Zamieć śnieżna i woń migdałów

Okładka książki Zamieć śnieżna i woń migdałów
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2011-11-17
Inga Sawicka
literatura szwedzka morderstwo

Czytałam lepsze książki Autorki 🤷 niby dużo się dzieje ale to takie wszystko średnie...

Cóż mogę napisać ? Nie jestem zwolennikiem gatunku kryminalnego czy sensacyjnego. Po tę książkę sięgnąłem zachęcony ładną okładką wydawnictwa CZARNA OWCA. Kryminałek bardzo lekki, powiedziałbym taki kameralny, fajnie się czytało i odpoczywało przez 2,5 godziny. Może skuszę się na kolejne pozycje tej autorki.

O jakie straszne rozczarowanie. Pierwsza, przeczytana przeze mnie książka TEJ sławnej pisarki i dużo większe oczekiwania. A co dostałam? Książkę do bólu nudną i przewidywalną. Niby klasyk- rodzinne spotkanie zakłóca, nagła śmierć bardzo bogatego seniora rodu, na którym rodzinka z radością żerowała. Niestety zamieć śnieżna, uniemożliwia powrót do domu i wszczęcie porządnego...

Czytam i mam wrażenie deja vu... czyżbym znów przeniosła się do "I nie było już nikogo" A. Christie? Podobna konwencja - morderstwa na odciętej od świata przestrzeni; wiadomo, że działa ktoś "od środka". Czyta się bardzo szybko - idealna na podróż.

Aż trudno uwierzyć że to Camilla Lackberg. Strasznie przewidywalna.

Bardzo przypominała mi jedną z książek królowej kryminału.
Ale po ciężkim dniu, kiedy potrzebowałam trochę oderwać się od rzeczywistości, ale nie zarywać nocy, ta pozycja była idealna.
Dobre opowiadanie, na zasypanej śniegiem (a mamy upalne lato) północy.
Polecam.

Nowela "Zamieć śnieżna i woń migdałów" to historia o policjancie Martinie , który spędza weekend przed świętami Bożego Narodzenia z rodziną swojej nowej dziewczyny, w pensjonacie na wysepce. Na pierwszym spotkaniu, podczas uroczystej kolacji dochodzi do śmiertelnego zatrucia.Wszyscy są zamknięci od świata ,na zewnątrz szaleje burza śnieżna i nikt nie kto może być sprawcą...

Nie. Jednak nie. Nie mój styl. Kompletnie się mijam z takim pisaniem. Ale to nie znaczy, że to jest złe. Po prostu nie dla mnie.

Na półkach: , , , , , ,

za krótko, za szybko, niedosyt:( do schrupania na jeden, wieczorny kęs

Szału nie było, dało się w historii wyczuć inspirację od książek Agathy Christie. "Zamieć śnieżną i woń migdałów" można wciągnąć w jeden wieczór.

5 647
    1 597