Black*Out

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Cykl: Trylogia outsiderów (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
9788376861968
sieć, postęp
raven

Sieć. Wspaniałe miejsce, lekarstwo na samotność, remedium na lęki. Co stałoby się, gdybyśmy mogli dzielić odczucia, emocje, wiedzę? Czy oznaczałoby to pokój i harmonię? A może rojowisko stałoby się bronią zdolną doprowadzić do zagłady ludzkości? "Black*Out" to znakomity thriller wielokrotnie nagradzanego niemieckiego pisarza Andreasa Eschbacha, opowieść o postępie, hipersieci i niebezpieczeństwie utraty tożsamości.

Pustynne tereny Nevady. Christopher Kidd ucieka. Towarzyszy mu rodzeństwo, które na zapomnianych przez Boga i ludzi terenach poszukuje ukrywającego się przed rządem ojca. Dla nich Christopher jest jedynie zręcznym hakerem, który może wyczyścić rejestry FBI i zwrócić wolność ich rodzinie. Jednak prawda jest o wiele bardziej skomplikowana.

Christopher od zawsze miał talent, nie zawsze jednak wykorzystywał go w słusznych celach. Kiedyś dopuścił się wybryku, który ściągnął na niego uwagę pewnej grupy ludzi. Christopherowi udało się wymknąć, wszedł jednak w posiadanie informacji, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego i stał się celem numer jeden potężnej organizacji.

Koherencja nie lubi niezakończonych spraw - zwłaszcza takich, które mogą zagrozić jej istnieniu.

Andreas Eschbach to wielokrotnie nagradzany niemiecki pisarz, autor takich książek jak "Gobeliniarze", czy (zekranizowane) "Video z Jezusem". Studiował aeronautykę oraz technologię. "Trylogia outsiderów" jest jego debiutem w dziedzinie literatury młodzieżowej.

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

joola | 2019-03-18

Temat bardzo ciekawy, dla mnie mocno przegadany - warto

Dodzinka | 2019-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2019

Intrygująca historia jak może kiedyś wyglądać przyszłość w świecie zaawansowanej technologii. Dużo terminologii technicznej ale dla każdego.

MizzVintage | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Wizja, w której ludziom odebrana zostaje - wydawałoby się - oczywista oczywistość w postaci prądu, daje nieźle do myślenia. Nagle najprostsze czynności stają się niemożliwe do wykonania i ludzkość staje w obliczu prawdziwej katastrofy. Pomysł fajny, ale realizacja wydała mi się jakaś taka pokrętna. Nie zachwyciłam się.

OnlyMee | 2018-09-27

Książka jak książka, do mnie osobiście nie przemówiła.

Tadek | 2017-11-09
Na półkach: Przeczytane, EBooki
Przeczytana: 2016 rok

Pomysł na książkę fajny, ale sama idea mnie przeraża.

plusz | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

Bardzo dobrze się czyta - coś w stylu Kod DaVinci.
Możnaby książkę skrócić, tak jak pisał ktoś we wcześniejszych komentarzach, ale po co? Raczej nie ma nudnych momentów i mimo, że wiele rzeczy da się przewidzieć wcześniej, to i tak sposób narracji i opisy akcji są warte spędzenia kolejnej godziny.
Również opisany scenariusz, szczególnie w czasach gdzie w niektórych rejonach świata (Floryda) nie ma prądu, jest dosyć interesujący.

Kala | 2017-08-16

Oj zmęczyłam się tą lekturą, pomysł dobry, ale nic poza tym. Książka bez wartkiej akcji i bez ciekawych postaci. Opisy codziennych czynności aż nadto szczegółowe, miałam wrażenie, że autor idzie w objętość :)

MagicAtena | 2017-04-06
Przeczytana: marzec 2017

Kolega mi polecił tą książkę. Niezbyt często czytam książki tego gatunku, ale ta akurat mi się podobała. Nawet bardzo. Wciągnęła mnie. Wkrótce sięgnę po kolejną część.

groszek | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Ludzkie mózgi połaczone w sieć - co za pomysł?

Gabriela | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

podobała mi się ta książka żyłam się z Chis ale też z rodzeństwem jestem ciekawa jak ta historia rozwinie się dalej na pewno sięgnę po drugi i trzeci tom