Samotność w sieci

2 884
1 992
1 541
Ag2S

Książka, która stała się fenomenem. Najbardziej poruszająca powieść o miłości. Przypadkowe spotkanie w wirtualnej rzeczywistości staje się początkiem wszystkiego. Ona i on – oboje dźwigają bagaż przeszłości, złych decyzji, zmęczenia życiem. I nagle uświadamiają sobie, że wcale nie musi tak być. Wymiana maili i długie rozmowy są jak przebudzenie. Odkrywają siebie nawzajem, a im głębiej się...

Książka, która stała się fenomenem. Najbardziej poruszająca powieść o miłości.

Przypadkowe spotkanie w wirtualnej rzeczywistości staje się początkiem wszystkiego. Ona i on – oboje dźwigają bagaż przeszłości, złych decyzji, zmęczenia życiem. I nagle uświadamiają sobie, że wcale nie musi tak być. Wymiana maili i długie rozmowy są jak przebudzenie. Odkrywają siebie nawzajem, a im głębiej się poznają, tym bardziej czują, jak podobne są ich uczucia. Internetowa przestrzeń, która ich dzieli, daje im poczucie bezpieczeństwa. Mogą odkryć prawdę o sobie. Jej nieudane małżeństwo, jego samotność, ich wspólna potrzeba bliskości. Ale miłości nie wystarczą tylko słowa. Czy można bezkarnie połączyć dwie dusze i dwa ciała także w rzeczywistości?

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,171/samotnosc-w-sieci.html

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/zapowiedzi/id,171/samotnosc-w-sieci.html

Karolina | 2019-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2019

Przepiękna historia miłosna, przeplatana naukowymi ciekawostkami. Wracam do tej książki co jakiś czas i za każdym razem przeżywam ją jeszcze bardziej.

AniaProszka | 2019-05-30

Nie wiem co sądzić o tej książce - zwłaszcza, że przyjaciółka była nią zachwycona - i mało tego, rozczytuje się w niej przynajmniej raz w miesiącu. Jakoś nie potrafiłam odkryć tego czegoś w tej książce. Wydała mi się - no właśnie taka nieprzekonująca, płaska, z główną bohaterką która jest dla mnie całkowicie niewiarygodna. Nie przemówiła do mnie.

Marta Gibas | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

Lekturę tej książki będę wspominać bardzo dobrze. Szkoda jednak, ze sięgnęłam po nią dopiero teraz, kiedy nawiązywanie relacji przez internet stało się zjawiskiem powszechnym. Bardziej niż sam opis relacji pomiędzy bohaterami zaciekawiły mnie jednak opisy losów ich przyjaciół. Niezwykle mnie wciągały i stanowiły dla mnie najbardziej interesujące fragmenty książki.

Kris | 2019-04-15
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Samotność w sieci to książka, która nigdy nie straci swojej wartości. Jest to przepiękna, uniwersalna i ponadczasowa powieść udowadniająca, że w świecie wszechobecnej technologii zapominamy o tym, co jest tak naprawdę ważne i mając wiele możliwości komunikacji z innymi ludźmi, czujemy się tak naprawdę samotni. Że wartości zostały zatracone, że alternatywy jednak nie zawsze są dobre. Jednocześnie jest to chwytająca za serce, bardzo emocjonalna opowieść o poszukiwaniu bratniej duszy, okraszona bardzo inteligentnym dowcipem, z której można podłapać także wiele naukowych faktów :)

Daria | 2019-03-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019

Najpiękniej o miłości potrafi pisać tylko Janusz Leon Wiśniewski.

W jego książkach zachwyca i rozwala mnie na łopatki inteligencja, jaka zawarta jest w ich treściach.

Pierwszy raz przeczytałam Samotność w sieci będąc w gimnazjum czyli ponad 10 lat temu. Wydaje mi się, że wtedy była to pierwsza książka dla dorosłych jaką wtedy przeczytałam. Wtedy ogromnie mi się spodobała i pozostawiła po sobie wiele emocji, oczywiście tych pozytywnych. Teraz wracam do niej i stwierdzam, że taka piękna miłość nie może wydarzyć się w dzisiejszym świecie. Obecnie posiadamy ogromnie szeroki dostęp do internetu, przez co możemy się komunikować w dowolnym momencie. Wtedy wyglądało to zupełnie inaczej. Wraz z bohaterami Samotnosci w sieci przeżywa się ich tęsknotę, pragnienia oraz pożądanie.

J. L. Wiśniewski umie dbać o czytelnika. Mam na myśli to, że w jego książkach odbiorca odczuwa zarówno radość, smutek, pragnienie, tęsknotę, nostalgie czy w końcu może wywołać płacz.

Ogromnie cenię sobie...

Agnieszka | 2019-02-16
Przeczytana: 21 marca 2018

Przypadkowo poznają się w internecie. Mają ciężka przeszłość, nie są zadowoleni z życia. Jej nieudane małżeństwo i jego samotność dokładnie się uzupełniają. Odkrywają o sobie coraz więcej i okazuję się, że są do siebie bardzo podobni. Kiedy decydują się na spotkanie oboje są zdecydowani. Nie łączy już ich tylko smutna przeszłość, ale teraz już uczucia i potrzeba bliskości. Los im sprzyja, ponieważ sprawia, że bohater nie poleciał tym samolotem, w który miał wsiąść. Gdyby tak się stało, jego śmierć przeszkodziłaby w spotkaniu. Kiedy się spotykają, oboje są niezmiernie miłe zaskoczeni, spędzają razem upojny czas. Po tym jednak spotkaniu gdzie wydaje się, że teraz już tylko będzie happy end, ona decyduje się zerwać znajomość z mężczyzna, z powodu ciąży. Książka odnajduje zupełne odzwierciedlenie obecnego świata i znajomości internetowych.

Dariusz Latawiec | 2019-02-08

ksiazka dosc dobra, ale troche napisana pod czytalnika plci zenskiej, tak to odebralem.

Magdalena | 2019-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Ciiężo się czytało momentami ale wytrwałam i nie żałuję , bardzo interesująca książka :D

Aleksandra88 | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Pamiętam jak było głośno wokół tej książki parę lat temu w końcu po nią sięgnęłam i męczyłam parę dni co prawda nie była najgorsza, ale do wybitnych też nie należy

Alicja | 2019-01-18

Daję wysoką ocenę z sentymentu, bo dzięki tej książce zaczęłam się wkręcać w czytanie i wiele jej zawdzięczam.

Miłość, która zmienia człowieka – wywiad z Tomaszem Betcherem

„Tam gdzie jesteś” – debiutancka powieść Tomasza Betchera – to historia spotkania dwóch osób z odmiennych światów oraz nieoczywistej przyjaźni i miłości, która jest możliwa dzięki otwartości na drugiego człowieka, wrażliwości i empatii. O literackich zmaganiach i socjologicznej pracy opowiada autor powieści.

100 książek, które trzeba przeczytać, polecają internauci

W zorganizowanym przez Empik plebiscycie zostało oddanych 165 tysięcy głosów. W rezultacie powstała druga lista „100 książek, które trzeba przeczytać”. Oba zestawienia – stworzone przez internautów i stworzone przez pisarzy i dziennikarzy – można znaleźć na stronie www.empik.com/100ksiazek. Celem akcji jest sprowokowanie szerokiej dyskusji o czytelnictwie.