Lekcje chemii

2022-04-05
Marek Cieślik
Ekranizacje:
Lekcje chemii (2023)
chemiczka gotowanie kobieta feminizm pewność siebie
Inne

Przeczytane 547 Opinie 30 Oficjalne recenzje 25

Wyróżniona opinia i

Książki 1824 Opinie 986

Bo żadna kobieta nie jest „zwykła”.
Cudowna historia kobiety, która nie tylko była piękna ale przede wszystkim była genialna.
Poznajemy bohaterkę szokującą swe czasy, zaprzyjaźniamy się z nią i wspieramy w jej podróży pełnej bólu, nieznanego i mężczyzn, którzy traktują ją jedynie jako ładny obrazek i nic poza tym.
W tzw. „Międzyczasie” poznajmy również innych bohaterów których losy na zawsze zostaną w pamięci i psa, 6:30. Psa który skrada serce i nie chce aportować go do nas z powrotem.
Ta książka to emancypacja sama w sobie, to wyzwolenie, to coś tak wspaniałego, że aż ciężkiego do opisania. Polecam z czystym sercem.

Bo żadna kobieta nie jest „zwykła”.
W tzw. „Międzyczasie” poznajmy również innych bohaterów...

Obyczajówka, ale niezwykła. I do pośmiania i przemyślenia. Bardzo dobrze się bawiłem i cieszę się, że wybrałem audiobooka. Paulina Holtz doskonale sprawdziła się w roli lektorki.

Pomysł dobry, jednak autorka ma niezbyt duże pojęcie o chemii. Wiem, że to nie jest główny temat tej książki, jednak jeśli się za to bierze to warto nie popełniać błędów merytorycznych.

Bardzo przyjemna, inspirująca, wzruszająca. Świetnie nakreślone charaktery postaci.

To nie była zła książka, to z całą pewnością, jednak myślę, że jakbym czytała ją na papierze zamiast słuchać, to odebrałbym ją jednak dużo gorzej.

Ciekawa pozycja, tego nie mogę jej odebrać, ale bardzo irytował mnie ten wątek z psem.

Swietna książka

Jest to powieść przyjemna, choć po opiniach oczekiwałam czegoś wielce wybitnego. Jednak mimo, iż pierwsza połowa książki trochę mnie nużyła, to potem rzeczywiście czytałam z zainteresowaniem. Jest to ciekawa historia losów młodej chemiczki, osadzona w latach 50tych (choć będąc Polakiem, ciężko uwierzyć, że świat mógł być tak rozwinięty w latach 50tych… :’)) z lekką dawką dialogowego humoru. Myślę, że wiele dał tutaj zabieg wprowadzenia punktu widzenia psa (jakże inteligentnego i uroczego!) oraz jego przemyśleń, jak i ultraoczytanej i mądrej dziewczynki, której dialogi również mnie rozczulały. Poza tym, lubię książki z nutą feminizmu, za co również dałabym plusa.

Jakież to było nużące! Strasznie mi się dłużyła. Niby ciekawa ale jednocześnie podana w taki sposób, że ciężko było ją czytać czy słuchać. Dobrnęłam do końca za 3 podejściem do książki. Pomysł świetny, wykonanie nie dla mnie.

Miło się czytało tę bajeczkę, taka lektura ku pokrzepieniu kobiecych serc. Chociaż nie wiem czy taka z pozoru feministyczna literatura nie działa przeciwskutecznie.
Ciekawe jest to, że w tej historii jedynie osoba nieneurotypowa jest w stanie się przeciwstawić opresyjnemu systemowi.