Tajemnice google'a. Wielki Brat ery informatycznej.

Wydawnictwo: Bellona
internet, wyszukiwarka, fakty
literatura faktu
Bożena

Autor opisuje fenomen największej internetowej wyszukiwarki Google, i jak sam autor twierdzi, nie jest to ani panegiryk, ani historia spiskowa, lecz próba obiektywnego opisania fenomenu Google"a, opierając się na dokumentach i potwierdzonych faktach.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl

Pieniążek | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Sięgnęłam po tę książkę, gdyż w internecie pojawiało się coraz więcej ostrzeżeń ze strony internautów czy m.in. youtuberów, że Google nieco pogwałca prywatność swoich użytkowników. Chciałam się również dowiedzieć nieco o tej firmie, bo moja wiedza była niestety bardzo skąpa. Nie zawiodłam się.
Autor idealnie opisuje firmę od jej początków aż do teraz. Pokazuje jej ciemną stronę, o której mało kto zdaje sobie sprawę, wznoszenie się do giganta po trupach oraz konfrontację z takimi olbrzymami jak Microsoft, Apple czy Yahoo!. Alejandro skupia się również, jak wcześniej wspomniałam, na prywatności, która okazuje się główną walutą, którą płacimy za korzystanie z Google i jego aplikacji. Jeżeli myślisz, że jesteś choć trochę anonimowy w sieci lub, że Google to tylko wyszukiwarka internetowa, to radzę przeczytać tę książkę.

Dracus | 2016-01-16
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Powiem wam, że z niektórymi poglądami opisanymi przez autora, sam mogę się zgodzić.
Najciekawsza część książki, jak dla mnie to część o YouTube, niestety rozdział nie był zbyt długi. W sumie wszystko co było w nim opisane wiedziałem z własnego doświadczenia (kiedyś byłem youtuberem).

Zapraszam :)

Mathias | 2016-01-12

Przejrzysty tekst ale za mało szczegółów jak na temat Google Inc.

Liquid_Snake | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Tajemnic tu nie ma, historia powstania, demonizowanie, nic o Google czego jego świadoma część użytkowników by nie wiedziała, dużo zbędnych informacji, lanie wody, można by ją skrócić o połowę a nie straciła by na treści, nie polecam.

DrinkieWinkie | 2016-10-23
Na półkach: Przeczytane, Kundel
Przeczytana: 23 października 2016

Narodziny Googla od genialnego pomysłu.
Walka gigantów informatycznych, paniczne wykupowanie kolejnych firm żeby konkurent nie kupił pierwszy.
Olewanie prawa przez Googla i jego siła monopolisty.

darekdede1995 | 2017-10-30
ej_andzej | 2017-08-29