The Pursuit
978-83-7648-646-8
wypadek, prezydent, morderca
Barbara

Czy Jessica stała się ofiarą wypadku samochodowego, czy... celem dla płatnych morderców? Wypadek samochodowy, w którym ginie Annette Cooper, żona prezydenta USA, a z którego cało wychodzi jedynie młoda prawniczka Jessica Ford, staje się początkiem koszmaru. Szef Jessiki, John Davenport, telefonuje do niej pewnej nocy i prosi o zabranie z hotelowego baru Annette Cooper. Kilka dni później...

Szef Jessiki, John Davenport, telefonuje do niej pewnej nocy i prosi o zabranie z hotelowego baru Annette Cooper. Kilka dni później Davenport popełnia samobójstwo, a jego wieloletnią sekretarkę śmiertelnie potrąca samochód. Do tego zajmujący się sprawą Annette Cooper tajniak, Mark Ryan, jest pewien, że Jess nie mówi mu o wszystkim.

Przypadkowo wplątana w życie Pierwszej Damy Jessica wkrótce orientuje się, że wszystkie osoby mające związek ze sprawą umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Kobieta jest pewna, że wypadek samochodowy, od którego wszystko się zaczęło, nie był przypadkiem. Mark i Jess muszą połączyć siły, by wyjaśnić tę sprawę, a to pozwoli im się poznać bliżej…

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Kasiek | 2015-02-13
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2015

Tytuł - uniwersalny, pasuje do prawie każdej powieści z tego gatunku. Okładka - przyciągająca uwagę, ale nie odpowiada klimatowi, jaki stworzyła autorka. A książka? No cóż...Jako kryminał - banalna, mało zaskakująca, nieutrzymująca napięcia. Jako romans - powierzchowna, przewidywalna i mało emocjonująca. Ani to dobry kryminał z wątkiem miłosnym, ani dobry romans z wątkiem sensacyjnym.

lkkolo | 2015-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2015

Bardzo fajnie się czytało. Akcja zaczyna się już w pierwszym roździale. Nie ma niepotrzebnych opisów i czytelnik nie może się oderwać od książki, przynajmniej tak było w moim przypadku.
Tak wogóle to znalazłam ją w bibliotece na półce z romansami, ale wg mnie bardziej przypomnia thiller.
Napewno przeczytam inne ksążki tej autorki, a tą bardzo polecam.

MariaMR | 2014-04-19
Przeczytana: 27 marca 2014

Powieść "Pościg" to moje pierwsze spotkanie z autorką Karen Robards i z pewnością nie ostatnie.
Książka ta wciągnęła mnie od pierwszych stron w swoją wartką akcję i trzymała w napięciu do samego końca. Pomysł na fabułę bardzo mnie zaciekawił. Uwielbiam romantyczne historie, których tłem jest wątek sensacyjny, kryminalny.
Polecam gorąco tę pozycję, moim zdaniem można się przy niej świetnie zrelaksować. Mnie osobiście rozbawiła ale też przyprawiła o dreszcze :)

Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Bez pamięci

„Pościg” Karen Robards
wyd. Prószyński i S-ka
rok: 2011
str. 288
Ocena: 4/6

Są książki, na które czekamy miesiącami, czasem nawet latami. Są książki, których wypatrujemy usilnie w księgarniach i antykwariatach, nie potrafiąc trafić na ostatni egzemplarz z wydania. Są książki, za które jesteśmy w stanie zapłacić spore pieniądze, by tylko znalazły się w naszej biblioteczce. Są w końcu i takie książki, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy, które na rynku wydawniczym goszczą od tygodni, jeśli nie od miesięcy, nie zwracając na siebie niczyjej uwagi. Tak właśnie było z „Pościgiem” Karen Robards.

Zaraz na początku powiedzieć Wam muszę, że nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z autorką tej powieści. Nazwisko skojarzyło mi się z pewną słynną pisarką i… jeśli mam być szczera, byłam przekonana, że to właśnie jej powieść otrzymam od Zbrodni w Bibliotece. Okazało się, że byłam w błędzie. Nie jestem jednak rozczarowana. Dlaczego? O tym postaram się napisać w dalszej...

Klaudyna Maciąg | 2011-06-03
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

'Pościg' Karen Robards reklamuje się jako "intrygujący romans o wyjątkowo dynamicznej akcji". Na wielu słowo "romans" działa jak czerwona płachta na byka, toteż od razu zapewniam - za tym tytułem kryje się zdecydowanie więcej! I jeśli tylko pozwolicie się miło zaskoczyć, czeka Was naprawdę interesująca lektura.

Karen Robards - autorka dotąd mi nieznana (powinnam się chyba wstydzić - pani ma już prawie 40 publikacji na koncie) - stworzyła pasjonujący thriller romantyczny z polityką w tle. To niezwykłe połączenie sprawia, że powieść ta adresowana jest nie tylko do kobiet. Warto o tym wiedzieć i skusić również panów do lektury. Z pewnością nie pożałują oni wyboru...

Książka opowiada o burzliwych relacjach łączących Jessikę - młodą kobietę, zaplątaną w wielką polityczną aferę - z Markiem - tajnym agentem, pełniącym służbę u boku prezydenta USA. Kiedy w wypadku samochodowym ginie Pierwsza Dama, Jessica okazuje się być ostatnią, która miała kontakt z kobietą. Cudem ocalała staje się...

katka_94 | 2014-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2014

Powiem szczerzę: od początku nie spodziewałam się niczego niezwykłego. Fabuła niezbyt ciekawa, bohaterowie nudni. Sceny namiętności po prostu śmieszne i to nie w dobrym sensie. Miał być intrygujący romans o dynamicznej akcji. Był słabiutki ni to kryminał, ni to thriller, ze scenami (właściwie jedną) erotycznymi rodem z harlequinu. I to niezbyt dobrego. Książkę kupiłam za 5 złotych i tyle według mnie jest warta. Nuda! Nie polecam

Iwon222 | 2014-07-02

Moim zdaniem jej najsłabsza książka.
Faktycznie dzieje się sporo, ale w pewnym momencie się pogubiłam w tych wszystkich wydarzeniach. Postacie były w porządku, ale mnie nie urzekła

sania93 | 2016-03-25

Jest to już 3 książka tej autorki, którą przeczytałam i sądzę, że nie ostatnia. Bardzo mi się podobała, przeczytałam ją "na raz" ;) Gorąco polecam!

Volumen | 2012-08-14

Książka dobra. Ale na raz, coś w niej brakuje.

Sally_B | 2016-10-02
Przeczytana: 2012 rok