Pielgrzym

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Wydawnictwo: Rebis
I Am Pilgrim
Ag2S

„Pielgrzym” to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy... Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na...

Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie.
Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej.
Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym.
Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu.
Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości.
Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy.
Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie.
Pielgrzym.

źródło opisu: Rebis, 2014

źródło okładki: www.rebis.com.pl

Sargento_Garcia | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 16 czerwca 2014

Daję bez zastanowienia 11 gwiazdek!!!
Książka jest prawdziwym dynamitem - 900 stron (na ebooku) z małym haczykiem przez które zarwałem całą wczorajszą noc (w pracy jechałem na dożylnym espresso), dzisiejsze popołudnie i wieczór.
Rewelacyjna pozycja w której nie ma nawet jednego zbędnego opisu, akcja od pierwszej do ostatniej strony pędzi jak TGV "przeskakując" z USA do Afganistanu, Arabii Saudyjskiej, Zachodniej Europy i Turcji.
Czytałem i włosy stawały mi dęba, bo choć książka jest fikcją literacką, to przedstawiona historia może zaistnieć w realnym świecie. Hayes pokazuje w jak prosty sposób można doprowadzić do globalnej apokalipsy, jak niewiele potrzeba by świat stanął na krawędzi istnienia.

Gorąco polecam!

Pinkiman | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 stycznia 2017

W swoim gatunku nie ma równych.

Każdy aspekt tej książki jest perfekcyjny. Wszystkie wątki zawarte w książce doskonale się zazębiają, szpiegowski świat jest bardzo interesujący, a główny bohater to człowiek z krwi i kości.

Brak słów, żeby opisać te książkę. Mocno nalegam do spróbowania - nikt się nie zawiedzie :)

ChicaDeAyer | 2016-10-14
Przeczytana: 11 października 2016

Podręcznikowy przykład dobrej powieści sensacyjnej – ta pozycja ma wszystko by zachwycić koneserów tego gatunku, przekonać o jego potencjale sceptyków i bez reszty pochłonąć osoby, które dotychczas nie miały z nim do czynienia. Zadowoleni powinni być także Ci, który myśleli że nie da się wynieść thrillera na wyższy poziom, bowiem Hayes bez wątpienia odbiega od stereotypów, jakie narastały przez lata wokół szeroko rozumianej literatury sensacyjnej.

Od pierwszych stron uderza ogrom pracy, jaką autor włożył w proces twórczy – i wcale nie chodzi mi w tym miejscu o pokaźne gabaryty powieści! Przygotowanie merytoryczne w połączeniu z bogactwem wątków jest receptą na sukces, zwłaszcza gdy te ostatnie tworzą spójną całość i są odpowiednio zwieńczone. Tu to wszystko jest, ba – jest jeszcze więcej, bo Hayes zadbał by owe bogactwo przenieść również na inne poziomy konstrukcyjne – od plastycznego języka, przez opisy na rysach charakterologicznych skończywszy. Za te dwa ostatnie aspekty...

Jarek Zawisza | 2018-01-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Różne rzeczy można o mnie powiedzieć, jednak nie to że jestem koneserem gatunku...

A jednak... dałem się porwać Wirowi akcji, tak właśnie wirowi przez wielkie "W".
Książka jest po prostu świetna!
Autor śmiało kreśląc czarne znaki na papierze, zabiera nas w błyskawiczną podróż: od USA poprzez Afganistan, Arabię Saudyjską, Zachód Europy, aż do Bułgarii i Turcji.
Jego misternie snuta sieć intryg oplotła mnie tak szczelnie, iż nie mogłem się z niej uwolnić.
Jadąc autem zastanawiałem się - "co będzie dalej?".

Generalnie jest tak, iż wszyscy cieszymy się z powszechnego dostępu do wiedzy i możliwości kształcenia w dowolnej dziedzinie... i dobrze!

Ale, czy zawsze dobrze?
Czy, dostępność edukacji na poziomie wyższym stwarza jedynie szanse?
Czy, wszelkiej maści fanatycy nie mogą już dziś zdobywać wiedzy umożliwiającej im zamianę "kałacha" na zmutowane szczepy bakterii czy super-wirusów?
Czy, publikacje naukowe i podręczniki nie mogą już teraz, zostać wykorzystane jako instrukcje...

hanterkaa | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

"Pielgrzym" to niesamowity thriller na bardzo wysokim poziomie,przemyślany i ciekawie skonstruowany.To jedna powieść zawierająca w sobie wiele historii składających się w całość.Jest do bólu realistyczna,pokazując jak naprawdę niewiele dzieli nas od potencjalnej apokalipsy.Hayes rewelacyjnie zbudował dwie najważniejsze postacie powieści-"Pielgrzyma" i jego głównego przeciwnika "Saracena".Obaj intrygują i hipnotyzują jednak na innych płaszczyznach.Czytałam zafascynowana tę zaskakującą i niezwykłą książkę,którą polecam z czystym sumieniem.
Naprawdę REWELACJA.Przekonajcie się sami.

Simran | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

"Pielgrzym" to książka , która łączy powieść szpiegowską z kryminałem. Fajny, lekki język, wspaniale stworzone postacie pierwszoplanowe oraz misternie skonstruowana fabuła, która z każdym rozdziałem wciąga coraz bardziej to wszystko sprawia,że książkę niewiarygodnie szybko, choć liczy sobie ponad 700 stron. Ta lektura to nie lada gratka dla każdego miłośnika kryminałów.

Łukaszo | 2018-01-13

Ludzie skrywają swoje tajemnice. W gąszczu ich nieprzebytej masy, dało się odczuć tysiące myśli i malutkie sekreciki schowane gdzieś głęboko pod przykryciem. Jedna masa stykała się z drugą, ludzie zmieszali się ze sobą w potoku swoich spraw. Jeden z nich odłączył się od grupy i poszedł swoją ścieżką. Wszędzie gdzie się pojawił znany był pod różnymi imionami. Tu mieli nazywać go "Pielgrzymem", a jego kroki niedługo słychać będzie daleko za horyzontem. "Pielgrzym" skrył się w cieniu, tak jak w cieniu skryte były tajemnice otaczających go przechodniów.

Odkładając tą książkę miałem mnóstwo myśli krążących mi po głowie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że miałem do czynienia z dziełem wyjątkowym w swoim gatunku. Z pewnością "Pielgrzym" jest pozycją oryginalną w tematyce i błyskotliwą lekturą, lecz i bywały momenty, które nie za bardzo mi się spodobały. Nie...

veinylover | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Świetnie napisana opowieść, prowadzona w doskonałym tempie, logicznie skonstruowana, doskonale pokazująca sposób myślenia islamistów i zagrożenia z nimi związane, z sensacyjną fabułą..
Nie mam żadnych negatywnych uwag.
Książkę bardzo polecam. Nuda przy niej nie grozi.

marcin | 2017-07-24
Przeczytana: lipiec 2017

"Pielgrzym" T.Hayesa to bardzo udany debiut. Dawno żadna książka nie wywarła na mnia takiego wrażenia, bo i tematyka jest na czasie. Terroryzm,fanatyzm,ataki na niczego nie spodziewajacych się niewinnych ludzi a takze możliwość użycia w końcu broni biologicznej,przede wszystkim łatwość dostępu do niektórych materiałów, które mogą doprowadzić do masowej zagłady sprawia że książka momentami staje się wprost przerazająca.Hayes ma bardzo wprawne pióro także książkę mimo objętości czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Podsumowując "Pielgrzym" to doskonała powieść nad którą unosi sie duch R.Ludluma czy nawetA.McLeana gorąco polecam.

Nina | 2018-03-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Ebook
Przeczytana: 26 lutego 2018

Petarda! Bomba! Arcydzieło literatury szpiegowskiej! Czy tyle wykrzykników wystarczy do zachęcenia Was do Pielgrzyma? Mam nadzieję, że tak, bo to prawdziwa perełka, po prostu palce lizać :) Nie jestem skłonna do wyrażania aż takich zachwytów nad książką, niezbyt wiele jest tego wartych. Ta zdecydowanie jest.
Pielgrzyma - amerykański agent, Saracen - radykalny muzułmanin. Tych dwoje stanowi jądro tej książki. Nieprzeciętne inteligencja i wiara w słuszność swoich poczynań - to czyni z nich niezwykle silne osobowości. Oj dzieje się za ich przyczyną, dzieje. Akcja goni akcję, ale nie jest to głupiutka akcja. Tu wszystko jest dogłębnie przemyślane, tu nie ma niczego zbędnego, tu wszystko ma sens i wszystko tworzy wspaniałą, logiczną całość.
Co jest najbardziej przerażające to fakt, że to może się wydarzyć naprawdę. W dobie technologii, gdzie wszystko jest dostępne w internecie, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać, takie rzeczy, jak te opisane w Pielgrzymie są bardzo prawdopodobne....