Magia spojrzenia

Galaktyka
2014-11-04
2014-11-04
makijaż

Okładka książki Bobbi Brown Teenage Beauty: Everything You Need to Look Pretty, Natural, Sexy and Awesome Bobbi Brown, Annemarie Iverson
Bobbi Brown Te... Bobbi Brown, Annema...
Okładka książki Bobbi Brown Beauty Bobbi Brown, Annemarie Iverson
Bobbi Brown Be... Bobbi Brown, Annema...

"Magię spojrzenia" można z powodzeniem uznać za dodatek do książki "Perfekcyjny makijaż" Bobbi Brown. Tym razem autorka poświęca sporo miejsca oczom - i tak mamy tu między innymi:
- podstawowe narzędzia do pracy przy makijażu oczu i akcesoria,
- potrzebne kosmetyki oraz sposoby ich użycia (korektor, cienie do brwi, cienie do oczu, eyliner, tusz do rzęs).

W poradniku tym Bobbi pokazuje techniki makijażu dla wybranych kształtów i kolorów oczu oraz podpowiada jak wykonać idealny makijaż oczu: imprezowy, dzienny (naturalny),do pracy, a także modny "smokey eye". Sporo miejsca poświęca też osobom noszącym okulary, gdzie ma wielu przykładach omawia jak dobrać oprawki właściwe dla kształtu twarzy oraz jaki dobrać odpowiedni makijaż.

Traktowanie tej książki jako bogatego poradnika jest niewłaściwe, gdyż jak wspomniałam na początku: jest to bardziej lektura uzupełniająca do poprzedniego tytułu Autorki, w którym skupiono bardziej uwagę tematowi, na który w "Perfekcyjnym makijażu" czekałam, a którego niedosyt poczułam.

W mojej ocenie poradnik śmiało mogę uznać za dobry. Warto o niego sięgnąć będąc już po lekturze książki "Perfekcyjny makijaż".

Opinia opublikowana na moim blogu:

- podstawowe narzędzia do pracy przy makijażu oczu i akcesoria,

W poradniku tym...

Bobbi Brown to guru makijażowe, nie tylko dla mnie, ale dla milionów kobiet na całym świecie. Patrząc na jej makijaże trudno polemizować z powszechnie przyjętą opinią. Bobbi robi wszystko perfekcyjnie, więc jeśli napisała, że coś ma być tak, to na pewno ma tak właśnie być. Magia spojrzenia to książka mała, krótka, szybko się ją czyta. Pozostaje niedosyt. Szczerze powiedziawszy to nie jest jakaś biblia makijażowa, tak naprawdę to pozycja, która da nam jasne stanowisko Bobbi. Bobbi napisała, że mam myć pędzle raz na miesiąc, to myję. Nie zapominajmy, że Brown zaczynała kiedy niczego nie było, rzec można, że to ona stworzyła coś z niczego. Magię spojrzenia znać trzeba, jeśli się makijażem interesuje. Pozycja absolutnie obowiązkowa. Bo to Bobbi.

Plus za :
-świetne zdjęcia
- ładną oprawe
- prosty i bardzo jasny sposób opisania czynności w makijażu jak i doborze okularów
ale...

minus za:
- za mało treści, a za dużo 'ładnych obrazków'
- jeśli jesteś na etapie bardziej zaawansowanym wizażu to raczej za dużo nowych rzeczy sie nie dowiesz. Książka raczej dla początkujących.

Liczyłam na troszkę więcej ciekawostek itd.
Mam nadzieję, że kolejne książki będą bardziej treściwe, ale i tak warto.

Plus za :
-świetne zdjęcia
- ładną oprawe
ale...

minus za:
- za mało treści, a za dużo 'ładnych obrazków'

Liczyłam na troszkę więcej ciekawostek...

Książkę mogę streścić jako podręcznik do stosowania produktów Bobbi Brown do oczu. Nie powiem, książka posiada spory zasób informacji oraz kilka cennych uwag (chociaż zdarzają się też wpadki edytorskie - nie zrozumiałam zbytnio czym różni się corrector od concealer z tego jak zostało to przetłumaczone...). Przedstawione przykładowe makijaże są nawet ładne, ale ponieważ typów urody jest tam kilkanaście (typ europejski, azjatycki, kobiety z ciemną karnacją itp.) znajdziemy co najwyżej 1-2 makijaże, które pasują do nas i nie zawsze muszą nam się one spodobać. Książka nawet szczegółowo omawia jak takie makijaże wykonać krok po kroku, to dla nas lekka inspiracja, ale na tyle lekka, że osoby bardziej doświadczone znuży, a babki początkujące może pozostawić z wiedzą, której nie będą umiały wykorzystać. Jednym słowem - mały gniotek, jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z produktami tej marki to czemu by nie, ale jeśli szukamy książki instruktażowej/szerzej omawiającej zagadnienie to to nie jest to. Z jednej strony rozumiem, ze Bobbi Brown ma klientki na całym świecie, ale z drugiej strony próba upchania wszystkich typów urody w jednej pozycji siłą rzeczy splaszczyła jej przydatność dla indywidualnego odbiorcy zgodnie z zasadą, iż albo dużo i słabo, albo mniej i lepiej.

Bardzo ładnie wydana, ilustracje są bardzo wyraźne, dzięki czemu można dokładnie skopiować sobie makijaż :) Same porady, nie za długie ale treściwe i zarazem naprawdę proste! Aż nie chce się wierzyć, że np. zmiana pędzelka na inny może zdziałać takie cuda!

Ilość stron: 120

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że od jakiegoś czasu chcę przeczytać „Perfekcyjny makijaż” Bobbi Brown. Trafił się jednak konkurs na Fan Page Lne spa na Facebooku w którym do wygrania była ta książka. I wygrałam jako jedna z siedmiu osób. Bardzo się cieszę z tego, bo to też chciałam przeczytać. Z opisu wiem, że autorka posiada ie tylko swoją markę kosmetyków, ale też okularów.

Książka ta składa się z trzech rozdziałów. Ma bardzo ładnie zrobiony spis treści. W pierwszym są informacje teoretyczne o pędzlach i kosmetykach do makijażu i pielęgnacji oczu. W drugim są makijaże na różne okazje. W trzecim makijaż dla kobiet noszących okulary.

Każdy bardzo ładnie przedstawiony i zawierający wiele pożytecznych informacji. Temat makijażu oczu został w tej książce dobrze omówiony. Polecam każdemu.

Ilość stron: 120

Polecam książkę Bobbi Brown Magia spojrzenia nie tylko profesjonalistom, ale wszystkim entuzjastom sztuki makijażu. Zawiera ona mnóstwo cennych i praktycznych wskazówek, dzięki którym urozmaicimy nasz makijaż. Warto ją mieć w swojej biblioteczce.
Na całe szczęście pozycja ta została napisana bardzo przystępnie, więc nawet laik (czyli ja) poradzi sobie z przyswojeniem mnóstwa informacji.
Książka podzielona jest na trzy części:
1)Podstawy
W tej części zapoznamy się z niezbędnymi narzędziami potrzebnymi do wykonania makijażu. Dowiemy się również , jak dbać o pędzle, aby służyły nam przez kilka lat. Bobbi podpowiada, jakie składniki powinny znaleźć się w kremie pod oczy, jak pielęgnować tę delikatną okolicę oraz jak wykonać poprawny demakijaż.
Następnie poznamy podstawowe techniki makijażu oczu.

Niezbędna korekta - w tym rozdziale znajdziemy wszelkie niezbędne informacje dotyczące korektorów, niezbędne praktyczne wskazówki. Dowiemy się jak dobrać właściwy odcień oraz prawidłowo nałożyć korektor.
Brwi - krótko i bardzo praktycznie na temat właściwego kształtu oraz odpowiedniego podkreślenia brwi.
Cienie do powiek - Bobbi skupia się na doborze odpowiednich, kolorowych cieni do powiek oraz na prawidłowym ich nałożeniu.
Eyeliner - poznamy pokrótce poszczególne rodzaje eyelinerów, ich wady, zalety oraz sposób nakładania.
Rzęsy
Bardzo przydatne jest przedstawienie technik makijażu dla wybranych kształtu oczu w formie rysunków.
2)Czas na makijaż
Tytuł mówi wszystko :) W rozdziale zostały przedstawione "krok po kroku" różne rodzaje makijażu, całość opatrzona jest pięknymi, dużymi zdjęciami. Znajdziemy tutaj instrukcję wykonania makijażu naturalnego, połyskującego, imprezowego, wyrazistego, smoky eye, retro, w odcieniach cielistych oraz w brązach.
3)Dla okularnic
Dowiemy się jakie oprawki wybrać w zależności od kształtu twarzy i odcienia cery. W książce znajdziemy sposoby Bobbi na to, by oczy były widoczne zza szkieł.

• Poradniki
  • Uroda
  • Poradniki
  • :))))
  • 2017

Dodaj cytat z książki Magia spojrzenia