Zamieć śnieżna i woń migdałów

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Snöstorm och mandeldoft
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
Czarna seria
literatura szwedzka morderstwo

Książka o bardzo przeciętna, o małej objętości zarówno stron jak i historii.
Zdecydowanie bardziej przypominała mi w treści komedię "Skąpiec" aniżeli powieść kryminalną.

Przyjemna lektura na zimę pod ciepłym kocem - jeśli ktoś lubi się bać :) Jest klimat i ciekawa kompozycja fabularna.

Agatha Christie w wydaniu Camilli. Cóż opowiadanie do poczytania na godzinę. Nie wiem czym się sugerowała autorka aby to napisać. Trochę szkoda czasu i papieru. No ale, przeczytane i zapomniane.

Łyknęłam, ale raczej z sentymentu jakim darzę serię o Fjallbace, niż ze względu na super fabułę. Dobrze się czyta, ale nie umywa się do serii.

Nie tego spodziewałam się po Lackberg. Chyba najsłabsza pozycja tej autorki, która wpadła mi w ręce.
Miałam wrażenie, że czytam kryminał Christie (za którą jakoś szczególnie nie przepadam).
Mimo wszystko miło było wrócić do jednej z postaci z sagi o Fjallbace :)

Szybka, lekka i przyjemna. W sam raz na jeden wieczór.

Krótka (może jak dla mnie ciut za krótka) historia morderstwa na odciętej od ludzi wysepce, trochę w konwencji Agathy Christie, choć oczywiście królowej kryminału trudno dorównać. Przyjemna lektura na jakąś godzinkę z okładem.

Przykro pisać, ale to stracone 2 godziny na czytanie. Aż trudno uwierzyć, że to pozycja Camilli Lackberg.

Książka wciąga. Czyta się szybko i przyjemnie. Lektura w sam raz na weekend.

Sądząc po nazwisku autorki spodziewałam się czegoś ciekawszego i bardziej spektakularnego.

Dyskusje

5 332