Diuna

Okładka książki Diuna Frank Herbert
Okładka książki Diuna
Frank Herbert Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Diuny (tom 1) Ekranizacje: Diuna (1984) Seria: Diuna fantasy, science fiction
Kroniki Diuny (tom 1)
Marek Marszał
Ekranizacje:
Diuna (1984)

Okładka książki Diuna. Książka do kolorowania Frank Herbert, Tomislav Tomić
Diuna. Książka... Frank Herbert, Tomi...
Okładka książki Diuna. Powieść graficzna. Księga 2. MuadDib Raúl Allén, Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Frank Herbert, Patricia Martin
Diuna. Powieść... Raúl Allén, Kevin J...

W końcu udało się przeczytać. Potwierdzam, że to arcydzieło. Teraz czas na seans numer dwa.

Konflikt na Arrakis kojarzy mi się tak bardzo z wojną afgańsko-radziecką, że prawie widzę jak Paul gra z fremenami w piłkę jak Rambo z talibami w Rambo 3. To nie Herberta wina, że jego powieść była prorocza :) Ta książka jest jednak tak dobra, że wady, które ma, wynikające ze subiektywnych odczuć, nie mogą obniżyć jej końcowej oceny :) Ten klimat, ach ten klimat.

Wybitne dzieło F.Herberta, ponadczasowa. Książka napisana w 1965 roku a porusza kwestie, które do dziś jeszcze są nam nie znane i potrzeba do tego ogromu wyobraźni.

Co za potężna dawka rozbudowanej fantastyki. Z jednej strony jestem pod wrażeniem bogatego świata, wielowątkowości, ciekawych kreatywnych bohaterów, z drugiej strony chwilami były to tak rozbudowane opisy że aż mi się ciągnęło. Nie mniej moja fantastyczną dusza została ukontentowana, będę słuchać kolejnych części by przesiąknąć tym światem na wylot

Książkę czytałem przez rok. Stanowiła dla mnie niejako odskocznię od codzienności. Od niechcenia wziąłem ją z półki w księgarni. Początkowo przedstawiona historia wydawała mi się toporna, jednak wraz z kolejnymi stronami zacząłem wierzyć w świat podawany mi przez autora.
Dobra opowieść, która daje wyobraźni czytelnika szerokie pole do popisu.

Dobra opowieść, która daje wyobraźni czytelnika szerokie pole do popisu.

Niesamowita historia. Na obecne czasy może za dużo przemyśleń filozofii i zagmatwane podróże w czasie na lata wydania książki rewolucja.

Najnowsza kinowa ekranizacja jest wspaniałą ilustracją tej wybitnej powieści. Naprawdę warto w wolnych chwilach cieszyć umysł jednym i drugim. Zdecydowanie lepiej moim zdaniem zacząć od książki.

Tej epickiej książki nie trzeba nikomu chyba przedstawiać. Zakochałam się w tej historii i jej bohaterach. Jest akcja, romans, relacje między ludzkie...naprawdę warto!

Tematy porusza ciekawe, ale jako książka powinna wciągać. Fabularnie, literacko, światotwórczo, filozoficznie... A poza kilkoma chwilami nie wciągała.

• Science Fiction