rozwiń zwiń

Wyzwanie czytelnicze Lubimyczytać. Temat na sierpień 2023

Anna Sierant Anna Sierant
01.08.2023

Nadszedł drugi miesiąc wakacji, mamy więc nadzieję, że ten czas spędzacie nie tylko w pracy, ale i na wypoczynku, urlopie – w górach, na plaży, oczywiście z książką w ręku. Może taką, która wpisuje się w tematykę sierpniowego wyzwania czytelniczego Lubimyczytać? A jak ono brzmi? Sprawdźcie poniżej!

Wyzwanie czytelnicze Lubimyczytać. Temat na sierpień 2023

Wyzwanie lipcowe – w którym zachęcaliśmy was do czytania książek, których tytuł lub nazwisko autora zaczyna się na literę „L” – spotkało się z bardzo pozytywnymi reakcjami z waszej strony. Wybór książek był bowiem niemały, a wśród tych, po które sięgnęliście, wymienialiście m.in. „Lato leśnych ludzi”, „Langera”, „Lekcje chemii”, „Listę Schindlera”, a także książki Camilli Läckberg, „Madame” Antoniego Libery, „Opowieści afrykańskie” Doris Lessing.

Tak było w lipcu, sierpień to natomiast jeden z najważniejszych miesięcy w kalendarzu słowiańskim – czas żniw, ale i obchodzenia ważnych dla Słowian świąt. Wśród nich wymienić można przypadające 16 sierpnia Święto Leszego, boga lasu, któremu składano w lasach i na polanach ofiarę z chleba. 19 sierpnia czczono natomiast Strzyboga, czyli bóstwo wiatru, i wróżono z kierunków, jakie wiatr obierał. Czytelnicze wyzwanie na sierpień jest (po części) związane właśnie z tą tematyką i brzmi:

Przeczytam książkę z elementami folkloru, magii, mitów

Od czego zacząć? Może właśnie od słowiańskości? Tej tematyce poświęconych jest niemało pozycji – pisała o nich Ewa Cieślik w tym artykule. Wśród polecanych tytułów znajdziecie m.in. „Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie”, zawierający opowiadania polskich autorek, które w swojej twórczości motyw słowiańskości nieraz podejmowały i podejmują. Warto więc zajrzeć nie tylko do tej publikacji, ale i innych autorstwa Marty Kisiel, Anety Jadowskiej, Pauliny Hendel, Marty Krajewskiej, Agnieszki Kulbat, Katarzyny Bereniki Miszczuk, Martyny Raduchowskiej, Jagny Rolskiej, Małgorzaty Starosty i Anny Szumacher. To jednak nie wszystko – w „Czterech porach magii” znajdziecie cztery opowiadania Mileny Wójtowicz, Magdaleny Kubasiewicz, Anety Jadowskiej i Marty Kisiel, których akcja rozgrywa się w cztery różne pory roku i niemało w nich elementów słowiańskości. Co więcej, Słowianom możecie zajrzeć do garnka, a to dzięki „Kuchni Słowian” Hanny i Pawła Lisów.

Kolejnym artykułem w Lubimyczytać, w którym znajdziecie kilka słowiańskich inspiracji, jest ten napisany przez Agnieszkę Jankowiak-Maik, czyli Babkę od Histy. Autorka poleca m.in. takie tytuły jak: „Religię Słowian i jej upadek” Henryka Łowmiańskiego i „Mitologię Słowian” Aleksandra Gieysztora (jeśli chcecie podejść do tematu bardziej naukowo). Paweł Szczepanik w „Słowiańskich zaświatach. Wierzeniach, wizjach i mitach” zapoznaje natomiast współczesnych z wizją słowiańskiego Kosmosu. Z kolei „Bestiariusz słowiański” Witolda Vargasa i Pawła Zycha jest bardziej lekki i przyjemny, podobnie jak „W kręgu upiorów i wilkołaków. Demonologia słowiańska” Bohdana Baranowskiego. No właśnie! Bo książki o Słowianach nierzadko mają w sobie nutę grozy, jak „Dwie i pół duszy” Justyny Hankus – powieść z gatunku folk noir.

Nie zapominajmy o powieściach fantastycznych – tu wymienić trzeba „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego, ale także „Czas cieni” Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek, cykl „Odrodzone królestwo” Elżbiety Cherezińskiej czy „Słowo i miecz. Słowiańską apokalipsę” Witolda Jabłońskiego. Ba! Słowiańskość opisano również w książkach, w których dominuje realizm magiczny, jak np. w „Starej Słaboniowej i spiekładuchach” Joanny Łańcuckiej.

I oczywiście – nie zamykajmy się w słowiańszczyźnie i w polskim folklorze, mitach. W sierpniowym wyzwaniu czytelniczym zachęcamy do sięgnięcia również po książki o tej tematyce, traktujące o zwyczajach, tradycjach innych krajów, począwszy od słynnej „Mitologii Greków i Rzymian” Zygmunta Kubiaka, przez współczesne retellingi, jak „Pieśń o Achillesie” Madeline Miller, zbiór tekstów polskich pisarek „Ziarno granatu. Mitologia według kobiet”, „Dopóki mamy twarze” C.S. Lewisa, „Porzuceni” Meg Cabot czy nawet seria „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” Ricka Riordana, na „Mitologii nordyckiej” Neila Gaimana skończywszy.

Niemało książek znajdziecie w serwisie Lubimyczytać pod tagami „słowiańskość”, „Słowianie”, „mity”, „folklor”. Wspaniałej lektury!

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również nowy wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2023 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować wasze poczynania i odwiedzać wasze profile.

Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2023”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.


komentarze [2560]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać - awatar
LubimyCzytać 01.02.2024 11:50
Administrator

W styczniu 2024 chętnie – jak wynika z liczby waszych komentarzy, za co bardzo dziękuję – przystąpiliście do noworocznego wyzwania. W pierwszym miesiącu 2024 roku zachęcaliśmy do lektury książek, których akcja dzieje się zimą. Co będziemy czytać w lutym?

Najpierw jednak sprawdźcie, które opinie postanowiliśmy nagrodzić w styczniu: 
Marcela

Myszka 

Anna-Maria  


...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
Anna - awatar
Anna 01.02.2024 13:03
Bibliotekarka

Gorąco gratuluję Laureatkom styczniowego wyzwania 👏☺️ Brawo Wy  @Marcela @Myszka @Anna-Maria 🔥💪🌷

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Paulina - awatar
Paulina 01.02.2024 13:14
Czytelniczka

Pięknie dziewczyny! Gratuluję!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Anna-Maria - awatar
Anna-Maria 01.02.2024 14:27
Czytelniczka

Cudowna wiadomość. Gratuluję @Myszka i @Marcela 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Marcela - awatar
Marcela 01.02.2024 14:32
Czytelniczka

Pięknie dziękuję za wyróżnienie! 🤩

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
mała_mi - awatar
mała_mi 01.02.2024 16:45
Czytelniczka

Gratuluję 👍

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Margo - awatar
Margo 01.02.2024 18:56
Czytelniczka

Dziewczyny serdeczne gratulacje 😃

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Wiolka - awatar
Wiolka 01.02.2024 19:00
Czytelniczka

Gratulacje :D!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Iwona ISD - awatar
Iwona 01.02.2024 20:16
Czytelniczka

Serdecznie gratuluję 💐 Wam dziewczyny 🤗

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Myszka - awatar
Myszka 02.02.2024 08:09
Czytelniczka

Dziękuję za wyróżnienie! Pozdrawiam wszystkich nagrodzonych a także tych, którzy będą później nagrodzeni, cierpliwości...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
NiegdyśNatalia - awatar
NiegdyśNatalia 02.02.2024 09:25
Czytelniczka

Wielkie gratulacje🤍

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AKN - awatar
AKN 15.01.2024 19:56
Czytelnik

Przeczytałam dwie książki,które wpisują się w zimową tematykę. Pierwsza może nie koniecznie rozgrywa się zimą,chociaż są w niejwspomniane zimowe zamiłowania Norwegów. Z pewnością jednak przechodzi czytelnika zimny dreszcz podczas lektury.
Druga zaś pozycja, to już bardzo grudniowa opowieść, od której robi się ciepło na sercu.
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
Adam O - awatar
Adam O 13.01.2024 23:13
Czytelnik

Moje propozycje 
   Przebiśniegi
  Morderstwo w Boże Narodzenie
  Wigilijna przystań
  Morderstwo w Orient Expressie

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Przebiśniegi  Morderstwo w Boże Narodzenie  Wigilijna przystań  Morderstwo w Orient Expressie
LubimyCzytać - awatar
LubimyCzytać 02.01.2024 14:01
Administrator

Pod tym komentarzem czekamy na linki do Waszych opinii o książkach przeczytanych w styczniu w ramach #WyzwanieLC. Na koniec miesiąca wybrane 3 nagrodzimy książkowymi niespodziankami 🎁 👇
(Uwaga! Będziemy brać pod uwagę zgłoszenia, które są zamieszczone w bezpośredniej odpowiedzi do tej wypowiedzi)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
mała_mi - awatar
mała_mi 04.01.2024 11:58
Czytelniczka
gosia x - awatar
gosia 06.01.2024 00:12
Czytelnik

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/159190/zamiec-sniezna-i-won-migdalow - moja pierwsza książka Camilli Läckberg. Prosta, krótka historia, ale napisana tak, że aż nie mogłam się oderwać ... 😊

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Aguirre - awatar
Aguirre 14.01.2024 19:30
Bibliotekarz

Pierwsza pozycja przeczytana w ramach wyzwania:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/wielka-podroz-psim-zaprzegiem/opinia/810097...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
magsta1995 - awatar
magsta1995 16.01.2024 14:47
Bibliotekarka

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4986768/o-psie-ktory-uratowal-swieta
Wyzwanie czytelnicze styczeń zaliczone  

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Tusia - awatar
Tusia 17.01.2024 14:10
Czytelnik

Jest jakiś inny wątek na forum założony? Bo tu stary rok i tylko 2 wpisy o nowych tematach. Proszę o link

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Iwona ISD - awatar
Iwona 18.01.2024 23:38
Czytelniczka
Aguirre - awatar
Aguirre 19.01.2024 18:05
Bibliotekarz

Druga i raczej ostatnia pozycja przeczytana w ramach wyzwania:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/niedziela-4-stycznia/opinia/81073731

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Książkołaz - awatar
Książkołaz 21.01.2024 19:37
Czytelniczka

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/lancuch-z-cierni/opinia/81090602 -- Intrygi i świat Nocnych Łowców a w tle przygotowania do świąt!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
nataliaw43 - awatar
nataliaw43 22.01.2024 20:42
Czytelnik

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/cholod/opinia/73739207 Jeżeli mowa o styczniowym mrozie, to nikt nie zna go lepiej niż mieszkańcy Chołodu..

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
LetCentryczna - awatar
LetCentryczna 23.01.2024 12:06
Czytelniczka

Wyzwanie styczniowe zrealizowane. :)

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/serce-zdrajcy/opinia/80871574

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Katarzyna k - awatar
Katarzyna k 26.01.2024 05:52
Czytelniczka

Pierwsza książka z wyzwania styczniowego https://lubimyczytac.pl/ksiazka/pokolenie-zimy/opinia/80308419

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Sea_Of_Darkness - awatar
Sea_Of_Darkness 27.01.2024 18:19
Czytelniczka

W ramach wyzwania przeczytałam  Kradzież, której akcja dzieje się na północy Szwecji pośród ludu Saamów. Link do mojej opinii: 
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/kradziez/opinia/80862565

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Kradzież
ISIA - awatar
ISIA 27.01.2024 20:01
Czytelniczka

Zimowe baśnie z różnych stron świata:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/basnie-zimowe/opinia/80340832

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
ISIA - awatar
ISIA 27.01.2024 20:32
Czytelniczka

Mroźna zima na stepach Ukrainy, fantastyka:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/zima-jest-popyt-na-sieroty/opinia/81142842

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
ISIA - awatar
ISIA 31.01.2024 01:18
Czytelniczka

Klasyk literatury dziecięcej:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/zima-muminkow/opinia/75306865

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Anna-Maria - awatar
Anna-Maria 31.01.2024 13:56
Czytelniczka

lubimyczytac.pl/ksiazka/zima-stulecia/opinia/68368794

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Anna - awatar
Anna 31.01.2024 15:02
Bibliotekarka

Ostatnia książka przeczytania w ramach styczniowego wyzwania: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/zbrodnie-zimowa-pora/opinia/80745807

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
magsta1995 - awatar
magsta1995 10.02.2024 15:24
Bibliotekarka

W ramach wyzwania lutowego przeczytałam tą książkę. https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5090758/wartka-smierc

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać - awatar
LubimyCzytać 02.01.2024 13:01
Administrator

No dobrze, ale co będziemy czytać w styczniu? W zeszłym roku skupiliśmy się na motywie początku, dwa lata temu – na książkach z liczbą w tytule, a trzy lata temu – na książkach, których nie zdążyliście skończyć w roku wcześniejszym. Tym razem skupimy się na tym, że początek roku w Polsce bywa jeśli nie mroźny, to na pewno nie ciepły. Dlatego wyzwanie czytelnicze...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
LubimyCzytać - awatar
LubimyCzytać 02.01.2024 11:46
Administrator

Dzień dobry w nowym, 2024, roku! Wyspani, najedzeni, wypoczęci? Jeśli tak, to pora rozpocząć kolejne dwanaście miesięcy z wyzwaniem czytelniczym Lubimyczytać. Książki o jakiej tematyce będą towarzyszyć nam w styczniu? Sprawdźcie!

Najpierw jednak sprawdźcie, które opinie postanowiliśmy nagrodzić
książką-niespodzianką:mała_miBarbaraDorcia Gratulujemy! Ze zwycięzcami...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
Anna - awatar
Anna 02.01.2024 13:18
Bibliotekarka

@mała_mi, @Barbara , @Dorcia gratuluję Wam zwycięstwa w wyzwaniu drogie Panie 🤗👏🌺 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Dorcia - awatar
Dorcia 02.01.2024 13:43
Czytelniczka

@Anna dziękuję  😀

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Iwona ISD - awatar
Iwona 02.01.2024 15:51
Czytelniczka

Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom grudniowego wyzwania💐

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Barbara - awatar
Barbara 03.01.2024 00:53
Czytelniczka

Dziękuję  😃 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Dorcia - awatar
Dorcia 03.01.2024 08:55
Czytelniczka

@Iwona ISD dziękuję  😀

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Anika - awatar
Anika 30.12.2023 22:02
Czytelniczka

Przeczytane w ramach grudniowego wyzwania:
  Żar Za granicą Jej wysokość kurtyzana Dania. Tu mieszka spokój Inwazja porywaczy ciał Dziennik pustki

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
 Żar  Za granicą  Jej wysokość kurtyzana  Dania. Tu mieszka spokój  Inwazja porywaczy ciał  Dziennik pustki  Zwycięzcy  Nim dojrzeją maliny  Aria
Dorcia - awatar
Dorcia 30.12.2023 22:02
Czytelniczka

Wyzwanie grudniowe zakończyłam kilkoma książkami, które sprawiły mi dużo radości przy czytaniu, były to:  Wtem denat Córka z Kuby Cmentarz osobliwości Katia. Cmentarne love story, ...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
 Wtem denat  Córka z Kuby  Cmentarz osobliwości  Katia. Cmentarne love story  Ofiara twoim przeznaczeniem  Niegodziwość ojców  Jej wysokość kurtyzana
Aliki - awatar
Aliki 30.12.2023 02:18
Czytelniczka

Cicha noc Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla Słowenia. Mały kraj wielkich odległości

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Cicha noc  Dziadek do orzechów i świąteczne machlojki Mysiego Króla  Słowenia. Mały kraj wielkich odległości
Duana - awatar
Duana 29.12.2023 22:15
Czytelniczka

Wyzwanie czytelnicze na rok 2023 poszło mi nawet dobrze. Nie udało mi się zrealizować wyzwania na wrzesień, za to w kwietniu przeczytałam dwie książki z wyzwania na temat (auto)biografii.

Prezentuję listę od kwietnia do grudnia (styczeń-marzec opublikowałam w poprzednich postach).
kwiecień - "Po drugiej stronie różdżki" Tom Felton, "Cieszę się, że moja mama umarła"...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
Mylengrave - awatar
Mylengrave 31.12.2023 07:30
Czytelniczka

Ooo super podsumowanko!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Bluecat - awatar
Bluecat 29.12.2023 22:00
Czytelniczka

Dania. Tu mieszka spokój

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Dania. Tu mieszka spokój
frania007 - awatar
frania007 29.12.2023 20:46
Czytelniczka

Cztery pory magii

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Cztery pory magii
Mylengrave - awatar
Mylengrave 24.12.2023 22:37
Czytelniczka

Grudzień zaliczony: 
Piekło kobiet PL  Ubierałam arabskie księżniczki  Marina

Z niecierpliwością wyczekuję styczniowego tematu!
 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Piekło kobiet PL  Ubierałam arabskie księżniczki  Marina
Paullina - awatar
Paullina 21.12.2023 21:48
Czytelniczka

Druga przeczytana i już chyba ostatnia do tego wyzwania

  Reina Roja. Czerwona królowa

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/reina-roja-czerwona-krolowa/opinia/80259370 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Reina Roja. Czerwona królowa
majowa_panna - awatar
majowa_panna 17.12.2023 18:04
Bibliotekarka

Cóż, kręciłam się wokół Katia. Cmentarne love story kręciłam, aż w końcu Lubimyczytać pchnęło mnie w objęcia tej książki w ramach wyzwania na grudzień. I wiecie co? Niczego nie żałuje. Książka o nekromantach okazała się żywo interesująca, bohaterka przecudowna, a sama fabuła... zdrowo rąbnięta. W dodatku miałam ochotę...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
 Katia. Cmentarne love story
Sara Lee - awatar
Sara Lee 16.12.2023 07:53
Czytelniczka

Kilka książek spod patronatu LC udało przeczytać mi się już wcześniej. Do końca grudnia chciałabym skończyć jedynie te, bo mam jeszcze dwie zaczęte niezwiązane powieści. Wrócimy po was. Historie alpejskie  Uwięziona Anne z Szumiących Wierzb

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
 Wrócimy po was. Historie alpejskie  Uwięziona  Anne z Szumiących Wierzb  Ratownik. Nie jestem bogiem  Piekło kobiet PL
Tusia - awatar
Tusia 14.12.2023 15:18
Czytelnik

WYZWANIE LC GRUDZIEŃ 2023 😎
  Kąkol

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Kąkol
Alwis - awatar
Alwis 14.12.2023 08:29
Czytelnik

Prawda półostateczna przeczytane. I to tyle na ten rok.
11 na 12 tematów wyzwań zaliczonych. Czekam na ciekawe wyzwania w następnym roku.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Prawda półostateczna
Paullina - awatar
Paullina 12.12.2023 20:30
Czytelniczka

Pierwsza książka przeczytana w ramach wyzwania:  7th Heaven

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/7th-heaven/opinia/79227008 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 7th Heaven
Dorothea - awatar
Dorothea 07.12.2023 09:59
Czytelniczka

Ja się w grudniu zdecydowałam na  Spaleni w ogniu i przypadła mi ta książka do gustu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/spaleni-w-ogniu/opinia/80277306

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Spaleni w ogniu
Jakub - awatar
Jakub 07.12.2023 07:44
Czytelnik

Między świętami mam zamiar przeczytać w ramach wyzwania jedną książkę:

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
vasket - awatar
vasket 07.12.2023 07:46
Czytelniczka

Świetny wybór, magiczny klimat

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
-luna- - awatar
-luna- 05.12.2023 11:13
Czytelniczka

Po namyśle wybrałam dwie książki, które chyba pasują do grudnia i aury za oknem  😀
  Wrócimy po was. Historie alpejskie
  Cicha noc

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Wrócimy po was. Historie alpejskie  Cicha noc
Natalia - awatar
Natalia 04.12.2023 22:10
Czytelniczka

Wybrałam Chłopki. Opowieść o naszych babkachYellowface

Chłopki. Opowieść o naszych babkach Yellowface

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Chłopki. Opowieść o naszych babkach  Yellowface
Vilemo - awatar
Vilemo 19.12.2023 14:45
Czytelniczka

Hej! Tez czytam  Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Janina - awatar
Janina 04.12.2023 14:52
Czytelniczka

Przeczytam  Wielka ucieczka  Morderstwo na szlaku  Zło ze wschodu

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Wielka ucieczka  Morderstwo na szlaku  Zło ze wschodu
mulberry - awatar
mulberry 04.12.2023 12:40
Czytelniczka

Przeczytam  Szpital Filomeny

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Szpital Filomeny
Dor - awatar
Dor 04.12.2023 11:49
Czytelnik

Tylko "Orient"  zaliczę w grudniu. "Krzyku orła" jestem ciekawa! ";wiek zła"  znajduje się na mojej liście "Może", no i ewentualnie DeLillo

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
malenia_ - awatar
malenia_ 04.12.2023 11:01
Czytelniczka

Trochę mi się poszczęściło i akurat czytam  Pas Ilmarinena, ale po przeszukaniu patronatu z tego roku chciałabym przeczytać  Rozgwiazda Pani March CecyliaSiódmy koci żywot

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
 Pas Ilmarinena  Rozgwiazda  Pani March  Cecylia
tess - awatar
tess 04.12.2023 00:30
Czytelniczka

W grudniowym wyzwaniu na pewno   Orient, a potem Nemezis La Bestia i zapewne jeszcze kilka innych. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Orient  Nemezis  La Bestia
Katarzyna k - awatar
Katarzyna k 03.12.2023 22:13
Czytelniczka

Biorąc pod uwagę, że moje pólki z kolejnymi książkami do przeczytania raczej rozrastają się, a nie kurczą, a są tam same rarytasy 😁, nie będę na siłę poszukiwać czegoś innego. Wyzwania traktuję z dużą dozą nonszalancji - jeśli akurat coś co czytam lub mam na coś chrapkę, pasuję, to wtedy dołączam. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
NiegdyśNatalia - awatar
NiegdyśNatalia 04.12.2023 08:16
Czytelniczka

@Katarzyna k Znam sytuację😅 Półki do przeczytania są już tak duże, że i tam można się zgubić😅 Czasami z polecenia coś tam dorzucam(no ok często), ale nigdy celowo nie szukam do przeczytania na teraz nic poza tymi półkami

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Darsky - awatar
Darsky 03.12.2023 21:05
Czytelniczka

To ja się zdecyduję na coś ciężkiego  Szymek

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
 Szymek
Tereda A - awatar
Tereda 08.12.2023 19:11
Czytelnik

To nie jest "ciężkie" 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się