Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 49.99 zł

Cień góry

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Gregory David Roberts Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Shantaram (tom 2) literatura piękna
The Mountain Shadow
Data 1. wydania:
2015-10-20
Maciejka Mazan
Marginesy
Australia Bombaj Indie literatura australijska mafia miłość odmiana losu podróż powieść przygodowa przemiana wewnętrzna przestępca przygoda
The Mountain Shadow
Shantaram (tom 2)
literatura piękna
Maciejka Mazan
Inne

Oficjalne recenzje i

Miłość z gangsterami w tle

Link do recenzji

Wspaniała kontynuacja, zabrakło mi mojego ulubionego bohatera. Ale książka jest oparta na faktach także to mnie w niej najbardziej szokuje? Chyba to dobre słowo:)

Cień góry, kontynuacja słynnego Shantaram. Cóż mogę powiedzieć, wspaniale było zanurzyć się ponownie w atmosferę Bombaju i spotkać z głównym bohaterem i nie tylko. Kto czytał Shantaram, powinien dokończyć serię. Zachęcam. Wbrew wielu opiniom, według mnie druga część nie ustępuje pierwszej. Nie chcę za dużo pisać, bo boję się, że wymsknie mi się spoiler. A kto jeszcze...

Nieprawdopodobna i wstrząsająca. Zważywszy na biografie autora to trochę książka zagadka, albo żart z czytelnika. Niezależnie od tego jak jest faktycznie - wciąga.

Czytelniku jeśli nie przeczytałeś do tej pory Shantaram, zrób to zanim sięgniesz do tej książki. Uważaj jednak... Cień Góry nie jest tym co można znaleźć w Shantaram. Książka zdecydowanie odstaje od swojej poprzedniczki, historie walk gangów, poszczególnych bohaterów są nużące. Duchowe odkrycia Wielkiej Góry niestety płytkie i nieprzemyślane.

Niesamowita, szczera, na wskroś przesiąknięta Indiami książka . Zarówno pierwsza jaki i ta druga część rewelacyjna!!

Znajomi , którzy czytali "Cień góry " twierdzą, że jest gorsza od "Shantaram " . Ja uważam, że jej nie ustępuje. Jest jej idealną kontynuacją. Jak dla mnie wyżyny powieści . Ciężko ogólnie zaklasyfikowac ja do konkretnego gatunku . Autobiografia ? Rozprawa filozoficzna? Powieść sensacyjna ? Wszystkiego po trochu . W pewnym momencie próbowałem ją nawet porównywać do...

Dobra, ciekawa książka.
Minus za moralizatorstwo i na siłę wtrącane "życiowe lekcje".
W pewnych momentach zbyt dużo mesjanizmu głównego bohatera, niekiedy było żałosne... Ale ogólnie polecam przeczytać bo dobrze się czyta :)

warto dokończyć cała opowieść, zamknąć wątki tej opowieści i dowiedzieć się o ostatecznej przemianie Shantaram

tom II znacząco gorszy od pierwszego. Pod każdym względem.

Nie wiem czy to haj, czy umiejętności literackie autora, ale książka jest pięknie napisana. Poetyczne opisy i sformuowania sprawiają, że powieść czyta się wspaniale.
Mimo tego, że jest gorsza od pierwszej części to jednak warta przeczytania. Dzięki niej dużo dowiedziałam się o sobie...

1 852
    1 776