Pielgrzym

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Wydawnictwo: Rebis
I Am Pilgrim
Ag2S

"Pielgrzym" to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy... Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na...

Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie.
Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej.
Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym.
Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu.
Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości.
Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy.
Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie.
Pielgrzym.

źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, 2014

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Sargento_Garcia | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Daję bez zastanowienia 11 gwiazdek!!!
Książka jest prawdziwym dynamitem - 900 stron (na ebooku) z małym haczykiem przez które zarwałem całą wczorajszą noc (w pracy jechałem na dożylnym espresso), dzisiejsze popołudnie i wieczór.
Rewelacyjna pozycja w której nie ma nawet jednego zbędnego opisu, akcja od pierwszej do ostatniej strony pędzi jak TGV "przeskakując" z USA do Afganistanu, Arabii Saudyjskiej, Zachodniej Europy i Turcji.
Czytałem i włosy stawały mi dęba, bo choć książka jest fikcją literacką, to przedstawiona historia może zaistnieć w realnym świecie. Hayes pokazuje w jak prosty sposób można doprowadzić do globalnej apokalipsy, jak niewiele potrzeba by świat stanął na krawędzi istnienia.

Gorąco polecam!

Pinkiman | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 stycznia 2017

W swoim gatunku nie ma równych.

Każdy aspekt tej książki jest perfekcyjny. Wszystkie wątki zawarte w książce doskonale się zazębiają, szpiegowski świat jest bardzo interesujący, a główny bohater to człowiek z krwi i kości.

Brak słów, żeby opisać te książkę. Mocno nalegam do spróbowania - nikt się nie zawiedzie :)

ChicaDeAyer | 2016-10-14
Przeczytana: 11 października 2016

Podręcznikowy przykład dobrej powieści sensacyjnej – ta pozycja ma wszystko by zachwycić koneserów tego gatunku, przekonać o jego potencjale sceptyków i bez reszty pochłonąć osoby, które dotychczas nie miały z nim do czynienia. Zadowoleni powinni być także Ci, który myśleli że nie da się wynieść thrillera na wyższy poziom, bowiem Hayes bez wątpienia odbiega od stereotypów, jakie narastały przez lata wokół szeroko rozumianej literatury sensacyjnej.

Od pierwszych stron uderza ogrom pracy, jaką autor włożył w proces twórczy – i wcale nie chodzi mi w tym miejscu o pokaźne gabaryty powieści! Przygotowanie merytoryczne w połączeniu z bogactwem wątków jest receptą na sukces, zwłaszcza gdy te ostatnie tworzą spójną całość i są odpowiednio zwieńczone. Tu to wszystko jest, ba – jest jeszcze więcej, bo Hayes zadbał by owe bogactwo przenieść również na inne poziomy konstrukcyjne – od plastycznego języka, przez opisy na rysach charakterologicznych skończywszy. Za te dwa ostatnie aspekty...

Simran | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

"Pielgrzym" to książka , która łączy powieść szpiegowską z kryminałem. Fajny, lekki język, wspaniale stworzone postacie pierwszoplanowe oraz misternie skonstruowana fabuła, która z każdym rozdziałem wciąga coraz bardziej to wszystko sprawia,że książkę niewiarygodnie szybko, choć liczy sobie ponad 700 stron. Ta lektura to nie lada gratka dla każdego miłośnika kryminałów.

veinylover | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Świetnie napisana opowieść, prowadzona w doskonałym tempie, logicznie skonstruowana, doskonale pokazująca sposób myślenia islamistów i zagrożenia z nimi związane, z sensacyjną fabułą..
Nie mam żadnych negatywnych uwag.
Książkę bardzo polecam. Nuda przy niej nie grozi.

Agro | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Kolejny mocny debiut który ostatnio trafił w moje ręce. Nic tylko czytać. Pielgrzym już od pierwszej strony przekonuje że dalej będzie tylko lepiej . I to szczera prawda bo z każdą kolejną stroną wnikałem w powieść całkowicie.
To wszystko za sprawą autora. Nie wymyślił nic nowego , ba nawet tematy które poruszył już pojawiały się w innych książkach ale mimo to jego pomysły na fabułę nabrały świeżości w odbiorze . Może to za sprawą genialnego przedstawienia postaci Pielgrzyma jak i Saracena a może za sprawą świetnej narracji i dużej inteligencji pisarza ?
Mi totalnie wszystko przypasowało.
Ameryka , terroryzm, islam , szpiedzy , kraje Bliskiego Wschodu ... i wiele innych zagadnień dotyczących współczesnego świata przerobione w mistrzowski sposób na doskonałą powieść w klimacie szpiegowskim.
Fikcja literacka ? Nie do końca i to właśnie przeraża.
Sensacja ? Tak i to na wysokim poziomie.

Roman Dłużniewski | 2017-01-16

Thriller jeden z wielu ? Nie!! To thriller rewelacyjny!! Doskonale poprowadzona akcja, świetny język, dojrzały styl i fascynująca fabuła. Czy można chcieć więcej ? Temat niby oklepany - agent-emeryt ma uratować świat, ale podane jest to wszystko w takim sosie, że nic, tylko się oblizywać. I tylko jedna myśl przesłaniała radość z czytania. To może wydarzyć się naprawdę.

emindflow | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Groźba zamachu bioterrorystycznego o globalnym zasięgu pojawia się coraz częściej w literaturze sensacyjnej. Właściwie trudno wymyślić jeszcze coś nowego i oryginalnego.
Na szczęście obok takich niewypałów ja "Wysłanniczka" pojawiają się książki bardzo dobre jak "Tajny raport Millingtona" czy właśnie "Pielgrzym".
Tę ostatnią oceniam bardzo wysoko, według mnie spełnia wszystkie kryteria doskonałej powieści sensacyjnej. Narracja prowadzona w pierwszej osobie pozwala przez cały czas kontrolować wszystkie wątki. Jest dobry pomysł, są świetnie zbudowane postaci tytułowego Pielgrzyma i jego przeciwnika Saracena, jest doskonałe tempo i napięcie sprawiające, że lektura mimo swej ogromnej objętości ani przez moment nie nuży.
Jasne, to wszystko już było, Hayes nie wymyślił prochu, ale jego sprawność pisarska budzi moje uznanie i z pewnością sięgnę po jego kolejną książkę.
Bardzo solidna, acz niespecjalnie wymagająca pozycja na upalne wieczory. Polecam.

| 2014-10-20

"Wieczna wojna z jakimiś zasrańcami." Kolejna, w której Wschód jest be, a USA ratuje cztery litery niezorientowanemu światu. Kolejny autor, który próbuje nam udowodnić, że tylko on doprowadzi nasze ciśnienie do wrzenia, a paznokcie nakaże zjeść na przystawkę. Czy zatem w tym temacie można napisać jeszcze coś nowego? Można zaskoczyć czytelnika i spełnić obietnice?
Otóż można, w dodatku niekoniecznie będąc sensacyjnym geniuszem pokroju Ludluma i wykorzystując pomysły choćby z Bourne'a. "Pielgrzym", choć swoje wady ma, mocno ściśnie nam żołądek i to nie raz.
Jak na sensację rozwija się mozolnie, wprowadza zbyt dużo niepowiązanych ze sobą wątków, jakieś wspomnienia, dygresje, jakby autor od nadmiaru pomysłów uciekał gdzieś w bok, w plany na kolejne powieści. Zapewne bez tego wszystkiego nie otrzymalibyśmy takiego tomiszcza, tylko odchudzone o dobre 250 stron. I nie raz pomyślimy - co ma piernik do wiatraka. A jednak to wszystko ma sens, czasami zbyt grubymi nićmi szyte, ale ma....

Madi | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Książka -REWELACJA!
Choć po paru stronach nie wierzyłam sama w siebie ,że dam przeczytać tak opasłe tomisko (trochę irytowały mnie zbyt obszerne opisy ),to już tak po 200 str. wiedziałam,że dotrwam do końca choćby nie wiem co- Tak mnie wciągnęło.
Fabuła na prawdę na wysokim poziomie,świetnie skonstruowana i przemyślana w każdym calu,niby fikcja literacka ,a jakże przedstawiająca rzeczywiste realia- Brrr...Aż włos się jeży.
Chyba ze względu na kilka głównych wątków: bardzo inteligentny tajny agent Stany Zjednoczone, walka z terroryzmem powieść przypominała mi trochę mój ulubiony serial :Homeland., co sprawiło ,że jeszcze bardziej zapadłam w historię Pielgrzyma .
Jestem na prawdę pod dużym wrażeniem i śmiało mogę stwierdzić ,że jest to jeden z lepszych thrillerów jakie dotąd przeczytałam (pomijając Millennium).

Znak kryminał 300x500
Czarny piątek, czarne okładki

Z okazji Black Friday, trochę przewrotnie, przedstawiamy zestawienie książek z czarnymi okładkami. Okazuje się, że w czerni do twarzy jest wszystkim gatunkom.

Najlepsze książki 2014 roku - Waszym zdaniem

W zeszłym roku prezentowaliśmy Wam, Drodzy Czytelnicy, subiektywny wybór najlepszych książek mijającego roku. Najlepsze (ich zdaniem) tytuły wymieniali współpracujący z nami redaktorzy oraz my, administracja serwisu. W tym roku postanowiliśmy podejść do tematu z innej strony i oddać głos Wam – użytkownikom serwisu, twardym danym z naszej bazy i cyfrom, które (ponoć) nigdy nie kłamią.