Cień góry

Okładka książki Cień góry Gregory David Roberts Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Cień góry
Gregory David Roberts Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Shantaram (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
2016-06-02
Data 1. wydania:
2015-10-20
Maciejka Mazan
Australia Bombaj Indie literatura australijska mafia miłość odmiana losu podróż powieść przygodowa przemiana wewnętrzna przestępca przygoda
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Miłość z gangsterami w tle

4050 121 154

Mówią, że gorsza niż pierwsza część, ja się x tym nie zgadzam! Rewelacja :)

Mówią, że gorsza niż pierwsza część, ja się x tym nie zgadzam! Rewelacja :)

Przesłodzone i każdy kto otwiera usta wypowiada filozoficzne mądrości. Jak dla mnie za dużo tych mądrości i wspaniałych cytatów na koszulki.

Dalsze losy Lina, którego życie zmienia się diametralnie w 2 lata od śmierci Kadirbaja i małżeństwa Karli. Shantaram żyje z Lisą, pracuje dla mafii tzw. firmy po transformacjach. Na ulicy trwa walka o władzę, niehonorowe przeobrażenia funkcjonowania gangów niszczą spokój bohatera i jego bliskich.

Książka, której przeczytanie ma sens tylko po zapoznaniu się z pierwszym tomem. Bombajska historia wciągnęła mnie i tym razem, choć są wątki które rażą. Karla stała się zbyt cukierkowa, nie potrafię odnaleźć w Niej tej samej osoby. Kobieta, która nigdy nie przyznawała się do miłości, prowadziła podwójne gry, była zimna, nagle wchodzi w relację z niewiarygodną szczerością, otwartością i wylewnością...Mędrzec Idriss pojawia się znikąd, jako ważny puzzel układanki, o którym nie wspominano. Jakby nie było, warto zagłębić się w obszerne tomiszcze!

Książka, której przeczytanie ma sens tylko po zapoznaniu się z pierwszym...

Druga część z dużo gorszymi recenzjami, dla mnie równie frapująca. Mniej emocjonująca niż pierwsza część, bardziej refleksyjna, osobista i dzięki temu równie ciekawa.

Kto pokochał Shantaram, ten i zachwyci się tytułowym Cieniem Góry.

Ta sama konwencja formy i eklektyzm gatunkowy.
Wartkie i wciągające akcje przeplatane odwiecznymi archetypami jakimi są miłość, śmierć i władza.

Zdecydowanie polecam.

Kto pokochał Shantaram, ten i zachwyci się tytułowym Cieniem Góry.

Ta sama konwencja formy i eklektyzm gatunkowy.

Zdecydowanie polecam.

Pierwsza część mnie zauroczyła. Droga to totalne rozczarowanie. Powrót do Indii przyniósł rozczarowanie. Dużo filozofii, brak akcji. Nudny bełkot o niczym. Nawet zabrakło hinduskiego humoru. Zawiodłam się .

gorsza niż pierwsza część

gorsza niż pierwsza część

Za dużo bezsensownej filozofii której za żadne skarby nie rozumiem, w porównaniu z shantaramem to kompletna klapa, akcji tyle co kot napłakał, polecam pierwszą część a drugą sobie radzę odpuścić

Epika wysokich lotów. Podobnie jak pierwsza część, ta monumentalna książka poza piękną historią aż kipi od zapachów, barw i dźwięków. Klasyczny „zarywacz nocy”.

Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Jednak dalej uważam, ze niewiedza, które wydarzenia są prawdziwe, którzy bohaterowie istnieli naprawdę dużo odejmuje. Niestety dalej uważam, że zarówno autor jak i główny bohater na wyrost nazywa się pisarzem czy poetą. Ja oczywiście mogę się nie znać, jednak przeczytałam już tyle książek, wierszy, artykułów i innych tekstów, że mogę subiektywnie ocenić jego umiejętności. Brakowało mi też konkretnego zakończenia. Chciałabym wiedzieć na jakim etapie zakończył przygodę z Indiami czy związek z Karlą.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to