Najnowsze opinie czytelników
książek: 5458

Elżbieta Rodzeń jest jedną z tych autorek, po których książki sięgam w ciemno. Gdy tylko Przyciąganie pojawiło się w zapowiedziach, wiedziałam, że będę musiała go przeczytać, tym bardziej że autorka porusza w nim temat, który jest mi znany bardzo dobrze. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu?

http://zapatrzonawksiazki.pl/2018/07/19/przyciaganie-elzbieta-rodzen/

książek: 1243
Aleksandra | 2018-07-19
O książce: Trzy razy ty
Dodana: dzisiaj

„Trzy razy ty” Federica Mocci to zwieńczenie historii Babi, Stepa i Gin, bohaterów znanych z książek „Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę”.

Step nie jest już tym porywczym, zbuntowanym nastolatkiem znanym z poprzednich części. Wydoroślał, dojrzał, założył własną firmę, która świetnie się rozwija. Jego związek z Gin – kobietą dobrą, ciepłą, inteligentną, która „nauczyła go kochać na nowo” – rozwija się. Jest i Babi – dawna miłość Stepa, która niespodziewanie powraca po latach i wywraca jego życie do góry nogami.

„Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę” skradły mi serce wiele lat temu, dlatego obawiałam się, czy autorowi po tak długim czasie znowu uda się mnie porwać. Niepotrzebnie! „Trzy razy ty” wciągnęła mnie niemal od pierwszej strony i z niecierpliwością przerzucałam do przodu kartki (a kartek tych było wcale niemało, bo niemal 800!). I mimo że zakończenia można się domyślić, to książkę czytałam z przyjemnością.

Główną osią powieści jest, świetnie...

książek: 829

https://nhoryzonty.blogspot.com/2018/07/recenzja-patronacka-z-najlepszymi.html

książek: 1340
eduko7 | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ciekawy poradnik dotyczący 6 rodzajów inteligencji i możliwości ich rozwijania. Autor odwołuje się do badań naukowych, przedstawia praktyczne wskazówki i propozycje ćwiczeń. Można przeczytać całość, a póżniej ustalić swój program ćwiczeń. Można też czytać wolniej, na bieżąco wdrażając proponowane rozwiązania.

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Thriller trzymający w napięciu. Pokazujący jak bardzo złudne mogą być pozory. Ciekawi co dzieje się za zamkniętymi drzwiami??? To szybko sięgać po tą lekturę, która dostarczy Wam sporo wrażeń

książek: 175
Suzanne | 2018-07-19
O książce: Brud
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Coś jest w tej powieści. Coś co sprawia, że chce się ją przeczytać.
Nic więcej, po prostu coś.. nie chce nikogo kierować i mówić: "musisz to przeczytać", nie. Książka jest dla tych, co nie czują się urazy gdy autor wprost napisze wulgaryzm. Jeśli ktoś nie lubi takich słów albo po prostu nie chcą ich czytać to nie powinien sięgać po książki Piotra C.
Uważam, że autor świetnie oddaje prawdę realnego świata, to czego większość ludzi nie jest w stanie wypowiedzieć głośno.
Wiem, że wielu powie, tak nie można, nie znasz się albo coś w tym rodzaju. Wielu z nas nie chce się przyznać do różnych myśli,bo nie wypada, bo co ludzie powiedzą...
Wiem, że to tylko powieść, ale uważam że ma kilka sentencji, które są prawdziwe.. i nie chodzi o elementy związane z seksualnością, lecz o przemyślenia.
Lekka opinia, nikt nie musi się z tym zgadzać

książek: 138
LadyBlackCat | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Rewelacja. Ta pozycja należy do tych książek, które zmieniają naszą świadomość historyczną.Poza miłośnikami historii z reguły każdy ma w pamięci pewne klisze z wiedzą na określony temat, częściowo zapamiętaną ze szkoły, częściowo zaś z filmów czy z książek, czytanych dużo wcześniej, jak np. „Trylogia” Sienkiewicza. Z biegiem czasu fakty z pamięci się powoli ulatniają, zniekształcają i to, co się pamięta, niekiedy ma już niewiele wspólnego z prawdą. A jeśli do tego wszystkiego pamiętaliśmy różne mity, to w ogóle nasza wiedza na określony temat jest jakaś bzdurą.
Jeden z przykładów: Obrona Jasnej Góry. Do oblężenia nie użyto żadnej ogromnej kolumbryny , a liczba atakujących Szwedów nie była wielka. Klasztor obronił się zaś dzięki sprytowi przeora Kordeckiego. Nie miał on specjalnego talentu żołnierskiego, ale grał na zwłokę, kluczył, stale podejmował negocjacje ze Szwedami na temat rzekomego poddania się . W czasie negocjacji Szwedzi nie podejmowali żadnych działań oblężniczych,...

książek: 372
Łukaszo | 2018-07-19
O książce: Jaksa
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

W gęstym lesie panował mrok. Twoje kroki stają się coraz szybsze, podobnie jak twój oddech nabierają coraz większej częstotliwości. Czujesz, że wróg jest blisko, ściga cię niczym przyczepiony do ciebie upiór. Powoli zaczynasz tracić nadzieję, nie znajdujesz już miejsca, gdzie można byłoby się spokojnie skryć. Po chwili las kończy się, a twoim oczom ukazuję się widok trupów pokrywających okolicę. Łzy mimowolnie ulatują ci z oczu. Za sobą słyszysz zbliżające się kroki. Wyjmujesz z sakwy mały nóż i czekasz na dopełnienie się przeznaczenia.

Po słabszej "Moskiewskiej ladacznicy" byłem ogromnie ciekawy kolejnej ksiązki Jacka Komudy. I muszę przyznać, że "Jaksa" jest zdecydowanie lepszą pozycją, choć i tu nie obyło się bez potknięć. To co wyraźnie wybija się z tego zbioru opowiadań, to magiczny słowiański...

książek: 46
allexandrine | 2018-07-19
O książce: Zaginiony rozkaz
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Zakon Rycerzy Złotego Kręgu był największą i najniebezpieczniejszą tajną organizacją w dziejach Ameryki. Zgromadził zapasy skradzionego złota i srebra warte miliardy dolarów, które zostały ukryte w podziemnych kryjówkach rozsianych po całym obszarze Stanów Zjednoczonych. Poszukiwacze skarbów polowali na te sekretne miejsca począwszy od 1865 roku, ale do dziś udało się znaleźć jedynie niewielką część fortuny.
Współcześnie Rycerze Złotego Kręgu, choć słabsi niż kiedyś, istnieją nadal, a o skarb walczą dwie rywalizujące frakcje – jedna chce go wykorzystać do własnych celów, druga ochronić.
Kiedy w sam środek tej rozgrywki trafia były agent Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone, odkrywa, że jego własne związki z Zakonem sięgają głębiej niż kiedykolwiek przypuszczał. Centralną rolę w intrydze odgrywa Instytut Smithsona, który okazuje się powiązany z Rycerzami, ich skarbem oraz z samym Malone’em za pośrednictwem jego przodka, szpiega Konfederacji Angusa „Cottona” Adamsa – i to...

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
O książce: Droga do marzeń
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Rewelacyjna! Najprościej tak to można ująć. Wciąga od pierwszych stron i pokazuje nam, że w życiu bardzo dużo opiera się na własnych marzeniach i realizacji do nich. Chcieć to móc. Cudowna opowieść. Lekka, przyjemna. Polecam gorąco.

książek: 677
BlueCarmen | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Przyznam, że swym leniwym, rozwlekłym stylem pisania i mnogścią szczegółów MacLeod mnie nie przekonał. Jego teksty posiadają oczywiście mocne strony, widać, że autor miał pomysły na poszczególne opowiadania i rzeczywiście, sporo elementów przypadło mi do gustu. Jeżeli chodzi o te krótsze opowiadania - ich różnorodność na pewno zwraca uwagę, pomysł na chociażby taki zbudowany na metaforze Dywan z Hobów niewątpliwie zaskakuje. Niestety, w przypadku Pieśni czasu leniwość fabuły pod koniec mnie wymęczyła. Nie spodziewałam się standardowo poprowadzonej akcji, ale dużo ciekawiej historia Roushany rysowała się na samym początku, kiedy wszystko opierało się na rozwijaniu pasji, nietypowych relacjach, odkrywaniu samej siebie.
Największy zarzut, jaki mam pod adresem macleoda to fakt, że autor nie tłumaczy technologii. Akcja dzieje się w nieokreślonej przeszłości, w której znany nam współeczesny świat wyposażony jest w unowocześnienia pojawiające się znikąd. Wirtualne płatności na...

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Książka ciekawa ze względu na opowiadającą historię, natomiast sięgając po nią miałam znacznie większe oczekiwania.

książek: 1021

"Dolly i Tala – dwie siostry pochodzące z Filipin pracują w Singapurze jako pomoc w domach brytyjskich imigrantów. Mieszkają w pokoikach bez okien, usługują, sprzątają i wychowują dzieci swoich pracodawców. Są na każde zawołanie. Dolly zostawiła na Filipinach malutką córkę i żyje nadzieją, że kiedyś ją zobaczy. Tala jest niespokojnym duchem – pewnego dnia odkrywa popularnego wśród zamożnych mieszkańców metropolii bloga z poradami, jak traktować służące i jak wymusić na nich posłuszeństwo. Dziewczyna postanawia walczyć o prawa swoje i innych kobiet. Zakłada konkurencyjnego bloga z detalami opisującego okrutne traktowanie pomocy domowej.

Jak potoczą się losy dwóch sióstr? Czy zbuntowane służące odkryją, kto w internecie je szkaluje?"

Wyraziste bohaterki, znakomita fabuła, a przede wszystkim sugestywny obraz codzienności – to największe zalety powieści Fiony Mitchell. Pokój służącej nie tylko bawi i wzrusza, ale też otwiera oczy na wiele wciąż nierozwiązanych problemów naszego...

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
O książce: Para zza ściany
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Thriller wciągający już od pierwszych stron. Jest to jedna wielka zagadka. W trakcie czytania tej książki jest tyle emocji i napięcia, że nie sposób się od niej oderwać dopóki nie pozna się zakończenia. Bardzo gorąco polecam wszystkim książkoholikom i nie tylko ;)

książek: 476
slowo_daje | 2018-07-19
O książce: Rok we mgle
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Po przeczytaniu opartej na niezwykle oryginalnym pomyśle książki "I że cię nie opuszczę" wiedziałam, że każdą kolejną książkę tej autorki wezmę w ciemno, i tak też się stało :)
Podczas spaceru zamgloną plażą Abigail na chwilę spuszcza z oka kilkuletnią Emmę, córkę swojego narzeczonego. Wystarczy sekunda nieuwagi... i dziewczynka znika. Co się z nią stało? Utonęła w morzu, czy może raczej ktoś ją porwał? Abby poświęca kolejny rok, żeby to ustalić i wreszcie... Musicie przeczytać sami, żeby się dowiedzieć :) Powiem tylko, że nie znajdziecie tu klasycznego thrillerowego "mydlenia oczu" czytelnikowi; podejrzeń rzucanych na kolejne osoby, żeby koniec końców okazało się, że Abby miała chorobę psychiczną, a żadnej dziewczynki nie było ;) To nie jest tego rodzaju książka. Raczej psychologiczny dramat opisujący uczucia kobiety, która za wszelką cenę chcę odkupić swoją "winę" i która na przekór całemu światu chce wierzyć, że Emma wciąż żyje. Jest tu też mnóstwo ciekawych spostrzeżeń na...

książek: 356
Joanna | 2018-07-19
Dodana: dzisiaj

Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Historia jest krótka, spisana zaledwie na ok 140 stronach. Początek jest bardzo spokojny, mało dynamiczny. Opowieść szybko zmienia się w zaskakującą zagadkę moralną: co jest ważniejsze - życie jednego dziecka czy przetrwanie całego narodu.

Abby jest matką, której dziecko i mąż zostali porwani przez wrogą armię. Przybywa do Avdindril po pomoc. Ma nadzieję uzyskać ja od pierwszego maga Zeddicus'a. Chce go zmusić do współpracy wykorzystując dług kości jaki miała jej matka u jego ojca. Dla Zeddicus'a najważniejsze jednak jest przetrwanie narodu. Co okaże się silniejsze? Miłość i desperacja matki, poczucie obowiązku maga czy wywiązanie się z ojcowskiego długu? Zakończenie urzekło mnie, jest całkowicie zaskakujące.

książek: 46
allexandrine | 2018-07-19
O książce: Warkot
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Akcja powieści przenosi czytelnika do Wrocławia. Mamy początek lat 50. To czasy stalinizmu, buduje się system socjalistyczny, indoktrynacja, jedyny słuszny ideologicznie ustrój, propaganda, masówki i na dodatek pamiętać należy, że Wrocław to ziemie odzyskane. Co to znaczy dla bohaterów powieści i czytelnika? Przede wszystkim, parę lat po zakończeniu wojny, w tym mieście, niedawno Breslau, osiedla się przymusowo „repatriantów” zza Buga, to znaczy ludzi, którzy nagle znaleźli się za granicą, bo Rosjanie zabrali nam po konferencji w Jałcie kresy wschodnie. Przyjeżdżają tu ludzie ze wsi szukający zarobku, pracy, domu, stabilizacji. Dostają poniemieckie mieszkania, próbują się zagospodarować i urządzić. Są też zwykli szabrownicy, niebieskie ptaki i właśnie od takiej sceny kradzieży z pewnej tajemniczej willi rozpoczyna się akcja naszej powieści. Franuś i Cyna chcieli, jak mówią, tylko wziąć trochę fantów, aby się odkuć na szwabie, a tu jakieś tajemnicze moce, zjawa, czerwone ślepia i...

książek: 99
impresja4 | 2018-07-19
O książce: Wampir z M3
Dodana: dzisiaj

Jak radziły sobie wampiry w PRL?? Jak to jest obudzić się po pół roku leżenia w grobowcu - efekt samobójczej śmierci wskutek radości życia i bólu istnienia...
Jak załatwić paszport dla egipskiej mumii i czy wampir może lecieć w kosmos lub zmienić się w pijawkę? Czy związek wampirzycy i wilkołaka jest realny i czemu polskie wilkołaki nazywają Coollenów rzeźnikami oraz kto jeździ Czarną Wołgą... i co ma do tego wszystkiego Limahl? Trochę surrealizmu, odrobina dystansu do rzeczywistości i spora dawka humoru. To wszystko i jeszcze więcej w "Wampirze z M3". Fajna, lekka pozycja dla odreagowania po ciężkim dniu.

książek: 297
Nutka2410 | 2018-07-19
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ciekawa książka, do ostatnich stron nie jesteś pewien zakończenia, które jest zaskakujące. Bardzoooo. Polecam serdecznie.

książek: 204
Romantic Rose | 2018-07-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

,,13 powodów" to pierwsza pozycja na mojej liście książek, które są typowo o śmierci z wyboru. Zawsze, jeśli w książkach czytałam o śmierci, to było to z powodu choroby. Teraz było inaczej.

Trochę tematyka mnie przytłaczała, ale przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. To jest dla mnie niepojęte, że ktoś może chcieć się świadomie zabić. W końcówce czytania prawie przypomniał mi się pogrzeb mamy mojego kolegi. Nie byłam na tym pogrzebie, bo miałam wyjazd z klasą do kina. Ale przejeżdżając obok kościoła zaczęłam płakać. Bardzo to przeżyłam.
Czytanie lektury Jay Ashera było dla mnie bardzo trudne. Ale historia mnie pochłonęła.

Trudne dzieło, ale naprawdę warte przeczytania. Może niektórym otworzyć oczy na sprawy tego kalibru, zmienić sposób myślenia o życiu.

Skłania przede wszystkim do przełamywania się i mówienia o swoich problemach komuś, komu można zaufać. Nie musimy sobie radzić ze wszystkim sami.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd