Okładka książki Igrzyska śmierci

Igrzyska śmierci

Autor:
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1)
tłumaczenie
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
The Hunger Games
wydawnictwo
Media Rodzina
typ
papier
Judith
8,3 (23730 ocen i 3008 opinii)

Opis książki

"Igrzyska śmierci", pierwszy tom bestsellerowej trylogii Suzanne Collins, trafia do kin! To opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie. Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i...

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie...

Trylogia Suzanne Collins to prawdziwy bestseller: wszystkie trzy tomy utrzymywały się w czołówce listy bestsellerów magazynu „The New York Times” przez wiele tygodni!

źródło opisu: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/889

Opinie czytelników
Aria | 2012-03-27
Na półkach: Przeczytane, Moje! :), 2012
Przeczytana: 26 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pod głośnym hasłem: „To lepsze niż Zmierzch!” ‘Igrzyska śmierci’ wkroczyły na arenę. Pierwszy tom trylogii, ekranizacja którego ma przyćmić Bellę i Edwarda, ich brokat i blady puder. Młodzieżówka. Odrzuca na kilometr, prawda? Bo wszystko brzmi jak kolejny tandetny paranormal romance, którego ma się już dość. Ale gdzieś tam, daleko i głęboko w recenzjach poniewiera się jedno maluteńkie słówko: „antyutopia”. I ono daje nadzieję.

Niedaleka przyszłość. Miasto Panem okrążone dwunastoma dystryktami. Kiedyś się zbuntowały i teraz jako nauczka co roku odbywają się Głodowe Igrzyska. Z każdego Dystryktu losuje się po dwie osoby – chłopaka i dziewczynę – i całą dwudziestoczteroosobową grupę wrzuca się na arenę, by… się pozabijali. Bo wygra ten, kto jako ostatni przeżyje.

I teraz tak: zdejmujemy okularki cynizmu i wyjmujemy z usteczek sztuczną szczękę czepialstwa i nie zwracamy uwagę na to, że główna bohaterka jest super extra i bez wad (narracja jest pierwszoosobowa, więc to logiczne – Katniss...

Anika | 2012-11-01
Przeczytana: 30 października 2012

Świetnie napisana powieść z genialnie skonstruowaną akcją. Jednocześnie przeraża nas i głęboko wzrusza. Wszystko mi się w tej książce podobało. Wielkie brawa dla Pani Collins!

chrispu | 2013-12-28

Książka zdecydowanie nakierowana na młodego odbiorcę. Główni bohaterowie są młodzi, młodzi są również inni uczestnicy "igrzysk". Przeżywają miłosne rozterki i problemy z wkraczaniem w dorosłość (utrzymanie rodziny itp.). Cała reszta postaci to "stare pierdziochy", które by utrzymać się przy władzy organizują te całe niby igrzyska. Konflikt pokoleniowy przedstawiony jak się patrzy. Jest tu oczywiście też kilka postaci dorosłych, które nie zdegenerowały się zupełnie i służą pomocą "młodym trybutom". Tak, żeby nie było całkiem czarno-biało.
Książkę można przeczytać bardzo szybko, brak tu jakichś nużących opisów, charakterystyk bohaterów, dłuższych dialogów, politycznych wywodów, jakichś przestojów w akcji (właściwie to jest jeden - pod koniec, tak jakby autorka przypomniała sobie, by trochę pogłębić postacie głównych bohaterów). Ale to też powoduje, iż ciężko jest "wejść w skórę" głównej bohaterki. Ani kogokolwiek. Czytając miałem wrażenie oglądani...

Jeśli jeszcze z jakiś powodów, nie chcesz przeczytać tej sagi ani obejrzeć filmów, nadrób zaległości. To absolutnie nie jest ,,bajeczka dla dzieci na dobranoc''. To powieść pełna akcji, przygody i napięcia. Wciąga i uzależnia. Rewelacja.

sujeczka | 2010-02-22
Przeczytana: 2009 rok

Genialna książka!
Przerażająca, ale jednocześnie taka prawdziwa... A autorka opisała to wszystko w świetny sposób. Są tutaj momenty, kiedy można się śmiać, o wiele więcej, kiedy można się wzruszyć i jeszcze więcej takich, podczas których czytelnik czuje przerażenie... Bo sama idea tych Igrzysk i to, co stało się ze światem jest straszne. I jest to opisane tak realistycznie, że czytelnik aż zaczyna się obawiać, że kiedyś naprawdę może tak być... A przynajmniej ja tak miałam.
Dużym plusem książki jest też główna bohaterka. Katniss nie jest mamlasem, potrafi sobie poradzić, i to nawet lepiej niż niejeden chłopak. Jest silna zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ale przedstawione są też jej słabsze strony. A jej postępowanie... pewnie wiele osób by coś takiego potępiło, ale właściwie jestem w stanie to zrozumieć. Zrobiła to, co musiała...
A zakończenie... pokazuje, że w prawdziwym życiu nie żyje się długo i szczęśliwie...
Naprawdę polecam :)

Igrzyska nie są po prostu kolejną serią dla nastolatków. To w ogóle nie jest kolejna seria dla nastolatków! Aby je przeczytać trzeba mieć pewną dojrzałość oraz potrafić zrozumieć niektóre bardziej skomplikowane zachowania bohaterów. W Igrzyskach wszystko może być ostatnie, dzień, pocałunek, bochenek chleba. Autorka genialnie opisuje swoją wizję przyszłości całkowicie zdominowaną przez media, w której najbiedniejsi ludzie jako jedyni nie zapomnieli o tym co najważniejsze. KSIĄŻKA JEST FENOMENALNA I NIE MOŻNA JEJ NIE PRZECZYTAĆ!

Głodowe igrzyska czas zacząć!
Tak już niestety mam, że do literatury młodzieżowej podchodzę z lekkim
dystansem. Tak też było z powieścią pani Suzanne Collins.
Pomyślałam: Czemu nie spróbować?. Te wszystkie zachwyty, tyle szumu.
Dam jej szansę.
I dałam, i nie żałuję, i jak tylko skończyłam pierwszą część zakupiłam
( nawet zbytnio się nie zastanawiając, jak przeżyję do pierwszego )
dwie następne.
Muszę przyznać, że jestem pod bardzo dużym wrażeniem.
Książka niebanalna, ciekawy pomysł.
Od pierwszych stron bardzo polubiłam główną bohaterkę - Katniss
Everdeen, za jej odwagę, siłę i determinację.
Pani Collins udało się stworzyć coś genialnego. A moim małym życzeniem
jest by takich pozycji było jak najwięcej.
Gorąco polecam ( czy jest jeszcze ktoś kto nie czytał tej książki?:))

Cassin89 | 2011-03-11
Przeczytana: sierpień 2009

Jeśli wpiszecie w wyszukiwarce Google słowo "igrzyska", pierwsze nawiązanie jakie się pojawi to oczywiście "olimpijskie" - ale nas ciekawi następny wynik czyli "Igrzyska Śmierci" (147 000 wyników).

Następna rzecz jaka rzuca się w oczy to wypowiedzi o książce innych znanych autorów. A kto rekomenduję tę opowieść?
Stephen King i Stephanie Meyer.
Szczerzę polecam tą książkę każdemu. Dla mnie jest to jedna z najlepszych powieści jakie dane mi było przeczytać.

Nie czytałam o niej żadnych recenzji, weszłam do empiku (jeszcze na początku tych wakacji 2009 roku) jak zawsze. Moją uwagę przyciągnęła okładka - i już to było wyjątkowe - bo nigdy tak książek nie wybieram.
Przeczytałam tylko informacje z okładki i zaryzykowałam.
Przez całe następne 2 dni razem z głównymi bohaterami uczestniczyłam w tych Głodowych Igrzyskach ...
Narracja jest w pierwszej osobie a akcja pisana tak jakby działo się to właśnie teraz, na twoich oczach.
Opis zdarzeń jest tak momentami wstrząsający, akacja tak nieprzewid...

"Igrzyska śmierci" bardzo mnie wciągnęły. A już dawno zapomniałam jak to jest, głównie przez zmęczenie i naukę. Ale tu nie ważne było moje zmęczenie i nie ważne było, że musiałam się uczyć na sprawdzian. Nie mogłam się oderwać i już. Akcja na pewno nie zwalnia, a rozkręca się na maksa, kiedy rozpoczynają się 74 Igrzyska Głodowe.

Fabuła zresztą wzbogacona jest w wiele różnych sytuacji. Począwszy od krwawych, przerażających skończywszy na zabawnych. Dodatkowo niektóre fragmentu mogą wzruszyć czytelnika.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę, a zarazem narratorkę. Podziwiam jej upór, to jak sobie świetnie radzi w życiu, za odwagę z jaką sprzeciwia się światu, w jakim żyje. I choć czasami zachowuje się emocjonalnie, to potrafi też zachować się racjonalnie, co udowadnia pod koniec powieści. Zresztą Katniss zdobywa serca czytelników, kiedy ratuje życie swojej siostry.

Początkowo przeszkadzało mi prowadzenie narracji w czasie teraźniejszym. Ale chyba jedynie z przyzwyczajenia, gdy...

Catalina | 2010-12-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Książka jest niesamowita. Ostatnim razem tak wciągnęły mnie przygody Harrego Pottera, gdy miałam 7 lat. Jedna z moich ulubionych pozycji. Już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po następną część.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto