Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo

Okładka książki Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Million Dollar Habits: Proven Power Practices to Double and Triple Your Income
Onepress
2019-06-05
2019-06-05
Joanna Sugiero

Okładka książki Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał Christina Tracy Stein, Brian Tracy
Ocena 6,7
Uwierz w siebi... Christina Tracy Ste...
Okładka książki Potęga osobistego uroku Jak zjednywać sobie ludzi Ron Arden, Brian Tracy
Ocena 6,6
Potęga osobist... Ron Arden, Brian Tr...

Zbiór dobrych nawyków dla ludzi ambitnych ,zorganizowanych ,widzących dokąd chcą iść i co osiągnąć ,posiada dużo fajnych rad które można od razu wcielić życie ,naprowadza na czym się koncentrować żeby dobrze spożytkować energię na polu pracy i życiu osobistym co przynosi efekty, na pewno nie ze wszystkim się zgadzam ale to właśnie kwestia priorytetów powoduje że wiemy bardziej jak się ukierunkować na to na czym najbardziej nam zależy po przeczytaniu tej książki

Dużo wartościowej treści. Cały czas miałam ołówek w ręce żeby podkreślić wg mnie najważniejsze rzeczy żeby potem do nich wrócić i analizować. Godna polecenia jeżeli ktoś chce zmienić swoje życie na lepsze

Dwa ostatnie rozdziały totalnie pominęłam - wydają mi się zupełnie niepotrzebne. Pomimo tego książka zawiera interesujące spostrzeżenia i wspominam ją pozytywnie.

Co do tej książki mam mieszane odczucia. Są momenty, w których czytam z ogromnym zainteresowaniem, jak i są takie w których jest nuda. Wynika to z tego, że autor umawia wiele rzeczy, więc niektóre są przeze mnie w mniejszym stopniu przyswajanie. Daje 8, ponieważ momenty które mnie interesowały były super. Z książki dowiemy się jak wdrażać nowe nawyki, co robić żeby poprawić relacje z ludźmi, piąć się wyżej w pracy, osiadać więcej itd. Jest też coś o zdrowiu i medytacji. Generalnie polecam.

Książka warta przeczytania!

Książka warta przeczytania!

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Tak bym podsumowała tę książkę.
Ma ciekawe elementy, ale niestety całość wypada słabo. Nie rozumiem też, dlaczego Brain Tracy wypowiada się o rzeczach, na których się zwyczajnie nie zna. Poruszanie tematu dietetyki na pewno nie było potrzebne, zwłaszcza, że wypisuje tam niestety same głupoty.
Okładka ładna.

Okładka ładna.

Książka motywacyjna z różnorakimi poradami, właściwie dotyczącymi każdej sfery życia, więc sam nie wiem, co tutaj wypisać najbardziej istotnego. No ale między innymi to, aby polubić samego siebie, ogółem zacząć myśleć i działać jak osoba sukcesu, a czy taka osoba ma niską samoocenę? Większość milionerów to raczej optymiści, dlatego trzeba także stać się pozytywnie myślącym człowiekiem.
Subiektywnie uważam, że czytanie różnorakich książek motywacyjnych nie ma większego sensu, ponieważ motywacja powinna być wewnętrzna, a nie zewnętrzna, lecz każdy może jedną dobrą taką książkę przeczytać, bo być może otworzy ona mu oczy, zmieni jego myślenie i przekona do działania. A jeżeli książka była dobra i nic nie zmieniła w myśleniu kogoś lub efekt był krótkotrwały, to najwidoczniej ktoś opiera swoją motywację na czymś lub na kimś, a jest to zgubne podejście. Dobra motywacja pojawia się raz i do samego końca, a nie w kółko trzeba się jej gdzieś doszukiwać i tracić za każdym razem, gdy nie otrzymujemy zewnętrznego czynnika.
Wiem, że Brian Tracy napisał mnóstwo książek samorozwojowych, lecz nie czytałem ich i jeżeli porady się powielają, to tym bardziej nie ma to sensu, no ale nie mam jak się odnieść do jego pozostałych publikacji. Możliwe, że ta książka składa się ze wskazówek zawartych z innych jego książek, wtedy straciłaby dla mnie na znaczeniu.
Ale to, co jest tutaj, skupia się na przeanalizowaniu swojego życia i jego zmianie w osobę sukcesu, jednak to i tak zależy od czytającego, czy cokolwiek z tym zrobi.
Nie podobało mi się przesadnie optymistyczne podejście autora do wszystkiego właściwie. Oczywiście bycie optymistą jest dobre, ale też powinno znać swój umiar, a autor wydawał się ignorować element umiaru, jednak porady zawarte w tej książce są w większości faktycznie całkiem sensowne.

Absolutnie szkodliwa, irracjonalna i sprzeczna z nauką książka. W sumie rozdział o zdrowych nawykach jest ,,ukoronowaniem" tej tragedii - Tracy nie zna się na zdrowiu, wyrabianiu nawyków ani przyczynach nadwagi czy otylosci. Autor chyba nigdy nie zajrzał do badań naukowych na temat ludzkiej psychiki. Porady zawarte w książce warto stosować jak już się ma dość życia i chce się umrzeć szybciej i w poczuciu nieszczęścia. Zamiast tego polecam np. książkę,,Mikronawyki"

Czytam ją trzeci raz. Jest niesamowita.

Czytam ją trzeci raz. Jest niesamowita.

zdecydowanie bede do niej wracac!

zdecydowanie bede do niej wracac!

Brian Tracy Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo Zobacz więcej