Mroczna kolekcja

Wydawnictwo: Hachette
The bride collector
978-83-7739-920-0
Ag2S

Aby odbył się kolejny ślub, trzeba zabić następną pannę młodą. Agent specjalny Brad Raines musi poradzić sobie z najtrudniejszą sprawą w swojej karierze. W Dover grasuje seryjny morderca, który zaplanował makabryczny orszak weselny i wybrał już swoje ofiary. Czy korzystając z pomocy swojej przyjaciółki, psycholog sądowej Nikki Holden, i Paradise, pacjentki ośrodka dla chorych psychicznie,...

Aby odbył się kolejny ślub, trzeba zabić następną pannę młodą.

Agent specjalny Brad Raines musi poradzić sobie z najtrudniejszą sprawą w swojej karierze. W Dover grasuje seryjny morderca, który zaplanował makabryczny orszak weselny i wybrał już swoje ofiary. Czy korzystając z pomocy swojej przyjaciółki, psycholog sądowej Nikki Holden, i Paradise, pacjentki ośrodka dla chorych psychicznie, Raines znajdzie go, zanim będzie za późno? Wciąż jest krok za mordercą, który ma nad nim wielką przewagę - wierzy, że działa z polecenia samego Boga. Kiedy jednak kolejną ofiarą psychopaty staje się ktoś bliski Rainesowi, ten zrobi wszystko, by dopaść mordercę.

"Mroczna kolekcja" to jedna z najnowszych powieści Teda Dekkera - mistrza thillerów psychologicznych, bestsellerowego autora "New York Times'a"

źródło opisu: www.hachette.com.pl

źródło okładki: www.hachette.com.pl

Heisenberg | 2017-08-18

Z tej mąki naprawdę mógł być dobry chleb, a wyszedł zakalec sakramencki!
Fabuła powieści oklepana do granic – zabawa psychopaty (wybrańca Boga, jak sam siebie nazywa) z FBI, reprezentowanym tu głównie przez agenta Rainesa. Psychol porywa i w wyrafinowany sposób morduje piękne kobiety, które w jego chorym umyśle stają się oblubienicami Boga; agent stara się go złapać. Pomaga mu w tym pensjonariuszka pewnej instytucji zwanej Ośrodkiem Zdrowia i Intelektu (OZI), młoda kobieta o imieniu Paradise. Dodam – instytucji w której to przebywają osoby z różnego rodzaju fobiami, a przez świat ‘zewnętrzny’ uważane za szalone. Jak wspomniałem fabuła oklepana, ale Ted Dekker pisze w sposób taki, że powieść w swojej pierwszej fazie wkręca. W każdym razie mnie wkręciła. Niestety staje się potem rzecz straszna. Thriller schodzi na dalszy plan, i pojawia się Romans przez duże ‘R’. Nudny do bólu i nie pasujący do charakteru książki totalnie! Pojawiają się rozwleczone i kompletnie zbędne dla fabuły...

Zbędny był tu watek miłosny rozgrywający się pomiędzy agentami FBI, zaserwowany w przesłodzony sposób, nie pasujący do głównego mocnego wątku, w którym króluje wyjątkowo inteligentny psychopatyczny morderca. W ogóle męczące były osobiste dywagacje bohaterów, co kilka stron, a nawet częściej, przeżywane przez nich wewnętrzne rozterki odwracały uwagę od tego co powinno stanowić sedno w thrillerze, a wikłały nas w otchłań ludzkich przemyśleń. Gdyby chodziło tylko o samego morderce to ma wówczas silne podstawy, niech morderca odkrywa swe oblicze. Ale oddawanie się rozmyślaniom przez psycholog sądową Nikki Holden np w trakcje obdukcji i powrotu do lat dzieciństwa by odtwarzać w pamięci mało istotne dla sprawy epizody, jest jedynie zapychaniem treści. Nie będę wyliczać każdej takiej błahostki, która wypełnia strony "Mrocznej kolekcji", bo wyszedł by mi niezły elaborat zamiast opinii, jednakże tego typu szczegóły zwalniają przebieg akcji nie wnosząc nic ciekawego do fabuły.

Bohaterowie...

Jolka | 2016-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2016

Nieznany mi dotąd autor sprawił,że książkę,którą trzymałam w ręku pochłonęłam jak żadną inną.Od dziś zapewne Ted Dekker będzie należał do moich ulubionych autorów.To jest ten rodzaj literatury ,który kocham najbardziej.Ted Dekker powoli wprowadza w historię,dokładnie opisuje sylwetki głównych bohaterów,tak rozwija akcję,że mogłam w łatwy sposób wyobrazić sobie to co dzieje się w książce.Oprócz policjantów, psychologów policyjnych i patologów poznajemy również samego mordercę. Jego również poznajemy bardzo dobrze. Znamy jego zachowanie, umysł, skłonności, plan dnia, podążamy z nim krok w krok, a mimo to w dalszym ciągu jest dla nas zagadką. Zaskakuje nas z minuty na minutę. Im bardziej zaznajamiamy się z jego pokrętnym umysłem tym bardziej wprowadza nas w tak zwane maliny. Trudno zorientować się gdzie jest, gdzie uderzy, kogo zaatakuje. Równie sprytnie wyślizguje się wymiarom ścigania jak i czytelnikowi. Bardzo chciałam rozwikłać zagadkę przed Bradem Rainesem, ale było to niezwykle...

Ewelinka5 | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Bardzo dobra ksiażka trzymajaca w napięciu od początku do samego końca.POLECAM!!

aleksnadra | 2012-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2012

Dzięki wydawnictwu Hachette mogłam zapoznać się z najnowszą powieścią amerykańskiego pisarza Teda Dekkera. To nazwisko jest mi zupełnie nieznane, choć autor ma na swoim koncie wiele książek wydanych po polsku, zbierające całkiem pozytywne recenzje. Przeszukałam więc sieć w poszukiwaniu informacji na jego temat. Co znalazłam? Ted Dekker jest znanym autorem thrillerów i powieści, które podwyższają u czytelnika poziom adrenaliny, zaskakują nieoczekiwanymi zwrotami akcji, niesamowitymi postaciami i niezapomnianymi konfrontacjami między dobrem i złem.

Tyle w teorii, a jak było w praktyce?

Amerykańskie miasto Denver staje się areną makabrycznych wydarzeń. Seryjny morderca, nazwany Kolekcjonerem Panien Młodych poszukuje kolejnych ofiar. Uważa, że działa zgodnie z dziełem bożym i na jego wyraźne polecenie. Wynajduje boskie oblubienice, by przypodobać się Bogu. Agent FBI Brad Raines przy pomocy psycholog Nikki Holden próbuje pokrzyżować mu szyki. Muszą się spieszyć gdyż czasu jest...

Magdalena Ru | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Thriller psychologiczny, z mocnym akcentem na psycho, nieco przesadzony i przesłodzony w warstwie miłosnego zauroczenia pomiędzy głównymi bohaterami. On-to piękny jak Clooney inspektor z FBI, ona- także piękna ale zupełnie tego piękna nieświadoma Paradise, dodatkowo jest też wyjątkowo sprawny umysłowo i przystojny morderca. Wszyscy mają lekkiego świra, bardzo mocno przeżywają swoje wewnętrzne rozterki i jest to dość męczące dla czytelnika. Całość czyta się jak kiepski film o seryjnym mordercy. Ja się nie zachwyciłam.

kikunia | 2014-07-29

Dużym plusem tej książki jest bardzo szczegółowe przedstawienie postaci; nikt tutaj nie jest tylko "imieniem i nazwiskiem", wielki plus za kreację mordercy - dużo jest pisane z jego perspektywy, możemy więc poznać jego motywy, historię oraz osobowość. Książka trzyma w napięciu, jednak dla nielubiących dylematów sercowych, może się wydać momentami nużąca poprzez rodzącą się miłość między głównym bohaterem, a dziewczyną z zakładu psychiatrycznego. Poza tym Brad Raines - główny bohater książki wydaje się być człowiekiem zbyt idealnym : odważny, mądry,męski, bystry, inteligentny, romantyczny, wrażliwy, no i przystojny ( co chyba było z 5 razy wspomniane w książce ;) )
Znalazłam kilka niewielkich błędów w książce, ale większości z nich już nie pamiętam. < Bodajże pierwsza ofiara najpierw została nazwana blondynką, a następnie, że miała ciemne włosy>

Paulina | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Akcja toczy się szybko, już na początku jesteśmy wprowadzeni w śledztwo bez zbędnych opisów. Dobrze się czyta, sama musiałam wiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Po nakreśleniu postaci ciekawość dalszych wydarzeń nie daje spokoju lecz od połowy troszkę mi się dłużyła ale im bliżej końca tym bardziej trzeba było dowiedzieć się 'co i jak i dlaczego' i jak wszystko się zakończy.

Marta_De | 2016-08-05

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Jedna z najgorszych książek, jaką miałam (nie)przyjemność przeczytać.
Niesamowicie nudna, beznadziejni bohaterowie, a już wątek miłosny oscylujący wokół osoby Paradise sprawiał, że miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno. Z resztą sama Paradise, która powinna budzić współczucie z racji swego stanu psychicznego, we mnie budziła szczerą niechęć, taaaka idiotka...

Dla osób, które thrillery czytają rzadko i bardzo rzadko - może fabuła przyniesie jakąś nowość i ekscytację, ale dla osób, które "zjadły zęby" na tym gatunku - stanowcze NIE.

Monika | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Wciąga od początku do końca. Ma w sobie to coś, co sprawia, że masz ochotę czytać nawet całą noc, aby tylko dowiedzieć się co przyniesie następny rozdział. Dla tych co lubią dobrą sensację - polecam:)