Problem trzech ciał

Cixin Liu Cykl: Wspomnienie o przeszłości Ziemi (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 456 str.
三体 (The Three-Body Problem)
Data 1. wydania:
2014-11-11
9788380620490
Andrzej Jankowski
Rebis
fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka gra komputerowa literatura chińska naukowiec niebezpieczeństwo podróż w czasie i przestrzeni rywalizacja science fiction walka o władzę wirtualna rzeczywistość wyścig z czasem zabójstwo

三体 (The Three-Body Problem)
9788380620490
Andrzej Jankowski
Rebis
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wielki mały świat, czyli chińska wizja przyszłości Ziemi

55 Link do recenzji

książka świeża i wspaniałą, ale nie mogłem się oprzeć wspomnieniom z lekturami Fiaska S. Lema i Nemezis Asimova poruszające podobne tematy z innej perspektywy

Fantastyka naukowa na najwyższym poziomie.Dziwne tło historyczne w postaci rewolucji kulturalnej w Chinach.Ale pisał to chińczyk.Pojęcia naukowe z zakresu fizyki i matematyki są prawdziwe nie wymyślone.Postacie są tu realne,mają ciało i umysły.Powieść ma wiele ludzkich przesłań.Trudno było nadążyć za panem Cixin.Uczta dla intelektu.Jestem pod wrażeniem to za mało...

Długo czekałam na podobne, współczesne, porządne hard sf w literackim wykonaniu. Ciekawa koncepcja gry, jako sposobu na rozwiązanie zagadki Trisolarian, odniesienia do chińskiej historii sprawiają, że książka jest bardzo wartościowa. Od czasów przeczytania Ślepowidzenia nie zetknęłam się z tak dobrym sf. Mimo wszystko pozycja Wattsa nadal pozostaje niedościgniona w moim...

Bardzo mi podoba się taki scence fiction!

Sięgnąłem po tę książkę trochę przez sentyment - w młodości zaczytywałem się w hard s-f, a trochę pod wpływem znajomych. Przyznam, że zaczynałem jednak lekturę z dużymi obawami. Z reguły jest bowiem tak, że im bardziej książka jest chwalona przez celebrytów, tym gorzej potem się ją czyta.

Tu na szczęście wszystko zagrało. Świetny pomysł, by hard s-f wpleść w historię...

Wciągająca

Dużo pozytywnych opinii o tej książce słyszałem i chyba po raz któryś wyszło ze co się podoba wielu nie podoba się wszystkim :) Przeczytane i to wszystko.

Za mało science, za dużo fiction. Bardzo ciekawy był wątek chińskiej rewolucji i historia bazy Czerwony Brzeg. Podobał mi się też pomysł na wykorzystanie fizycznego problemu trzech ciał i powiązanie go z Alfa Centauri. Końcówka i opis cywilizacji Trisolarian to jednak katastrofa - banalny i żenujący, zupełnie nie naukowy. Spodziewałem się dużo więcej po tej książce.

Fantastyki czytałam bardzo dużo, więc przyjemnie było, po latach, powrócić do tego gatunku. Książka jest ciekawa i całkiem dobrze się bawiłam podczas lektury, ale zupełnie nie mam potrzeby sięgania po kolejne tomy.

Książka, która inspiruje, by głębiej zanurzyć się we wszechświat. Każe też docenić Ziemię, nasz raj, w którym mamy idealne warunki do życia dopóki sami ich nie niszczymy.
Ciekawy watek gry komputerowej, która przybliża... problem trzech ciał, warunków panujących pod ich oddziaływaniem czy też wątek bazy nasłuchującej sygnałów z kosmosu.
A końcówka wgniata w fotel -...

Dyskusje

2 667