Zgłosuj na książki roku 2017

Scarlet

Cykl: Saga księżycowa (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Scarlet
TalaZ

Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.

źródło opisu: Egmont, 2013

źródło okładki: Egmont, 2013

mclena | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

"Nie dziękuj mi za mówienie ci prawdy, kiedy kłamstwo byłoby dla ciebie zbawieniem."

Po zdumiewającym zakończeniu "Cinder" drugi tom zapowiadał sie bardzo interesująco, kiedy jednak w pierwszych rozdziałach poznajemy tytułową Scarlet byłam rozczarowana, chcąc za wszelką cenę dowiedzieć się jak wybrnęła z opresji główna bohaterka powieści. Z biegiem fabuły jednak byłam zaskoczona, że to rozdziały z nieustraszonym rudzielcem były tymi, na które czekałam najbardziej.
Akcja nabiera tempa, historia zaczyna mieć coraz fajniejszy zarys i wszystko powoli kształtuje się w naprawde interesującą opowieść czerpiąc jednocześnie inspirację ze znanych nam z dzieciństwa baśni, dzięki czemu naprawdę z przyjemnością odkrywałam czym jeszcze autorka może zaskoczyć.
W pierwszym tomie oklepany "Kopciuszek" nie zrobił na mnie wrażenia, może własnie dlatego, że jest chyba najczęściej wybieranym schematem. Tutaj "Czerwony Kapturek" to zupełnie inna historia, nowe emocje, i naprawdę rewelacyjna rozrywka....

nadzieja1925 | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

„Nie dziękuj mi za mówienie ci prawdy, kiedy kłamstwo byłoby dla ciebie zbawieniem.”
Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie zgadzam się na takie zakończenie! Co ja mam biedna ze sobą zrobić? Trzecia część niby jest, ale gdzie ja ją znajdę? Kiedy to przełożą na polski? I kiedy będę mogła sobie ją kupić? I gdzie? Byle szybko...

Cinder po trafieniu do więzienia, nie postanawia tam długo zagościć. Wraz z „kapitanem” Thornem uciekają „jego” statkiem kosmicznym, przez co stają się najsławniejsi na całym świecie.
W tym samym czasie Scarlet (nasza nowa, druga główna bohaterka) udaje się na poszukiwanie babci. Spotyka na swojej drodze Wilka, który coś wie... Połączy ich uczucie, ale zdrada również będzie im pisana...
W najmniej oczekiwanym momencie ich drogi się skrzyżują, a zamiast odpowiedzi natrafią na jeszcze więcej pytań oraz nowych wyzwań.

Poza fatalnym zakończeniem, które urywa się w połowie akcji, książka jest fantastyczna (i to w dwóch znaczeniach)! Akcja wciąga od pierwszych stron,...

Pierwsza część Sagi Księżycowej była dla mnie miłym zaskoczeniem, druga natomiast wbiła mnie w fotel i nie mogłam się oderwać! Autorka znalazła świetny sposób na kolejną część, która nie jest tylko przeciągniętą kontynuacją części pierwszej, ale również całkiem nową historią, z nowymi interesującymi bohaterami. Tym razem całość nawiązuje do Czerwonego Kapturka, do którego mam straszny sentyment.

Książka ukazuje dalsze losy Cinder, która w trakcie ucieczki z więzienia poznaje szałowego Kapitana Carswella Thorne’a, ich duet jest wręcz przezabawny. Akcja nabiera tempa i nie zwalnia do samego końca. Równolegle poznajemy Scarlet, która próbuje odszukać zaginioną babcię, gdy na drodze spotyka Wilka. O ile Cinder była i jest nadal dla mnie postacią interesującą i niezwykła, to Scarlet jest prawdziwą petardą. Jej upór i determinacja naprawdę godne pozazdroszczenia. A to, jak się rozwija jej znajomość z Wilkiem była wisienką na torcie.

Chociaż można powiedzieć, że generalnie dużo rzeczy...

boziaczek | 2013-05-24

"Babciu, ale masz wielkie zęby!"
Rewelacja! Po całkiem zaskakujących przygodach Cinder w poprzedniej części, historia Scarlet wciąga już od pierwszej strony:)
Jest to już drugi tom sagi księżycowej Marissy Meyer. Po nowocześnie przerobionej historii Kopciuszka, autorka zaprasza nas do świata Czerwonego Kapturka - Scarlet, która poszukuje swojej zaginionej babci. W trudnych poszukiwaniach pomaga jej nie kto inny jak Wilk, mężczyzna pełen tajemnic...
Książka ta jest fantastycznie napisana. Fabuła bardzo ciekawa, na każdej stronie zastanawiam się, jakie niespodzianki szykuje jeszcze nam autorka:) Zdecydowanie nie czyta się tej pozycji jak bajkę. Dla mnie to raczej książka sensacyjna z domieszką fantasy.
Gorąco polecam!

Aria | 2013-06-14
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Scarlet spotkała Wilka. Z Wilkiem połączyło ją uczucie. Później zdrada. Na koniec ucieczka razem z Cinder, która pojawiła się w pierwszej części. Nie możecie przegapić. ;D

Dodi | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Zapewne moja ocena byłaby jeszcze wyższa, gdybym przeczytała pierwszy tom. Z racji, że książkę otrzymałam w prezencie nie znając historii od samego początku, zaczęłam czytać od tomu 2.
Jak łatwo można odgadnąć, historia przypomina ,,Czerwonego Kapturka", tyle że akcja toczy się w dalekiej przyszłości, w której oczywiście nie może zabraknąć pięknej dziewczyny i przystojnego Wilka ;)
Wątki o Scarlet pochłonęły mnie do reszty, jednak kiedy pojawiała się wzmianka o Cinder, od razu moje zainteresowanie malało. Być może to z powodu zbyt dużej ilości elektryczności towarzyszącej tej bohaterce, której wręcz nie znoszę.
Być może kiedyś wrócę do początku sagi, jednak z pewnością będę szukała kolejnych tomów :)

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Opis zawiera nieco spoilerów z pierwszego tomu!

Akcja powieści rozpoczyna się krótko po zakończeniu pierwszego tomu: Cinder [dodajmy, że cyborg i Lunarka] znajduje się w więzieniu i odlicza dni do przekazania jej w ręce królowej Levanny. Dzięki pomocy doktora Erlanda udaje jej się uciec w towarzystwie Carswella Thorne'a, skazanego za kradzież statku kosmicznego. Dziewczyna musi jak najszybciej zrozumieć swoje nowe zdolności i wykorzystać dla ratowania Ziemi [dobra, brzmi to idiotycznie, ale wcale nie jest złe].

Tymczasem na terenie Francji ginie babcia Scarlet Benoit. Dziewczyna wie, że z jej zniknięciem wiąże się postać obcego w rodzinnym miasteczku Wilka. Nie ufa mu, ale gdy ten zgadza zaprowadzić ją do porywaczy, wyrusza z nim w podróż. Nie wie, że jej rodzina skrywa wiele sekretów...

Po część pierwszą sięgnęłam w listopadzie, nie spodziewając się niczego wyjątkowo. Cinder spodobała mi się jednak niezmiernie, dlatego dziwię się, że po...

Czy to możliwe?! Czy ta część jest jeszcze lepsza od pierwszej?!
Uwielbiam świat przedstawiony w Sadze Księżycowej, uwielbiam tam wszystkich bohaterów, każdy jest inny, wyjątkowy!
Historia Scarlet i Wilka pochłonęła mnie, nie mogę się po niej otrząsnąć... Ta para jest moją ulubioną z tej serii, jak na razie.
Dlaczego część trzecia nie jest przetłumaczona na j.polski?!
Polecam, oczywiście, że POLECAM!!! ^_^

Dziewczyna w czerwieni w mieście pełnym pełnym wilków, gdzie ulice skąpane są w krwi i świetle księżyca. To następna odsłona Sagi Księżycowej - tym razem sekrety skryte są w szkarłacie. I choć wilki wyją, zwracając się do księżyca, to on sam przecież jest już pod panowaniem jednej osoby. Jeszcze straszniejsze historie o Lunarach usłyszymy tylko w lasach południowej Francji.

Autorka korzysta z furtki, sprytnie pozostawionej jeszcze w pierwszym tomie, do której wówczas czytelniki nie przywiązywał aż tak dużej uwagi. Wiele jest wersji przeszłości, kolejne jej osłony poznają zarówno Scarlet jak i Cinder.

Marissa Meyer potwierdza, że doprawdy posiada niesamowity talent do tworzenia bohaterów.
Scarlet jest równie odważna i nieugięta jak Cinder. Obie dziewczyny to silne bohaterki z jeszcze trudniejszymi zadaniami do wykonania. Choć mamy wgląd na innych bohaterów, to do dziewczyny w czerwieni należy, także wedle tytułu, ten tom. Scarlet zdecydowanie dostało się najwięcej narracji....

kwiatek29 | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Jest to druga część "Sagi Księżycowej",nie ustępująca poziomem pierwszej.W tej części drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili napaści Lunarów na ziemię.Świetnie skonstruowana fabuła,dynamiczna akcja i bardzo ciekawi bohaterowie,nie pozwalają się oderwać od książki .Z niecierpliwością czekam na trzecią część.