Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 47.47 zł

2021-06-16
Urszula Szczepańska
Seria butikowa
Inne

Nasza pierwsza przygoda z Madeline Miller nie należała do najgorszych, ale i nie należała do najlepszych, a samej powieści trochę się od nas dostało. Mimo to piękne wydanie debiutu Miller skusiło nas na tyle (głównie przez chęć posiadania całej butikowej kolekcji), by zapoznać się z historią Achillesa i Patroklesa. Jak wypadła ta powieść w porównaniu z Kirke? No niestety...

"Pieśń o Achillesie" czaruje mnie swoją historią i świetnym stylem pisarskim autorki. Wiecie co jest dla mnie wyznacznikiem naprawdę dobrej książki? Cisza po przeczytaniu, gdy ten ogrom emocji jest tak duży, że pozostaje mi tylko cisza.
Ile w tej książce było uczucia, smutku i radości, chwały i hańby, okrucieństwa i łaskawości. Urzekło mnie jeszcze, że to nie Achilles...

Przepięknie napisana, poruszająca i wciągająca.

Co mogę powiedzieć poza tym że to przepięknie napisana wzruszająca historia o miłości, przyjaźni, honorze i wiele więcej..
Mimo że wiedziałam jak się skończy złapała mnie za serce i płakałam zarówno w trakcie jak i po przeczytaniu
zdecydowanie TOP 2021

Na półkach: , , , ,

Mimo, że wiedziałam jak to się skończy - każdy kto zna trochę bliżej mity to wie, to mimo tego byłam tak przejęta tą książką, że nigdy nie spodziewałam się, że tak będzie.

A teraz do rzeczy.

Trzeba autorce przyznać, że ma PIĘKNY styl pisania. To, jak układa zdania, jest czarujące i mądre. Aż żałuję, że nie zaznaczałam więcej zdań. Przez ekran czytnika mogłam odczuć...

Ta książka mnie zaskoczyła, później wyrwała mi serce, zmiętosiła je w każdy możliwy sposób, później z powrotem wsadziła w pierś i poczułam się szczęśliwa! Historia Achillesa i jego najwierniejszego i najukochańszego towarzysza Patroklosa warta jest przeczytania i zapamiętania. Przepiękna i tragiczna. Uwielbiam.
Moja TOPKA 2021

Świetny styl autorki i dobrze wykreowani bohaterowie sprawiają, że książka jest wciągająca i ciekawa pomimo każdemu znanego zakończenia.

Tę książkę powinno czytać się tylko w oryginale, obecne polskie wydanie jest tragiczne - kompletnie pozbawione magii i uczucia.

"The Song of Achilles" jest piękną historią o miłości dwójki chłopców, którzy przez przeznaczenie musieli za szybko dorosnąć. Przepowiednia zmusiła ich do udziału w wojnie, w której udziału brać nie chcieli. Przez tę wojnę właśnie, zostali...

Wzruszająca opowieść o miłości i szukaniu dobra, ale także o zdradzie i dumie. Można naprawdę wczuć się w emocje i rozpacz bohaterów. O wiele lepsza pozycja niż "Kirke" tej samej autorki.

Myślę, że nie ma wystarczających słów, żeby opisać tą historię. Była po prostu wspaniała. Przepiękne. Wzruszająca do głębi.
Historia, którą pewnie każdy zna, trochę zmieniona. Poznajemy w niej jeszcze młodego Achillesa, z perspektywy jego późniejszego towarzysza. Poznajemy jego młodość, czasy spokoju i dobroci, czasy wojny i tragedii.
Cudowna opowieść o życiu i...

1 935
  • Chcę w prezencie