Gra w kłamstwa

Tłumaczenie: Mariusz Gądek
Cykl: The Lying Game (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
The Lying Game
literatura amerykańska,

Inne wydania

Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz. Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka. Nigdy więcej żadnych sekretów. Nigdy więcej plotek z dziewczynami. Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie. Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę. Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little...

Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.

Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie.
Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.

Poznaj nową książkę Sary Shepard, autorki bestsellerowej serii Pretty Little Liars.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.

Niech gra w kłamstwa się zacznie.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2013

źródło okładki: www.otwarte.eu

Aneta Wiola | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

PO DRUGIEJ STRONIE ŻYCIA
Kiedy Emma Paxton tułała się po rodzinach zastępczych nie miała pojęcia o istnieniu swojej siostry bliźniaczki. O tej sensacji dowiedziała się przez filmik umieszczony w sieci, na którym ktoś dusi jej sobowtóra. Nawiązawszy kontakt z Sutton - dziewczyną z filmiku - Emma pełna oczekiwań opuszcza miasto, by się z nią spotkać. Jednak jest pewien problem, wszyscy biorą ją za Sutton, która nie daje żadnego znaku życia. Nikt nawet nie podejrzewa, że dziewczyna nie żyje. Emma zrobi wszystko, by poznać prawdę zaginięcia swojej bliźniaczki. Wraz z postanowieniem wnika w jej utracone życie.

Wow! Szczerze mówiąc jestem w szoku. Myślałam, że to kolejne mdłe, młodzieżowe romansidło w stylu Hoover, na moje szczęście bardzo się pomyliłam. Historia jest bardzo ekstremalna, szybko się czyta i trzyma w napięciu. Kto zabił? Kto jest największą ofiarą? Bujne życie towarzyskie, jakie prowadziła Sutton jest utrudnieniem w rozwiązaniu zagadki jej śmierci.
To, co mnie odpychało...

Pati | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy zobaczyłam w księgarni książkę "The Lying Game - Gra w Kłamstwa", od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Po ogromnym sukcesie książki "Pretty Little Liars", miałam nadzieję, że "Gra w Kłamstwa" okaże się również tak dobra. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, taki luźny, młodzieżowy. Nie do końca przekonała mnie ekranizacja tej książki, więc miałam nadzieję, iż powieść będzie lepsza. I... nie rozczarowałam się.

Książka opowiada o historii dwóch bliźniaczek, które zostały rozdzielone. Jedna z nich - Emma, tułała się od domu do domu rodzin zastępczych, po tym jak jej matka - Becky porzuciła ją. Jest też druga strona medalu - Sutton, jej siostra bliźniaczka, która od początku żyła w pełnej wygodzie, niczego jej nie brakowało, miała bogatych rodziców, kochającego chłopaka, przyjaciółki. Ale pewnego dnia sielanka się kończy. Sutton zostaje zabita. Teraz Emma musi rozwikłać zagadkę jej śmierci, utożsamiając się z martwą siostrą. I do tego ta piekielnie niebezpieczna...

nadzieja1925 | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA SUKI: GRA W KŁAMSTWA ROZPOCZĘTA!

Emma, która przeprowadza się z jednej do drugiej rodziny zastępczej, przypadkiem trafia na nagranie ze sobą... ale jak? Szuka tej dziewczyny w sieci, no bo przecież „Facebook prawdę ci powie”. Umawia się z nią na spotkanie i... BUM! Dziewczyna nie przyjeżdża, ale za to przyjaciółki jej sobowtóra zaciągają ją na imprezę, a potem jak grzeczne dziewczynki odwożą ją do domu. Rodzina, policja, przyjaciółki – nikt z nich nie chce uwierzyć, że to pomyłka, że chcą ją zabić, a jej bliźniaczkę już spotkał ten los. A morderca nie śpi...

„Śpij zawsze z jednym okiem otwartym. Nie daj się zwieść pozorom. Twoje najlepsze przyjaciółki mogą być twymi najgorszymi wrogami.” Str.290

Ujdzie. Spodziewałam się czegoś innego, ale ujdzie. Trochę ta książka podobna do Pretty Little Liar, ale ujdzie. Bohaterzy są jacyś dziwni, ale ujdzie. Jest okay.

Genialna książka!
Choć sądziłam, że to będzie kolejna dobra książką jaką przeczytałam w życiu to po tym jak nie mogłam się od niej oderwać już po pierwszych 5 stronach uważam, że jest milion razy ciekawsza niż seria Pretty Little Liars tej samej autorki.
Polecam każdemu kto lubi intrygi, śmiech, morderstwa i zaskakujące wyjaśnienia ;).

Anita | 2014-03-29
enigmatique | 2014-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2014

Emma, nastolatka mieszkająca w nieciekawej rodzinie zastępczej przypadkiem natrafia na filmik swojego sobowtóra. Kim jest ta dziewczyna? Czy Emma ją pozna? Jak potoczą się ich losy?
Wciągająca, ciekawa i odprężająca historia. Można by się czepiać trochę, że zbyt podobna do PLL, ale nie przeszkadza to w czytaniu.
Sara Shepard trochę jak to ona namąciła nam w głowach, właściwie w całej książce za dużo się nie można było dowiedzieć, (zupełnie jak w PLL) dlatego liczę na to, że w następnej części dużo więcej się wyjaśni i nie trzeba będzie czekać jakieś 20 części na wyjaśnienie wszystkich wątków.

marta032398 | 2015-08-06

Po serię tę sięgnęłam z ciekawości. Przeczytałam już bowiem wszystkie przetłumaczone do tej pory na język polski części "Pretty Little Liars" tej autorki i nie spodziewałam się, że "The Lying Game" okaże się lepsza od wspomnianych wcześniej "Słodkich Kłamstewek". A jednak!

"Gra w kłamstwa" opowiada historię dwóch bliźniaczek, które nie wiedzą o swoim istnieniu. Pewnego dnia jedna z nich dostaje wiadomość na czacie od drugiej z prośbą o spotkanie. Kiedy przybywa na wyznaczone miejsce okazuje się, że ktoś wciągnął ją w makabryczną rozgrywkę, a ona odtąd ma za zadanie udawać swoją martwą siostrę. Czy jemu podoła?

Seria ta jest niezwykle wciągająca. Czyta się ją z ogromną przyjemnością. Wątki są doskonale skonstruowane, a większość postaci z miejsca zdobyła moją sympatię. W porównaniu do "Słodkich Kłamstewek" wydaje mi się nieco bardziej przewidywalna, ale to w żadnej mierze nie czyni jej gorszą.

Serdecznie polecam!

Agata | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 marca 2015

Pierwsza część z serii Gry w kłamstwa jest rewelacyjna. Gdy bibliotekarka polecała mi tę książkę, mówiąc, że dziewczyny zaczytują się w tej książce, nie chciało mi się w to wierzyć. Teraz jestem jedną z tych dziewczyn, których ta książka wciągnęła ;)

''Gra w kłamstwa'' napisana jest prostym językiem, bez zbędnych opisów, przez co czyta się ją naprawdę szybko. Co trzeba zaliczyć jako duży plus. Ponadto nie spodziewałam się, aż tak dobrej fabuły, momentów, które trzymają w napięciu oraz mnóstwa pytań na które nie dostajemy szybkiej odpowiedzi. Do samego zakończenia nie byłam pewna co się wydarzy i jakie jeszcze tajemnice odkryje Emma. Z jednej strony jest to ogromny plus, bowiem kto nie lubi tajemnic? Z drugiej strony mam pewne obawy, czy historia nie będzie się ciągła w nieskończoność i w pewnym momencie się nie znudzi. Jednak na razie nie ma co wybiegać w przyszłość. Pierwsza część jest super. Co będzie potem, zobaczymy, a teraz, polecam! ;)

FraniaS | 2012-08-20

The LG jest inna. Tak chyba można ją streścić w kilku słowach. Kiedy przeczytałam o czym będzie książka, to nie za bardzo mnie to zainteresowało, ale mimo wszystko stwierdziłam, że skoro "Kłamczuchy" są wciągające i tak interesująco pogmatwane, to może i ta książka mi się spodoba.
No i nie powiem, nie rozczarowałam się. Mamy tutaj dwie bliźniaczki, obie wychowane w zupełnie innych miastach, obie nie wiedzą nic o istnieniu "tej drugiej". Pewnego dnia okazuje się, że jedna z nich budzi się jako "duch" w domu swojej siostry i mimo woli musi obserwować jak ta druga zostaje wciągnięta w chorą grę. Z dnia na dzień "żywa" bliźniaczka musi zająć miejsce martwej siostry i udawać, że nią jest jeśli chce przeżyć i dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi. Mimo, że może to trochę przypominać pomysł ściągnięty żywcem z "Kłamczuch" to jestem ciekawa kto jest mordercą i czemu to zrobił/ła!??
Serial został zupełnie inaczej zaadoptowany, ale i tak mi się podoba.

Weronika Rudnicka | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

Intrygi, kłamstwa, morderstwa, podejrzani. Świat stworzony przez Sarę Shepard w "Grze w kłamstwa" wcale nie jest bezpieczny. Każdy może okazać się mordercą, nikomu nie można ufać. Świetnie napisana, pełna akcji, odrobinę przerażająca opowieść. Utrzymana w podobnym do "Pretty Little Liars" stylu, lecz z zupełnie nowym, niepowtarzalnym i świeżym pomysłem. Już nie mogę doczekać się dalszych części-zapowiada się kolejna świetna seria detektywistyczno-kryminalna dla młodzieży ;)

Sara Shepard odpowie na Wasze pytania!

Amerykańska autorka bestsellerowej serii Pretty Little Liars jako nastolatka chciała być gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Inspiracją powieści z serii Pretty Little Liars oraz The Lying Game stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych.