Okładka książki Pamiętnik narkomanki

wydawnictwo
Mawit Druk
typ
papier
6,38 (12901 ocen i 883 opinie)

Opis książki

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Sidance | 2010-05-27

Tylko fakt, iż książka została oparta na autentycznych wydarzeniach, przekonał mnie do przebrnięcia przez całość. Relacja z ciągów Rosiakowej jest najzwyczajniej w świecie nudna. Opisy, zamiast budować adekwatną do tego rodzaju historii atmosferę, skłaniają bardziej do odłożenia książki na bok i ucięcia sobie drzemki.
Jednak dla osób nieobeznanych w tematyce uzależnień może okazać się niezłym źródłem informacji, realizm to jedyne, czego nie da się jej odmówić.

nadzieja1925 | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

„Cały świat jest naćpany.”

Książka to pamiętnik autorki – opisane życia narkomanki pokazuje nam jak kruchy jest człowiek względem uzależnienia. Jego wzloty i upadki. Siłę i słabości.

W trakcie czytania książki czułam się jakbym czytała same skargi na życie, jęczenia, biadolenia... Powiem tyle, że pomysł opisania swojego życia jako narkomanki był naprawdę ciekawy, ale forma pamiętnika jakoś niespecjalnie mi odpowiadała. Książka ujdzie, ale jakoś mnie nie wciągnęła.

PS. Jedynym plusem książki jest pozostawienie śladu na mojej psychice, dzięki czemu (przynajmniej tak myślę) pozostanie niechęć do narkotyków!

Wilddancer | 2011-02-10
Na półkach: WTF?!, Przeczytane, Polskie

Tematyka była szokująca dwadzieścia lat temu, teraz to normalka.
Opowieść nudna, w najmniejszym stopniu mnie nie poruszyła.
Język autorki - poniżej średniej gminnej. Jej twórczość przyciąga czytelników wyłącznie kontrowersyjnymi tytułami. Trochę to żałosne, ale ważne, że skuteczne.

Książkę stanowczo odradzam - lektura etykietki na puszce z kukurydzą jest znacznie ciekawsza.

Hooligan-Hernandez | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Jak dla mnie książka nudna i momentami przytłaczająca. Przeżywałam takie samo przygnębienie czytając to jak bohaterka przechodząca przez to każdego dnia. Jednak dzięki niej nigdy nie sięgnę po narkotyki i będę inaczej patrzyła na świat. Uświadomiła mi, że trzeba walczyć do końca i nie poddawać się. Czytałam ją trochę na siłę ale powiedziałam sobie, że ją dokończę i tak się stało. Czy ja wiem czy mogę ją polecić? Sama nie wiem. Jednak mogę swobodnie powiedzieć, że można się z niej wiele nauczyć i uświadomić kilka spraw . ;)

Liwia | 2010-04-14
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane
Przeczytana: 10 maja 2010

Najbardziej zaskoczył mnie fakt, iż przeżycia tej dziewczyny są prawdziwe, a do tego, że sama autorka to przeżyła. Jest to po prostu niesamowite, że taka młoda dziewczyna tyle przeszła. Dużo się słyszy w telewizji, radiu, pisze w internecie o wielu podobnych przypadkach, lecz ta historia wstrząsnęła mną najbardziej. Przed przeczytaniem " Pamiętnika narkomanki" przeczytałam "kokainę" tej samej autorki. Trochę zdziwił mnie fakt, że w książce nie ma dialogów. Koleżanki pytały mnie jak ja mogę czytać taką książkę, w której nie ma ani jednego dialogu. Mówiły, że one by jej nie przeczytały. Lecz ja się zawzięłam i przeczytała, Nie żałuje. Bardzo podobała mi się ta książka, Ogólnie lubię książki tej autorki. Przed "Kokainą" miałam zamiar przeczytać właśnie " Pamiętnik narkomanki", lecz nie mogłam nigdzie znaleźć tej książki. Gdy się wreszcie za nią zabrałam od razu mnie wciągnęła. Nie mogłam przestać jej czytać, strasznie chciałam wiedzieć co będzie dalej. Ta książka była dla mnie jak narkoty...

kasiamaja | 2011-04-16
Przeczytana: listopad 2010

Ta książka jest pierwszą, którą przeczytałam o narkomanii. Nie zapomne jej nigdy. Od tej pory polubiłam samą autorkę.Podziwiam ją, że po tym wszystkim co przeszła, ma jeszcze siłę opisywac to w książkach. Tą pozycję polecam wszystkim, którzy nie wiedzą, jak narkotyki niszczą człowieka psychike.

Agnieszka | 2012-05-27

Tematyka książki trudna ale sama książka żadna rewelacja.

Kiwi_Agnik | 2012-11-30
Przeczytana: 04 września 2012

Książka autentyczna i wstrząsająca. Napisana ku przestrodze.

Autorką a zarazem bohaterką książki jest Barbara, która walczy z nałogiem jakim są narkotyki.

Tę książkę każdy z nas powinien przeczytać. Ona ukazuje jak bardzo wszyscy się od siebie różnimy.

Klaudia | 2013-12-22
Przeczytana: 21 lipca 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książke Barbary Rosiek poleciła mi kilka lat temu moja wychowawczyni jeszcze ze szkoły podstawowej. Nie byłam w pełni przekonana dopóki po nią nie sięgnęłam po paru latach. Wspaniała książka opisująca życie młodej dziewczyny, która popełniła największy błąd w swoim zyciu. Pilna uczennica Barbara po raz pierwszy wybrała się na wagary i od tamtej pory jej życie stało sie piekłem... Polecam książkę szczególnie młodym ludziom, którzy nic nie wiedza na temat narkotyków i uzależnień. Książka dużo mnie nauczyła, odzwierciedliła w przybliżeniu życie narkomana ciągle sie spieszącego, cierpiącego, dla którego miłość, rodzina straciły jakiekolwiek znaczenie.

Maggie_Rose | 2011-03-17
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Bardzo interesująca książka. Moja pierwsza o takiej tematyce.. Narkotyki, odwyki i te sprawy. Jak na początek bardzo mi się podobała. Łatwo się ją czytało, a co najważniejsze książka to pamiętnik z życia autorki. I to jest ten wielki plus, że działo się to na faktach. Coś kiedyś słyszałam, a dzięki tej książce mogłam się dowiedzieć trochę o panu Marku Kotańskim.
Polecam.

Załóż konto za darmo!