Najnowsze opinie czytelników
książek: 802
Athoualia | 2018-09-25
Na półkach: Rozwój, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Temat biorytmów jest interesujący, ale tak jak autor wspominał - nie jako metoda przepowiadania przyszłości, tylko w celu sprawdzenia czy trzeba się bardziej skupić na danych czynnościach w ważnych dniach. Nie dajmy się zwariować! Książkę się ciężko czytało, tak trochę jak oglądanie kolejnych części filmu "Oszukać przeznaczenie" - niby da się coś zrobić ze swoim życiem, ale nie do końca.

książek: 4905
Pokrecona | 2018-09-25
O książce: Wszystko nie tak!
Dodana: dzisiaj

Bardzo mi się podobała ta historia. Przeczytałam ją z dużą przyjemnością.
Perypetie Ewy oraz jej przyjaciółki gwarantują dobry humor, oraz chwile relaksu.
Jak zaczniecie czytać, nie oderwiecie się od niej.
Przyciąga, kusi i zaciekawia. Są momenty, że trzyma w napięciu, sprawia, że płaczemy ze śmiechu, a czasami z niedowierzaniem kręcimy głową.

Autorka oddała w nasze ręce rewelacyjną opowieść o tym, że czasami warto zapomnieć o kłopotach, karierze, wyścigu szczurów i poddać się porywowi serca. Bo kto zabroni nam się w kimś zakochać? Być szczęśliwym nawet wbrew rozsądkowi?

Fabuła jest nadzwyczajna, oczami wyobraźni widzę film nakręcony z bohaterami tej książki.
Komedia romantyczna jak się patrzy!
Bohaterowie bardzo oryginalni. Nie sposób ich nie polubić.
Wszystko to napisane prostym i zabawnym językiem. Jeśli lubicie zabawne dialogi i śmiać się z humoru sytuacyjnego, jest to książka idealna dla Was.

Cóż może wyniknąć z połączenia dwóch szalonych kobiet i ich zwariowanej...

książek: 570
Magdalena | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Na szczęście od czasu publikacji książki, coś się w tym kraju zmieniło. Jednakże, w kwestiach równościowych, Polsce dalej bliżej do Iranu niż do cywilizowanych państw świata zachodniego, gdzie kobieta-polityk jest traktowana poważnie, a nie jako: dekoracja, odskocznia, maskotka partii, gdzie dyskusje o zrównaniu praw nigdy nie spotykają się z ironicznym uśmieszkiem i złośliwymi komentarzami polityków płci męskiej od prawa do lewa.

****

Polska to chory kraj, gdzie "męskie" rządy prowadzą politykę "prorodzinną", jednocześnie dyskryminując matki z dziećmi w sferze publicznej, zamykając przedszkola, traktując rodzicielstwo jako przede wszystkim macierzyństwo bez miejsca na ważną rolę ojca, bo przecież, zdaniem (p)osła Cymańskiego "mężczyźni nie karmią piersią". Płody wzbudzają zainteresowanie, dzieci narodzone już niekoniecznie.
Polska to chory kraj ograniczonego społeczeństwa, myślącego stereotypowo, kojarzącego feministkę jako babę-potwora,...

książek: 802
Athoualia | 2018-09-25
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

W porównaniu z filmem animowanym komiks o wiele lepszy (gagi jak w "Asteriks i Goci"), Idefiks dostał w końcu swoją rolę, a Kleopatra VII rzeczywiście miała ładny nosek, tylko trochę przydługawy.

książek: 611

Moja szkoła średnia miała internat. Cała szkoła była do bani, ale ludzie mieszkający w internacie wydawali się o wiele bardziej nieszczęśliwi niż cała reszta. Szkoła, do której trafiają dzieciaki Baudelaire jest jeszcze lepsza. Kraby, grzyb, obłąkany wicedyrektor (a gdzie dyrektor?), no i oczywiście Olaf. Czy tym razem mu się uda? Polecam.

książek: 611

Bardzo dobra pozycja historyczna. Trudna w odbiorze, ale dająca do myślenia. Odwracająca uczoną w szkole i na co dzień historię II wojny światowej do góry nogami. Zychowicz pokazuje co by było gdyby... Pokazuje mniejsze zło. Opisuje genezę Powstania Warszawskiego i to, że absolutnie można było go uniknąć. O tym, że Sowieci byli gorsi od Niemców i bardzo dużo zyskali na II wojnie światowej. Oskarża także naszych nieudolnych przywódców: rząd i generałów, którzy nieumiejętnie kierowali mało uzbrojona armią. Pochyla także głowę nad cywilami i dziećmi, którzy poświęcili życie w walce o stolicę.

książek: 6425
AnnaSikorska | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Preria to miejsce tajemnicze, fascynujące i niebezpieczne; pozwalające poczuć wolność i ograniczające nasze możliwości; prowadzące do ruiny i mogące swoim bogactwem wywołać gorączkę złota. O tym wszystkim jest audiobook „Tropy wiodą przez prerię” Wiesława Wernica czytanego przez Dominika Wernica. Książka powstała w latach sześćdziesiątych, kiedy w Polsce nastąpiła dziwna fascynacja westernami, które na Zachodzie powoli traciły zainteresowanie. Ten debiut literacki stał się punktem wyjścia dla innych jego książek przenoszących czytelników na Dziki Zachód pod koniec XIX wieku. Ich narratorem jest Jan – lekarz, który ma okazję w czasie swojego dyżuru poznać niezwykłego człowieka umierającego z powodu poważnej rany nogi. Jedyne, co może go uratować to amputacja nogi. Niestety po takim zabiegu człowiek nie ma szans na prowadzenie samodzielnego życia, dlatego pacjent nie wyraża zgody na taki zabieg. Nie przekonują go dowody naukowe, dorobek medycyny, ponieważ bez jednej nogi na prerii...

książek: 8
Bella | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Cieszyłam się, że ta część nie miała nic wspólnego z Colem, JO i innym...miła odskocznia, mimo, że poprzednie części czytałam z zapartym tchem. Wszyscy są tak obrzydliwie bogaci - trochę to zabawne, ale dzięki temu można sobie wizualizować ;) Książka z pazurem, kobieta taka jak lubię, wyszczekana, charakterna, z charyzmą. Mężczyzna - silny, władczy, pewny siebie, powoli odsłaniający swoje wrażliwe strony...Nie daje pełnych gwiazdek, bo czytałam lepsze, ale na pewno polecam:)

książek: 159
magda | 2018-09-25
O książce: Randka w ciemno
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Przeczytałam tylko dwie książki Kosińskiego. MALOWANY PTAK i właśnie Randkę..... Pierwsza przesiąknięta scenami bezmyślnego bestialstwa i odrażających scen gwałtów. Gwałty na dzieciach, zoofilia. Scena z królikiem, krwawiąca królicą, wywołała u mnie mdłości. Długo zastanawiałam się czy chce przeczytać inna pozycje tego autora.Historia pozostaje historią, opisane przez Kosińskiego zdarzenia miały miejsce. RANDKA okazała się bardziej przystępna i przyjemniejsza w lekturze. Każdego autora oceniam po przeczytaniu 3 książek.Zwyczajna matematyka. 1-1 to żaden wynik.

książek: 193
Angelika Łuczak | 2018-09-25
O książce: Kontratyp
Dodana: dzisiaj

Nie spodziewałam się, że przez tyle tomów serii można trzymać poziom. Owszem były upadki, ale tutaj zdecydowanie są wzloty. W tym tomie zdecydowanie mniej akcji dzieje się na sali sądowej, niż w poprzednich, ale podoba mi się to! Nie było nudy - wiecznie coś się działo. Temat też był krytykowany jeszcze przed premierą, ale po przeczytaniu nie dam złego słowa powiedzieć. Dla mnie laika wspinaczek i osoby, która tej pasji nie rozumie - bomba! Nie mam co kwestionować. Najprzyjemniejsze chwile w tym miesiącu, to te spędzone z Chyłką i Zordonem. Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że będzie kolejna część! :D :)

książek: 8
Bella | 2018-09-25
O książce: Cofnąć czas
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Jak dla mnie chyba jedna z najsłabszych części. Ogólnie fajnie się czytało, ale ominęłam dość sporo niepotrzebnych wzmianek. Miło jest jednak dowiedzieć się jak potoczyły się losy bohaterów z poprzednich części. Generalnie polecam.

książek: 39695

Marcin Wójcik swoim umiłowaniem prawdy, reporterską ciekawością i wytrwałością w przekopywaniu sie przeZ dokumenty i świadectwa zaimponował mi przy okazji ksiąŻki o likwidatorach z Ak.
Tym razem samotnie wyruszył na trop legendarnej polskiej podwójnej czy nawet potrójnej agentki, Wandy z Kronenbergów, potomkini baronów.
Naświetla dawniejsze dzieje rodu, bada ich siedzibę w Wieńcu, obecnie w formie zrujnowanego pałacu. Dobrze prosperujące biznesy pozwoliły Kronenbergm wybudować jeden z najbardziej okazałych pałaców w Warszawie, a obecnie stoi tam hotel Victoria.
Beztroskie ziemiańskie dzieciństwo oznaczało naukę umiejetności gospodarskich, jazdy konno, naukę dobrych maniet i brylowanie w wytwornym towrzystwie. Na początku wojny Wanda miała ledwie 17 lat, ale szybko przeistoczyła się w wytrawnego politycznego gracza. Swoim urokiem podbijała serca zarówno gestapowców, komunistów, jak i działączy podziemia. Chyba dzięki awanturniczej żyłce zaangażowała się w konspirację, z tym że...

książek: 535
The_5nake | 2018-09-25
Dodana: dzisiaj

Przeglądając internet natrafiłem na darmowy e-book Marcina Rusnaka, 'Opowieści niesamowite'.

Mam wrażenie, że sięgnąłem po ten zbiór opowiadań troszkę za wcześnie. Mam tutaj na myśli aurę na dworze. Wiele opowiadań pokazuje samotność człowieka w świecie gdzie zdarzają się cuda.

Książka podzielona jest na trzy części, pierwsza to księga zagłady, druga księga magii i ostatnia to księga strachu.

Bardzo fajne jest to, że na 13 opowiadań autor wybrał różnorodne historie, trochę fantasy, trochę horroru, trochę magii.

Zaczynając czytać ten zbiór opowiadań nie miałem żadnych oczekiwań, a zostałem tak bardzo pozytywnie zaskoczony. Historie stworzone przez Rusnaka bez kompleksów mogą śmiało konkurować ze zbiorami takich autorów jak Stephen King, Dean Koontz czy Joe Hill. Do tego mam wrażenie, że tutaj każde opowiadanie jest dokładnie przemyślane i zakończone w idealnie wyważony sposób. Nie odniosłem wrażenia, że coś tutaj jest napisane na siłę czy przypadkiem.

Nie spodziewałem się, że...

książek: 350
ppaula195 | 2018-09-25
O książce: Pan Perfekcyjny
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka bardzo przypadła mi do gustu. Historia dwójki bardzo różnych ludzi, On- poukładany,cichy, ponury i bez skazy, Ona- zwariowana, głośna i zawsze uśmiechnięta . Flint nad swoją kancelarią adwokacką postanawia wynająć mieszkanie Elle, jednak z czasem zaczyna nie cierpieć dziewczyny gdyż jest terapeutką muzyczną i ciągle hałasuje. Mężczyzna chce się jej pozbyć, jednak jego syn ją uwielbia. Sprawy zaczynają się komplikować gdy w grę zaczynają wchodzić uczucia. Bardzo fajna i wciągająca książka. Polecam !

książek: 2370
andzia12 | 2018-09-25
Dodana: dzisiaj

Zazwyczaj trafiam z dobrem książki do czytania. Niestety tym razem czas spędzony nad tą pozycją dłużył mi się niesamowicie i fabuła nie wciągała mnie zbytnio.
Pomimo, że temat emancypacji kobiet, walki o prawa do pracy i kształcenia się jest interesujący, to jednak historia głównej bohaterki nie miała w sobie tego "czegoś"...

książek: 8
Bella | 2018-09-25
O książce: Wbrew zasadom
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Bardzo szybko i przyjemnie:) W tej książce podoba mi się to, że dla osoby, która czytała poprzednie części wszystko układa się w jedną całość. Dzięki tej części możemy wrócić pamięcią do poprzednich i dowiadujemy się co słychać u bohaterów z poprzednich części. Polecam zabrać ją ze sobą na plażing i smażing, ewentualnie do długich podróży w metrze;]

książek: 609
dosia1125 | 2018-09-25
O książce: Korona na zawsze
Dodana: dzisiaj

Przeczytałam. Clara i Aleksander i ich perypetie życiowe. Można powiedzieć że ich historia jest jedną z wielu stworzonych w ostatnim czasie. tak można, ale czyta się to książkę bardzo dobrze.
Przeczytajcie i sami zobaczcie jak się kończy ich historia.

książek: 159
magda | 2018-09-25
O książce: Pamiętniki
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Seks to nie miłość. Potrzeba miłości to coś więcej.

książek: 67
_i_seeyou_ | 2018-09-25
O książce: Zapomnij o mnie
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Losy bohaterów są różne, stykamy się tutaj z romantyzmem, dramatem i tragedią w jednym. Całą książkę czyta się szybko, troszkę w pewnych momentach za dużo odczucia bohatera, który nie może odnaleźć spokoju w swoim życiu... Myślę, że warto poświęcić bohaterom jeden wieczór.

książek: 67
_i_seeyou_ | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Nie wiem jak się odnieść do tej książki, nawet bardzo mnie w pewnym momencie wzruszyła. Warta przeczytania ;)


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd