To zmienia wszystko

Naomi Klein nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Data wydania:
2016-04-14
Data 1. wyd. pol.:
2016-04-14
Język:
polski
ISBN:
9788328702820
Wydawnictwo:
Muza
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)


Data wydania:
2016-04-14
Język:
polski
ISBN:
9788328702820
Wydawnictwo:
Muza
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Średnia ocen
7,8 / 10
85 ocen 13 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama

Książki autora

Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
85 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [13]

Sortuj:
5021
97

Na półkach:

Autorka zamiast naukowego myślenia stosuje podejście ideowe. Tworzy założenia, a potem dopasowuje dowody nie dając sobie pola do refleksji.
Polecam dla osób które opierają "moralność" na emocjach, a nie faktach.

Pokaż mimo to

469
112

Na półkach: ,

Wraz z "No Logo" i "Doktryną szoku" książka Naomi Klein stanowi trylogię, w której autorka diagnozuje kolejne światowe kryzysy, a jednocześnie ukazuje drogi ich przezwyciężenia. Tym razem przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w „Doktrynie...

więcej Pokaż mimo to

424
231

Na półkach:

Właściwie z racji bieżącej tematyki i kilku refleksji, które nasunęły mi się po innych lekturach w ostatnim czasie, mógłbym strasznie dużo rozwodzić się nad tematyką książki Naomi Klein. Coś czuję, że nie byłbym w tym tokowaniu osamotniony.

Klein mocno skupia się na działaniach przemysłu i polityki, opisuje nierówne boje ludzi z bezwzględną maszynerią do trzepania kasy na...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
82
57

Na półkach:

Na zimno...to jest książka o ociepleniu klimatu, przyczynach i skutkach, ofiarach i sprawcach. Napisana i wydana przed Trumpem, ale nie straciła na aktualności. Dziś może jest nawet bardziej potrzebna. Klein nadała jej też osobisty wymiar, co trochę mnie zaskoczyło, i zakończyła z optymizmem, co zaskoczyło wszystkich. Po latach ten optymizm jej nie opuszcza, bo ciągle...

więcej Pokaż mimo to

485
52

Na półkach: , ,

Temat książki to nie moja bajka, ale dobrnęłam do końca. To nie tak, że sprawy planety i skutki jej zanieczyszczania są mi obojętne. Bynajmniej! Niemniej autorka zdenerwowała mnie kilkoma stwierdzeniami ( jak np. niech bogaci oddadzą swój majątek kolorowym lub socjalizm na pewno by się udał w tym kraju, ale inne kraje przeprowadziły rewoltę). Nie kupuję takich teorii.

Pokaż mimo to

267
8

Na półkach:

Książka jest wspaniałą rozprawą na ważny temat. Próbą zebrania rysu historycznego i faktów z tego tak rozległego i niejednoznacznego tematu.
Należy jednak pamiętać, że pisana jest przez znaną aktywistkę lewicową i krytykującą establishment i kaptitalizm jako taki. Jest dobrą odtrutką na prawicowe media, ale na pewno nie przekazuje stuprocentowo obiektywnej prawdy.
Mimo...

więcej Pokaż mimo to

246
57

Na półkach:

No ja niestety odpadlem - nie dlatego ze temat nieistotny. Po prostu przytloczenie cytatami na 1 cm2 troche zbyt duze . mamy w efekcie kronike walki o ochrone klimatu a ja osobiscie oczekiwalem troche wiecej przemyslen. One sa ale gina wsrod cytowan.

Pokaż mimo to

85
14

Na półkach: ,

„To zmienia wszystko: kapitalizm kontra klimat” to nie tylko doskonale udokumentowana analiza skutków i przyczyn zmian klimatycznych. Klimatyczny kryzys, o którym nie chce się myśleć, który wywołuje szereg lęków i obaw, Klein ubrała w opowieść dającą nadzieję na lepszy świat.

Autorka przekonuje, że jeśli zdamy sobie sprawę z powagi sytuacji i weźmiemy sprawy w swoje ręce...

więcej Pokaż mimo to

118
111

Na półkach:

Generalnie książka dotyczy globalnego ocieplenia i tego, jak solidnie wielkie firmy paliwowe pracują nie tylko nad tym, żebyśmy dalej truli środowisko, ale też nie mieli na ten temat żadnych refleksji.
Jak to u p. Klein - wszystko bardzo solidnie udokumentowane, w zasadzie nie ma z czym polemizować. To co cenię u kanadyjskiej dziennikarki, to bardzo precyzyjne i spokojne -...

więcej Pokaż mimo to

380
257

Na półkach:

To trudna książka, ale warto się z nią zmierzyć, bo zawiera wiele prawdy o złudności obecnego świata i o tym, jak dziarsko zmierza on do zagłady, obłudnie wydając petrodolary na jego "ochronę".

Pokaż mimo to

Dyskusje

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  495
 • Przeczytane
  100
 • Posiadam
  54
 • Teraz czytam
  26
 • Chcę w prezencie
  9
 • Ulubione
  4
 • 2018
  3
 • Do kupienia
  2
 • Chcę mieć
  2
 • Ebooki
  2

Reklama

Reklama
Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki To zmienia wszystko


Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd