Ignatek szuka przyjaciela

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

A gdyby tak świat odwrócić na lewą stronę? Zajrzeć pod spód? Może udałoby się tam znaleźć coś, czego bezskutecznie szukamy po naszej stronie. Na przykład przyjaźń… Mały, smutny kościotrup na okładce książki dla dzieci pozornie nie wróży nic dobrego. A jednak spotkanie kościstego Ignatka z pewną samotną dziewczynką staje się dla obojga początkiem niezwykłej przygody i wędrówki po dwóch...

Mały, smutny kościotrup na okładce książki dla dzieci pozornie nie wróży nic dobrego. A jednak spotkanie kościstego Ignatka z pewną samotną dziewczynką staje się dla obojga początkiem niezwykłej przygody i wędrówki po dwóch światach, z których każdy jest piękny i potrzebny.
A wszystko zaczęło się od tego, że dziewczynce wypadł ząb. Zwykły mleczny ząb…

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Olga | 2019-02-22
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane
Przeczytana: 22 lutego 2019

książka do nas nie przemówiła. historia jest bardzo krótka i chociaż tematycznie ciekawa, to napisana w sposób, który nie porywa i nie zachwyca. nie podobały mi się również znajdujące się w środku szkice. być może mam zbyt wymagającego młodego czytelnika w domu (;

lolipop13 | 2018-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Dziecko
Przeczytana: 02 grudnia 2018

"Ignatek" to kolejna książka, która trafiła do mojej biblioteczki i czeka, aż syn podrośnie na tyle, by móc mu ją przeczytać. Autor ma u mnie plus już za samego bohatera, rzadko zdarza się, że kościotrup jest bohaterem bajek dla dzieci i to bohaterem pozytywnym, a w dodatku to świetne imię :) Mnie przede wszystkim urzekają w tej książce ilustracje, bardzo ciekawe i stworzone z użyciem nietypowej techniki.

mamlata | 2017-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2017

Piękna i krótka opowieść o przyjaźni dla dzieci. Przy okazji można poruszyć również temat wyglądu.
Początkowo myślałam, że moja 3 latka nie zechce czytać o Kościotrupie, ale to jedna z jej ulubionych pozycji.

jodynka | 2017-10-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Bardzo dobra książka. Ciepła, mądra opowieść z przepięknymi (!) ilustracjami.

ani_anka | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

rewelacyjne ilustracje

K_Es | 2017-03-02

Ignatek reprezentuje typ przyjaciela, którego warto mieć. Bezsprzecznie towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Mało tego, towarzyszy nie tylko do zgonu, ale przede wszystkim jest obecny po tym całym bałaganie związanym z różnymi stylami zejść. Hulaj dusza!

katecz | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Taka prosta i ładna historia o przyjaźni. Mojemu 7-latkowi najbardziej podobały sie ilustracje.

Duże litery, mało tekstu.

KatriaS | 2016-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Ta książka jest cudowna - szata graficzna zachwycająca, fabuła prosta, ale uniwersalna. Musiałam ją przeczytać 3x pod rząd, bo córeczka się domagała, ale nieszczególnie mi to przeszkadzało :) Bardzo polecam.

książek: 2029
Asia-Polihymnia | 2016-05-31
Przeczytana: 28 maja 2016

Oryginalna, piękna opowieść o przyjaźni. I o inności.
Przyciąga wzrok strona graficzna, a ciepła i mądra opowieść sprawia, że można tę książeczkę czytać "na okrągło".

„Ignatek szuka przyjaciela” to opowiedziana w prosty sposób, ciepła i przede wszystkim mądra historia o tym, jak ważni w naszym życiu (nawet tym poza grobowym) są przyjaciele. Warto, naprawdę warto kupić tę książkę dla swojego dziecka, a potem wspólnie z nim wyruszyć w podróż, w której spełniają się marzenia.

Cała recenzja na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/ignatek-szuka-przyjaciela-pawel-pawlak/