Reina Roja. Czerwona królowa

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Reina Roja. Czerwona królowa
Juan Gómez-Jurado
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Antonia Scott (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2023-01-01
Data 1. wydania:
2018-11-08
Barbara Bardadyn
Madryt zbrodnia thriller morderstwo śmierć śledztwo
Inne

przeczytanych książek 2481 napisanych opinii 502

Szybka, przyjemna i co ciekawe całkiem dobrze zekranizowana. Polecam

Szybka, przyjemna i co ciekawe całkiem dobrze zekranizowana. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czegoś mi brakowało w tej książce, może to, że za bardzo były porozrzucane wydarzenia, którymi autor chciał wytłumaczyć pewne wydarzenia. Pod koniec książki już było lepiej. Była akcja, jednak nie trzymała mnie w jakimś większym napięciu. Ciekawie została przedstawiona główna bohaterka. Mam nadzieję, że kolejna część będzie lepsza.

#WyzwanieLC2024 lipiec
Przeczytam książkę, której akcja dzieje się w ciepłym kraju

Trzy razy słuchałam początku bo nie mogłam się wciągnąć. Bardzo dziwny styl pisania. A może tylko inny od tego, do czego przyzwyczaili mnie autorzy innych książek. W samej historii najbardziej intryguje główna bohaterka - Antonia Scott. I chociażby dla niej warto po książkę sięgnąć. Jeśli tylko nie zrazi Was sposób prowadzenia narracji:)
Lektor (Jakub Kamieński) bardzo przyjemny z jednym zastrzeżeniem. Prawie nic nie słychać, gdy zaczyna szeptać.

#WyzwanieLC2024 lipiec
Przeczytam książkę, której akcja dzieje się w ciepłym kraju

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czuję rozczarowanie. Książka w założeniu z fajnym konceptem, w stylu Camilli Lackberg, ale realizacja średnia ze względu na urywanie wątków w pierwszej części oraz zbyt proste dojście do rozwiązania w drugiej. Postacie całkiem fajne oraz intrygująca końcówka i posłowie. Pewnie za jakiś czas wrócę do drugiej części jak będę poszukiwać czegoś lekkiego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strasznie mnie nudziła, nie polubiłam się z bohaterami, nie wiem, co się w tej książce działo, ani jakie motywy mial sprawca. Masakra. Dawno nie czytałam aż tak złej książki. Plus jest taki ze na wycieczce autokarowej po przeczytaniu 2 rozdziałów spalam jak zabita.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Antoni Scott to najinteligentniejsza osoba na całym świecie. Nie jest policjantką, jej nazwisko nigdy nie pojawia się w mediach, a jednak w ramach elitarnego projektu "Czerwona Królowa" rozwiązała już wiele istotnych i niesamowicie trudnych zagadek kryminalnych. Wypadek przy pracy sprawia, że Antonia zupełnie rezygnuje z wykonywanej dotąd pracy i zaszywa się w swoim opustoszałym mieszkaniu.

Inspektor Jon Gutiérrez, jest człowiekiem, którego reputacja wisi na włosku. Bardzo chcę uniknąć przewidzianego mu losu. Wszystkie jego problemy znikną, gdy uda mu się zachęcić Antonie Scott do współpracy przy skomplikowanej sprawie morderstwa syna prezeski jednego z największych Hiszpańskich banków. W czasie śledztwa dochodzi do zaginięcia córki innego wpływowego człowieka, a w tej sprawie liczy się każda sekunda. Czy duetowi uda się uratować dziewczynkę mimo napotykanych na drodze przeciwności?

Niesamowicie trzymająca w napięciu historia, która bardzo mnie wciągnęła i sprawiła, że dosłownie ją pochłonęłam. Antonia Scott jest niesamowicie tajemniczą kobietą, która pod maską profesjonalizmu kryje ogromne serce, które czasami przyćmiewa jej nieprzeciętny umysł. Wspaniały dreszcz emocji towarzyszył mi w trakcie całej lektury i nie opuszczał mnie ani na chwilę. Zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło i zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

Czy polecam?
Nie mam absolutnie niczego do zarzucenia książce i jej autorowi, więc zachęcam do niej każdego, kto lubi nieprzeciętne zagadki kryminalne. Nie mogę się doczekać, bo słyszałam dużo dobrego o kolejnych częściach serii z błyskotliwą Antonią Scott.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawie skonstruowana historia. Nie całkiem rozumiem motyw zbrodni ale wygląda na to, że trzeba sięgnąć po następne tomy aby się tego dowiedzieć. Bohaterowie dają się lubić a książkę szybko się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzisiaj ruszamy do gorącej Hiszpanii. Reina Roja Czerwona królowa.
Było to moje pierwsze spotkanie z hiszpańskimi klimatami i muszę przyznać, że było to bardzo miłe (chociaż bez fajerwerków) spotkanie.
W Madrycie dochodzi do morderstwa, w którym ginie syn właścicielki jednego z największych banków w Państwie. Sprawa dostaje wysoki priorytet i jest prowadzona w sposób niestandardowy; publika i media nie mogą się o niczym dowiedzieć. Inspektor Jon Gutierrez przyparty do muru przez własne problemy w pracy musi podjąć się śledztwa i w dodatku namówić do tego najinteligentniejsza kobietę na świecie-Antonie Scott, która zapiera się rękami i nogami, aby nie brać w tym udziału. Gdy pojawia się kolejna ofiara, para ta zaczyna współpracować i rozwiązywać kolejne zagadki, które doprowadzają ich coraz bliżej rozwiązania.
Oczekiwania co do książki miałam wysokie, jednak nie do końca je spełniła. Fabuła jest przemyślana, ale brak jej takiego polotu, emocji., adrenaliny. Kilka zwrotów, które mnie zaskoczyły, jednak nie było ich za wiele. Dosyć przewidywalna . Plus za krótkie rozdziały.
Na pewno nie był to stracony czas i myślę, że za jakiś czas sięgnę po kolejną część.

Dzisiaj ruszamy do gorącej Hiszpanii. Reina Roja Czerwona królowa.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobry triller, ale za długi. Ciekawie pokazana Hiszpania.

Dobry triller, ale za długi. Ciekawie pokazana Hiszpania.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Coś mi nie gra w tej książce. Przede wszystkim styl narracji. Powieść napisana bardziej jak scenariusz filmowy niż książka. Dziwne fikołki, przedłużające ilość stron; żeby nie być gołosłowną, styl jest taki:
"Antonia jest zmartwiona i się boi.
- jestem zmartwiona i się boję - mówi Antonia".
Albo to jakieś poczucie humoru autora. Nie wiem.

Postać Antonii ma się kojarzyć z detektywem Monkiem. Z jednej strony super inteligenta, a drugiej brak jej życiowej zaradności, dlatego do pomocy otrzymuje Jona, który jest "potężnym (nie że y grubym) gejem". Wielokrotne nawiązywanie do postury i orientacji bohatera jest nudne,żeby nie powiedzieć że denerwujące. A sposób rozwiązania przez nią zagadki wcale nie potwierdza takiej wybitnej inteligencji i sensu prowadzenia programu "czerwona królowa".

Zagadka kryminalna średnia,nie wciągająca.

Książka nie jest zła, można przeczytać. Natomiast nie dogania sławy najlepszego thrillera ostatnich lat,która przed nią kroczy. Taki średniak.

"Antonia jest zmartwiona i się boi.
- jestem zmartwiona i się boję - mówi Antonia".
Albo to jakieś poczucie humoru autora. Nie wiem.

Postać Antonii ma się kojarzyć...

3 569
    1 710