Najnowsze opinie czytelników
książek: 4167
kinga | 2019-03-25
Na półkach: 2019, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Posługiwanie się poprawną polszczyzną jest podobne do układania puzzli, prawda? Potrzeba właściwego elementu, by skompletować całość. Tak jak z mówieniem czy pisaniem - należy uważnie dobierać słowa, ich formy i łączyć je w większe struktury, by wszystko grało.

Ja mam słabość do takich pozycji jak "497 błędów", jednak należy przyznać, że to jedna z lepszych publikacji, jaką miałam okazję czytać.

Łukasz Mackiewicz opisał chyba każdy rodzaj błędu językowego! Podaje mnóstwo przykładów. Od razu dostrzega się pasję i wiedzę autora, który przyjemnie, często z humorem, zawsze ze swobodą, tłumaczy (w profesjonalny, lecz bez zadęcia, sposób) zawiłości naszego (współczesnego, choć ze spojrzeniem w historię) języka.

Takie pozycje motywują do bycia bardziej świadomym użytkownikiem polszczyzny, inspirują i często także zaskakują! Bo okazuje się, że zawsze znajdzie się coś, czego nie wiesz. I oczywiście coś, co myślałeś, że robisz dobrze, a tu proszę, zawstydzająca niespodzianka.

Polecam Wam...

książek: 185
isztarr | 2019-03-25
O książce: Zabójcza biel
Na półkach: 2019, Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ani ja do książki się niedopasowałem, ani książka do mnie. Nawiązując do treści galopująca nuda (bo zwykłym tempem nie da się tego ogarnąć. Strasznie dużo stron autorka popełniła… wszystko kręci się wokół zawiłej relacji Cormoran – Robin - Matthew…

Trochę się rozczarowałem, bo z niecierpliwością czekałem na kolejną część , a tu taka niespodzianka. Mówi się trudno i trzeba żyć dalej :P

książek: 824
iwcia169 | 2019-03-25
O książce: Rytm
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Piękna barmanka w barze karaoke który jest jej własnością poznaje tajemniczego muzyka jest nim zauroczona od samego początku. Sama jest w związku z gwiazdą rocka która króluje na listach przebojów. Sytuacja się komplikuje gdy obydwoje nowo poznani i zauroczeni w sobie bohaterowie razem dołączają do zespołu w trasie . Ona jako instruktor głosu on jako drugi wokalista. Chemia która wybucha między nimi nie jest do powstrzymania dziewczyna oddaje mu się w całości. Co wydarzy się gdy jej zaborczy chłopak połapie się ze nie jest mu wierna ...?

książek: 824
iwcia169 | 2019-03-25
O książce: Cena pocałunku
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ciekawa historia dziewczyny która zmieniła tożsamość i uciekła na drugi koniec kraju w obawie przed kolejną próbą zabójstwa przez jej byłego chłopaka.
Zamieszkuje u swojej rodziny i wraz z kuzynką razem uczęszczają do collegu. Wszystko byłoby ok gdyby nagle nie pojawił się na jej drodze przystojny żigolak.
Dziewczyna wie że nie jest to partia dalej ale chemia jest wyczuwalna w ich realacji od samego początku. Sytuacji nie pomaga fakt że opiekuje się jego chorą na porażenie dziecięce mózgowe siostrą. Czy bohaterka powstrzyma swoje uczucia czy jednak da ponieść się namiętności trzeba koniecznie przeczytać.

książek: 105
Wito | 2019-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Bardzo solidnie i ciekawie napisana praca historyczna. Autor zebrał mnóstwo danych i przedstawił je w nadzwyczaj lekkiej formie, choć nie zastosował żadnych upiększeń. Dla zainteresowanych historią PRL powinna to być bardzo ważna książka.
Do ideału zabrakło mi próby przedstawienia, czym stał się czarny rynek w czasach wolnego rynku i co się stało z tymi setkami tysięcy handlujących rodaków.

książek: 842

Absolutnie wspaniałe, chyba nawet moje najulubieńsze. Nawet rok nie minął, jak mnie naszło na ponowną lekturę, co mówi samo za siebie.

Przygarnięty przez mistrza wojownika Dajr Toariego, przybłęda Kintar powoli przyzwyczaił się do nowego dobrego życia w królewskiej szkole. Jako pierwszy uczeń zasłużył na szacunek zarówno samego mistrza, jak i wszystkich innych uczniów - starszych czy nowicjuszy... Za wyjątkiem Majon Thia, zupełnego świeżaka i arystokraty z wielkoksiążęcego domu. Jedna, za to bardzo nierówna bójka, ujawni mistrzowi Dajr Toariemu, kim stali się jego uczniowie, z których żaden nie odważył się wtrącić - bo nie wojownikami. Wojownik nie znęca się nad słabszymi, bez względu na otwartą pogardę, którą ci w swojej głupocie mogą mu okazywać. Wojownik nie pozostaje bierny. Dajr Kintar sam zrozumie swój błąd, a jego żal jest szczery. Tym lepiej dla niego, bo królewska szkoła wojowników odtąd spoczywa na jego barkach. To jemu przypadnie w udziale zawrócić jej uczniów, jeszcze...

książek: 170
Adriana | 2019-03-25
O książce: Zapisane w pamięci
Dodana: dzisiaj

Dużo dobrego słyszałam o tej książce, jeżeli chodzi o początek to opinie zdecydowanie nie na wyrost. Książka wciąga od pierwszej strony, do połowy nie mogłam się oderwać. Zainteresowała a jednocześnie zasmuciłam mnie historia Evy, która pragnąc miłości trafiła w ramiona sadysty, gwałciciela i potwora. To co on jej zrobił przeraża i napawa obrzydzeniem. Eva uciekła raniąc swojego oprawcę. Na lotnisku spotyka ją przykry incydent, ale to dzięki niemu poznaje Aleksa, który od samego początku przybiera rolę jej wybawiciela. Tak więc, mniej więcej do połowy książki mamy akcję, stopniowy rozwój uczuć, poznajemy bohaterów. Niestety w dalszej części coś się psuje, nie jeżeli chodzi o relacje Evy i Aleksa, ta rozwija się wręcz bajkowo, ale nie pasuje mi to do konstrukcji książki. Robi się mdło, akcja się wlecze, Aleks stał się zbyt wylewny, zbyt emocjonalny, niemal na każdej stronie pojawia się jego wielkie uczucie do Evy. Wszystko byłoby ok, gdyby towarzyszyły temu jakieś ciekawe...

książek: 366
Monika | 2019-03-25
O książce: Boska proporcja
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Bardzo przeciętna kryminałka, nie rozumiem zachwytów😏

książek: 460
Brexxxer | 2019-03-25
O książce: Metro 2035
Dodana: dzisiaj

Uff, ciągnęła mi się ta część. Tutaj autor w większości zrezygnował z elementów przygodowych i postawił na ratowanie świata. I jest jeszcze bardziej ponuro niż wcześniej. Było kilka świetnych scen, ale w większości mi się dłużyło. Trylogia jest zamknięta, ale końcówka stanowi dobry punkt wyjścia. Może Głuchowski kiedyś jeszcze coś skrobnie?

książek: 77
Anna | 2019-03-25
O książce: Wiedźma morska
Dodana: dzisiaj

Minęło parę dni od przeczytania tej książki i właśnie chciałabym się podzielić swoja opinią na jej temat. Emocje opadły, więc mogę spokojnie o niej napisać.

Wiedźma Morska opowiada o losach trójki przyjaciół, którzy dorastali razem chociaż pochodzili zupełnie z innych klas społecznych. Córka rybaka - Evie, książę - Nik oraz dziewczyna z wyższych sfer - Anna. Nierozłączni przyjaciele i młodociane braterstwo, którego nikt nie mógł rozdzielić. Do czasu gdy Anna umiera. W nieszczęśliwym wypadku morskie fale porwały ją do siebie i już nigdy nie wypuściły.

Mijają 4 lata od śmierci młodej Anny, gdy pośród plaż zaczyna pojawiać się tajemnicza dziewczyna, która do złudzenia przypomina dziewczynę, która utonęła. Evie odnajduje w niej swoją starą przyjaciółkę i stara się by mogła z nią zostać już na zawsze. Jednakże obie dziewczyny skrywają tajemnice. Evie jest wiedźmą i musi ukrywać swoje zdolności przed ludźmi, ponieważ magia została zakazana, a używanie groziło karą śmierci. Ammete -...

książek: 299
Habiel | 2019-03-25
O książce: Kredziarz
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Gdyby nie sam koniec, dałabym o jedną gwiazdkę więcej, gdyż wolałam aby ten wątek nie pozostał rozwiązany.
W tej stosunkowo krótkiej książce, mamy do rozwikłania tajemnicę śmierci, która zdarzyła się w dzieciństwie narratora. Powraca ona po wizycie jego przyjaciela z tamtych dni. Lecz nie jest jedyny wątek tej pozycji. Pozostałe, poboczne, są równie ciekawe jak ten i budują one relacje pomiędzy Eddiem, a tajemniczym nauczycielem albinosem, która będzie bardzo ważna przy rozwiązaniu głównego wątku.
Akcja rozwija się sprawnie, nie ma dużych przestoi. Przeplatająca się przeszłość i przyszłość działa tu na korzyść. Jest godna polecenia.

książek: 4075
silwana | 2019-03-25
O książce: Kwintesencja Q
Dodana: dzisiaj

Tom pierwszy był nawet ciekawy, czego nie mogę powiedzieć o tym. Gdyby wyrzucić z niej wszystkie rozmyślania o tym, kto jest bestią i wszystkie rozterki, samej fabuły zostałoby może z 30 stron. Ma powstać jeszcze trzeci tom, ale nie mam pojęcia, o czym on może być.

książek: 4075
silwana | 2019-03-25
O książce: Zły król
Dodana: dzisiaj

Mam mieszane uczucia. Książka rozwinęła się w trochę innym kierunku niż miałam nadzieję. Bardzo intryguje mnie postać Cardana. Nie wiem czy jest on dobrym charakterem, czy może jednak złym. Zakończenie zdecydowanie zaostrza apetyt na kolejny tom.

książek: 357
Joanna J | 2019-03-25
O książce: Gliniarz
Dodana: dzisiaj

Uwielbiam takie historie. Okładka sztampowa, wcale nie zachęca, opis taki sobie, tysiące już było takich opowiastek, pierwsze dwa rozdziały trochę przynudzają, a potem następuje boooom. I dostajemy kilka godzin w krainie gorącego seksu, ciekawej historii i udanego humoru. "Gliniarz" to jedna z tych książek, z którą ciężko się rozstać i którą pamiętamy bardzo długo.
Pani Laurelin Paige jak zwykle nie zawiodła. Polecam

książek: 851
malenstwo_83 | 2019-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Dodana: dzisiaj

Książka przeraża realnością. Każdy rozdział to opowieść kobiety o sobie, swoim życiu a przede wszystkim o zbrodni, której dokonała. Czasem na chłodno, czasem z emocjami. Takie studium kobiecej przemocy.

książek: 64
bookostrada | 2019-03-25
O książce: Echo serca
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Ta ksiazka to Armagedon! Do końca nie wiadomo kto jest czarnym charakterem. Wydawało mi się, że wiem kto jest zabójcą a z Tarnowa, ale nic bardziej mylnego, autor się mną zabawil! Na ulicach nowa dochodzi do serii zabójstw, a moze do serii samobojstw? Policja prowadzi postępowanie, ale jedna zbrodnia popełniają jest za poprzednią. Giną uczniowie, cenionej prywatnej szkoły. Nina, Łukasz i Mateusz giną, ich śmierć wydaje się powiązana, ale policja nieustanie szuka poszlak, które ciężko znaleźć. Czy ich śmierć musiała się zdarzyć i dlaczego "zemsta jest kobieta"?

książek: 4075
silwana | 2019-03-25
Dodana: dzisiaj

Nie przypadła mi ta książka do gustu. Bohaterowie sztuczni, nie czułam żadnych emocji podczas czytania, najwyżej zniechęcenie, ale myślę, że nie takie odczucia miała wywoływać ta książka.

książek: 5380
Wkp | 2019-03-25
O książce: MURCIELAGO #10
Dodana: dzisiaj

KRYMINAŁ ZE SZCZĘKAMI

W dziesiątym tomie „Murciélago” zaczyna się nowy story arc. Co tym razem przygotował dla nas autor, który dotąd raczył nas najróżniejszymi gatunkowo historiami, od thrillerów w stylu „Piły” zaczynając, na sensacji utrzymanej w klimatach serialu „24 godziny” skończywszy? Rasowy kryminał. Ale rasowy nie znaczy typowy, bo miłośnicy grozy, którzy dobrze bawili się na „Szczękach” na pewno nie będą zawiedzeni.

W Centrum Biznesowym w R’lyeh dochodzi do wybuchu, w którym ginie kilka osób. Świadkowie podają, że całość przypominała uderzenie meteorytu… ale są obecnie ważniejsze rzeczy, niż to. Oto bowiem do oceanarium także położonego w R’lyeh sprowadzony zostaje największy rekin świata. Hinako po prostu nie może go nie zobaczyć, więc korzystając z wakacji wybiera się tam z koleżankami, a towarzyscy im oczywiście nie kto inny, jak Kuroko. Kiedy jednak w trakcie oglądania zwierzęcia okazuje się, że rybka gryzie sobie ludzką rękę, wiadomo już, że trzeba będzie wkroczyć...

książek: 53
nadson_czyta | 2019-03-25
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Dzisiaj słów kilka na temat ostatniej książki Kathryn Croft - „Nie pozwól mu odejść”. Do tej pory przeczytałam tylko jeden tytuł Croft, i tak, jak wówczas miałam mieszane uczucia, tak teraz polecam Wam tę książkę z czystym sumieniem!

Trzy lata temu w nieszczęśliwym wypadku ginie jeden z synów Zoe i Jake’a - Ethan. Chłopak utonął w rzece nieopodal domu, razem ze swoim najlepszym przyjacielem. Rodzina, razem z drugim synem, Harley’em, chce uciec od miejsca tragedii i przeprowadza się do Londynu. Gdy powoli wszystko zaczyna się układać, a rany zaczynają się zabliźniać, Zoe otrzymuje maila, który sugeruje, że tragedia sprzed lat wcale nie musiała być nieszczęśliwym wypadkiem...

Akcja toczy się w zawrotnym tempie i ciężko odłożyć książkę, aby nie doczytać, co będzie dalej. Samo zakończenie jak dla mnie, było genialne i przyznam, że takiego obrotu spraw się nie spodziewałam.
Na plus zasługuje również wielowątkowość akcji oraz brak jej rozwlekania. Uważam, że jest to naprawdę dobry,...

książek: 53
nadson_czyta | 2019-03-25
O książce: Karuzela
Na półkach: Przeczytane
Dodana: dzisiaj

Paulinę Świst, albo się kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy, bo po jej kolejne książki sięgam z przyjemnością. Seria „Prokurator” kupiła mnie miejscem rozgrywania akcji, na codzień pracuję w Gliwicach, więc bardzo fajnie czytało się o znajomych lokalizacjach 😉 Ale do rzeczy...
Bohaterowie nowego cyklu, Piotr i Olka to postaci wykreowane w typowym dla autorki stylu, czyli krótko mówiąc, nie są oni „kryształowi”. Mi osobiście bardzo przypadli do gustu. Główny wątek to wyłudzenia VAT, tytułowa karuzela kręcona jest przez Piotra i jego znajomych, którzy znają tak dobrze kruczki prawne, że nic nie powinno pójść źle, a jednak... sprawa się komplikuje. No i tutaj pojawia się drugie dno, a echa przeszłości zaczynają dawać o sobie znać, co składa się na naprawdę fajną fabułę 😉 Narracja jest dwutorowa, czyli taka jak lubię. Akcja ani na moment nie zwalnia tempa, co sprawia, że książka jest nieodkładalna i po prostu musimy przeczytać ją w jeden wieczór. I oczywiście mamy...


Popularne półki

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd