Na skraju załamania

2018-02-15
2018-01-03
2017-02-09
Maria Olejniczak-Skarsgård
kobieta obsesja poczucie winy strach thriller psychologiczny zabójstwo zagrożenie
Inne

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina

Jedna z tych książek Paris,, lepszych". Trzymała w napięciu do końca.

Jedna z tych książek Paris,, lepszych". Trzymała w napięciu do końca.

Do przeczytania na nudne letnie wieczory....

Do przeczytania na nudne letnie wieczory....

Fantastyczna książka, wciąga od pierwszej strony, zdecydowanie nieodkładalna.

Fantastyczna książka, wciąga od pierwszej strony, zdecydowanie nieodkładalna.

Książka polecona przez bibliotekarkę. Zainspirowała mnie tytułem. Zaciekawiła krótki opisem wstępu. W pierwszych kilku stronach czytania byłam trochę zmieszana bo nie mogłam się odnaleźć kto jest kto. Z czasem głowni bohaterowie stali się coraz bardziej wyraźni. Finał książki odwrócił mojej myślenie o książce o 180 stopni. Jedno jest pewne czasami trzeba zaufać sobie. Nie tylko innym. Po kolejne zdradzić może nas każdy nawet najbliższi i przyjaciele. To akurat smutne i prawdziwe. Druga sprawa lepiej mówić prawdę ale tylko tym, którzy na to zasługują. Bo gdy trzymamy wszystko w sobie możemy się zadręczyć i popaść. Popaść w tytułowe załamanie.

To trzecia książka tej autorki którą przeczytałam. Arcydzieło. Rewelacja. Trzyma w napięciu do ostatniej strony. Podejrzewałam że jej mąż być może ma coś wspólnego z zabójstwem Jane ale że aż tak... w życiu bym nie przypuszczała, Byłam w szoku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1966

Do przeczytania.

Do przeczytania.

To było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie! Przez większość czasu odnosiłam wrażenie, iż jest to thriller psychologiczny. Wydawać by się mogło, że głównym wątkiem jest motyw paranoi, bądź przypuszczalnej demencji głównej bohaterki. Nic bardziej mylnego! Uważam, że fabuła została naprawdę bardzo fajnie poprowadzona, a wyjaśnienie całej sytuacji i wspomnianej "paranoi" było mocno zaskakujące. Poza samą fabułą, na plus jest także styl pisania autorki oraz rozdziały zapisywane konkretną datą, dzięki czemu łatwo można było się odnaleźć w jakim miejscu w czasie się znajdujemy. Na minus jedynie, niekiedy mocno dłużące się i dość powtarzające opisy zaników pamięci, lecz książkę pochłania się w tak szybkim tempie, że ten aspekt jest mało zauważalny.
Zdecydowanie polecam.

Książka wciąga od pierwszej strony, aż do ostatniej. Zdecydowanie polecam.

Książka wciąga od pierwszej strony, aż do ostatniej. Zdecydowanie polecam.

To moje drugie podejscie do autorki. Pierwsze bylo nieudane, "Za zamknietymi drzwiami" niezbyt mi sie podobala. Mimo to postanowilam dac pisarce druga szanse.

Glowna bohaterka Cass byla nieco irytujaca. Wydawalo sie, ze napisana byla schematycznie, ale twist pod koniec ksiazki to fajnie rozjasnil. Nie oczekiwalam takiego obrotu akcji, mialam swoje inne podejrzenia.

Czyta sie szybko, nie jest to genialny thiller - niemniej przyjemny na dwa wieczory.

Czyta...

" NA SKRAJU ZAŁAMANIA" - B.A.PARIS

Książka pod tym pseudonimem wydana jako druga i chociaż mam swoją papierową wersje od momentu jej wydania w Polsce, to zabierałam się do niej wcześniej z dwa razy i...żałuję. Udało mi się dzisiaj ją przeczytać do końca. Książka trzyma poziom i jak wszystkie Paris mówi o ludzkiej naturze i manipulacji.

Kiedy Cass wraca po imprezie późno w nocy, ma zakaz dany przez męża by nie jechała przez Las. Chociaż krótsza droga to bardziej niebezpieczna nie tylko dlatego, że w razie awarii samochodu nie ma kto pomóc i nie ma zasięgu, ale też dlatego, że jest ona długa i nużąca.
Cass jednak nie słucha meża i by być szybciej w domu, jedzie "zakazaną drogą. Po drodze mija samochód i widzi w niej kobietę. Nie staje by pomóc, ponieważ uważa, że gdyby potrzebowała pomocy dała by znać, a w głowie ma o tym, iż może to być pułapka. Cass odjeżdża z zamiarem powiadomienia kogoś gdy wyjedzie z drogi otoczonej lasem, jednak po dotarciu do domu, zapomina o tym.
Dopiero rano dowiaduje się, że owa kobieta tej nocy została ....zamordowana. Od tej chwili nic już nie jest wokół Cass takie same, Cass coraz więcej zapomina, albo raczej nie pamięta, Mąż ani przyjaciólka nie wierzą jej w wielu kwestiach, a na dodatek zawsze jak jest sama w domu dzwoni telefon i nikt się nie odzywa... co się stanie i jak bardzo zagmatwa się ta historia by znaleźć nieoczekiwanie rozplątanie trzeba przeczytać. Bardzo emocjonująca książka. Cass i Rachel to przyjaciółki co wychowywały się razem, jednak co ukrywa jedna przed drugą, jak bardzo można się zawieść na najbliższych, a może na samej sobie, czytajcie albo słuchajcie. Nie pożałujecie.
W marcu wychodzi następna książka autorki, więc teraz mam limit wyczerpany Paris. Naprawdę jestem zaskoczona, że druga książka po Za zamkniętymi drzwiami jest tak dobra.

OCENA 09/10
22/24 ( 04/02)/ THRILLER PSYCHOLOGICZNY 5/24
ilość stron: 352
DATA wyd: 09.02.2017
czas przewidziany czytania: 05 h 52 min.
Czas słuchania: 09 h 19 min
LEKTORKA: Abart Ewa
Anastazja
Skończona 15.02.2024 (słuchana)

" NA SKRAJU ZAŁAMANIA" - B.A.PARIS

Kiedy Cass wraca po imprezie...

• Przeczytane 2018