Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Okładka książki Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo Brian Tracy
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Million Dollar Habits: Proven Power Practices to Double and Triple Your Income
Onepress
2019-06-05
2019-06-05
Joanna Sugiero

Jest tu wartość - to na pewno, ale spokojnie można skrócić materiał o minimum połowę. Po co tak lać wodę i powtarzać treści? Wymogi wydawnictwa?

Książkę czyta się lekko, gdyż jest napisana przystępnym językiem. Ponadto składa się z krótkich podrozdziałów, co ułatwia czytanie. Treść każdy powinien przetrawić po swojemu. Nie zgodzę się ze wszystkimi poradami, natomiast książka daje do myślenia i może nakierować na ciekawe przemyślenia odnośnie życia i swojej osoby.

banał banałem pogania. Może to być fascynujące i motywujące dla dzieciaka z liceum, który jeszcze życia nie zna. Dla innych tak średnio.

Oprócz niektórych kwestii które są oczywiste dla każdego kto chociaż minimalnie interesował się samorozwojem (dbaj o ciało, dietę, sen, pracuj ciężko, bądź wdzięczny) miałem cały czas wrażenie, że autor wypowiada się z perspektywy pracodawcy o tym jak jego zdaniem ma zachowywać się idealny pracownik.

Stosując te rady, raczej nie zarobi się milionów - bo to są rady jak być lubianym przez szefa, a nie jak się stać samemu tym szefem - stąd lekka moja konsternacja i niższa ocena.

Zdecydowanie liczyłem na więcej smaczków dotyczących kreatywności, innowacyjności, przedsiębiorczości a nie rad w stylu przychodź do pracy 2h wcześniej, rób wszystko szybko i dokładnie, proś o więcej, pod żadnym pozorem nie narzekaj.

Stosując te rady, raczej nie zarobi się milionów - bo to są rady jak być...

Mam mieszane uczucia do tej książki. Niektóre rozdziały były ciekawe oraz inspirujące, z kolei inne zupełnie do mnie nie trafiały. Mimo wszystko uważam, że książka została napisana w ciekawy sposób i niektóre idee prezentowane przez autora są ciekawe, warte przemyślenia, zastanowienia się nad nimi. Wszystko oczywiście również zależy od tego, w jakim momencie naszego życia jesteśmy i jakie mamy cele. Można też jednak znaleźć dużo ogólników w tej książce, czasami odnosiłem wrażenie, że autor rzucał na lewo i prawo "wielu badaczy", "wielu psychologów" bez powoływania się na jakiekolwiek źródła. Myślę, że jeszcze kiedyś wrócę do tej książki, aby spojrzeć na nią z innej perspektywy.

Hm… Myślę, że Brajanek przestał być na fali teraźniejszości. Taki amerykański banalny bełkot dobry dla początkujących. Brian się powtarza i momentami pisze o rzeczach, o których nie ma pojęcia. No i jak już widzę cytat z Biblii, to mi ręce opadają. Czytałam już jego książki kiedyś i nigdy mnie nie przekonał. Rady dla początkujących, których mogą jego frazesy fascynować i porwać do działania i to jest plus tej książki. Rady nawet nie są dla ludzi z korporacji, bo są przestarzałe. Ja za dużo już przeczytałam, by się tymi kliszami zafascynować. Trudno mi tutaj wyciągnąć dla siebie coś, o czym bym już nie wiedziała. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Tracy cię motywuje, to czytaj. Ja czytałam o wiele bardziej konkretne książki o nawykach poparte radami jak to zrobić i jak wprowadzić je w życie, a nie rady typu: „jak będziesz w coś wierzyć, to to się zdarzy”. No nie Brian! To ja decyduję o tym, że coś zrobię i wstaję i to robię! Nie interesuje mnie czy ktoś mnie lubi czy nie. To ja będę szła jak taran z uśmiechem na ustach i mało mnie interesuje, czy ktoś mnie lubi czy nie. To ja mam siebie lubić. I te dodatkowe zadania w korporacji i siedzenie po godzinach. Pracowałam tak 5 lat i tylko się nerwicy nabawiłam a nie awansu. Nie tędy droga. Pracować trzeba mądrze, a nie długo. Trzeba być lisem i lwem jednocześnie. Tak bym mogła pisać pół nocy. Podsumowując. Jedyną osobą, która zarobiła te miliony na psychologicznym gadaniu frazesów jest BRIAN! Za to go podziwiam, że ludzie to na całym świecie kupują mimo, że myślę, że peron rok 2024 dawno mu odjechał. Ja książkę pożyczyłam :)

Książka opisuje potęgę nawyków które codziennie wpływają na nasze życie. Poleca aby wygospodarować czas na pracę nad sobą. Pokazuje różne aspekty naszego życia, w jaki sposób możemy nad nimi pracować. Polecam robić notatki do odpowiedzi i następnie wracać do nich po czasie aby przeczytać, zmodyfikować po czasie.
Najbardziej trafił do mnie fragment dotyczący pojednania się z innymi :
"Aby kogoś więzić, potrzebne są dwie osoby: więzień i strażnik. Kiedy wypuścisz więźnia z mentalnego więzienia w którym tkwi, uwolnisz również siebie."

Najbardziej trafił do mnie fragment dotyczący pojednania się...

Zbiór wielu mądrych życiowych wskazówek, który jest nieco pogłebiony o psychologiczny aspekt kreowania nawyków. Pomimo wypunktowanych wezwań do działania po każdym rozdziale, wg mnie brakuje nieco większej przejrzystości w planie praktycznego ich wdrożenia - trzeba tutaj trochę pokombinować samemu.

"The ultimate goal of a man is to create character" Aristotle

"The ultimate goal of a man is to create character" Aristotle

Książka zawiera kilka przydatnych porad, które mogą przydać się każdemu. Jednak większość treści to po prostu ogólniki, które niewiele zmienią w czyimś życiu.

No jest ok, ale za dużo pierdolenia populistycznego i wgl.

No jest ok, ale za dużo pierdolenia populistycznego i wgl.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki

Brian Tracy Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo Zobacz więcej