O psie, który uratował święta

Okładka książki O psie, który uratował święta W. Bruce Cameron Patronat LC
Okładka książki O psie, który uratował święta
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Był sobie pies literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

O psie, który uratował święta

przeczytanych książek 202 napisanych opinii 199

Trochę mało pieska i świąt, jak na psa, który uratował święta. Bardziej o dziadku, który uratował rodzinę. Mimo to powieść bardzo sympatyczna, ciepła i rodzinna. Idealna na każdą porę roku.

Przepiękna świąteczna powieść opowiadająca o tym co może się stać gdy ludzie otworzą swoje serca na nowe możliwości. Polecam ją w szczególność tym którzy lubią literaturę obyczajom, w .b. camerona oraz chcą spędzić czas przy miłej lekturze

Historia nie jest opisana z psiej perspektywy. Duży minus. Minusem jest również to, że bardzo mało jest przedstawionych zdarzeń z psem w roli głównej. Rozczarowanie. Tytuł książki jest nieadekwatny do treści.

Wprawdzie to nie pies uratował święta, ale może jego obecność zadziałała terapeutycznie na niektórych członków rodziny w kryzysie. Na pewno potwierdzenie znalazła prawda, że dziadkowie lepiej "dogadują" się z dorastającymi wnukami, niż rodzice z dorastającymi dziećmi. Autor pokazał jak ważny jest czas na rozmowę i uważność na potrzeby innych.

"O psie, który uratował święta" to pełna ciepła opowieść, pokazująca że czasami jedna trudna sytuacja może naprawić inną.

Cameron bardzo dobrze zarysował charaktery członków rodziny Goss. Każdy z nich ma swoje bieżące problemy i wyobrażenia idealnego życia.
Wiarygodne są również istniejące między nimi konflikty.
Myślę że wiele rodzin zmaga się z podobnymi, dzięki czemu łatwo utożsamiamy się z bohaterami.

Najciekawszy był dla mnie wątek Sandera, jako przechodzącego największą przemianę.
Równie przyjemnie czytało mi się o szkolnych perypetiach Ello.

Tytułowego psa nie ma w powieści za wiele, nie odnawia on, jako taki, stosunków rodzinnych. Zwierzak jest tylko małym kamyczkiem, który staje się częścią lawiny, składającej się z ważniejszych wydarzeń.

Książkę polecam miłośnikom powieści świątecznych oraz czytelnikom, lubiącym wątki zwierząt w literaturze.

Wiarygodne są również istniejące między nimi konflikty.
Myślę że wiele rodzin zmaga się z podobnymi, dzięki czemu...

Bardzo przyjemna lektura, w sam raz na zimowe wieczory. Ciepła opowieść o rodzinie oraz o jej zjednoczeniu w obliczu nagłego kryzysu. Bardzo sympatyczni bohaterowie i zabawne dialogi. Jedyne zastrzeżenie mam do tytułu, który jest trochę jednak na wyrost (odniosłam wrażenie, że to bardziej starszy pan ratuje święta, a nie piesek). Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest bardzo lekka w odbiorze i warta przeczytania, szczególnie po jakiejś cięższej lekturze. Polecam!

Książkę przeczytałam przed świętami Bożego Narodzenia. Przyjemna i lekka lektura dla każdego. :)

2071

O psie, który uratował święta to tytuł, który musiał trafić w moje ręce. Uwielbiam zwierzęta i chętnie sięgam po książki w których odgrywają jakąś rolę. Czy nowa powieść Bruce’a Camerona przypadła mi do gustu?

Przeczytałam już wszystkie książki autora wydane w Polsce (oprócz tych dla dzieci) i ta książka jest całkowicie inna od poprzednich. We wcześniejszych powieściach psy odgrywały bardzo ważną rolę, i to z ich perspektywy była poprowadzona cała historia, a tutaj dwa psy są tylko dodatkiem do niektórych scen i sytuacji, żeby je urozmaicić. Mało psów w historii o psach i mało świąt w książce świątecznej. Chociaż dalej niesamowicie dobrze i szybko się czyta tę lekturę, jest bardzo zabawna, ciepła, przyjemna i świetnie się przy niej bawiłam, a do tego porusza ważne problemy życia codziennego i opowiada o trudnościach, z którymi może się zmierzyć każdy z nas, a przez to chciałoby się nigdy jej nie kończyć i bez przerwy dowiadywać się co wydarzy się dalej u rodziny Gossów, ale niestety to nie pies ratuje święta i życie tej rodziny jak na to wskazuje tytuł, bo pies to tylko dodatek, bez którego można by było się obejść, a to właśnie dziadek jest w tej historii najważniejszy bez niego nikt z domowników, by sobie nie poradził, a całe ich życie pogrążyłoby się w chaosie.

Lekka, pełna ciepła opowieść o Rodzinie plus zwierzaki, to, to co lubię . Polecam

W. Bruce Cameron O psie, który uratował święta Zobacz więcej
W. Bruce Cameron O psie, który uratował święta Zobacz więcej