Bandyta

Wydawnictwo: WAM
Mr_BC

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej. Stał się człowiekiem o wielu twarzach. Był złodziejem, przemytnikiem, oszustem, sutenerem. W końcu piekło, które sam stworzył, zaczęło się o niego upominać. Bywają...

Bywają sytuacje, gdy nie ma już drogi powrotnej.
Na pewno?

BANDYTA w więziennej celi po raz pierwszy w życiu postanowił stoczyć dobrą walkę w obronie więzi łączącej go z córką. W czasie tych zmagań wkroczył na drogę odmienną od tych, którymi podążał dotychczas.
Dokąd go zaprowadzi?

BANDYTA to powieść autobiograficzna.
Dedykuję ją wszystkim, którzy nie zgadzają się na osądzanie drugiego człowieka bez poznania tajemnic, które w sobie kryje. Gabriel Glinka

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=390

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=390

veinylover | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

To jest tak mocne i autentyczne, że oprócz przyznania maksymalnej ilości gwiazdek nie mam nic do powiedzenia.
Książka obowiązkowa do przeczytania.

kiniaa_zak | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Wow, przede wszystkim wielki szacunek dla autora za odwagę, który dopuścił czytelnika nie tylko do swojego życia, które każdy z nas prowadzi na zewnątrz, ale i do tego, które przeżywamy w środku, do myśli, uczuć, wyobrażeń, marzeń... Książka wstrząsa chyba najbardziej dlatego, że jest od początku do końca "cholernie" prawdziwa. Autor nie zakłada żadnej maski, jest szczery do bólu. Dzięki lekturze przypomniałam sobie o dwóch istotnych sprawach, po pierwsze o tym, iż z każdym człowiekiem związana jest jakaś historia, której najczęściej nie znamy, więc nie nam dane jest oceniać innych. A po drugie i najważniejsze Bóg jest cudotwórcą!

joaśka | 2016-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2016

Pierwotnie miało być więcej gwiazdek, ale nie będzie. Książki słuchało się bardzo dobrze (duża w tym zasługa lektora!Ech ten głos Artura Dziurmana.... ;)), ale niestety do pewnego momentu. Przemiana głównego bohatera ze złego na dobrego zbyt łatwa, automatyczna. To samo ze stosunkiem do ojca. Jeszcze niedawno Oficer, kat, a nagle kochany tatuś. Wiem,że nawet przy ojcu - prześladowcy uczucia są mieszane, ale tu właśnie ambiwalencji nie było. Potem zaczęła się mistyka. Nie odrzucam oddziaływania sił wyższych na człowieka: wręcz przeciwnie, ale to było jakoś tak pokazane ... zbyt prosto?

książek: 2048
ZaaQazany | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Nie oczekujcie ode mnie obiektywizmu.
Tak naprawdę patrząc na okładkę i tytuł sięgałem po rodzimą powieść sensacyjną z życia półświatka. A otrzymałem - powieść autobiograficzną z przesłaniem. Słuchając tej książki w formie audiobooka miałem przeświadczenie, że słucham jednego ze świadectw głoszonych na mitingach Anonimowych Alkoholików. Opowieść żywego człowieka, ale nie powieść literacka.
Nie dziwię się, że niektórzy ją bardzo przeżywają. Jest osobista, jak każde świadectwo. Myślę też, że warto po nią sięgnąć osobom o zainteresowaniach resocjalizacyjnych, psychologicznych, pedagogicznych.
Siódmą gwiazdkę daję właśnie za to, że pozycja jest świetnym studium przypadku przemocy domowej. I za to autorowi dziękuję.

jeke | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

W wieku czterech lat po raz pierwszy stanął w obronie mamy przed pijanym ojcem. Gdy miał siedem lat stoczył w szkole swoją pierwszą walkę na pięści, a gdy ich miał kilkanaście uciekł z domu i stopniowo wkraczał na ścieżkę zła. Przez ponad dwadzieścia lat ,,zaliczał" kolejne paragrafy kodeksu karnego. Zajmował się przestępczością zorganizowaną, był złodziejem, oszustem, przemytnikiem, sutenerem i multirecydywistą. Kierował się swoim własnym dekalogiem: ,,pieniądze i siła dają władzę".
Po spektakularnym aresztowaniu w środku miasta trafił do więzienia i dopiero tam dotarło do niego dokąd doprowadziły go dotychczasowe wybory dokonywane w życiu. Zrozumiał, że jeśli nadal będzie tkwił w swoim prywatnym piekle, to spędzi resztę życia odizolowany za kratami, a co najgorsze straci też prawa rodzicielskie do córki-Małej. Zaczął tym razem toczyć walkę dla niej.

,,Bandyta" to nie tylko powieść o mrocznym świecie przestępczości, ale także o alkoholizmie i przemocy w rodzinie, która na...

Hana | 2015-11-23
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 23 listopada 2015

Zapowiadała się bardzo dobrze, jednak z każdym rozdziałem,gdy bohater zaczyna miotać się w poszukiwaniu Boga,prowadzić z nim dyskusje w ciemnym kościele, staje się po prostu nudna.Ponadto przemiana bohatera Złego w Dobrego jest przynajmniej spektakularna.Cud po prostu.Słownictwo - tego może mu pozazdrościć wykształcony człowiek.A już zakończenie jest mistrzostwem świata dla idealisty i mistyka.Dla zwykłego pożeracza książek już nie.

Myrusia | 2015-06-30
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka ta po prostu mnie poraziła, ponieważ to nie żadna fikcja, ale powieść autobiograficzna. Przywołała kaskadę emocji, zrodziła wiele pytań, nie tylko wciągnęła, ona po prostu wbiła mnie w fotel i jeszcze raz kazała utrwalić sobie w głowie prawdę starą jak świat, człowiek nie jest czarno-biały, nie jest przekreślony raz na zawsze, dopóki żyjesz masz czas, możesz coś zmienić, możesz zacząć od nowa.

Mruk był zwykłym radosnym chłopcem, który miał swoje marzenia. Chodził do szkoły, wiódł na pozór normalne życie, ale nie wszystko było w nim w porządku. Poza kochającą matką i młodszym bratem miał również ojca alkoholika, który wyładowywał na nim swoją agresję. Odtrącony przez kolegów po pewnym incydencie, przerażony przemocą, którą stosował wobec niego ojciec, postanowił nauczyć się bronić. Narastająca w nim frustracja, zagubienie, złość i nienawiść znajdują ujście w bijatykach. Bohater staje się częścią podwórkowej bandy. Jego doświadczenia z czasem zaś pchają go z małych...

dewille | 2017-07-17
Na półkach: Przeczytane, NieDokończone

Bandytę - Gabriela Glinki dostałem w prezencie w formie audiobooka. Od czasu do czasu, lubię posłuchać dobrej książki, w której trakcie mogę pojeździć na rowerze, czy porobić jakieś inne rzeczy. To jest największa zaleta tej formy wydawania literatury. Natomiast minusem bywają lektorzy. Tak jak właśnie w tym przypadku, kiedy Bandytę czyta Artur Dziurman. Sama książka jest dosyć dobra, natomiast jej czytanie a właściwie interpretacja w wydaniu p. Artura jest tragiczna na tyle, że gdzieś w połowie musiałem odpuścić.... Na tym też przykładzie, można zauważyć bardzo dużą różnicę między lektorem a aktorem który czyta. Wydawnictwa moim zdaniem, robią błąd, zatrudniając do czytania aktorów, których nazwiska zapewne mają przyciągnąć klientów, którzy myślą, że skoro dobry aktor i znany do tego, to audiobook w jego wydaniu będzie rewelacyjny. Otóż NIE!! Profesjonalny lektor, potrafi przeczytać książkę tak, że odbiorca praktycznie nie zauważa jego ingerencji, natomiast aktorzy mają taką...

Alisonn | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

Swietna autobiografia. Marzyl o karierze sportowej, ale los chcial inaczej....
Polecam.

Marcin Świerbel | 2016-12-01
Przeczytana: 27 listopada 2016

Przyznaję że również liczyłem na powieść sensacyjną a dostałem emocjonalną autobiografię. Ale zaciekawiła więc czytałem dalej. Powiem w ten sposób. Dla miłośników gatunku (ja do niech nie należę), amatorów emocji bohatera i rozterek, wprost wylewających się z kart książek, pozycja będzie bardzo zacna. Dla mnie zbyt naiwna (choć być może emocje niektórych takie są) i psychologicznie zbyt przerysowana. Natomiast ze smakiem i bez popadania w "wyciskacz łez" Więc ocena średnia ode mnie. Ale językowo i konstrukcyjnie poprowadzona sprawnie, więc nie uważam czasu przy czytaniu za zmarnowany.