Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/7994/czarny-piatek-czarne-okladki

Czarny piątek, czarne okładki

2 wartościowy tekst

Z okazji Black Friday, trochę przewrotnie, przedstawiamy zestawienie książek z czarnymi okładkami. Okazuje się, że w czerni do twarzy jest wszystkim gatunkom.

Cień góry, Gregory David Roberts

Kup książkę

Długo oczekiwana kontynuacja Shantaram – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą.
Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero, gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa…
Minęły dwa lata od dramatycznych wydarzeń opisanych w Shantaram. Lin stracił dwie najważniejsze osoby w życiu – przewodnika duchowego Kadirbaja i miłość życia, Karlę, która została poślubiona przez hinduskiego potentata medialnego. Po kolejnej szmuglerskiej akcji wraca do Bombaju, który zmienił się nie do poznania – za bardzo i za szybko. 
Wielu jego przyjaciół ruszyło w dalszą drogę, nowi przywódcy mafijnej siatki prześcigają się w coraz brutalniejszych interesach, a osławiony święty człowiek kwestionuje wszystko, czego Lin nauczył się o życiu i miłości. Teraz musi znaleźć swoje miejsce w mieście zła, które żyje według zupełnie nowych zasad. Nie może opuścić Miasta Wysp – Karla i fatalna obietnica, którą kiedyś złożył, nie pozwolą mu na to.

Black Bazar, Alain Mabanckou

Kup książkę

Akcja powieści toczy się w środowisku afrykańskich imigrantów w Paryżu. Główny bohater, zwany przez kolegów Zadkologiem, to typowy przedstawiciel SAPE - Stowarzyszenia Amantów, Pedantów i Elegantów. Szykownym strojem kłuje w oczy sąsiadów, a rzekomą bezczynnością powiększa francuską dziurę budżetową. Kiedy jego ukochana Pierwotna Barwa porzuca go dla Hybrydy grającego na tam-tamie, w życiu Zadkologa powstaje wyrwa, którą wypełnić może tylko...
Najnowsza powieść Mabanckou to satyra na "czarny Paryż", ale i na Francję Sarkozy'ego. Kongijski pisarz pokazuje paradoksy wieloetnicznego społeczeństwa, w którym uprzedzenia rasowe są wciąż żywe i nie omijają żadnego środowiska. W świecie opisywanym przez Mabanckou każdy, najbardziej osobisty gest staje się gestem politycznym, wikłającym człowieka w sieć przynależności i społecznych schematów. Jedyną drogą ucieczki ku wolności okazuje się śmiech, choć tym razem jest on zaprawiony nutką nostalgii i melancholii.

Blackout, Marc Elsberg

Kup książkę

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Im bliżej będą prawdy o przyczynie zaistniałej sytuacji, tym większe ich zaskoczenie oraz niebezpieczeństwo, na jakie się narażają.
Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Ludzie muszą zmagać się z brakiem podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki. Czy jesteśmy przygotowani na blackout?

Pielgrzym, Terry Hayes

Kup książkę

„Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy...
Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie.
Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej.
Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym.
Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu.
Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości.
Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy.
Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie.
Pielgrzym.

I na koniec zestawienia coś dla tych, którzy postulują o trochę mniej konsumpcjonizmu:

To wszystko zmienia, Naomi Klein

Kup książkę

Wraz z No Logo i Doktryną szoku najnowsza książka Klein stanowi trylogię, w której autorka diagnozuje kolejne światowe kryzysy, a jednocześnie ukazuje drogi ich przezwyciężenia. Tym razem przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w „Doktrynie szoku” autorka ukazuje ciemną stronę neoliberalnego kapitalizmu – analizuje, w jaki sposób wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 16  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 377
Paweł
25-11-2016 20:28
- w rzeczy samej
książek: 1101
Blackheart009
25-11-2016 20:30
Podoba mi się ten temat a tutaj moje przykłady:
Zawsze ktoś patrzy
Toystories
Makabryczna graCzarna bezgwiezdna noc
książek: 1157
JoieDeVivre
26-11-2016 13:02
Umrzeć po raz drugi Florystka Tylko martwi nie kłamią Pójdę sama tą drogą Uciekinierka Mroczna kolekcja Wilk z Wall Street Potrójny agent. Kret Al-Kaidy, który oszukał CIA Umrzeć po raz drugi Florystka Tylko martwi nie kłamią Pójdę sama tą drogą Uciekinierka Mroczna kolekcja Wilk z Wall Street Potrójny agent. Kret Al-Kaidy, który oszukał CIA Właściwie bez winy Połamać kości Pościg Pierwszy Miliard Przerwane milczenie Trucicielka i inne opowiadania Swobodny upadek, jak we śnie Ostre przedmioty Za głosem Sangomy Roseanna Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Moje życie z Marlonem Brando Zmierzch Księżyc w nowiu Zaćmienie Przed świtem Igrzyska śmierci Doktor Jekyll i Pan Hyde Pamiętnik narkomanki My, dzieci z dworca ZOO Narkotyki w szkole i w domu. Zagrożenie Niewinna Dziecko niczyje Nie mów nikomu Obiecaj mi
W czerni im do twarzy
pokaż więcej
książek: 818
Darsky
28-11-2016 13:28
SzyfrPotwór i PannaZmrok
książek: 738
Joanna
01-12-2016 17:55
jedne podobały mi się bardzo, inne mniej.


Brooklyn

Błazen

Gra w kłamstwa

Frost i zastraszone miasto

Florystka

Jednym strzałem

MarinaMarina

Głowa Niobe
jedne podobały mi się bardzo, inne mniej.


Brooklyn

Błazen

Gra w kłamstwa

Frost i zastraszone miasto

Florystka

Jednym strzałem

MarinaMarina

Głowa Niobe

O malarstwie i kaligrafii

Fartowny pech

Cichy wielbiciel

Wróżbiarze

Trucicielka

Gdy nadejdzie jutro

Włoska tajemnica

Magia spojrzenia
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
A.B.C.

Ktoś próbuj zakpić z Herkulesa Poirot. Detektyw otrzymuje listy z informacją o miejscach zbrodni podpisane A.B.C. Morderstwa dokonywane są w dni opis...

zgłoś błąd zgłoś błąd