Pisać. Rozmowy o książkach

Okładka książki Pisać. Rozmowy o książkach Piotr Ambroziewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Maciej Bernatt-Reszczyński, Artur Boratczuk, Jerzy Wojciech Borejsza, Natalia Budzyńska, Kamil Całus, Wojciech Chmielewski, Paweł Chojnacki, Daria Czarnecka, Małgorzata Czyńska, Rafał Dajbor, Piotr Dobrowolski, Krzysztof Drozdowski, Agnieszka Frączek, Piotr Gajdziński, Barbara Gawryluk, Dorota Hartwich, Wacław Holewiński, Marcin Jacoby, Andrzej Jankowski, Elżbieta Jodko-Kula, Grzegorz Kalinowski, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Marcin Kozioł, Joanna Kuciel-Frydryszak, Karolina Kuszyk, Cezary Łazarewicz, Magda Louis, Marcin Ludwicki, Nina Majewska-Brown, Agata Maksimowska, Ewa Małkowska-Bieniek, Anna Mateja, Anna Mieszkowska, Anna Milewska, Katarzyna Miller, Krystyna Mirek, Jarosław Molenda, Ewa Ornacka, Adam Pękalski, Jan Krzysztof Piasecki, Renata Piątkowska, Krzysztof Potaczała, Małgorzata Rejmer, Alek Rogoziński, Zbigniew Rokita, Dominik Rutkowski, Beata Sabała-Zielińska, Anna Sakowicz, Andrzej Skalimowski, Małgorzata Strzałkowska, Justyna Suchecka, Mariusz Surosz, Anna Synoradzka-Demadre, Piotr Szarota, Joanna Szyndler, Anna Tomiak, Mariusz Urbanek, Wojciech Widłak, Violetta Wiernicka, Marcin Wilk, Janusz Leon Wiśniewski, Mirosław Wlekły, Daniel Wyszogrodzki, Andrzej Zbrożek, Robert Ziębiński, Bartosz Żurawiecki
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pisać. Rozmowy o książkach
Piotr AmbroziewiczJustyna Bednarek Wydawnictwo: Biblioteka Słów publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Biblioteka Słów
2020-08-17
2020-08-17

Niczego ciekawego ani tym bardziej odkrywczego w tej pozycji nie ma. Typowy zapychacz świadomości, o którym za dwa dni zapomnę.

W większości to nawiązania do książek autorów. Cieżko się odnaleźć, jeśli danej pozycji się nie czytało

"(…) najlepsze historie niekoniecznie powstają w idealnych warunkach".

Dzięki tej publikacji, polscy czytelnicy mają niepowtarzalną szansę zapoznać się z wieloma książkami, jakie w ostatnich latach pojawiły się na naszym rodzimym rynku. Może dzięki zebranym w niej rozmowom, nabierzecie ochoty na przeczytanie jakiegoś reportażu, powieści, czy też komedii kryminalnej. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

"Pisać. Rozmowy o książkach" to zbiór wywiadów, jakie w latach 2018-2020 były publikowane w "Magazynie Literackim KSIĄŻKI". To siedemdziesiąt rozmów z autorami prozy dla dorosłych, reportaży, czy też książek dla dzieci. Wśród rozmówców można znaleźć Cezarego Łazarowicza, Małgorzatę Rejmer, Alka Rogozińskiego, Grzegorza Kalinowskiego, Annę Sakowicz czy też Ninę Majewską-Brown.

Zróżnicowanie gatunków literackich, jakie przedstawiają bohaterowie omawianego zbioru to chyba największa wartość dodana tej publikacji, gdyż dzięki temu czytelnik poznaje naprawdę sporo ciekawych książek, jakie zostały wydane na przełomie ostatnich dwóch lat. Niektóre z ukazanych tytułów nie były zbyt mocno promowane w mediach, więc to niepowtarzalna szansa na to, aby zapoznać się z ich zarysem, a może w następnej kolejności, przeczytać samą książkę.

Rozmowy, jakie znajdziecie na łamach tej pracy zbiorowej charakteryzują się różnorodną obszernością. Jedne, dość krótkie, jedynie zahaczające o najważniejsze aspekty danej książki, inne zaś dłuższe, wgłębiające się w problematykę konkretnej publikacji. I muszę tutaj przyznać, że większość rozmów mnie usatysfakcjonowała, ale szkoda, że wywiad z Robertem Ziębińskim pt. "King bez tajemnic" okazał się tak krótki i powierzchowny. Czułam bowiem wielki niedosyt przy lekturze tego wywiadu.

Z pewnością na uwagę zasługują charakterystyczne tytuły poszczególnych rozmów, często trafiające w sedno poruszanych tematów. Trzy rozmowy z tego zbioru zwróciły moją szczególną uwagę, a mianowicie: "Polityka to niezła komedia" – rozmowa z Alkiem Rogozińskim, "Pszczoły i ludzie" – rozmowa z Arturem Boratczukiem oraz "Nieproszony Pan A." – rozmowa z Anną Sakowicz.

"Pisać. Rozmowy o książkach" to zbiór dla każdego, bo każdy może pobrać sobie bezpłatną wersję elektroniczną tej publikacji. Do tej pory pobrano już 1000 plików tej książki, co niezwykle cieszy, gdyż czytelnicy odnajdą na jej łamach wiele ciekawych tytułów, do których warto zajrzeć.

"(…) najlepsze historie niekoniecznie powstają w idealnych warunkach".

• Ebooki
  • 📖 Książki o książkach
  • CHCĘ PRZECZYTAĆ - Powieść itp.
  • Publio
  • Mój patronat medialny