Frost i zastraszone miasto

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jack Frost". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
A Touch of Frost
9788360192443
kryminał, detektyw
nikita181

Przez spokojne i senne do tej pory miasteczko Denton przetacza się fala zagadkowych zbrodni, zaginięć i napadów. Mieszkańcy są przerażeni, ale prawdziwa panika ogarnia inspektora Frosta: bałagan na biurku, potworne zaległości w uzupełnianiu dokumentacji, coraz większe zniecierpliwienie zwierzchników, a teraz jeszcze kilka skomplikowanych spraw, które trzeba jak najszybciej rozwiązać, bo przełożeni coraz bardziej się niecierpliwią...

źródło opisu: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA, 2007

źródło okładki: http://www.pwrsa.pl/ksiazki/frost-i-zastraszone-miasto.html

Kasiag | 2014-06-25

To już moje drugie spotkanie z inspektorem Frostem i moja fascynacja tą niesamowitą postacią tylko się pogłębiła :) Jestem zachwycona tym, bez wątpienia, nietuzinkowym typem :) Niechlujny wygląd, kiepskie maniery, wydawałoby się przypadkowość w prowadzeniu śledztwa, bałaganiarstwo; a jednocześnie wrażliwość, przenikliwość i intuicja - oto Frost, choć tych kilka słów na pewno nie oddaje jego niezwykłej osobowości!
Inspektor Frost jest osią tej powieści, dodaje jej smaczku i tej specyficznej 'frostowatości', ale oprócz tego mamy tutaj masę równie barwnych postaci oraz sprawnie zawiązaną intrygę, dzięki czemu nie można się oderwać od czytania.
Polecam bardzo gorąco:)

Weronika | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Drugi tom z bohaterem Frostem jest o wiele lepiej skonstruowany- lepsze połączenie wątków niż w pierwszej- tam główny zostaje zagubiony wśród wielu innych. Każdej z opisanych historii- przestępstw jest poświęcona odpowiednia ilość czasu, zaskakujące zwroty i tempo akcji jak i ciekawy sposób rozwiązania. Nie trzeba czytać cyklu w kolejności chronologicznej, ponieważ "pomocnicy" Frosta są w każdej części zamieniani na innego. Frost jak zwykle w formie i zapasem dowcipów i ripost. Jak najbardziej polecam ten cykl :)

To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, który zapowiadał ciekawy kryminał. I rzeczywiście tak było. Świetnie się czyta tą książkę. Mimo takiej ilości stron robi się to szybko, bo nie ma nudnych momentów. Do końca nie wiadomo kto zabił. Warto było przeczytać tyle stron żeby się tego dowiedzieć. Polecam wszystkim, którzy tak jak ja lubią kryminały. Cena tej książki też zachęciła mnie do kupna, bo było to ok 10 zł. Na pewno przeczytam więcej książek tego autora.

BuchBuch | 2013-01-19

Tą książką rządzi wielowymiarowy chaos. Reprezentowany przede wszystkim przez zapominalskiego, leniwego i w gruncie rzeczy nadzwyczaj roztargnionego głównego bohatera. Postaci są silnie schematyczne. Jeśli ktoś jest posterunkowym, to głupim, albo wypłoszonym, albo zdegradowanym za brutalność i nieokrzesanie. Jeśli jest się żoną bogatego przemysłowca, to jest się osamotnioną, lubiącą drinki i skoki w bok kobietą. Jedyną zaskakującą jednostką jest autoironiczny, rozbrajająco szczery, mylący stronę prawą z lewą Frost, który sam o sobie mówi: "bezmyślny, niekompetentny dureń". Akcja książki dzieje się w mieście Danton. Na posterunku odbywa się przyjęcie odchodzącego na emeryturę Harrisona. Niemal wszyscy policjanci tłoczą się w kantynie, by tam hucznie pożegnać kolegę. Nocny dyżur pełni mocno okrojony skład złych i zazdrosnych kolegów, którzy co chwilę słyszą donośne śmiechy i dobrą zabawę reszty załogi. Tej nocy wiele się wydarzyło w Denton: trup, potrącenie staruszka, zaginięcie...

Tomek | 2012-08-22

Wszystkie książki opisujące przygody Detektywa Frosta są naprawde fantastyczne i wybitnie wciągające. Nie sposób się od tych książek oderwać. 10/10

Madziutek | 2012-01-10
Przeczytana: 06 stycznia 2012

jeden z najlepszych kryminałów dodatkiem humoru,których do tej pory przeczytałam, polecam

Strasznie irytuje wciąż używany przez Frosta zwrot "synu".

JaBa | 2016-09-28
Na półkach: Przeczytane, Kryminały