Dziewczyna w lodzie

Patronat LC
Robert Bryndza Wydawnictwo: Filia Cykl: DCI Erika Foster (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
The Girl in the Ice
2016-11-09
2016-02-17
Emilia Skowrońska
Filia
detektyw kryminał ebook niebezpieczeństwo prostytutka seryjny zabójca strach śledztwo śmierć wyścig z czasem zabójstwo
The Girl in the Ice

Śleboda Małgorzata Fugiel-K...

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kryminalna dziewczyna raz jeszcze

17 Link do recenzji

Całkiem przypadkiem przeczytana i bardzo pozytywnie zaskoczony jestem. Książka bardzo przyjemnie napisana, wiele wątków ukazanych, nie tylko oczami głównej bohaterki. Do samego końca trzyma w napięciu. Postacie w książce przedstawione bardzo ludzko.

Bardzo dobry kryminał

Książka całkiem niezła, niestety irytowało mnie nadmiernie używanie słowa "Szefowo"

Książka jest wg mnie słaba albo co najwyżej przeciętna. Wprawdzie śledztwo jest prowadzone logicznie, ale jakoś tak beznamiętnie. Erika - policjantka skonfliktowana z szefem, który rzuca jej kłody pod nogi i utrudnia śledztwo, mimo swojego zaangażowania i walki z przeciwnościami, nie ma żadnych cech, za które można byłoby ją polubić lub chociaż które by ją jakoś wyróżniały....

Ta książka zmieniła moje podejście do czytania książek, które są wydawane w seriach. Zawsze wydawało mi się, że jeśli książka nie kończy się na jednej części nie może być dobra. Jak błędnie i zbyt młodo (?) wtedy myślałam!
To jeden z moich ulubionych autorów (mówię jeden z, bo nie potrafię się zdecydować na tego jedynego), dzięki którym zakochałam się z literaturze...

Mega wciągająca książka, czyta się ją z dużym zainteresowaniem i ciężko odłożyć z powrotem. Postaci bardzo wyraziste. Bardzo polecam :)

w parku znaloziono zwłoki młodej kobiety ,śledztwo prowadzi detektyw Erika która zmaga się z tragiczna śmiercią męża.akcja toczy się powoli, jest kilka wątków ale bez dreszczyku emocji choć zakończenie jak zwykle zaskakuje.

Tę książkę miałam w formie audiobooka. Na początku ciężko było mi się wciągnąć, ale w miarę rozwoju akcji zaciekawiła mnie ta historia.
Na plus: Silna postać głównej bohaterki. Chociaż uważam, że nieszczęśliwa i doświadczona przez los dowodząca dochodzeniem to już banał, jednak Erika Foster miała w sobie coś, co sprawia, że ją zapamiętam.
Co mnie zaskoczyło: Ciekawie...

Zabrałam się za cały cykl i wysłuchałam tą książkę drugi raz, dla przypomnienia. I o dziwo słuchałam ją z przyjemnością pomimo, że wiedziałam jak się skończy. Teraz zabieram się za drugą część

Pierwsze spotkanie z twórczością Roberta Bryndzy nie wypadło tak jak się spodziewałem. Większość opinii na temat „Dziewczyny w lodzie” była co najmniej bardzo pochlebna z tendencją wznoszącą. Zatem po odsłuchaniu audiobooka zadałem sobie pytanie czy to ta sama powieść która zbiera takie fajne głosy? Osobiście wahałem się ocenić książkę pomiędzy ‘przeciętna’ i ‘dobra’, ale...

Dyskusje

1 433