Morderstwo w Orient Expressie

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Murder on the Orient Express
Marta Kisiel-Małecka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Murder on the Orient Express
Herkules Poirot (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Marta Kisiel-Małecka

Po latach powróciłam do tej klasyki i była to prawdziwa przyjemność.

Na półkach: , , , ,

Jedna z ciekawszych pozycji od tej autorki.
Zakończenie niespodziewane

To już kolejna książka Agathy Christie, po którą sięgnęłam i po raz kolejny się nie rozczarowałam.
Kiedy zaczniemy przygodę z "Morderstwem w Orient Expresie" nie zaznamy spokoju dopóki nie dotrzemy do ostatniej ze stron.
Zawiła akcja, tajemnice oraz zeznania bohaterów to prawdziwa gratka dla naszych szarych komórek.

Wreszcie postanowiłem sprawdzić tą kultową autorkę i przyznaję na koniec, że faktycznie - rewelacja.

Może nie w kategorii jakości prozy. Również nie jako wartka akcja, ani jako klimatyczna opowieść.

Ale jako łamigłówka. Jakaś forma krzyżówki. Rozwiązaniem zagadki udało jej się mnie bez problemu zaskoczyć (tak jestem chyba tym ostatnim człowiekiem na ziemi, który nie...

To moje drugie spotkanie z Agatą Christie i było ono dużo bardziej pozytywne, niż przy czytaniu ,,A. B. C." (zaznaczę, że miało to miejsce 2 lata temu).
Dla niektórych ta książka jest nudna, dla mnie była przyjemną odskocznią. Jeśli ktoś szuka czegoś spokojniejszego pomiędzy ,,cięższymi" książkami to bardzo polecam.

To było moje pierwsze podejście do kryminału, niesamowicie przyjemnie mi się ja czytało, nawet nie odczułam upływu czasu podczas lektury. Naprawdę była ciekawa, a ponieważ to pierwsza moja książka tego gatunku, to się obawiałam, iż przeczytam 50 stron i odłożę i w życiu nie skończę. Jednak historia morderstwa była genialnie poprowadzona, rozdziały były opisane...

Ugh. Jakie to było nudne. Poirot co chwile zadawał te same pytania, akcji nie było wcale, styl pisania pełen powtórzeń i wstawek po francusku nie przypadł mi do gustu. Może to wina tego, że ani za bardzo nie przemawiają do mnie klasyki ani kryminały i dlatego ta książka aż tak mi się nie podobała, a może tego, że nie jest to najnowsza pozycja. Nie wiem, ale tak strasznie...

Bardzo przyjemna lektura, idealna na 1-2 wieczory. Miło przeczytać ją ponownie po kilku latach :)

Film z 2015 roku zastaje daleko z tyłu w porównaniu z książką bo ta oddaje dużo więcej niż sam obraz. A. Christie pokazała jak szybko H. Poirot potrafi wyciągnąć wnioski, między innymi nie ujawniając tego po sobie. Jego działania są ukierunkowane właściwie od początku, zaskakujące jest to jak szybko wpadł na swoje przypuszczenia i jak wiele informacji potrafił zdobyć w tak...

Bardzo przyjemna powieść. Urzekła mnie klimatem, łatwością z jaką się ją czytało, głównym bohaterem (jak dla mnie postać Herkulesa Poirota jest po prostu genialna), choć nie rozwiązaniem zagadki. Na końcu było raczej takie "Acha..." z mojej strony, aniżeli "Acha!". Cała historia trochę mi się nie kleiła szczerze mówiąc, ale nie zmienia to faktu, że podobała mi się....

Dyskusje

19 568