Gdy nadejdzie jutro

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
If Tomorrow Comes
marzenie, ślub, więzienie, zemsta
karollllllla

Tracy uważa się za prawdziwą szczęściarę. Ma świetną pracę, przystojnego narzeczonego, spodziewa się wymarzonego dziecka. Koncentruje się na przygotowaniach do ślubu, gdy nagle życie zmienia się w koszmar. Zostaje oskarżona o kradzież cennego obrazu i usiłowanie zabójstwa. Skazana na piętnaście lat więzienia, szybko sobie uświadamia, że padła ofiarą spisku. Nie załamuje się, postanawia zacisnąć zęby, przetrwać najgorsze, a po wyjściu na wolność zemścić się na wszystkich, którzy zniszczyli jej życie.

źródło opisu: HarperCollins, 2015

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Ela | 2019-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2019

Szybka akcja książki, bardzo dobrze się czyta. Nie mogłam się od niej oderwać.

iglakus | 2019-01-25

Bardzo fajna przygodowa książka. Czytałam ją 2 razy i nawet oglądałam film lub miniserial z moim tatą-kinomanem. Był czas, że sama chciałam zostać sprytną złodziejką :-)
Polecam. Bardzo dobrze się czyta perypetie głównej bohaterki i jej przemianę z naiwnego dziewczęcia skrzywdzonego przez życie w wyrachowaną, inteligentną złodziejkę. Po drodze trafia jej się prawdziwa miłość. Pomimo oczywistości książka jest niezwykle ciekawa.

Agnieszka | 2018-09-27
Przeczytana: 28 września 2018

Wartka akcja do ostatniej kartki.Polecam.

katala | 2018-06-20
Przeczytana: 02 listopada 2015

Dobrze mi się czytało, choć nie tak, że musiałam szybko od strony do strony i spać nie mogłam z powodu niecierpliwości czy nadmiaru wrażeń. Nie aż tak, choć było w sumie raczej dobrze.
Zdecydowanie bardziej podobała mi się część pierwsza i druga. Sytuacja początkowa, proces, więzienie, pewnie nawet do momentu zemsty na wrogach, ale później? Właściwie nie odczuwałam większych emocji. Wszystko szło tak gładko, tak cudowanie i tak bezproblemowo, bo problemy to dla bohaterki pikuś, że miałam wrażenie powtarzalności. Może nie sytuacji, ale mojego prywatnego odbioru. Nawet wyidealizowana w jakimś sensie postać Jeffa nie mogła uratować sytuacji.
Rozumiem, że to książka do miłego spędzenia czasu, a nie rozważań i dywagacji, które nie zawsze należą do najlżejszych. I myślę, że w takim ujęciu spełniła swoje zadanie znakomicie.
Szybka, bazująca na zmieniających się scenkach. Mocno scenariuszowa. Nie ma czemu dziwić się, że powstał z niej serial. Jak przez mgłę nawet go pamiętam.
Jedno muszę...

Nemezis | 2018-02-04

Dobrze sie czytalo, ze względu na wartką akcję

mariszach | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Bardzo dobra pozycja dla miłosników powieści sensacyjnych. Polecam

Kisiakinia | 2017-04-11
Przeczytana: marzec 2017

Zaczynając czytać tą historię nie przyszło mi do głowy, że wszystko pójdzie w taką stronę....
Uwielbiam twórczość Pana Sheldona. Uwielbiam zatapiać się w świat tamtych lat...
Mimo, że fabuła nie była w moim guście to jak najbardziej polecam tą książkę. Choćby dla poznania opisanych forteli.
Dlaczego nie była w moim guście? Bo nie potrafiłam się wczuć w główną bohaterkę; nie potrafiłam sobie wyobrazić, że to wszystko mogłoby spotkać i mnie.

ucho_igielne | 2017-02-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 09 lutego 2017

Tracy jest szczęśliwą kobietą. Ma kochającego męża, dobrze płatną pracę i spodziewa się dziecka. Pewnego dnia to wszystko zostaje jej zabrane. Tracy zostaje oskarżona o szereg rzeczy i trafia do więzienia. Wszyscy się od niej odsuwają. Okazuje się, że padła ofiarą spisku. Przyparta do muru zaczyna uczyć się, że nie zawsze opłaca się grać fair i poprzysięga zemstę swoim prześladowcom. Dzięki przypadkowi wychodzi wcześniej z więzienia i dotrzymuje złożonej sobie obietnicy- mści się. Wkrótce zostaje ściganą przez policję całego świata oszustką.

Książka w głównej mierze opisuje oszustwa i przekręty biznesowe w świecie wielkich pieniędzy i wyższych sfer. W pewnym stopniu przypomina mi książkę Jerzego Edigeya „Mister MacAreck i jego business”. Niektóre przekręty wydają się być w nich bliźniaczo podobne więc wydawało mi się nawet, że Polak odgapił je od Amerykanina gdyby nie fakt, że „Gdy nadejdzie jutro” powstało w 1985 roku czyli już po śmierci Edigeya w 1983 roku. Niemniej obie te...

Ilość stron: 576
To druga książka tego autora jaką przeczytałam. Pierwsza to „Mistrzyni gry”. Do lektury „gdy nadejdzie jutro” zachęciło mnie to, że podobała mi się poprzednia.
Czyta się świetnie, na każdej stronie coś się dzieje. Dużo ciekawych wątków kryminalnych, sensacyjnych. Każdy inny i wszystkie interesujące.
Bohaterką jest Tracy Whitney – specjalistka od komputerów. Są również inne postacie odgrywające różne role w życiu Tracy, która potem wciela się w kilka osób.
Treść momentami jest przerażająca jak u Stephena Kinga, ale znajdą się zabawne sceny. Twórczość tego pisarza jest rewelacyjna, na poziomie Agathy Christie.
Polecam każdemu.

akwiecia | 2016-09-14
Przeczytana: 13 września 2016

Książka dość wciągająca, chociaż zbyt naiwna według mnie. Czyta się lekko, ale nie pozostawia nas z żadną budującą refleksją.