Uciekinierka

Wydawnictwo: Czarna Owca
Runner
Sam Dryden, kryminał, thriller
Andrew

Sam Dryden, były żołnierz sił specjalnych, wiedzie spokojne życie w południowej Kalifornii. Pewnego wieczoru spotyka na plaży przerażoną dziewczynkę, która próbuje uciec przed grupą uzbrojonych mężczyzn. Dwunastolatka pamięta jedynie swoje imię i ostatnie dwa miesiące życia, kiedy była więziona przez służby specjalne i poddawana tajnym eksperymentom. Rachel ma ponadto wyjątkowe umiejętności –...

Dwunastolatka pamięta jedynie swoje imię i ostatnie dwa miesiące życia, kiedy była więziona przez służby specjalne i poddawana tajnym eksperymentom. Rachel ma ponadto wyjątkowe umiejętności – potrafi czytać w myślach.

Dryden decyduje się jej pomóc. Chce zrozumieć jej przeszłość oraz ochronić Rachel przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Z czasem zaczyna zdawać sobie jednak sprawę, że ludzie, przed którymi uciekają, są tylko częścią zagrożenia. Odkrywa, że w życiu dziewczynki kryje się coś o wiele bardziej przerażającego...

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Nina | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 07 lutego 2016

W domu wszystko zrobione więc usiadłam i zaczęłam czytać. Nie odłożyłam, póki nie skończyłam. Czy to wystarczająca rekomendacja? :)
Ja wiem, że historia jak ta nie mogła się zdarzyć. Wiem, że dwunastoletnia dziewczynka nie ma prawa zachowywać się jak bohaterka książki. Żadne dziecko nie zachowuje się w taki dorosły sposób, nawet zmutowane genetycznie. Ale wiecie co? Ja mam to w nosie, gdyż Uciekinierkę czyta się tak, jakby oglądało się dobry film akcji - ze wstrzymanym oddechem, z ciekawością, co wydarzy się w następnej kolejności. Ja jestem pod wrażeniem.

Jeszcze nigdy tak książka mną nie wstrząsneła ma wątki kryminalne.
Znakomicie się czyta, bohaterowie są świetnie pokazani, akcja nieźle skonstruowana i cały czas utrzymuje w napięciu.
To jest strzał w dziesiątkę, nie spodziewałam się że rozwinie się tak bardzo że pochłonę książkę. Najbardziej z bohaterów podobała się mi dziewczynka Rachel, która posiadała niezwykłe, wyjątkowe umiejętności słyszała innych ludzi i wyczytywała ich myśli co oni czują.
Według mnie to genialna, rewelacja książka.
Polecam wam drodzy czytelnicy nie zawiedziecie się wcale!!!!!

ejwa1960 | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Książkę czyta się bardzo szybko.Jest to jedna z tych książek gdzie jest jeden dobrze wyszkolony były żołnierz przeciwko grupie ludzi ścigających dwunastoletnią dziewczynkę o niezwykłych zdolnościach. Jak to w takich książkach bywa są pościgi,ucieczki i strzelanina a i tak wszystko się dobrze kończy.

Gośka | 2016-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Sam Dryner to spokojny mężczyzna po trzydziestce, który po tragicznej śmierci żony i córeczki, wycofał się z życia. Kiedyś jego życie obfitowało w adrenalinę, jako, że był żołnierzem elitarnej jednostki zajmującej się odbijaniem terrorystów. Nie obce mu były pościgi samochodowe, bomby, skoki spadochronowe i zdobycze techniki. Teraz jedyne, co mu przypomina o dawnym życiu to nawyk codziennego porannego biegania. I właśnie podczas jednej z takich przebieżek napotyka na uciekającą dziewczynę.To spotkanie zmusi Sama do przypomnienia sobie wszystkich tricków z przeszłości i ponownie postawi jego życie pod znakiem zapytania.

Rachel ma dwanaście lat i właśnie uciekła z ośrodka naukowego, w którym była przetrzymywana przez dwa ostatnie miesiące. Nie pamięta nic sprzed czasu niewoli, lecz wie, że jest kimś ważnym, kimś, kogo ludzie z rządu chcą zabić.

"Uciekinierka" to książka sensacyjna z domieszką elementów fantastycznych, w której akcja przypomina scenariusz filmu w iście...

annamagdalena | 2016-04-04

Absolutnie wciągająca książka. Mistrzowski pomysł na fabułę sprawia, że nie można się od niej oderwać... Zdajemy sobie sprawę, że wydarzenia opisywane przez autora nie mogłyby mieć miejsca, ale podczas czytania cały czas w głowie pulsuje myśl - czy aby na pewno? Co mogłoby się zdarzyć, gdyby to jednak okazało się prawdą? Jak wyglądałby świat? Zmieniłby się w ciągu tygodni, dni, czy raczej kilku godzin?
Świetna narracja, ani na chwilę nie pozwala odetchnąć czytelnikowi, rzucając go w coraz nowe sytuacje i miejsca. Czasem bohaterowie podejmują decyzje tak błyskawicznie, że trzeba niemal biec, by za nimi nadążyć.
Nie znajduję w niej żadnych błędów, nie mam się do czego przyczepić. Polecam.

Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-uciekinierka-patrick-lee/ -> na który Was serdecznie zapraszam :D

ON - Sam Dryden, świetnie wyszkolony, były amerykański żołnierz, od kilku lat zamieszkujący w El Sedero, wycofany z życia towarzyskiego, żyjący z dnia na dzień, pozostający w zawieszeniu i poczuciu bezsensu po przeżytej w przeszłości traumatycznej stracie.

ONA - dwunastoletnia dziewczynka o imieniu Rachel, która nie pamięta niczego ze swojego życia poza wydarzeniami z ostatnich dwóch miesięcy. Była więziona, wielokrotnie przesłuchiwana, a teraz udało jej się zbiec i grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Jej tropem podążają ludzie pragnący jej śmierci.

Pewnej nocy, za sprawą losu, tych dwoje wpada na siebie na nadmorskim deptaku. Dryden, widząc przed sobą bosą i śmiertelnie przerażoną dziewczynkę, postanawia jej pomóc.

"Znał ten ton, ton prawdziwego przerażenia. To dziecko nie bało się kary za drobne przewinienie. Obawiało się o swoje...

justynka1987 | 2018-04-29

Myślę, że każdemu kto choć trochę lubi szybką akcję, wątek kryminalno-sensacyjny, czy też elementy sci-fi, mogę książkę polecić. Mi się "Uciekinierka" podobała i możliwe, że sięgnę po kolejne książki z cyklu o Samie Drydenu.

Anna-mojeksiążki | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

Jakbyście się czuli, gdyby się okazało, że osoba, którą uratowaliście i zaufaliście jej, manipulowała wami od samego początku? Czy wybaczylibyście jej, czy poczulibyście się oszukani? Ja mam mieszane uczucia....

Z takimi dylematami musiał zmierzyć się Sam Dryden. Dryden to były żołnierz jednostki specjalnej, świetnie wyszkolony, który odszedł ze służby i mieszka w Kalifornii. Zmaga się z własnymi problemami i wspomnieniami, które sprawiają, że zamiast spać, biega nocą po plaży. Pewnego wieczoru spotyka uciekającą dziewczynkę, przerażoną i bezbronną. Pomaga się jej ukryć, kiedy poszukują jej mężczyźni z bronią, i pomaga jej w ucieczce. Kiedy okazuje się, że zgubił portfel, staje się współuczestnikiem i ściganym. Razem z Rachel uciekają, rozpoczyna się się gra o życie. Okazuje się, że dziewczynka niewiele pamięta na skutek podawanych substancji, ale ma niezwykłą cechę - potrafi czytać w myślach. Jak się później okaże, to nie jedyna jej umiejętność..... To, co potrafi Rachel sprawia,...

Marczewek | 2015-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Znakomita książka, od samego początku do końca. Patrick Lee to z pewnością jeden z bardziej obiecujących autorów młodego pokolenia.
Wygląda na to że jego strategia błędzie prosta, trylogia i koniec, potem kolejna i znów kolejna.
Po serii z byłym policjantem Travisem Chasem, traktowanej po macoszemu przez Albatrosa, dostajemy kolejną. Tym razem bohaterem jest były żołnierz Rangersów, Delty i jednostki jeszcze tajniejszej.

Autor nie bawi się w jakieś absurdy (Coben, Abbott), kiedy jakiś nauczyciel czy biurokrata walczy jak równy z równym z wyszkolonymi zabójcami. Lepiej od początku wyposażyć go w odpowiednie szkolenia i życiorys. Przynajmniej nie będzie niedomówień.

Sam spotyka w nocy na plaży dziewczynkę, jest przerażona i mówi mu że ścigają ją niebezpieczni ludzie. Wkrótce okazuje się że niebezpieczeństwo jest bardzo realne, ale dzięki odrobinie sprytu udaje się im uciec.

Oprócz tego że wiele Cobena i Lee dzieli, to wiele ich też łączy. Autor sprytnie prowadzi akcję, kiedy...

„Uciekinierka” Patricka Lee – powiem krótko – polecam!
Już sama fabuła osnuta na kontraście ON – świetnie wyszkolony były żołnierz żyjący z dnia na dzień w poczuciu bezsensu po traumatycznej stracie, i ONA – dziecko – dwunastolatka, której pamięć nie sięga poza wydarzenia z ostatnich dwóch miesięcy, i za którą podąża śmiertelne niebezpieczeństwo, wydaje się intrygować. Jeśli do tego dodamy, że autor po mistrzowsku prowadzi czytelnika poprzez wykreowany przez siebie świat mrocznych tajemnic, dziwnych mocy, pościgów i zaskakujących zwrotów akcji, mamy lekturę, od której trudno się oderwać.
I chociaż niektóre elementy zdają się nierzeczywiste, to biorąc pod uwagę, że „Uciekinierka” wciąga wartką akcją i intrygująco wykreowanymi bohaterami, są to niuanse, na które można przymknąć oko.