Darmowe dodatki Edytuj książkę
Kingpin. How One Hacker Took over The Billion Dollar Cyber Crime Underground
978-83-240-1659-4
cybermafia, hacker, przestępca
Ag2S

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem.

Odważysz się ją przeczytać?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2011

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3152,tytu...»

Historia człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem. Max „Iceman” Butler, nie ruszając się sprzed klawiatury, zgromadził dane z blisko dwóch milionów kart kredytowych. Za pomocą sieci podporządkował sobie tysiące oszustów z całego świata i stał się głową cybermafii. Historia Icemana została spisana przez innego hackera - Kevina Poulsena - człowieka, który otrzymał najdłuższy wyrok za hacking w dziejach USA. Z tej książki dowiesz się, jak przy pomocy faksu, telefonu i odrobiny charyzmy, w łatwy sposób wydobyć od poważnej firmy konsultingowej tysiące dolarów. Poznasz kulisy wojen hackerów. Dowiesz się więcej o ludziach, których ofiarą możesz stać się w każdej chwili. Historia, która zafascynuje i sprawi, że dwa razy zastanowisz się zanim zapłacisz kartą lub zalogujesz się do swojego konta.
Książkę Poulsena czyta się, jak pasjonujący thriller, trzymający w napięciu, niezależnie od tego, że finał jest nam znany. Podchody, jakie urządzają sobie Max, inni carderzy...

Piotr | 2015-06-02

Po książkę postanowiłem sięgnąć, bo namówił mnie do tego mój znajomy.
Biorąc do ręki "Hakera" liczyłem na dobrą sensację osadzoną w realnym świecie i napisaną na podstawie prawdziwej historii, ale Nieco się rozczarowałem.
Historia bardziej przypomina zbiór wycinków prasowych - relacjonuje życie największego z hakerów.
Dodatkowo książka nie jest dla każdego, bo napisana jest językiem znanym raczej tylko osobom z branży IT. Pomimo specyficznego języka jakim została napisana jest naprawdę bardzo ciekawa i dobrze się ja czyta.
Także z czystym sumieniem mogę ja polecić :)

ZARAZA | 2014-01-18
Przeczytana: styczeń 2014

Sięgnęłam po "Hakera" zupełnie przypadkowo, ale opis książki bardzo mnie zaciekawił. W miarę czytania, cała historia zaczęła mnie bardzo wciągać i po prostu już musiałam wiedzieć, jak się skończy. Jest książka bardzo dobra, dla każdego, kto interesuje się tym, co dzieję się w otaczającym nas świecie. Warto przeczytać chociażby ze względu na to, jakie inne strony ma Internet, z których często nie zdajemy sobie sprawę i jak można go wykorzystać. Polecam serdecznie :)

jarr74 | 2011-10-31
Przeczytana: październik 2011

Tysiące przestępców na całym świecie, mający w planach sześciocyfrowe transakcję, z żonami, dziećmi i kochankami na utrzymaniu, gliniarzami do przekupienia, ratami do spłacenia, długami do zwrotu i transakcjami do zrealizowania – w jednej chwili stali się całkiem bezradni. Zagubieni. Stracili pieniądze. Wszyscy oni poznali imię Iceman”
To niesamowita historia Maxa Butlera, znanego bardziej jako ICEMAN, jednego z największych hakerów i oszustów internetowych w historii Stanów Zjednoczonych. Czytając tę książkę trudno oprzeć się wrażeniu iż mówimy o człowieku o dwóch zupełnie odmiennych od siebie obliczach. Z jednaj strony współpracujący z FBI konsultant do spraw bezpieczeństwa sieci, piszący poprawiające je programy i szukający luk w systemach komputerowych. Z drugiej założyciel Carders Market.com. gdzie na masową skalę skupowano i sprzedawano numery kard kredytowych, wykorzystywane następnie do kradzieży pieniędzy i towarów. Młody, troszkę zagubiony i nie potrafiący radzić sobie z...

anek7 | 2012-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2012

Kevin Poulsen to jedno z najbardziej znanych nazwisk jeśli chodzi o przestępczość komputerową. Włamywał się do komputerów gwiazd filmowych, Pentagonu i FBI. Zatrzymany przez przypadek w 1994 roku w czasie zakupów w supermarkecie i skazany na 51 miesięcy więzienia po odsiedzeniu kary został redaktorem na jednym z internetowych serwisów. Zdarza mu się współpracować z organami ścigania - np. w 2006 roku pomógł ująć pedofila umieszczającego w sieci zdjęcia z dziecięcą pornografią.
Wiosną 2011 roku wydał Poulsen biografię innej sławy amerykańskiego hackingu Maxa Butlera alias Maksa Vision'a, znanego jako Iceman. W Polsce biografia Icemana ukazała się jesienią 2011 roku nakładem wydawnictwa Znak.

Max Butler - człowiek, który w pewnym momencie stał się niekoronowanym królem hakerów nie miał zbyt łatwego życia. Pochodził z niezbyt zamożnej rodziny, kiedy miał kilkanaście lat jego rodzice się rozwiedli, zanim to jednak nastąpiło chłopak zdążył zainteresować się komputerami i możliwościami...

Marija | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Świetna książka. Choć daleko mi do świata informatyki,liczb, hakowania tematyka sama w sobie jest niesamowicie interesująca. Książka czyta się sama:). Nie znalazłam w niej nic, co by mi przeszkadzało w odbiorze, mimo dużej ilości "fachowych" określeń . Polecam! Warto przeczytać i zdać sobie sprawę z faktu, że trudno pozostać w tym świecie anonimowym człowiekiem.

adamats | 2015-05-10
Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Historia hakera, spisana przez innego hakera… i chyba dla hakerów głównie. Tak mi się przynajmniej wydawało - na początku.
Przeglądałem kiedyś recenzję „Zmęczenia materiału” Seana Williamsa na blogu pewnego literackiego specjalisty i moją uwagę przykuły rozważania autorki na temat tego, co wydawcy umieszczają w tzw. blurbach. Tak się zwykle składa, że czytam je dwukrotnie. Pierwszy raz, kupując książkę nieznanego mi autora, drugi raz już po zakończeniu lektury. Rzadko, bardzo rzadko rzucam się na książkę bezpośrednio po powrocie do domu, szczególnie na książkę autora, z którym nie miałem wcześniej do czynienia. Zwykle ląduje ona na półce. Tam sobie czeka i dojrzewa do mojego nastroju albo takiej czy innej zachcianki. Jak już po nią sięgnę, to do blurba nie wracam. On już spełnił swoja rolę – wydałem pieniądze, teraz przyjdzie sprawdzić, czy było warto. A z tym – jak to w życiu – bywa różnie.
„Haker” Kevina Poulsena to wręcz modelowy przykład opisanej wyżej sytuacji. W głowie...

| 2011-11-12

Kevin Poulsen jest mężczyzną urodzonym w 1965, który zasłynął na świecie będą jednym z największych crackerów w historii świata. Za swoje występki otrzymał najdłuższy wyrok za haking w dziejach USA.

W swojej debiutanckiej książce autor zapragnął przedstawić czytelnikom historię człowieka, który przejął kontrolę nad cyberprzestępczym podziemiem. Max Butler był bowiem tak przebiegłym i inteligentnym człowiekiem, że nie potrzebował w ogóle wychodzić z domu by zdobyć wszystko to na co miał tylko ochotę. Iceman dochodził do wszystkiego metodą małych kroczków, która pozwalała mu na dość klarowną ocenę zaistniałej sytuacji. Z dnia na dzień zdobywał kolejne umiejętności i tym samym piął się w wyznaczonej przez siebie i innych, hierarchii. Obojętnie czego by się nie podjął, to angażował się w to całym sobą. Być może dlatego zabolało go rozstanie z kobietą, którą uznał za spełnienie swoich marzeń.

Od samego początku życie nie rozpieszczało głównego bohatera. Już od młodzieńczych lat...

Piotrek | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Już na etapie zapowiedzi wiedziałem, że ta książka to nie arcydzieło. Z prostego względu - tematyka i wszystko co z nią związane. O ile pierwsza książka Mitnicka o socjotechnice była edukacyjna i interesująca tak "Haker" Poulsena już taki nie jest. Książka jest jak klatka z filmu amerykańskiego - złote dziecko wystukuje przypadkową kombinację na klawiaturze i uzyskuje dostęp i tak z rozdział po rozdziale. Ludzie zajmujący się informatyką przez duże "I" potraktują tę książkę jak "nowelkę" - w gruncie rzeczy większość historii to kradzież tożsamości przy użyciu kart bankowych, autor nawet raczył cofnąć się do epoki faksów czy wczesnych modemów. A więc "old-school" a nie cyberwojna XXI wieku. W książce są niekiedy "ciekawe kwiatki", ale zwykły użytkownik komputera, fan Facebooka, nawet się nie zainteresuje ich treścią, a nawet znudzi.

terenaa | 2014-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 listopada 2014

Śmiało można powiedzieć, że jest to, zaraz po Duchu w sieci Kevina Mitnicka, najlepsza biografia hakera, którą czyta się z zapartym tchem. Historia jest opowiedziana ciekawym językiem, a kończąc każdy rozdział nie jest nam dane iść spokojnie spać. Zawsze odzywa się pragnienie kolejnego, jeszcze jednego. Super pozycja dodająca pozytywnej energii i chęci do działania, także raczej nie polecam czytania przed snem, chyba, że ktoś chce rano przeklinać nieprzespaną noc przewracając ostatnią kartkę...