życie Evelyn gwiazdy złotego wieku Hollywood. wątek Monique nabiera sensu pod koniec jednak gdyby go nie było nic by się nie stało bo książka to głównie życie Gwiazdy. Wiadomo że postacie to fikcja ale .... no właśnie studia filmowe kreujące gwiazdy, ustawki nic się nie zmieniło od tamtego czasu.
Książkę polecam mimo że u mnie zachwytów nie było.

chabrowaczytelniczka | 2019-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2019

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
-Charyzmatyczna i charakterna. Kobieta, która potrafi dążyć po trupach do celu.
-Seksowna i magnetyczna. Przyciągająca spojrzenia zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Taka jest Evelyn Hugo – gwiazda Hollywood, ikona wszech czasów.
Gdy Monique dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo, słynną autorką myśli sobie, że będzie to tylko krótka rozmowa na temat mającej się odbyć aukcji sukien. Nie sądzi, że jej zadaniem będzie spisanie biografii Evelyn. Wszystkich cieni i blasków jej sławy. Burzliwych związków. Kogo Evelyn Hugo kochała naprawdę? Jakie szczegóły będzie zawierała biografia skoro Monique może opublikować ją dopiero po śmierci aktorki?

Muszę przyznać, że pierwsze strony tej książki nie tak od razu mnie wciągnęły. Fragmenty dotyczące Monique zdecydowanie nie są najmocniejszą stroną tej powieści, jednak myślę, że to celowy zabieg mający na celu pokazania życie zwykłej, szarej dziennikarki. Stopniowo stery trzymające w ryzach całą...