Zamieć śnieżna i woń migdałów

Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Snöstorm och mandeldoft
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka
Czarna seria
literatura szwedzka morderstwo

Za krótkie, ale jednocześnie czytało się dla mnie męcząco.

Idealna książka na jeden wieczór. To pierwsza książka tej autorki, i jej styl zdecydowanie przypadł mi do gustu. Lekko, ale ciekawie.
To kolejna książka, której akcja toczy się w świątecznym okresie, w hotelu, z morderstwem w tle.

Krótka powieść wzorowana na kryminałach Agathy Christie. Moim zdaniem niepotrzebna. Królowa jest tylko jedna :) To trochę żartem, bo niektóre powieści Agathy Christie trącą już myszką. Zasadniczo chodzi mi o to, że Zamieć śnieżna i woń migdałów mnie nie porwała. Akcja toczy się na wyspie w pobliżu Fjällbaki - policjant Martin Molin to kolega Patrika Hendstroma. Rodzi to...

Czyta się szybko, ale fabuła nie powala. Można przeczytać gdy nie ma się nic innego na półce.

Chciałabym tej książce dać wyższą notę, ale ... czyta się tą książkę jak sagę rodzinną nie jak kryminał. Czarna seria? Chyba za dużo przeczytałam innych kryminałów niż żeby zaliczyć ją to takich. Wiem, że jest to świetna autorka. Nie skreślam jej choć to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, książkę czyta się szybko, przepiękna okładka, wydanie cudowne. Wydawnictwo powinno...

Czyta się w miarę szybko ze względu na długość, ale historia jest pobieżna, trudno się wczuć, a zakończenie nie jest wyjątkowe.

Jest to coś innego niż wcześniejsze książki autorki. To nowela skupiająca się na przedstawieniu samej zbrodni bez zbędnych opisów. Nie każdemu przypadnie do gustu.

Nudna i zakończenie takie jakieś nieciekawe.

Sięgając po książkę, dobrze jest mieć świadomość z jakim gatunkiem literackim mamy do czynienia. Nie da się lubić wszystkiego, toteż nowela nie każdemu przypadnie do gustu.
Trzeba mieć na uwadze, że to nie jest słynny thriller psychologiczny Camilli Lackberg, w którym szczegółowo poznajemy sylwetki postaci, bo nie o to tu chodzi. W "Zamieci..." najważniejsza jest sama...

Książka o bardzo przeciętna, o małej objętości zarówno stron jak i historii.
Zdecydowanie bardziej przypominała mi w treści komedię "Skąpiec" aniżeli powieść kryminalną.

Dyskusje

5 426