Najnowsze opinie czytelników
książek: 878
Agnieszka Troć | 2019-01-24
O książce: Nikt nie idzie
Na półkach: Book 📖, 2019, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Czy też czasami tak macie, że gdy zobaczycie kogoś, gdzieś, przypadkowo, w jednej chwili zaczynacie sobie wyobrażać kim jest ta osoba, jak żyje, jakie ma problemy? Ja tak mam i dlatego w książkę Małeckiego wsiąknęłam bez reszty. Kolejne fragmenty z życia Olgi, Ksawerego i innych powoli układają się w niesamowitą mozaikę ludzkich żyć, spraw, trosko, radości i zwykłej szarości dnia codziennego. Z tego wszystkiego powoli wyłania się obraz ludzkich emocji i tego jak raz podjęte decyzje, czasem dotyczące błahych spraw, mogą długo interferować na życie nasze i innych. Polecam.

książek: 1126
malena | 2019-01-24
O książce: Nikt nie idzie
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

"Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy"

Słabo, słabiutko, ale chyba tej słabości się spodziewałam (może nie aż takiej, ale jednak), więc nie czuję się rozczarowana. Zresztą, jak mogłabym się czuć, skoro "Nikt nie idzie" Jakuba Małeckiego nie jest lekturą zbyt wymagającą. Nic nie daje, nic nie zabiera, nie licząc utraty pieniędzy przeznaczonych na zakup, jeśli ktoś na ten zakup się zdecydował lub zamierza się zdecydować. Taniej byłoby zaopatrzyć się w babskie pisemka w rodzaju: "Cienie i blaski", "Z życia wzięte", czy inną podobnego typu makulaturę, bo pod względem treści i formy artykuły w nich zawarte spokojnie mogłyby konkurować z najnowszą książką pisarza, którego chyba od teraz znów będę nazywać po prostu autorem. Ów autor zrobił coś, co robi większość współczesnych polskich twórców, którym udało się zdobyć przychylność czytelniczą, a mianowicie postawił na taśmową produkcję... I przyznam, że mnie to niepokoi, niepokoi, bo skoro książki Małeckiego objętością nie grzeszą, to...

książek: 63
Hubertos91 | 2019-01-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Od dawna uwielbiam czytać książki, które opowiadają o kartelach narkotykowych w Ameryce Łacińskiej , a zwłaszcza do prowadzonych walk między nimi,a rządem amerykańskim, dlatego bez zastanowienia zdecydowałem się na "Przeciw wszystkim wrogom".

Mamy tutaj do czynienia z agentem Moore'em, który musi zlikwidować nie tylko kartel narkotykowy, ale i afgańskich talibów, którzy łączą siły i atakują wspólnego wroga - Stany Zjednoczone.

O ile temat i pomysł autora jest ciekawy, o tyle "wykonanie" go pozostawia, może nie wiele, ale trochę do życzenia. Przede wszystkim jest za dużo bohaterów. Czytając wielokrotnie musiałem wracać kilka stron wstecz, aby przypomnieć sobie kto jest kim. Dodatkowo bohaterzy zostali bardzo podobnie nazwani, co też sprawiało lekkie trudności. Książka jest gruba i przeczytanie jej w 3 dni, było ogromnym wyzwaniem (udało się ! :)). Za dużo jest niepotrzebnych opisów, które tylko "przedłużają" akcję, wiedząc jak się skończy.

Zakończenie było przewidywalne, ale już...

książek: 132

"Właśnie to uwielbiam w czytaniu - w każdej książce odkrywam jakiś drobiazg, który skłania do przeczytania następnej pozycji, a tam znów jest coś, co prowadzi do kolejnej."

W powieści "Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek" poznajemy młodą pisarkę Juliet ,która wyrusza w niezwykłą podróż, która odbywa się w 1946 roku. Zupełnie przez przypadek dowiaduje się również o stworzonym podczas wojny tajnym stowarzyszeniu, który miał uchronić niewinnych ludzi. Podróż do malowniczego Guernsey będzie dla Juliet nie tylko niezwykłym, nowym doświadczeniem ,ale również odnajdzie miłość.

"Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek"
była przepiękną, wzruszającą lekturą przybliżającą nam jakie piękne potrafią być ludzkie uczucia. W tej książce dużą rolę odgrywają książki, które podczas ciężkiego okresu dla zniszczonej wojną Anglii pozwoliły znieść najtrudniejszy dla nich ten czas.

książek: 1126
malena | 2019-01-24
O książce: Niepewne miejsce
Na półkach: Apage, satanas, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

"Halloween"

Nie pamiętam, co zdecydowało, że "Niepewne miejsce" Fred Vargas znalazło się w mojej wirtualnej biblioteczce. Jest to znak, że powinnam bliżej przyjrzeć się książkom z półki "Chcę przeczytać", bo - jak się okazuje w rzeczywistości - przeczytać ich nie chcę. Nie dość, że nie pamiętam, to nawet nie sprawdziłam podstawowych informacji o książce. A przydałoby się sprawdzić, choćby to, że w moich rękach znajdzie się ósmy tom cyklu "Komisarz Adamsberg". Ósmy tom! Cykl! Wiem, co to dla mnie to oznacza. Konieczność (chorą konieczność!) nadrobienia zaległości i bycia na bieżąco, bo zaczęłam, a skoro zaczęłam, to muszę skończyć. Muszę? Normalny człowiek dałby sobie spokój, zwłaszcza że książka mu się nie spodobała, no ale ja normalna nie jestem. Dlatego "tasiemców" się boję, "tasiemców" staram się unikać, podchodzić do nich z ostrożnością i ostrożnie je wybierać (jak widać, nie zawsze), bo znam siebie, wiem, że prędzej czy później będę zmuszona (imperatyw wewnętrzny) przeczytać...

książek: 242

Z początku świeżo i interesująco, z czasem więcej banałów. Parę ciekawych spostrzeżeń. Więcej tu poglądów autora na życie niż psychologii. Gdybym trafiła na tę książkę kilka lat temu, pewnie byłabym zachwycona.

książek: 1422
Sol | 2019-01-24
O książce: Karuzela
Dodana: dzisiaj

Guilty pleasure by było gdyby tej przyjemności było więcej...
Autorce w przypadku 'Karuzeli' brakło albo czasu, albo pomysłu, albo serca. Jedno z trzech, albo wszystko na raz.

Wiadomo, Świst nie pisze arcydzieł które trafią za sto lat na listę lektur. Wiadomo, że sięgając po jej książki trafimy na coś o seksie, coś o prawie i na pewno będzie sensacyjnie.
Tylko, że po 'Podejrzanym' spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Przemyślanego. Bo wiem, że autorka potrafi.
Tu się nie chciało.

Nie lubię bohaterów. To niby mój problem, nie będzie to regułą zapewne ale mam swoje powody.
Nie lubię czytać jak czarnym charakterom się wszystko udaje. I w zasadzie tutaj są niemal same czarne charaktery.
Niby Piotr ze spółą nie robią nikomu krzywdy, ale... jak się tak mocniej wczytać i zastanowić to dobrego też nic nie robi. Złodziej to złodziej, nieważne czy ukradł telewizor z marketu czy ciężkie bańki ze skarbu państwa.
No i wierność małżeńska dla Olki i Piotra to jest pojęcie w słowniku i...

książek: 166
mati7500 | 2019-01-24
O książce: Pielgrzym
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Wybitna. W swoim gatunku - według mnie najlepsza jaka została wydana w z zeszłym roku. Ba, jedna z lepszych jakie dotąd czytałem. Akcja pędzi jak francuski TGV. Dałem 10 gwiazdek. Długo się zastanawiałem jednak biorąc pod uwagę porównanie z innymi książkami musiałem taką ocenę wystawić. Akcja jest niesamowita i może raz czy dwa zwalnia ale tylko na chwilę abyśmy mogli zaczerpnąć powietrza i znowu przyśpieszyć. Z pewnością będzie z tego świetny film ale czy dorówna książce to się okaże. Zachęcam tych, którzy jeszcze nie przeczytali na wspaniałą podróż z Pielgrzymem. Mimo, że jest to debiut literacki warty jest uwagi i naszego czasu.

książek: 130
Patrycja | 2019-01-24
O książce: Wielka samotność
Dodana: dzisiaj

Rok 2019 pod względem czytelniczym zaczełam z wysokiego C. Książka Kristin Hannah pt"Wielka samotność" to jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytałam. Nie bez powodu dostała tak wysoką ocenę. Książka opowiada historię rodziny Allbrightów, którzy postanawiają przeprowadzić się na Alaskę. Ernt jest weteranem i jenicem wojennym, który ma problemy emocjonalne po powrocie z wojny. Historia opowiadana przez Leni, zwykłą trzynastolatkę, jest bardzo wciągająca i autentyczna. Dziewczynka opisuje cudowne krajobrazy Alaski, które nadają książce specyficznego klimatu. Przez dużą część książki poznajemy społeczeństwo które mieszka na Alasce, dowiadujemy się jak wyglądają przygotowania do zimy i życie w tak bezwzględnych warunkach przyrody.Gdzie przez większość roku jest mrok oraz okrutny mróz i wiatr. Jednak to wszystko stanowi tło, które bardzo często wpływa na życie bohaterów. Kristin Hanah przedstawia nam problemy rodziny której jeden z członków ma syndrom stresu pourazowego,...

książek: 74
motheroftworeads | 2019-01-24
O książce: Pierwszy rok
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

„Byłam próżna? Być może. Ambitna? Zdecydowanie. Ale przecież właśnie takiego maga potrzebowano w Jerarze. Nie zostawało się najbardziej potężnym państwem od samego ściskania dłoni.”

Rudowłosa Ryiah wraz z bratem bliźniakiem Alexem pragną zostać magami. W tym celu zapisują się do Akademii w Jerarze. Co roku kandydatów jest bardzo sporo, jednakże tylko 15 osób będzie miało możliwość przejść dalej. Zarówno Ry jak i Alex wyraźnie odstają od grupy, nie tylko ze względu na niskie pochodzenie, ale także przez spore braki wiedzy i niedostateczną siłę fizyczną. Mimo wszystko, Ry nie poddaje się i stara się nadgonić grupę we wszystkich dziedzinach. Nie pomaga jej w tym książę Darren oraz jego przyszła narzeczona Priscilla, którzy również starają się o pozostanie w Akademii. Czy mimo przeszkód, które czekają na Ry, dziewczyna poradzi sobie i zostanie wybrana do ostatecznej 15-tki i będzie kontynuować naukę w szkole?

„Pierwszy rok” to naprawdę bardzo fajna książka z gatunku fantasy i...

książek: 13978

"Czas gniazdowania" Doroty Pasek trafił do mnie z półki bibliotecznych nowości. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się właśnie na tę powieść. Uwielbiam debiuty pisarskie i za każdym razem zastanawiam się, czy przeczytana historia w jakimś stopniu mnie zaskoczy, czy znajdę w niej coś nowego, nieoczekiwanego, nietuzinkowego. Tym razem właśnie tak się stało i stąd moja bardzo wysoka ocena książki.

"A gdy się zejdą, raz i drugi,
kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością,
bardzo się męczą, męczą przez czas długi,
co zrobić, co zrobić z tą miłością."

Słowa piosenki Agnieszki Osieckiej bardzo trafnie oddają fabułę tej opowieści. Wydaje się, że to dość wytarty temat, często spotykany i mało zaskakujący. A jednak...

Sara i Grzegorz... Ona nauczycielka po przejściach, leczy rany po perfidnej zdradzie i manipulacji, mieszka w małej wiosce, na uboczu i próbuje ogarnąć swoje życie na nowo. On architekt z przeszłością, nie pierwszy raz zdradzony, porzucony, oszukiwany przez najbliższą...

książek: 1
Anna75 | 2019-01-24
O książce: Odium
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Dziś skończyłam czytać Odium i przyznaję, ze jest to książka, którą czyta się bardzo szybko. Fabuła interesująca, akcja szybka, wielowątkowa, zmieniająca się, opisywana dwutorowo, do tego mocny watek kryminalny przeplatany dla zmiękczenia prywatnym życiem bohaterów - co bardzo mi się podobało. Udany i perspektywiczny debiut - polecam uwadze!

książek: 118
cAAlineczka | 2019-01-24
O książce: Bunkrów Nie Ma
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

To nie jest typowa książka podróżnicza, mimo że można w niej przeczytać opisy różnych miejsc i środków transportu, jakie można wykorzystywać podczas długiej podróży. Myślałam, że będzie nudno, ale gdzie tam!
Powieść jest pełna humoru (często czarnego, ale to lubię); opowiadane w niej anegdoty momentami śmieszą do łez. Mimo pokaźnych rozmiarów książki, czytałam szybko, bo nie mogłam doczekać się kolejnej zabawnej opowiastki.
Pełno tu przygodnego seksu (nawet trochę za dużo, można by było sądzić, że autor ma jakiś kompleks na tym punkcie?), alkoholu, narkotyków i oczywiście- stereotypów. Tony w zabawny sposób obrazuje jak postrzegani jesteśmy jako naród. Nie tylko my zresztą, ale też Niemcy, Amerykanie,itp.
Polecam każdemu, kto lubi pośmiać się czytając.

książek: 277
sqot_es | 2019-01-24
O książce: Forrest Gump
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

"Nie wiem, czemu tak się robi, bo ja zawsze chcę jak najlepiej."

Forrest Gump jak sam o sobie mówi- jest "idiotem".
Równie idiotyczny i śmieszny jest styl, w jakim napisana jest książka, ponieważ historię przedstawia nam sam Forrest, a błędy ortograficzne i dziwna stylistyka zdań to jego mocna strona.
Życie bohatera to apogeum komedii i głupoty. Czytając ją nie wiedziałam czy mam się śmiać, czy płakać z powodu ilości absurdu.

książek: 42
Zaczytanaola90 | 2019-01-24
O książce: Lista życzeń
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Myślałam, że ta książka będzie taka spokojna, bez scen erotycznych a bardziej o codzienności. Nie to, że jakoś bardzo się pomyliłam, ale zawiera też nieco pikanterii, co mnie zaskoczyło.

Życie Poppy zmieniło się radykalnie już po roku od ślubu z Jamiem, gdy wyszedł on tylko do sklepu i nigdy nie wrócił. Do jej drzwi zapukał wtedy policjant i oznajmił, że jej mąż nie żyje. Poppy długo nie mogła się po tym pozbierać. Po kilku latach zupełnie przypadkiem znajduje urodzinową listę życzeń Jamiego, których nie zdążył spełnić. Poppy wpada na pomysł, aby ją zrealizować, może dzięki temu uda jej się zacząć żyć na nowo.

Wykonując jeden punkt z listy, trafia na policjanta Cole'a, który poinformował ją o śmierci Jamiego. Bez problemu ją rozpoznał, bo wciąż o niej myślał. Chce się dowiedzieć jak sobie radzi. Gdy dowiaduje się o liście życzeń, chce jej pomóc w jej realizacji. Można by powiedzieć, że bezinteresownie, ale tak naprawdę, gdy przypadek skrzyżował ich ścieżki, Cole wiedział, że nie...

książek: 8
kuciej999 | 2019-01-24
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Doskonała kontynuacja opowieści, która rozpoczęła się w tomie pierwszym. Tym razem jednak wchodzimy do jeszcze bardziej nierealnego świata. Oba tomy tworzą idealną całość. Polecam!

książek: 401
nutka2410 | 2019-01-24
O książce: Serce w skowronkach
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ciąg dalszy losów Klementyny oraz jej najbliższych. Czy przeprowadzka do Miasteczka przyniosła zamierzony efekt?

Autorka wciąga nas od pierwszych stron w zagmatwaną trochę historię Klementyny, która za wszelką cenę próbuję doprowadzić do tego aby jej babka Agata nareszcie przestała się gubić i zaznała spokoju, ale czy to jest możliwe po tym co przeszła? Za czym tak tęskni?

Miłość Klementyny i Kuby kwitnie, stają się sobie coraz bliżsi, ale czy Klementyna powoli sobie na to uczucie? Czy otworzy cukiernię, na którą wszyscy ją namawiają? Hmmm.... No właśnie między innymi tego dowiecie się w tej części książki. A patrząc na fakt, że Klementyna bardzo boi się stałości, stabilizacji, boi się przywiązać bo nie wie co szykuje dla niej los, to nie są to rzeczy z góry przesądzone, więc warto przeczytać i się przekonać.

Pogubiona Agata - babka, która tak bardzo tęskni za utraconym dzieckiem - Witusiem, czy na reszcie zazna spokoju. Czy demony przeszłości przestaną ją przyciągać? Swoją...

książek: 838
Niko | 2019-01-24
O książce: Krople deszczu
Na półkach: 2019 rok, Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Dwójka młodych ludzi u progu dorosłości, spory bagaż życiowy i rodząca się w tym miłość. Tak wygląda kwintesencja New Adult, a tym samym i Kropli deszczu. Autorka zabiera nas w niezwykle piękną i emocjonalną podróż, która, mimo że jest klasycznym przedstawicielem swojego gatunku, to z łatwością trafia do serca pozostawiając po sobie nieblaknący ślad.

Krople deszczu są pierwszym tomem serii o braciach Hale poświęconym najstarszemu z rodzeństwa - Drew. Poznajemy chłopaka, który do perfekcji opanował przybieranie maski obojętności. Pomimo tego, że odnosi sukcesy w pływaniu i cieszy się uznaniem w szkole, odlicza dni do wyjazdu z miasta. To ojciec tyran naznacza los jego rodziny bólem i smutkiem. Z drugiej strony mamy Ali, która dopiero co przeprowadziła się z tatą na Florydę. Śmierć matki odcisnęła na niej ogromne piętno, a ciągła nieobecność drugiego rodzica potęguje uczucie samotności. Ich przypadkowe spotkanie będzie pełne napięcia, emocji i budzącej się namiętności. Musze...

książek: 8
kuciej999 | 2019-01-24
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Murakami długo kazał czekać na swoją kolejną powieść, ale było warto. Atmosfera książki bardzo przypomina tę nakreśloną w „1Q84”, mimo iż tu akcja nie posuwa się zbyt szybko. Opowieść bardzo wciągająca, która kreuje pewien rodzaj napięcia, jakie czytelnik odczuwa wraz z głównym bohaterem. Jak zwykle Murakami nie zawiódł.

książek: 878
Agnieszka Troć | 2019-01-24
O książce: Morderczyni
Na półkach: Audio🎧, 2019, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Czternastoletnia Isabel zostaje skazana za zabicie drugiej dziewczynki, ale jaka jest prawda? Isabel nic nie pamięta z tamtych wydarzeń. A może kogoś chroni?
Tej prawdy próbuje dociec pielęgniarka Leah, która właśnie rozpoczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze, gdzie Isabel na razie przebywa. Sprawa ta ciekawi również jednego blogera i środowisko internautów. Do jakich wniosków dojdą?
Czy uda im się dojść do prawdy?

Czytałam sporo thrillerów i może dlatego nie tak łatwo już mnie zaskoczyć. Ta książka jednak miała to co dobry thriller mieć powinien. Wartka i ciekawa akcja, dobrze skonstruowana zagadka i kilka bardzo zręcznych zwrotów akcji. Do samego końca trzymała w napięciu. Jako, że jest to pierwsza książka z serii, nie mogę się już doczekać kolejnej części.


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd